DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

48 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> B 48 C U P Logan 1.6 MPI, Preference, race car wannabe

CriSTI68
post 11 Jan 2009, 00:35
Post #61


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




da neagra este masina smile.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 11 Jan 2009, 14:08
Post #62


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




O intrebare am. Nu te incurca pozitia relativ joasa a schimbatorului in raport cu cotiera?


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - 140 HP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 12 Jan 2009, 08:59
Post #63


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




@golan, deocamdata nu trec la RATB

@STI, unde naibii ma tot vezi bre? Adevarul e ca nu poti face o miscare in orasul asta de voi... smile.gif

@AmunDei, nu incomodeaza, nici la schimb de viteze si nici la frane de mana. Cotiera se va schimba in curind


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 12 Jan 2009, 12:26
Post #64


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Am si eu o intrebare... de ce ai ales DACIA LOGAN ? De ce nu ai ales o alta masina SH dar cu performante si potential mai mari decat LOGANUL ?


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 12 Jan 2009, 23:10
Post #65


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




mai, voi chiar nu stiti cind sa va opriti cu intrebarile astea de pustani plini de cosuri?

La ce cox a vazut troaca asta, eu ma mir ca inca ii mai trag toate mirtoagele, ca inca nu s-au stricat planetarele, ambreiajul e in buna stare si km are destui. De fapt, la km astia, o Dacie 1310 era deja istorie.

Si nu vreau sa da banii pe jegul altuia, nu vreau sa murdaresc strada cu toate tigaile si toroapele aduse din stiu eu ce groapa de gunoi din Europa. Asta s-o faci tu, dupa ce-ti trece de restaurat Dacii din '74. Scuza-ma ca-s acid, dar mi-a ajuns de cite ori am fost intrebat asta. Masina nu o tin de bibelou, fac zilnic cel putin 100 km cu ea, nu cred ca vreun SH s-ar fi comportat la fel de bine.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
antifizic2
post 12 Jan 2009, 23:24
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.434
Joined: 16 June 07
From: Bucuresti- Romania




buey da ce plin de tine esti


-nu imi mai edita posturile-

This post has been edited by antifizic2: 13 Jan 2009, 17:12


--------------------
renault LAGUNA II / 1.9 DCi 2004 - B-57-LXF
17" silverstone custom colour/ 2DIN DVD/ K&N/ EBC - greenstuff/ HID 5000k
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 12 Jan 2009, 23:39
Post #67


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




are doar o gandire sanatoasa, parerea mea ™... cand am dat eu 16.000 pe un megan mi-a sarit toata lumea in cap ca de ce nu 320d din 2000? de ce nu.. ca imi place sa fiu primul care se bășește in scaunele masinii, nu un tigan gras si obosit sau un pârțar neamț.. uite de aia


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 12 Jan 2009, 23:41
Post #68


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 13 Jan 2009, 00:35
Post #69


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




mai mereu pe drumul Jilavei, care leaga aparatorii patriei de Metro sau metro - Obregia smile.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 13 Jan 2009, 07:02
Post #70


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(semit @ 13 Jan 2009, 00:39)
... ca imi place sa fiu primul care se bășește in scaunele masinii, nu un tigan gras si obosit sau un pârțar neamț.. uite de aia
*





cam asta vroiam sa spun mai sus

mersi


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 13 Jan 2009, 08:21
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Bravo Dani! O gandire pozitiva si sanatoasa!
N-am mai vazut-o pe ex-WLI de cam demult. wink.gif


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 13 Jan 2009, 09:42
Post #72


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Se rezolva...


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
faganezu
post 13 Jan 2009, 10:28
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 357
Joined: 14 October 07




semit, ai pus punctul pe I. aplauze.gif


--------------------
logan 1.4 MPI GPL laureat 2007 - B-XX-NZR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 13 Jan 2009, 15:06
Post #74


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Normal ca a pus, ce atitea fite anti-logan?!?

De parca celelalte masini ar fi mai de soi... Tot fiare pe 4 roti sunt. Si de ce sa-mi pierd timpul aiurea cautind parcuri de piese din dezmembrari (ca cele noi ar fi prea scumpe, ca am masina de fite, SH, din Germania) si batindu-mi capul cu tot felul de meseriasi incapabili. Asa am o troaca simpla, pentru care gasesc orice piesa la orice ora si cu pret de dumping si pentru care gasesc oricand mecanic, asta daca se strica...

This post has been edited by Dsign: 13 Jan 2009, 15:07


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 13 Jan 2009, 15:24
Post #75


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Dsign

De ce nu mi-ai dat peste fat(z)a cu textu de mai cand aveam fit(z)e de schimbat masina? Ca acuma m-am ales cu un gunoi cu care stau dupa ... meseriasi.

biggrin.gif biggrin.gif

This post has been edited by driverx: 13 Jan 2009, 15:25


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 13 Jan 2009, 16:30
Post #76


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




QUOTE(semit @ 13 Jan 2009, 00:39)
are doar o gandire sanatoasa, parerea mea ™... cand am dat eu 16.000 pe un megan mi-a sarit toata lumea in cap ca de ce nu 320d din 2000? de ce nu.. ca imi place sa fiu primul care se bășește in scaunele masinii, nu un tigan gras si obosit sau un pârțar neamț.. uite de aia
*



