DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Despre regulament si acordare de WARN/BAN

Liviu
post 12 Dec 2010, 12:58
Post #1


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Pe cand acest forum se modera prin prisma bunului simt, s-a gasit un grup de persoane sa vocifereze: "Cum? dar voi moderati asa, la voia intamplarii? Sa se faca regulament !" ... ei bine, s-a facut regulament.

Din pacate regulamentul nu poate sanctiona prostia sau lipsa de bun simt asa ca, daca va simtiti agasati de useri la care aceste doua caracteristici sunt din abundenta, nu avem cum sa luam masuri conform regulamentului.

Tinand cont de cele de mai sus, daca voi credeti ca folosind expresii injurioase la adresa unora reprezinta o solutie, nu avem ce sa facem decat sa aplicam sanctiuni.

Daca aveti solutii la aceasta problema va rog sa le exprimati aici.

Va rog sa nu faceti off-topic si nici sa nu transformati acet topic intr-o vendeta personala.

Tinand cont ca cei care ar avea ceva de spus (prin prisma evenimentelor de aseara de la cafenea) au suspend de cca 5 zile, voi lasa topicul deschis pana si acestia isi vor exprima opiniile.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 12 Dec 2010, 13:09
Post #2


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE
d) [...] Punem accent pe calitatea mesajului (atat din punct de vedere al continutului cat si ca mod corect de redactare in limba romana) si nu pe "cantitatea" sa.

g) Este interzisa citarea integrala a ultimului mesaj (post) dintr-un topic. Se pot da doar citate partiale din ultimul post, atunci cand necesitatea discutiei o impune. Este recomandata evitarea citarii posturilor anterioare (exceptie facand ultimul post) aflate la mica distanta (2-8 posturi), putand fi utilizata adresarea directa catre un alt utilizator. Atunci cand situatia o cere este de dorit a se utiliza citate partiale la obiect.

Este interzista citarea posturilor impreauna cu orice fel de imagine atasata. Nerespectarea acestei reguli duce in prina instanta la avertizare si ulterior la limitarea dreptului de a posta mesaje pe forum.


Acum exista riscul ca respectivul sa vada ce am scris aici si sa se corecteze, cel putin in privinta quote-urilor.
Da' daca tot te-ai implicat Liviu in problema (si sper sa n-o faci doar de ochii lumii), ia si intra la member's posts si vezi daca ce am scris se aplica sau nu.

Si da, va puteti adauga la regulament o chestie ca la carciuma, "conducerea isi rezerva dreptul de a-si rezerva clientii". Iar uneori, clientii indezirabili pot fi foarte bine indicati de catre cei fideli.

Eu unu' l-am remarcat pe individ de putin timp, de cateva zile, dar deja citindu-i postarile ma apuca strechea. Daca nu vreti si nu vreti, eu nu mai postez pe daciaclub (nu c-oi fi vreo valoare), da' poate or sa-mi aplice ideea si aia de care va pasa si care conteaza. Si atunci sa va faceti forumul cu cine ramane si pentru care nu exista regulament wink.gif

PS: si eu l-am injurat, l-am trimis la origini. Cred ca ti-a scapat, ca a cenzurat automat forumul.

This post has been edited by Muttley: 12 Dec 2010, 13:11


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 12 Dec 2010, 13:24
Post #3


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.228
Joined: 24 June 07




Nu vreau sa fiu rau si sa tin cu ursul, dar useru' rodi se pare ca a reusit ceea ce probabil si-a propus. Sa scoata din "circuit" o perioada niste membri provocandu-i cu niste post-uri imbecile, care nici macar nu meritau citite, nu mai zic sa merite puse la suflet sau sa ceara neaparat un raspuns.
Un astfel de membru trebuie din start ignorat. Daca nu-l baga nimeni in seama pe topicurile lui penibile cu poezii, zicatori si mai stiu eu ce tampenii, probabil si-ar fi vazut de treaba lui si pana la urma, ar fi incetat sa mai posteze din proprie initiativa.
Aseara cred ca a fost ceva in aer, eu dimineata m-am speriat cand am citit ultimele pagini din topicul cu bradul de Craciun.
Stiu ca unii poate nu vor sa fie "paraciosi", dar pentru rodi, mai repede decat sa se foloseasca injuriile respective, ar fi trebuit apasat butonul ala blestemat, Report.

