DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Viitori solenzari !!!

Bobo
post 13 May 2003, 14:56
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




pana la urma cati solenzari suntem pana acum? si cati vor fi in urmatoarele 2-3 luni?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 13 May 2003, 14:58
Post #2


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Eu pot veni cu berlina si cu formularul de comanda.... poate ma primiti si pe mine ....
:wink:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 13 May 2003, 15:02
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Eu pot veni cu berlina si cu formularul de comanda.... poate ma primiti si pe mine ....
:wink:


tu esti inca in incubatie! mai ai 2-3 pana la termen 168.gif


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 13 May 2003, 15:08
Post #4


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE

tu esti inca in incubatie! mai ai 2-3 pana la termen  168.gif

mai am 2-3 ....ce ???? daca te referi la termenul de livrare, am fost deja aminat de pe 20 mai pe 10 Iunie(asta la prima strigare)
biggrin.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 13 May 2003, 15:16
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE

tu esti inca in incubatie! mai ai 2-3 pana la termen  168.gif

mai am 2-3 ....ce ???? daca te referi la termenul de livrare, am fost deja aminat de pe 20 mai pe 10 Iunie(asta la prima strigare)
biggrin.gif


sorry 2-3 luni (oricum unii vin la 9 luni asa ca nu e cel mai rau laugh.gif ) laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 13 May 2003, 15:35
Post #6


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




multumesc de incurajari ! icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
pe 16 Iunie e termenul limita dat de IPSO SA. daca pe 16 Iunie la ora 20.00 nu am masina, pe 17 Iunie ora 10.00 sunt cu OPC pe capul lor! scurt pe 2 .


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 15 May 2003, 16:26
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Daca iti vine pe 16 iunie la 19.30, ce faci? Ii iei de gat sau desfaci sampania? biggrin.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 16 May 2003, 08:42
Post #8


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Stai ca m-am uitat aseara pe comanda si e 26 Iunie. Am vorbit cu VC si a ramas sa ma sune azi (au zis ca trebuie sa completeze un formular si sa il inainteze Departamentului Comercial), iar dealer-ul mi-a zis ca 12 Iunie a ramas data de livrare.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cats
post 19 May 2003, 08:54
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 22 March 03
From: Bucuresti




QUOTE
Stai ca m-am uitat aseara pe comanda si e 26 Iunie. Am vorbit cu VC si a ramas sa ma sune azi (au zis ca trebuie sa completeze un formular si sa il inainteze Departamentului Comercial), iar dealer-ul mi-a zis ca 12 Iunie a ramas data de livrare.


Marty,
Yo am facut scandal mare, am tot fost amanat de pe 10 aprilie pana pe 15 iunie. Dupa ce am facut scandal, am trimis cateva mailuri, am spus ca ma retrag, ca cer despagubiri etc etc.... mi-au schimbat culoarea cu una pe care o aveau deja in bursa. Acum pot sa iti spun ca am aprox 600 km (in 3 zile) si totul este ok cu exceptia porbagajului: Am reusit sa ma tai in el de am injurat de toti dumnezeii....

Incearca si tu sa te ratoiesti la ei.

Bafta!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 19 May 2003, 09:00
Post #10


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Stati sa vedeti minune!!!!!!
Ghici cine m-a sunat vineri seara ????? Vodca Clientului..... noroc de faptul ca stateam pe scaun, poate mi se facea dracu' rau .... Cica: "Domnu'...... , suntem de la Vodca Clientului, si v-am sunat s ava zicem ca masina dvs. vine cel tirziu pe 15 Iunie! S-ar putea sa vina si mai devreme, dar 15 Iunie e termenul limita. Va rugam sa ne scuzati de intirziere, a survenit din cauze independente de noi! Va dorim o seara placuta!"
Pai mai poti ma sa le zici de OPC, SGS, ANL, FPS , PSD si RATB ????
S-a-nmuiat carnea pe mine cind i-am auzit cit de mierosi sunt!
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cats
post 19 May 2003, 09:03
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 22 March 03
From: Bucuresti




Cea ce iti pot spune e ca nu faci nici o varza cu ANPC-ul. Sunt de rahat. Am postat pe site-ul lor o plangere referitoare la SLZ si .... nimic


