DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ABU DHABI GP, Detalii despre circuit

DMP
post 14 Nov 2010, 18:18
Post #61


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Vettel. big_wheel.gif trophy.gif


QUOTE(Solon @ 14 Nov 2010, 17:10)
...
N-am priceput si recunosc ca nu mi-am batut capul cum au reusit Alonso si Webber sa ajunga atat de jos!

...
Si alta mojicie a lui Miki: cand Kobayashi a fost depasit de Kubica, Miki a zis ca multa materie cenusie are Robert! Atentie, Mihai si restul pilotilor romani! Eu de aici am inteles ca pilotii romani sunt tampiti,nu?
...
*



Webber si Alonso au schimbat pneurile intr-un moment ales foarte foarte prost si au revenit in cursa intr-o zona cu trafic, in spatele unor masini relativ bune.
Si chiar daca Alonso trecea de Petrov trebuia sa treaca si de Kubica si de Rosberg (ce schimbase in timpul SC) ca sa ajunga pe patru.

Mi-a placut cum Webber mergea fara nicio grija in spatele lui Alonso si de la echipa i se transmitea, pe final, sa incerce sa il depaseasca. radmasa.gif
Oare motorul lui reusise sa treaca cu bine din nou peste o perioada de supraincalzire si pe finalul cursei putea sa ii dea blana, ca la Interlagos? icon_mrgreen.gif

La faza cu materia cenusie a lui Kubica mie mi s-a parut ca i se adreseaza in special lui Mihai dupa ce acesta din urma il contrase cu eleganta in problema cu simulatorul circuitului, mai ales ca nea Miki se infoia in pene ca se daduse el la volanul unui Porsche pe circuitul arabetilor.

La final ii arata pumnul lui Petrov insa pentru ce numai el stie. Oare astepta ca rusul sa se dea la o parte?
Cred ca si muscat buzele in spatele rusului asteptand ca asta sa o dea in parapeti, ca in multe alte curse, ca de depasit nu a avut sanse.

This post has been edited by DMP: 14 Nov 2010, 18:19


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Nov 2010, 19:42
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Oricum si daca trecea se Petrov era cale lunga pana pe 4! Parca atat ii trebuia!
Ca veni vorba de circuit (semit): Ce zicea Marinescu, ca se lasa cu circuit si pe la noi, pe langa Brasov? Cica circuitul asta de azi a costat 400 mil dolari! De unde atatia bani pentru asa ceva?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 14 Nov 2010, 21:11
Post #63


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




In primul rand, felicitari lui Vettel. A mers pentru a castiga, a avut in cap doar victoria (poate o lectie pentru toti ceilalti piloti?) si a reusit. Merita titlul.
Ramanand la RBR, a fost totusi o sansa mare pentru managementul echipei. In mod normal, nu trebuia sa se decida titlul la Abu Dhabi si mai ales ca a fost o chestie de genul "cand 2 se cearta, al 3-lea castiga". Webber - no comment. A clacat exact cand nu trebuia.

Alonso a fost o mare dezamagire. Ca si echipa. Nu poti sa adaptezi tactica dupa adversar!!!!!!!!!!!!!!!!! Ei au mers exact dupa ceea ce au vazut ca facut Webber. NU se poate asa ceva. Intri dupa 12 tururi la boxe ca apoi sa fii prins in trafic? Au pierdut pe mana lor un titlu care nu trebuia ca sa le puna probleme. Ca si fan Ferrari sunt extrem de dezamagit. Sper ca Vettel sa ajunga cat de curand la Ferrari. Si inca ceva : cand vezi ca mai sunt 15 - 16 tururi, toti au intrat la boxe, mai ai nevoie de 2 locuri castigate --> mergi in pusca mea pe principiul "ori la bal ori la spital". Pune osul la bataie. Alonso in schimb s-a plimbat. Pentru ce l-a amenintat pe Petrov? Pentru incapacitatea lui de a-l depasi?

Referitor la miki .... omul intr-adevar are cunostinte despre curse, a stat mult timp in aceasta lume etc. Ati observat insa ca de cate ori este invitat Mihai Marinescu, miki este foarte agresiv? Il contrazice mereu, tine sa-si impuna punctul lui de vedere etc. Sa se simta oare frustrat ca "B -ul " vorbeste dpdv al unui pilot si astfel pune mult mai bine problema in orice explicatii da?
Cred ca asta a cam fost cu miki si cu bonifakciu.