Totusi Liviu, eu te-as ruga sa postezi pe topicul cu banari si durata pentru care va lipsi fiecare membru.

Sa vad cate zile ma voi plictisi pe forum. sad.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 12 Dec 2010, 13:32
Post #4


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Ce am citat eu mai sus din regulament sunt doar niste pretexte. Esentialul este sa se vrea. Si nu se vrea.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 12 Dec 2010, 13:43
Post #5


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(Merced @ 12 Dec 2010, 13:24)
Stiu ca unii poate nu vor sa fie "paraciosi", dar pentru rodi, mai repede decat sa se foloseasca injuriile respective, ar fi trebuit apasat butonul ala blestemat, Report.
*


Eu am apasat butonul ala, ce-i drept pentru prima data. Se pare ca expresia
QUOTE(rodi @ 7 Dec 2010, 19:07)
Vade retro satana 
*


care mi-a fost adresata in mod direct, nu e jignire. Bine ca raspunsul meu la acest post a fost considerat jignire si premiat cu ban.

Plus ca am am sesizat anumite chestii aici postul 559. Fara rezultat.
Daca se considera din nou ca am jignit, sa vina banul, nu comentez. Dar daca vorbim de impartialitate, cum naiba de mai are rodi drept de a posta?

This post has been edited by cdadan: 12 Dec 2010, 13:44


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 12 Dec 2010, 13:48
Post #6


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




QUOTE(Merced @ 12 Dec 2010, 13:24)
Stiu ca unii poate nu vor sa fie "paraciosi", dar pentru rodi, mai repede decat sa se foloseasca injuriile respective, ar fi trebuit apasat butonul ala blestemat, Report.
*


In ceea ce-l priveste pe rodi, eu am apasat butonul ala de multe ori, dar doar pentru o mica parte dintre jignirile pe care le-a aruncat, si nu nu s-a intamplat nimic. Userul in cauza are imunitate de la moderatori. Acum a inceput teatrul asta ieftin cum ca scursurile incalca regulamentul, iar rodi si Ion_R5 sunt niste ingerasi inocenti.


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 12 Dec 2010, 13:53
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




Ceea ce este scris, aprobat si insusit si in vigoare si regulament, se aplica si nu se discuta.

Accept sa fiu sanctionat pentru ce se gaseste pe forum- daca merit - dar nu mai mult decat cel care m-a jignit - asa a moderat moderatorul Os si s-a confesat in public de ce mi-a dat atunci, mai mult ... decat cel care m-a jignit.

In rest, referitor la moderare, s-a aplicat moderare, dar s-a recidivivat voluntar cu jignirea.

Si atunci ?

Despre aceasta discutam aici.... ?

This post has been edited by rodi: 12 Dec 2010, 13:57


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 12 Dec 2010, 13:55
Post #8


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Na-va postare.

12 Dec 2010, 13:56:
Da' daca noi te rugam frumos sa te duci si sa ne lasi... de ce nu vrei? Raspunde.

This post has been edited by Muttley: 12 Dec 2010, 13:56


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 12 Dec 2010, 13:59
Post #9


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(rodi @ 12 Dec 2010, 13:53)
asa a moderat moderatorul
*


QUOTE(rodi @ 12 Dec 2010, 13:53)
referitor la moderare, s-a aplicat moderare,
*


QUOTE(rodi @ 12 Dec 2010, 13:53)
recidivivat
*


Care ma? wacko.gif
Vai de capu' meu. unsure.gif


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 12 Dec 2010, 13:59
Post #10


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(rodi @ 12 Dec 2010, 13:53)
Despre aceasta discutam aici.... ?
*


Discutam despre cum sa scapam de tine, atata tot. Ne ajuti in privinta asta sau nu?