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai007
post 19 May 2003, 09:15
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 244
Joined: 13 February 03
From: Bucuresti




QUOTE
Cea ce iti pot spune e ca nu faci nici o varza cu ANPC-ul. Sunt de rahat. Am postat pe site-ul lor o plangere referitoare la SLZ si .... nimic


daca nu ai facut toate demersurile inainte de a trimite reclamatia la ANPC, acestia nu-ti vor lua in consideratie plangerea...
trebuie sa treci prin toate etapele in prealabil si sa le povestesti celor de la ANPC despre rezultatul (negativ) al acestora : reclamatie la dealer, reclamatie la vocea clientului - amanari din partea acestora...

eu am trimis pana acum 4 reclamatii (cu subiecte diferite si pentru persoane diferite) pe site-ul ANPC si toate au avut ecou :!:

Mai incearca !


--------------------
Dacia SuperNova Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
albundy
post 25 May 2003, 21:52
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 25 May 03




Onor solentari cu state vechi

Saptamana trecuta am depus si eu o cerere pentru o azurica si mi-au promis ca vine saptamana asta. Ce credeti? Se poate? Va citesc de ceva vreme si vreau sa spun ca parerile voastre au contribuit mult la decizia mea asa ca Multam fain!

Dupa ce vine sper sa ne putem intalni si sa facem schimb de experienta sau sa ne plangem de mila unul altuia. Pana atunci, scrieti-mi si mie cate un mesaj sa stiu daca ajunge al meu la voi. Pa.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 26 May 2003, 07:07
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




QUOTE
Onor solentari cu state vechi

Saptamana trecuta am depus si eu o cerere pentru o azurica si mi-au promis ca vine saptamana asta. Ce credeti? Se poate? Va citesc de ceva vreme si vreau sa spun ca parerile voastre au contribuit mult la decizia mea asa ca Multam fain!

Dupa ce vine sper sa ne putem intalni si sa facem schimb de experienta sau sa ne plangem de mila unul altuia. Pana atunci, scrieti-mi si mie cate un mesaj sa stiu daca ajunge al meu la voi. Pa.


Vad ca esti nou pe forum si nu vreau sa te amagesc cu nimic dar nici sa-ti dau sperante desarte. Sunt din Oradea si zilele astea am intalnit o SOLENZA taxi si m-am mirat de-a dreptul. Am vorbit cu soferul mai multe chestii iar din discutii am aflat ca ia venit masina in doua saptamani. Si tine minte, tocmai la Oradea. Eu cred si sper sa fie adevarat deoarece vreau si eu sa ma inscriu la una. Tinene la curent cu data da de livrare.


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MaX
post 26 May 2003, 08:46
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 25 May 03
From: Bucuresti




bine ca a venit si nu am asteptat atat, sper sa va vina masina cat mai repede....


inca o solenza rosie prezenta


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Woland
post 26 May 2003, 09:29
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 233
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




Eu am comandat-o pe-a mea (Solenza Scala gris grafit) la Meridian pe 16/04.
Termen pe comanda: 05/06 + 15 zile lucratoare max.
Deh...sa vedem


--------------------
Dacia Solenza 2003 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 26 May 2003, 09:56
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE
Onor solentari cu state vechi

Saptamana trecuta am depus si eu o cerere pentru o azurica si mi-au promis ca vine saptamana asta. Ce credeti? Se poate? Va citesc de ceva vreme si vreau sa spun ca parerile voastre au contribuit mult la decizia mea asa ca Multam fain!

Dupa ce vine sper sa ne putem intalni si sa facem schimb de experienta sau sa ne plangem de mila unul altuia. Pana atunci, scrieti-mi si mie cate un mesaj sa stiu daca ajunge al meu la voi. Pa.