Si, ca sa inchei postul asta :
1. Felicitari Vettel & RBR!!!!!!!
2. Forza FERRARI!!!!! Ne intoarcem la anul si ne batem (echipa si fanii) iar pentru titluri.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 14 Nov 2010, 21:20
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




A inceput spectaculos si atat , in rest mare plictiseala , nici nu am urmarit toata cursa , ba a mai trebuit sa dau si pe mute (banuiesc ca stiti din cauza cui ) .Felicitari Vettel , chiar nu ma asteptam sa castige , ma gandeam ca face el o prostie in stilul caracteristic lui.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 15 Nov 2010, 08:00
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(sorin_f39 @ 14 Nov 2010, 21:11)
I
2. Forza FERRARI!!!!! Ne intoarcem la anul si ne batem (echipa si fanii) iar pentru titluri.
*




intre voi sau cum.... radmasa.gif



iar am iesit pe locul 2.... alonso e la al doilea titlu pierdut prosteste in ultima cursa.... vezi brazilia cu raikonen. Ham anul asta a fost labil psihic... aruncand pe geam avansul la puncte cu iesiri din curse in primele tururi... la fel a fost si in sezonul mai sus amintit... deci la anu luam titlu.....


mclareeeennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn wub.gif

This post has been edited by b76bgaarh: 15 Nov 2010, 08:02


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 15 Nov 2010, 08:07
Post #66


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Ma bucur ptr. Vettel dar mai mult ma bucur ca Alonso si-a halit-o pe mana lui. Nu stiu de ce dar pe Vettel o sa-l mai vad cu titluri de campion.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 15 Nov 2010, 08:29
Post #67


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(b76bgaarh @ 15 Nov 2010, 08:00)
intre voi sau cum.... radmasa.gif
*


radmasa.gif


Circuitul mi se pare foarte misto si, la fel, zona din jurul lui. Ca o comparatie cu Monte Carlo ..... cred ca Monte Carlo (ansamblul circuit + zona din jurul lui) este ca o casa veche, devenita monument istoric pe langa o vila ultra luxoasa.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tomcat
post 15 Nov 2010, 09:57
Post #68


membru


Group: Members
Posts: 1.367
Joined: 12 October 07
From: Bucuresti




Nu cred ca Vettel a meritat mai mult decit Webber titlul anul asta. Webber a fost clar dezavantajat de echipa, si mai tot campionatul a mers mai constant decit Vettel. Vettel are talent dar i s-a cautat prea mult in coarne de diversi si cred ca acum i s-a urcat si la cap. Vom mai vedea la anul cu el....
In alta ordine de idei: ca fan Ferrari mi-a venit greu sa il vad venind la scuderie pe Alonso (dupa toate clinciurile avute cu M.S. de-a lungul campionatelor trecute) dar trebuie sa recunosc ca a scos ,din masina asta "bolnava" pe care a avut-o la dispozitie de la echipa, mai mult decit mi-as fi inchipuit. Respect pentru el!
Credeti ca daca la conducerea echipei era Jean T. se faceau greselile astea copilaresti de strategie de cursa??
Miki - un a.nimal cu suflet mic, negru si pervers. Sper sa fie de domeniul trecutului deja. A evitat sa spuna la finalul transmisiei ca ne revedem la anul.


--------------------
Dacia Logan MCV 2008 - 1,5 DCI Skoda Octavia - B--000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 15 Nov 2010, 10:01
Post #69


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Nu cred ca va intra Miki in echipa de la Digi. Sau cel putin sper. Desi sunt pe UPC si mai mult ca sigur voi fi nevoit sa vad cursele pe programele nemtesti. Ca pe net, la digi, streamingul e varza si cand nu e audienta mare, darmite in conditii de trafic...


