DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ZGOM Zdranganit in spate la denivelari, piatra cubica, (se verifica coarba si cricul)

marksman
post 21 Feb 2005, 12:00
Post #1


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




Mai nou, pe drumurile cu denivelari si pe cele cu piatra cubica se aude un zdranganit in spate, ceva in genul zdranganitului de hayon la DSN. Si eu care credeam ca am scapat de zdranganeli !


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 21 Feb 2005, 14:14
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




Illusi0n: si la mine se aude uneori, dar nu am reusit sa-mi dau seama de unde si de la ce e...andrei_dum e in aceeasi oala, nu ne-am dat seama de unde ar putea fi zgomotul ala, dar e de undeva din spate..


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 21 Feb 2005, 21:12
Post #3


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Vedeti sa fie bine pozitionata coarba si cricul si ce mai aveti voi pe acolo..........asa am patit si eu mai demult si era de la cric..........cind l-au schimbat la service nu l-au mai prins aia bine si zdranganea la denivelari!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 22 Feb 2005, 00:11
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




vezi ca am postat si eu aceeasi informatie acum cateva zile pe undeva smile.gif

am rezolvat cu putina banda izolatoare, cat sa nu mai joace in locasul lui wink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Beckan
post 2 Mar 2005, 16:46
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 11 November 04
From: Iasi




QUOTE(Illusi0n @ 21 Feb 2005, 12:00)
Mai nou, pe drumurile cu denivelari si pe cele cu piatra cubica se aude un zdranganit in spate...
*


Salut, kiar ma intrebam daca nu sunt paranoic...aud si la Preferance-ul meu (l-am auzit si la un prieten) si ma scoate din minti ca nu-mi dau seama de la ce poate fi...si atunci vin si intreb: poate sa fie vreun joc la capota portbagajului?

Si inca un "zgomot" (mai degraba ticait) in bord la ceasul turometrului, cand urca si coboara acul (tic tic tic....) - dar daca turatia e constanta, ticaitul dispare. Mai are cineva pb. asta? THX!


--------------------
Logan Preferance 1.4
Total collapse around me...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
n.vasiliu
post 2 Mar 2005, 16:49
Post #6


Membru


Group: Banned
Posts: 119
Joined: 12 February 05
From: Bucuresti




Fiti atenti cu tacanitul ala enervant din spate... stanga spate e, nu? Daca am dreptate atunci vedeti ca este in portbagaj, daca te bagi si te uiti atent, un cablu (care are functia unui buton - are un nume dar am un lapsus acum). Daca il imobilizati p-ala nu mai face... m-a scos atata de tare din minti incat am oprit in cel mai nepotrivit loc pana am localizat sursa... dar ce fac acum cu scartul din schimbator... mai dezvoltati pe tema asta va rog


--------------------
DACIA/Renault LOGAN Ambition 1.6 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvanescu
post 2 Mar 2005, 17:10
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 6 January 05




QUOTE(Beckan @ 2 Mar 2005, 16:46)
Salut, kiar ma intrebam daca nu sunt paranoic...aud si la Preferance-ul meu (l-am auzit si la un prieten) si ma scoate din minti ca nu-mi dau seama de la ce poate fi...si atunci vin si intreb: poate sa fie vreun joc la capota portbagajului?


Si la mine se aude, acel clantanit/zdranganit infundat pe spate, parca mai mult spre dreapta. Am fost la Meridian la service si s-au uitat aia pe dedesubt si nu au gasit absolut nimik anormal. Au incercat sa mai stranga suruburi la tendoane , la amortizoare - erau toate stranse la maxim. M-am bagat si eu dedesubt si m-am uitat - in concluzie nu se stie de la ce e. Si e destul de usor de sesizat zgomotul. Oricum nu i-am mai dat importanta in ultima vreme...


--------------------
Logan Preference 1,6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovidiu_R
post 5 May 2008, 10:47
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 25 April 08




Eu aveam zgomote din spate cand demaram mai energic sau cand treceam peste orice denivelare. La demaraj se auzeau niste usoare pacanituri dar la trecerea peste denivelari se auzea chiar tare ca un harjait. Am fost la service si mi-au inlocuit compensatorul de franare pe garantie (ar fi fost vreo 400 ron altfel). Acum pot sa zic si eu ca am masina silentioasa. Era si pacat de ea, cu 22000 km.... La trecerea peste denivelari poate zdrangani si antena (se mai desurubeaza la spalatorii sau diverse si face un zgomot de va baga in boale!)


--------------------
DACIA LOGAN 1.4 MPI 2006 - NT-19-ROC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 05:38
Forum Renault