DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> medianav, touchscreen defect, Nu mai vrea sa mai functioneze touchscreenul

iacob_manuel
post 10 Jun 2019, 12:26
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 27 May 15




Nu mai merge touchscreenul, la garantie s-au luat de faptul ca crapase masca de la medianav si incepuse sa se exfolieze vopseaua de la masca. Mi s-a zis ca e din cauza parfurmurilor de masina. mad.gif ...le-am cerut sa mi-l desfaca sa imi demonstreze... asta e..probabil pe la vreo spalatorie ceva a scapat ceva parfum ca eu am folosit doar braduleti legati de manerele usilor, tot nu inteleg cum un parfum de masina ar putea defecta un touchscreen. Mi-a mai dat o varianta ca ar fi virusat si a incercat de 2-3 ori cu stikul sa il resofteze dar nu a reusit Stie careva sa il resofteze daca nu merge touchscreen-ul? Baiatul de la garantie mi-a zis ca nu prea poate daca nu stie versiunea de soft din el, si na nu poti ajunge la versiune ca nu merge touch-ul. Exista alte variante? masca pentru un casetofon normal? daca ii pun casetofon normal ma lasa calculatorul? Sincer nu mi-a placut deloc medianav-ul, mai multe functii are un casetofon la 80 de lei imperecheat cu un telefon. Aa, si imi cer si pe el 3000 de lei ca sa imi puna unul nou radmasa.gif .


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2015 - B 67 NJN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 10 Jun 2019, 13:08
Post #2


torquemada


Group: Members
Posts: 1.877
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Da, e normal - CID (consumer induced damage)

Primul medianav stricat cu parfum, a avut rama exfoliată, touch-inactiv și display defect de la infiltrațiile de parfum

Fiind 2015 poți avea Medianav(butoane cu simboluri pe galben) sau EVOlution (butoane colorate)



--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iacob_manuel
post 10 Jun 2019, 13:20
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 27 May 15




Si astia nu au gasit si ei o solutie sa nu se mai infiltreze parfum? Imi pare ca au facut-o "ispre" sa se strice de la cea mai mica infiltratie posibila, si fix cand se termina garantia. Tu ti-ai luat alt medianav? sau ai pus ceva aftermarket?


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2015 - B 67 NJN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 10 Jun 2019, 16:43
Post #4


torquemada


Group: Members
Posts: 1.877
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Nu am fost eu ci un alt user de pe logan club, era prin 2013.

Oricum nu ai ce pune mai bun(toate funcțiile actuale ale Medianav+ului + Eco2Drive și Multiview) ca Medianav + Menavrus (Internet și MirrorScreen).


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iacob_manuel
post 10 Jun 2019, 19:27
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 27 May 15




Este mult prea scump pentru ce imi trebuie mie in masina(radio/stick/navigatie/bluetooth, poate sa fie orice pocnitoare audio(4x15W) ca nu o sa reusesc in veci sa ascult muzica in surdina in dacie) Stii cumva unde gasesc masca pentru casetofon 1din, prefer sa raman cu telefonul pentru navigatie ca pana acum. Chiar nu am vrut medianavul pe masina dar nu au optiune la stepway sa iti dea casetofonul stock, care culmea mergea mai bine pe bluetooth ca medianavul asta.


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2015 - B 67 NJN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NeeK
post 30 Aug 2019, 20:33
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 3 September 18
From: Undeva




Totul se repara daca stii unde sa apelezi. Asta daca iti si convine preturile.
Intradevar un display nu e ieftin ca nu se gaseste pur si simplu ca piese de rezerva separat. Si nu numai aceste piese de MediaNav.
Oricum 3000Ron pe unul nou e exagerat. Se gaseste cu 700 - 800Ron unul nou chiar.

This post has been edited by NeeK: 30 Aug 2019, 20:33


--------------------
Renault Talisman 2016 Initiale Paris EDC 130CP
Easy Link 283C35519R
MediaNav MN4 9.0.9.9
MediaNav MN3 Evolution 1.0.15.3
MediaNav MN2 Evolution 9.1.4 + Carbone
R-Link 2 v3.3, v9.0.37.216
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 13:10
Forum Renault