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian BLK
post 15 Nov 2010, 10:10
Post #70


membru blue extreme


Group: Members
Posts: 621
Joined: 20 April 04
From: Pitesti - Bucuresti




RBR a jucat la doua capete si a castigat. Ferrari in loc sa-si faca cursa l-a urmarit pe Webber, care era si principalul contracandidat, si a pierdut. Alonso nu a dorit sa-si asume riscuri si a asteptat greseli ale celor din fata, greseli ce, din pacate pentru el, n-au venit. Probabil ca Webber nu l-a atacat pe Alonso pentru a nu-l determina pe acesta la atacuri asupra lui Petrov si mai apoi asupra celorlalti, atacuri ce ar fi putut avea sorti de izbanda, periclitand astfel sansele lui Vettel. Consider ca tactica RBR a fost excelenta, o cacealma in care Ferrari a intrat si a pierdut!

This post has been edited by Lucian BLK: 15 Nov 2010, 10:11


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.6 16V 2007
Renault Megane Bicorp
Daewoo Matiz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 15 Nov 2010, 19:27
Post #71


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(Lucian BLK @ 15 Nov 2010, 10:10)
RBR a jucat la doua capete si a castigat.
*


Stii cum e asta? Daca iese (si a iesit), sunt considerati incredibili, extraordinari, cei mai buni etc. Daca nu iese, atunci sunt amatori, prosti, necopti etc. Anul asta este al lor. Anul viitor poate va fi al lui Ferrari.

Sper ca Ferrari sa mearga la Vettel si la Hulkenberg (sau Sutil) si sa le faca o oferta de nerefuzat. Nu ar fi rea o schimbare.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 15 Nov 2010, 19:51
Post #72


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




eu nu inteleg, pana la urma cine a castigat RBR Renault sau Red Bull Racing F1 Team? unsure.gif


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 15 Nov 2010, 19:53
Post #73


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




2010 FIA FORMULA ONE
WORLD CHAMPIONSHIP
WINNING DRIVER
Sebastian Vettel (RBR-Renault)
WINNING CONSTRUCTOR
RBR-Renault

De pe f1.com. Acum că Red Bull nu mai pomenște nimic de Renault, nu e bai. Tot parcă văd un Megane RS F1 Team anul viitor biggrin.gif

This post has been edited by ssilviu: 15 Nov 2010, 19:55


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 15 Nov 2010, 19:57
Post #74


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




da, da, de parca astia n-au participat cu aceleasi motoare ca si cei de la Renault F1 Team, sau mai sti ?!... unsure.gif




This post has been edited by Logan_Stepway: 15 Nov 2010, 21:03


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 15 Nov 2010, 19:59
Post #75


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Mă gândeam eu că bagi asta la înaintare. Ai rămas în urmă cu știrile rău de tot. wink.gif Și mă refer la alte știri wink.gif

This post has been edited by ssilviu: 15 Nov 2010, 20:04


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 15 Nov 2010, 20:06
Post #76


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(ssilviu @ 15 Nov 2010, 19:53)
Tot parcă văd un Megane RS F1 Team anul viitor biggrin.gif
*


Decat sa nu-l mai lanseze niciodata, Renault mai bine profita de echipa .... RBR Renault.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 15 Nov 2010, 22:46
Post #77


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Unii spun ca Webber a clacat...asa o fi, asa s-o fi vazand la televizor.
David Coulthard, "bunicul" echipei redbull si un sustinator al fostului coechipier Webber, e de parere ca titlul s-a pierdut si datorita celor 10 pole position-uri obtinute de Vettel...un pilot rapid cu o masina rapida. wink.gif


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 15 Nov 2010, 22:58
Post #78


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Și mai ales, mai rapidă decât a lui Webber.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 16 Nov 2010, 08:29
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(hellcat @ 15 Nov 2010, 22:46)
Unii spun ca Webber a clacat...asa o fi, asa s-o fi vazand la televizor.
David Coulthard, "bunicul" echipei redbull si un sustinator al fostului coechipier Webber, e de parere ca titlul s-a pierdut si datorita celor 10 pole position-uri obtinute de Vettel...un pilot rapid cu o masina rapida.  wink.gif
*


Daca era sistemul de punctaj din Champ Car din America, Vettel era castigator de mult. La aia, pentru fiecare pole se acorda o bonificatie in puncte. Aici, daca pole-ul era 1 punct era terminat campionatul de la penultima etapa sau mai devreme.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 16 Nov 2010, 08:56
Post #80