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 12 Dec 2010, 13:59
Post #11


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




QUOTE(rodi @ 12 Dec 2010, 13:53)
Accept sa fiu sanctionat pentru ce se gaseste pe forum- daca merit - dar nu mai mult decat cel care m-a jignit
*


Interesant! Tu jignesti in mod repetat diverse persoana, apoi aia cedeaza si iti arunca si ei una, iar tu pui conditii sa nu fii sanctionat mai mult decat aia.


Mult tupeu mai ai! Faptul ca esti off-topic in peste 90% din postari, dar urli ca alti sunt off-topic, e chiar un fleac pe langa altele pe care le faci.


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 Dec 2010, 14:03
Post #12


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Cu riscul de a parea (sau poate chiar de a fi) idiot, am o nelamurire: unii de pe aici sunt nemultumiti de modul de manifestare a unor useri care fac exact ce fac (sau faceau) si cei nemultumiti, fie sub nickul actual fie sub cele anterioarele?
Am ajuns sa o vad si pe asta!


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 12 Dec 2010, 14:07
Post #13


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




Unii useri sunt nemultumiti atunci cand unul le baga mana in buzunarul in care isi tin portofelul si tot ala urla ca e talharit.

12 Dec 2010, 14:10:
Surpriza apare cand ceilalti useri ne luam sanctiuni peste sanctiuni pentru chestii mult mai marunte decat cele facute de rodi si Ion_R5, iar acestia au "cazierul" imaculat.

This post has been edited by Richelieu: 12 Dec 2010, 14:10


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 12 Dec 2010, 14:23
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Io v-am spus de aseara ca singura solutie este sa fie lasat in pace, ignorat. A fi ignorat de cineva doare cel mai tare. Iar cand acel cineva reprezinta majoritatea membrilor activi pe forum, iti e clar ca problema e la tine, nu la ei. Sau cel putin te plictisesti vorbind singur.
Problema e ca sunt multe personalitati pe forum si e greu de adoptat o solutie in unanimitate.
Am spus si ca, in opinia mea, nu sensibilizez pe nimeni luand ban. Sunt convins de asta. Sa-l injur direct, iar nu merita. Intai pentru ca dau satisfactie unora, persoane care nu s-au intalnit in viata lor cu mine dar deja sunt in masura sa-mi judece valoarea dupa postarile pe forum, si in al doilea rand pentru ca, mai mult ca sigur, e imun.
Un astfel de specimen aveam in scoala generala. Il rugai sa nu te mai injure ca-l omori, iar el nici nu te auzea. L-am batut odata pana m-am dus la cabinetul medical, sa-mi bandajeze mainile. Eu dadeam in el si plangeam, iar el primea, ma injura si radea.

De multa vreme tot tineam sa va spun ceva. O fac acum.
In lumea asta pestrita, sunt tot felul de oameni. Unii sunt sobri, altii distrati, unii zbuciumati, altii linistiti. Unora le place sa-si traiasca viata ironizand prostia din jurul lor, altii cred de cuviinta ca ar trebui sa tina lectii de morala interminabile prostilor din jurul lor, unii fac haz de necaz, altii isi smulg parul din cap si se consuma pana infunda spitalele, unii isi rezolva problemele prin propriile lor forte, altii cedeaza la prima greutate intampinata si urla ca vor la mami, si tot asa...
Nu s-a hotarat pe nicaieri, de catre nimeni, ca un anumit model ar fi standard si unanim acceptat. Fiecare raspunde in fata vietii asa cum considera el ca e mai bine. Singura lege care ne guverneaza este bunul simt. Iar faptul ca unii oameni prefera sa vada partea plina a paharului, sa fie ironici in loc sa se dea de ceasul mortii, nu presupune neaparat ca sunt si nesimtiti.
In incheiere Liviu, desi nu e o obligatie a ta, te rog sa postezi pe cine ai sanctionat si in ce mod.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 12 Dec 2010, 14:28
Post #15


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Nu-l poate ignora toata lumea.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 12 Dec 2010, 14:29
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




La asta m-am si referit cand am vorbit de personalitati.
Ai vazut ca mi-am facut timp, la prima ora, sa-i explic cum sta treaba cu brazii. Si-am tot vorbit, si tot crestea inima-n mine de cat de frumos vorbeam, si-am crezut c-a inteles, iar el a aparut a doua zi si-a spus ca nenorocim padurile si ca brazii artificiali sunt ok. Da nu se gandeste (habar n-are ca sa fiu elegant) cam cata poluare presupune fabricarea unui brad artificial. De, de unde nu e nici Dumnezeu nu cere... D-aia ziceam sa-l ignorati. Injuraturile nu-l afecteaza decat in masura in care nu-i sunt ascultate reporturile.

