DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> revopsire , probleme rar?, din galben taxi in galben metalizat.

Gratian.stan
post 19 Oct 2014, 20:53
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 8 October 14




Salut băieti am si eu o intrebare, vreau sa schimb culoarea masini din galben taxi in galben metalizat fara sa mai pierd timpul cu cei de la rar mai ales ca masina a ramas pe numele fostului proprietar acum treaba e sa nu am vreo surpriza cand ma opreste politia , credeti ca e in regula din ce am vazut cei de la rar am vazut ca e doar sectiune galben si atat nu specifica ca e inchis ,deschis sau metalizat , problema e ca mergând prin traficul din bucuresti 60-70 km zilnic cu tot felu de treburi ma trezesc asaltat la 2-3 zile de persoane care ma confundă cu un taxi cu toate ca nu am nimic inscriptionat pe masina ultima situatie de ma facut sa schimb culoarea e ca m-am trezit cu un sirian direct in masina la semafor mai mult cand i-am zis ca nu e taxi se mai lua si in gura cu mine zicând ca plăteste si ca e din siria si nu cunoaste treburile pe aici cu toate ca vb româneste bine pana la urma iam zis ca il duc eram la uniri si vroia sa meargă la mall vitan 2km iam luat 20 de lei pentru stres , lăsând asta la o parte credeti ca e ok sa schimb culoarea fara sa o mai duc la rar ?


--------------------
Dacia solenza 2004/1.4mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai1205
post 19 Oct 2014, 22:09
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 551
Joined: 15 December 09
From: bucuresti,sector6




salut. daca in talon scrie galben. o poti face orice nuanta de galben doresti, sau culoare cu baza din galben .
astfel nu esti nevoit sa mai te duci la rar.
eu pe langa solenza,detin si un astra g. in talonul de la opel am trecut de rar nuanta albastru..si atat vopseaua fiind metalizata.
eu daca as fi in locul tau, as colanta capota fata si plafonul in alta culoare.

sau mai simplu, incui usile de fiecare data cand pleci la drum.in felul asta nu te mai trezesti cu nimeni in masina smile.gif)

P.S nuanta de galben pe care o ai se cheama galben sport(denumire pusa de dacia in 2003)


--------------------
dacia/opel solenza/logan/astra g 2004/2014/2001
Dacia Solenza 1.4MPI/2004
Dacia Logan II 1.2MPI/2014
Opel Astra G Caravan 1.7DTI,16V/2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 09:16
Forum Renault