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(hellcat @ 15 Nov 2010, 22:46)
Unii spun ca Webber a clacat...asa o fi, asa s-o fi vazand la televizor.
*


M-am referit la faptul ca Webber ar fi putut obtine un loc 2 sau 3 in calificari si, la fel, in cursa. Altfel ar fi stat treaba. Nu inseamna ca imi doream sa iasa campion. Tin cu Alonso doar ca este la Ferrari si as fi vrut ca spaniolul sa iasa campion. Insa, ca sa fiu corect, Vettel a meritat titlul pentru felul in care a mers. Nu l-au interesat calcule, strategii etc. A stiut ca trebuie sa mearga cu pedala apasata la maxim si asta a facut. Ori pica masina ori castiga cursa. Are sange tanar, care fierbe. Lucrul asta i-a lipsit si lui Webber si lui Alonso.



--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 16 Nov 2010, 13:17
Post #81


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Si Webber a mers cu pedala apasata la maxim, numai ca masina lui pierdea cate o secunda pe tur la anumite mari premii...Nu las eu de inteles cum ca masina lui a fost mai lenta cand a trebuit, ci am ascultat si eu niste fosti piloti, angajati ai unor canale ce transmit f1.
Cum sa prinda un loc 2 sau 3 la Abu Dhabi, cand in tururile pana la schimbul de anvelope masina mergea in bataie de joc?? Si in calificari, sunt convins ca a scos din masina 110%...insa setarile au fost pt locul 5, pe-acolo, sa-l monitorizeze pe Massa.
La ce comportament a avut patronul, doftor marko, conducerea echipei, Webber a fost invizibil in lupta pt titlu in ultimele etape.
Despre ce clacat vorbim? Ca pe la mijlocul cursei si-o fi zis in gand: ce atata suflet, ia sa pun banul la soseta, ca s-au dus vremurile cand Mercedes ii oferea avion in loc de masina pe la Le Mans si din pole position sa ajungi in turul de formare la spital. A semnat inca de la jumatea anului pe inca un an cu redbull, probabil tot in speranta obtinerii de sustinere la titlu din partea echipei.

Champ Car?...cimitirul de joaca al unor piloti in cautarea mirajului formulei 1? Pai n-a fost suficient sa vina Bourdais, triplu campion sau ce era, in f1 sa faca si el 2-3 puncte intr-un an?


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 16 Nov 2010, 13:25
Post #82


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Hai ca o dai deja in Vadim Tudor. Mafia. Medicamente.
Asa este, echipa l-a lucrat pe Webber, in conditiile in care lui Alonso ii era de ajuns locul 2 (daca Webber ar fi castigat) sau locul 4 (daca Vettel ar fi castigat). Erau prosti ca sa isi taie singuri creanga de sub picioare.
Teoria conspiratiei nu are treaba in cazul de fata. Pur si simplu Webber atat a putut, si nu din cauza masinii.
Adu dovezi clare ca echipa i-a umblat la masina. Cum o faci?

16 Nov 2010, 13:32:
QUOTE(hellcat @ 16 Nov 2010, 13:17)
Champ Car?...cimitirul de joaca al unor piloti in cautarea mirajului formulei 1? Pai n-a fost suficient sa vina Bourdais, triplu campion sau ce era, in f1 sa faca si el 2-3 puncte intr-un an?
*



Citeste mai atent ce a vrut Solon sa spuna :

QUOTE(Solon @ 16 Nov 2010, 08:29)
Daca era sistemul de punctaj din Champ Car din America, Vettel era castigator de mult. La aia, pentru fiecare pole se acorda o bonificatie in puncte. Aici, daca pole-ul era 1 punct era terminat campionatul de la penultima etapa sau mai devreme.
*



This post has been edited by sorin_f39: 16 Nov 2010, 13:32


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 16 Nov 2010, 13:33
Post #83


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Nu stiu despre teoria conspiratiei, insa din unele formulari care se regasesc chiar pe site-ul oficial F1, reies niste treburi dintre randuri...

