DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> alarma spyball, probleme alarma

unq.ony
post 14 Nov 2012, 22:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 15 February 12




salut din nou, am cautat ceva lamuriri pe forum dar am gasit ceva ce m-a ajutat in prima faza de aceea cer ajutor din partea celor care au patit asa ceva: am descoperit ca am la masina ( cumparata recent second hand) alarma si inchidere centralizata pe telecomanda, am reusit sa aliniez telecomanda la cititor dar dupa 2 zile nu mai functioneaza la actionarea telecomenzii si nu reusesc sa actionez alarma si inchiderea decat dupa resetarea alarmei si asta tine doar daca incui si descui cu telecomanda de cateva ori consecutiv, daca fac pauza cateva minute deja nu mai recunoaste telecomanda si trebuie sa realiniez telecomanda la alarma. mentionez ca telecomanda e cea originala ( cred ) pentru ca am vazut poze cu tipul telecomenzilor la spyball, am schimbat bateria de 2 ori...


--------------------
renault clio 2000 symbol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
unq.ony
post 25 Nov 2012, 11:39
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 15 February 12




revin... am demontat alarma si in unitatea centrala aveam un acumulator care dupa ce l-am masurat am vazut ca era dus, adica era intrerupt undeva, l-am dat jos si am lasat unitatea centrala asa fara acumulatorul de rezerva ( pana o sa-l primesc pe cel nou) si de atunci nu am mai avut probleme...


--------------------
renault clio 2000 symbol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 11:04
Forum Renault