Vad ca esti nou pe forum si nu vreau sa te amagesc cu nimic dar nici sa-ti dau sperante desarte. Sunt din Oradea si zilele astea am intalnit o SOLENZA taxi si m-am mirat de-a dreptul. Am vorbit cu soferul mai multe chestii iar din discutii am aflat ca ia venit masina in doua saptamani. Si tine minte, tocmai la Oradea. Eu cred si sper sa fie adevarat deoarece vreau si eu sa ma inscriu la una. Tinene la curent cu data da de livrare.


bey, voi n-ati auzit de hiperspatiu? cavalerii jedi, vader, joda, alea, alea...?!?! si va mai dati scoliti??!?!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Walkirye
post 26 May 2003, 10:20
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 20 September 02
From: Deutschland




Eu am vazut mai multe Solenze taxi, in Bucuresti. Pe unul l-am vazut de vreo doua ori asteptand clienti langa Sala Palatului. Daca il mai vad il intreb in cat timp i-a venit masina si daca a dat ceva "extra" pt. asta. Poate astia care sunt si dealeri si taxi (de ex. Cobalcescu) au ceva facilitati si le primesc mai repede....


--------------------
Opel Astra - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciaclub-cj666
post 26 May 2003, 18:38
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 20 May 03
From: Cluj




La inceput veneau repede. Eu am platit un avans de 25 mil in 14 aprilie si in 17 am primit-o. E Scala, poate astea vin mai repede. Probleme cu livrarile am inteles ca pot sa apara si din cauza culorii alese, nu le fabrica pe toate, sau unele le fabrica in cantitati mici. Sau poate ca acuma e cerere mai mare si nu fac fata cei de la fabrica. Ciudat e ca un prieten care a platit avansul cu o saptamina inaintea mea si a luat-o chiar de la Colibasi, a primit-o la 10 zile dupa mine. Poate e si chestie de noroc :idea:


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
albundy
post 26 May 2003, 20:55
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 25 May 03




[color=blue][/color]Baieti (si fete)

Eu am o pila tare la Getica, care distribuie maisini chiar de pe platforma de la Pitesti si aia nu m-au putut ajuta in nici un fel, ca am vrut s-o iau pe firma. Deh, mai decontam o parte din bani. Mi-a spus ca nici avansu' nu mi-l ia ca nu crede ca intr-o luna ar putea fiindca astia nu mai fac fata cu productia la cererea prea mare. Cred ca au dat lovitura astia de la Pitesti cu Solenza, cumpara romanii intr-o veselie. Doamne ajuta.

In ce priveste culorile, asa e, depinde termenu' si de culoare. Eu m-am dus la Latin Efe si aia mi-au aratat ce ar avea in perspectiva pentru saptamana asta. Azi am sunat la ei si mi-au zis ca masina figureaza ca livrata din fabrica, adica e incarcata pe vre-un trailer si candva zilele astea ar ajunge la Bucuresti.

In alta ordine de idei, am citit tot felul de intrebari pe care unii le puneau pe forum iar altii raspundeau. Ma bucura mult atitudinea asta de ajutorare. Dati-i inainte fratilor si daca pot si eu va mai dau si eu cate un sfat, da' dupa ce o iau ca pana atunci nici sa dorm nu prea pot.

La buna auzire


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 27 May 2003, 12:25
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




Azi am sunat la dealer-ul nostru de aici si mi-au spus ca daca vreau culoarea care se face acum la Pitesti, imi aduce masina in doua saptamani, daca nu trebuie sa astept 4-5. Mai stie cineva ceva de acest lucru?


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 27 May 2003, 12:44
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




QUOTE
Azi am sunat la dealer-ul nostru de aici si mi-au spus ca daca vreau culoarea care se face acum la Pitesti, imi aduce masina in doua saptamani, daca nu trebuie sa astept 4-5. Mai stie cineva ceva de acest lucru?


Ti-a zis cumva si despre ce culoare e vorba?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 27 May 2003, 13:10
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




QUOTE


Ti-a zis cumva si despre ce culoare e vorba?


E vorba de PERLA, dar nu stiu pentru cat timp.


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 27 May 2003, 13:25
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




Mda, eu astept o PERLA care trebuia sa vina ieri (26.05) si mi-au zis ca in calculator figureaza cu data de 28.05. In cazul asta putem crede ca e adevarat ce ti-a zis dealer-ul.
Si daca mergem mai departe cu ideea asta, sapt viitoare ar trebui sa se fabrice ROSU TOREADOR, tinand cont de faptul ca o colega de-a mea are termen sapt viitoare (03.06) desi a facut comanda inaintea mea.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Woland
post 27 May 2003, 13:36
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 233
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




Mai oameni buni, nu mai fiti naivi.
Nu se "fabrica" nici o culoare, masinile sunt toate la fel, doar vopseaua difera. Asta nu justifica intirzierile actuale ale ADSA, probabil ca in alta parte e strangularea in productie, nu la vopsit.
Din cite l-am vazut eu pe directorul ala comercial la Realitatea, cel mai probabil sint intirzieri in piesele livrate de furnizori romani.


