DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ceasuri solenza, Ceasuri solenza-logan

FlorinMFC
post 16 Feb 2018, 18:10
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 16 February 18




Deschid si eu un topic nou pentru a ma învața un coleg sa leg niste ceasuri de logan la solenza
Pentru început am luat niste ceasuri de logan, dar fără acele mufe, o sa le iau si pe acelea. As vrea sa le leg la solenza. Precizez ca am solenza cu turometru si apa. Am vrut sa las pm unor băiati, dar nu pot. Nu stiu de ce. De ce as avea eu nevoie este daca poate cineva sa imi zică cum sa leg acele fire de ceasuri( le desfac, fac poza si sa le leg direct de mufele pe care o sa le iau pentru logan ) . Eu am inteles unele fire cum sa le leg, dar nu imi dau seama exact unde vine de ex firul .. legat la mufa gri de la logan nr 12... cum se numeroteaza?😂 de la stânga la dreapta primul rând si dupa cel de jos sau unu sus cu unul de jos...


--------------------
Dacia Solenza 2003 Clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solenzul
post 18 Feb 2018, 01:13
Post #2


Membru curios


Group: Members
Posts: 404
Joined: 18 March 08
From: Campulung-Muscel




Din pacate nu am cum sa te ajut. Eu cand am schimbat ceasurile nu m-am bagat personal ca nu ma pricepeam si am rugat un coleg de forum sa se ocupe de toata treaba asta, desigur, contracost. Daca vrei sa te ocupi singur cauta pe forum ca am impresia ca e topic special pentru asa ceva. Sau poate un alt coleg te va ajuta.

Intre timp intra si citeste aici:

https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...6&hl=ceas+logan

Sper sa gasesti ce te intereseaza.


--------------------
Dacia Solenza 2004 Clima ; Duster Explorer 2017 ; - AG-09-***, AG-26-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TibY
post 19 Feb 2018, 16:00
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 6 May 09
From: Oradea Bihor




Du-te mai exact pe pagina 15 din topicul dat de Solenzul. Acolo gasesti postat de bnedea un excel centralizat cu tot ce trebuie sa faci in cazul in care vrei sa te apuci.

PS: Kilometri se scriu din pacate in ceas deci ceasul de logan iti va arata km la care s-a oprit.
De ex: daca ti-ai luat ceas nou o sa ai 0 km.

Plus atentie la indicatorul de combustibil...si acolo va trebui sa faci ceva dar e descris in acel excel.

Spor smile.gif


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2021
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 19 Feb 2018, 16:01
Post #4


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




Colegul Iulikk si-a facut conversia sus mentionata.Ia legatura cu el,mai mult ca sigur te va ajuta! smile.gif

Bafta!


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FlorinMFC
post 19 Feb 2018, 16:18
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 16 February 18




Va multumesc. Am reusit sa imi fac schemele necesare si acum astept sa imi vina o rezistență de 33 ohm si doua diode ca sa incep montarea lor.


--------------------
Dacia Solenza 2003 Clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:37
Forum Renault