This post has been edited by Victoras2001: 12 Dec 2010, 14:39


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 12 Dec 2010, 14:31
Post #17


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




Eu ma "autosuspend" 5 zile, cat sunt banati si ceilalti pe care i-a calcat in picioare "victima" rodi.


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 12 Dec 2010, 14:35
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




Nu trebuie uitat ca pe langa jignire, s-au exprimat in public amenintari catre un user -de-acum sau pentru alti user-i viitori-
cu ,,devoalari" de ip-uri, (de catre Richelieu) cu MantaB ? (Markos)
a se vedea lista post-urilor respectivilor user-i...
Este o simpla relatare, in post-urile acelea doar se vorbeste despre asta, dar si aceasta nu este... Nu ?



--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 12 Dec 2010, 14:40
Post #19


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(rodi @ 12 Dec 2010, 14:35)
in post-urile acelea doar se vorbeste despre asta, dar si aceasta nu este... Nu ?
*


wacko.gif
De unde nu este, nici Dumnezeu nu cere. Inteleg ca te vaiti ca ai fost abuzat.


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 12 Dec 2010, 14:40
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




In Post...


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 12 Dec 2010, 14:41
Post #21


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Cu riscul de a-mi ridica iarasi jumatate de forum in cap ... am sa aplic o treaba simpla de acum (dar o sa fie de munca inzecit pentru toti moderatorii sectiunilor in care fenomenul se va manifesta): Pun moderator preview pe perioada nedefinita pentru userii care genereaza probleme prin postarile lor care nu contravin regulamentului.
O fi asta solutia corecta? Nu stiu. Dar ma gandesc ca daca se aplica un filtru la postarile unora, poate nu mai degenereaza situatia.
Problema care se pune este: pe ce baza filtrezi un user? Asta se cheama discriminare.

Daca adminii decid ca putem (cum a zis Muttley mai sus) "sa ne alegem clientii", eu as face treaba asta. Si asa sunt scuipat, injurat, amenintat si multe altele pentru actiunile mele ... ce mai conteaza inca una?

Merced, in cazul de fata doar o singura persoana care nu a stiut unde sa traga linia are 10 zile (C@talin) .. restul care s-au "lansat" in afirmatii au intre 3 si 5 zile. Cei care au dat dar asa, mai incet, au fost iertati.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 12 Dec 2010, 14:47
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Simpla puricare a posturilor lui ar aduce pedepse regulamenare in genul celor din SUA. Adica 45 de ani pentru... cu 120 de ani pentru...
E chiar interesant cum de nimeni nu observa incalcarile de regulament pe care le-a facut (si aproape ca nu e post fara), mai ales cand a iscat iuresul asta pe forum.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 12 Dec 2010, 14:52
Post #23


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




"Moderatorii e si ei oameni" ... cu serviciu, cu familie si (stiu, suna incredibil) cu o viata sociala. Cine crezi ca sta sa ia la puricat TOATE postarile unui user asa, din proprie initiativa?

Acum ca exista reclamatii si suparari, acest lucru va avea loc si se va solda cu chestiile de rigoare ...


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 12 Dec 2010, 14:57
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




Edit: Si pentru ca am aprofundat intentia buna a lui Liviu de a merge inainte si pe linia cea mai dreapta , propun la regiulament o amenda smile.gif un amendament :

Numai la cine jigneste, sa fie amendat cu nr. posturi. Contorul posturilor lui, sa fie dat inapoi odata cu sanctiunea de pauza pentru jignire.
Cu aceasta amenda, asupra jignitorului va apasa putin si ,,pierderea din reputatie". Tinerii vad si invata.