QUOTE
But there was yet more controversy to come at Silverstone where Red Bull took a newer version of the RB6’s front wing off Webber’s car and handed it to Vettel for qualifying. An irritated Webber took the win regardless, although Vettel showed real spirit to fight back to seventh after a left-rear puncture.


http://www.formula1.com/news/features/2010/11/11535.html


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 16 Nov 2010, 13:43
Post #84


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(sorin_f39 @ 16 Nov 2010, 14:25)
Hai ca o dai deja in Vadim Tudor. Mafia. Medicamente.
*


O discutie normala accept, daca nu, abandoneaza dialogul cu mine. Credeam ca de acuzele stupide de pe topicul cu produsele renault te-ai tratat.

QUOTE(sorin_f39 @ 16 Nov 2010, 14:25)
Adu dovezi clare ca echipa i-a umblat la masina. Cum o faci?

Dovezile despre care vorbim aici sunt cursele din acest sezon.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 16 Nov 2010, 13:47
Post #85


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Nu mai dormi noaptea de cand te-am intrebat de ce vinzi mai scump decat este in reprezentante? Ma bucur atunci. Nu-mi place specula.

Cat despre cursa, ai dovezi clare, trebuie sa recunosc. Cand a intrat Webber in Kovalainen sau cand a intrat Vettel in Webber la Istambul (doar 2 exemple), tot din cauza echipei RBR s-a intamplat. Nu-l doreau campion pe Webber. radmasa.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 16 Nov 2010, 13:52
Post #86


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Hai sa nu ne mai amaram degeaba. Pana una-alta Red Bull au luat dubla, pe cand Ferrari au demonstrat din nou ca fara Todt si Schumacher sunt cam fiii ploii.


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 16 Nov 2010, 14:00
Post #87


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Ferrari au gresit si platesc pentru asta.
Dar ma apuca dracii cand vad ca unii il plang pe Webber pentru ca a fost lucrat de echipa. Am cerut dovezi clare in acest sens. Cand le voi primi, voi recunoaste spasit ca au avut dreptate. Pana atunci insa ...... Vettel a dovedit ca este cel mai bun.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 16 Nov 2010, 14:01
Post #88


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(sorin_f39 @ 16 Nov 2010, 14:47)
Nu mai dormi noaptea de cand te-am intrebat de ce vinzi mai scump decat este in reprezentante?  Ma bucur atunci. Nu-mi place specula.
*


Continua sa te faci de ras pe forumul asta!! Frustare mare ce-ai putut sa aduni.

http://www.reno.ro/forum-reno-boutique-ofe...51790-s231.html
Prin binevointa si transparenta ti-am oferit explicatii...dar sa nu le intelegi nici pana acum ma face sa cred ca esti mai incet la minte.
Termina cu acuzatia gratuita de specula la adresa mea, ok? Fii istet!


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 16 Nov 2010, 14:08
Post #89


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Vezi ca esti off-topic.
Nu am adunat frustrare. Tu ai inceput aici. Iar eu nu pot sa intorc si celalalt obraz, intelegi? Ca nu fac asta. Nici aici si nici in viata reala.
M-am bucurat inca de pe atunci ca ai inchis "magazinul". Auzi la tine, lumea nu are acces la reprezentante ca sa cumpere produse. radmasa.gif Vai de capul tau.


Deci, aduci dovezi ca RBR l-a lucrat pe Webber sau nu?



--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 16 Nov 2010, 14:12
Post #90


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Copilași, există PM. Folosiți-l și arătați-vă mușchii acolo!
QUOTE(hellcat @ 16 Nov 2010, 14:01)
...dar sa nu le intelegi nici pana acum ma face sa cred ca esti mai incet la minte.
*


blink.gif

Ontopic: dovezi clare că a fost lucrat Webber? De unde frate?
Una peste alta, Vettel din 10 pole-uri a câștigat 4 curse (plus una când a plecat de pe 2) și a abandonat de 3 ori. Webber a avut 4 victorii față de 5 ale lui Vettel și a abandonat doar de două ori.
Și dacă blondul nu se înfigea în el la turci, poate ar fi arătat altfel clasamentul final.

This post has been edited by DragosP: 16 Nov 2010, 14:15


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:14
Forum Renault