--------------------
Dacia Solenza 2003 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Woland
post 27 May 2003, 13:37
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 233
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




Mai oameni buni, nu mai fiti naivi.
Nu se "fabrica" nici o culoare, masinile sunt toate la fel, doar vopseaua difera. Asta nu justifica intirzierile actuale ale ADSA, probabil ca in alta parte e strangularea in productie, nu la vopsit.
Din cite l-am vazut eu pe directorul ala comercial la Realitatea, cel mai probabil sint intirzieri in piesele livrate de furnizori romani.


--------------------
Dacia Solenza 2003 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 27 May 2003, 13:53
Post #27


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




woland, ce au vrut ceilalti sa zica a fost ca se fabrica masinile de o anumita culoare, iar nu vopseaua in sine.

Dacia foloseste un sistem normal de vopsire - mai multe zeci (sute) de masini de o culoare o data. (aviz amatorilor - cei care nimeresc masinile de la coada liniei, au vopseaua cea mai naspa... :roll: )

de-aia se zice ca au intrat sau nu in fabricatie (mai precis, in vopsitorie) rosiile toreador sau perlele, etc...

ps.
si mai ziceam noi ca pretul e mare... pai la cat se cumpara, normal ca il vor tine mare, ba poate il vor mai si mari!!... icon_evil.gif


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cats
post 27 May 2003, 19:36
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 22 March 03
From: Bucuresti




QUOTE
ps.
si mai ziceam noi ca pretul e mare... pai la cat se cumpara, normal ca il vor tine mare, ba poate il vor mai si mari!!... icon_evil.gif


Ai dreptate, vezi ca am scris despre asa ceva cu ceva timp in urma. Aceasta este politica la toate firmele de auto.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
albundy
post 28 May 2003, 06:10
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 25 May 03




Frati solentasi

Mare minune mare. Ieri dupa masa ma suna dealeru ca a venit masina. Fara gluma, ieri pe la 8 seara ma aflam in Bucuresti la volanul unei Solenza Scala Azur. Prima impresie SUBIECTIVA tare de tot e ca masinuta e tare si merita banisorii. Maine dimineata o iau la o plimbarica pana la Arad (stie careva cam pe unde e drumu cel mai bun pana acolo si cam cum se pezanteaza) si va transmit impresii mai la rece dupa ce ma intorc. Sper pe drumu' asta lunguiet sa ne cunoastem mai bune si sa-mi spuna tot.

Poate ii fac si poze ca am un digital si va trimit si voua una sa va bucurati ochiu'. Are careva vreo intrebare care-l framanta si la care sa ma uit si sa va dau raspuns?

Pana atunci, pa si bucurie


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cats
post 28 May 2003, 08:28
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 22 March 03
From: Bucuresti




QUOTE
Frati solentasi

Mare minune mare. Ieri dupa masa ma suna dealeru ca a venit masina. Fara gluma, ieri pe la 8 seara ma aflam in Bucuresti la volanul unei Solenza Scala Azur. Prima impresie SUBIECTIVA tare de tot e ca masinuta e tare si merita banisorii. Maine dimineata o iau la o plimbarica pana la Arad (stie careva cam pe unde e drumu cel mai bun pana acolo si cam cum se pezanteaza) si va transmit impresii mai la rece dupa ce ma intorc. Sper pe drumu' asta lunguiet sa ne cunoastem mai bune si sa-mi spuna tot.  

Poate ii fac si poze ca am un digital si va trimit si voua una sa va bucurati ochiu'. Are careva vreo intrebare care-l framanta si la care sa ma uit si sa va dau raspuns?

Pana atunci, pa si bucurie


Urmareste si tu zgomotul motorului dar si turatia motorului.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 19:06
Forum Renault