Edit2: Cu tot respectul cine striga ,,mai tare" nu inseamna ca are si dreptate.

This post has been edited by rodi: 12 Dec 2010, 15:05


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 12 Dec 2010, 15:00
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Nici n-am sustinut ca ar trebui sa stai pe forum cu bata-n mana. Dar acum, dupa ce-a facut atatea valuri, trebuie sa-ti iei concediu 2-3 zile si sa te ocupi serios. tongue.gif
In primul rand avea ieri, cand m-am uitat io, 500 de posturi contorizate, iar in total 900. Intr-o LUNA excl.gif excl.gif excl.gif Am si spus ca ori e geniu, ori moderatorii de la sectiunile contorizate il lasa in pace. Daca ar fi pedepsit numai pentru off-topic si goana dupa posturi, ar sta doua vieti pe bara. De puzderia de Quote cu imagini si posturi de deasupra citate integral nici nu mai pomenesc. Sau de continutul plin de valoare al postarilor.
exemplu de la Tig. el. :
QUOTE
Imn personal - aerul curat te face mai barbat; tot motrul trage mai bine.


LE. Mai nasol e altceva. Am vorbit cu unii din astia si plangeau de furie. Astazi au pus bani si l-au angajat pe MantaB sa-l mazileasca. sad.gif

This post has been edited by Victoras2001: 12 Dec 2010, 15:11


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 12 Dec 2010, 15:11
Post #26


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Rodi .. eu am cerut ca acest topic sa nu se transforme intr-o vendeta personala .. dar e evident faptul ca nimeni nu se poate abtine. Nici cei pe care i-ai deranjat si nici tu, prin ceea ce ai scris aici. Faptul ca scrii ceva apreciativ la adresa mea nu are importanta.

Momentan te-am trecut pe moderator preview (orice scrii este invizibil pentru forum, exceptie fiind chiar tu ca autor si moderatorii sectiunilor unde postezi). Aceasta masura va sta in vigoare pana imi dau seama ce se intampla exact.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 12 Dec 2010, 15:34
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




Moderator preview este solutia optima pentru userii al caror tel in viata este provocarea si intretinerea flame-ului.
Sunt unii atat de abili in a face flame, incat asta este singura solutie.


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 12 Dec 2010, 15:41
Post #28


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Sunt destule usite de acces/scapare. Tot mai utila e indiferenta.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 12 Dec 2010, 16:07
Post #29


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Rodi, pot spune ca am ramas impresionat. Dupa ce ti-am citit TOATE POSTARILE de pe acest forum nu pot sa iti spun decat urmatoarele:
Eu avand o privire departe de perfectiune, am avut probleme in a alege graul de neghina, prin urmare, am aruncat majoritatea sacilor cu probleme.
Si pentru a evita pe viitor aruncarea si respectiv scoaterea pietrei din apa, eu te las pe moderator preview de acum incolo.
Fiind un om de o asemenea cultura si o asemenea sensibilitate, sunt convins ca ai inteles ce am vrut sa spun.

Imi pare rau ca aceasta masura te va afecta pe tot forumul, inclusiv la bursa. Iti recomand ca in ariile in care ai activat cu interes sa semnalezi moderatorii ca sa iti aprobe postarile (dupa ce scrii ceva). In cele in care ai activat cu dezinteres, nu te mai obosi.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 12 Dec 2010, 16:18
Post #30


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Am si eu o intrebare pentru moderatori: ala de voia drept de autor pe postarile lui ce articol din regulament a incalcat? Ca exprimarile erau aproape oficiale, fara nici o jignire si, daca nu ma inseala memoria, fara greseli gramaticale!
Pe ala de ce l-ati banat si mai ales IN BAZA CARUI ARTICOL DIN REGULAMENTUL AFLAT IN VIGOARE LA ACEA DATA?
Deci cand nu ne convine julim fara sa avem baza legala, dar cand e cul pentru noi ne prevalam de regulament ca de sfintele scripturi (cu accent pe u, nu pe i). Si daca sustineti ca rodi nu a incalcat nici un articol din regulament, inseamna ca ne faceti pe toti prosti! Si asta se cheama jignire!


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:25
Forum Renault