Acum nu vreau sa fiu bulangiu ca te cunosc dar din ce spui tu inseamna ca cei care au BMW 320d sunt tigani obositi. Fiecare are parerea lui despre masinile noi si second-hand, eu de exemplu am promis sa nu imi mai iau masina noua sa nu mai vad garantie. Nu vreau sa isi bata joc niste handicapati de masina mea atat timp cat am dat bani eu pe ea si nu ei. Prefer sa iau un second-hand de 2-3 ani, acum depinde ca mai toate masinile au garantie 3 ani, si sa imi duc masina la mecanicul meu si sa pot dormi linistit ca nu isi bate joc de ea. Eu sunt mai nebun si asta e, nu ma schimba nimeni. Driverx ma intelege si stie de ce nu vreau garantie, cand tii la masina si esti chiar pasionat, ITI PASA. Altora nu le pasa e adevarat, si aia sunt in mare cei de care spune Semit. Pe ei ii intereseaza doar ca ii admira lumea in BMW-uri si Mercedes-uri.

This post has been edited by 2dor: 13 Jan 2009, 16:31


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 13 Jan 2009, 16:33
Post #77


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




QUOTE(Dsign @ 13 Jan 2009, 16:06)
Normal ca a pus, ce atitea fite anti-logan?!?

De parca celelalte masini ar fi mai de soi... Tot fiare pe 4 roti sunt. Si de ce sa-mi pierd timpul aiurea cautind parcuri de piese din dezmembrari (ca cele noi ar fi prea scumpe, ca am masina de fite, SH, din Germania) si batindu-mi capul cu tot felul de meseriasi incapabili. Asa am o troaca simpla, pentru care gasesc orice piesa la orice ora si cu pret de dumping si pentru care gasesc oricand mecanic, asta daca se strica...
*


De acord cu ce ai spus tu . Masina ta are un mare ( cel putin din punctul meu de vedere ) defect ... n-are AC !
In rest ... tot masina e ! Te duce din punctul A in punctul B !
Chestia cu AC este discutabila . De ce ? Eu nu pot sa merg cu geamurile deschise ( racesc imediat ) , dar cu aerul conditionat n-am probleme ... in schimb sunt altii la care e invers !
Pt mine , prioritar este AC , se pare ca pt tine n-a fost .. asta e un minus PENTRU MINE ... dar pt tine nu trebuie sa fie neaaparat !



Da, ai mare dreptate. Acum 4 ani am zis ca nu-i nevoie de AC, am gindit ca pana atunci nu am avut masini cu AC si n-am murit... Ei uite ca acum imi cam dau cu tesla in bile, urmatorul Logan va avea ABS si AC

This post has been edited by Dsign: 13 Jan 2009, 20:56


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 13 Jan 2009, 17:01
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




QUOTE(2dor @ 13 Jan 2009, 16:30)
Acum nu vreau sa fiu bulangiu
Driverx ma intelege si stie de ce nu vreau garantie
*


Pai spune-ne si noua de ce nu vrei garantie!
Nici eu unul nu dau doi bani pe garantie si ma consider pe cont propriu din prima zi de cand am cumparat masina.Apropo cand cumperi masina daca renunti la garantie pe proprie raspundere nu ar trebui sa-ti faca un discount?


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 13 Jan 2009, 17:19
Post #79


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Nu vreau garantie pentru ca si la revizie si daca mergi cu o problema te privesc toti ca pe un nebun, adica tu ai vedenii si iluzii auditive, iar ei au intotdeauna dreptate. Trebuie mereu sa faci scandal prin toate metodele posibile, si pana la urma cu noroc se rezolva totul.

Ar fi bine sa ti se faca discount daca renunti la garantie, eu as renunta la ea de cand as merge sa platesc masina. A ar fi alt caz daca as sta pe langa granita cu ungurii, ca as merge acolo sa imi rezolv problemele. Din cate spunea cineva care e din Timisoara care are un Mitsubishi EVO, dupa ce s-a certat cu serviceul de la noi si a avut tot felul de probleme, a ajuns la unguri unde e altceva.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristidb
post 13 Jan 2009, 17:43
Post #80


Membru


Group: Members
Posts: 1.462
Joined: 23 May 02
From: Bucuresti




Dsign, si trabantul are 4 roti si te duce din punctul A in B. Atat timp cat asta e singura pretentie multe masini se incadreaza.

EDIT : Sa stii ca si posesorii de Trabant sunt foarte mindrii, si fac si ei tot felul de modificari si imbunatatiri. E vorba de faptul ca atit isi permit sa cumpere.


Sa ai 15000E si sa iei o masina de 7200 in care sa mai bagi inca 4-5000 ca sa fie mai altfel e fitza. Inteleg pasiunea pentru masini, dar eu nu as face asa ceva.

EDIT: Daca dadeam banii pe imbunatatiri pe toti deodata, iti intelegeam ideea, insa imbunatatirile au fost facute de-a lubgul a 4 ani. Exista specimenele de Vitan, adica cei care se opresc direct acolo imediat ce si-au luat masina si incep si arunca cu bani in stinga si in dreapta prin bazar. Sa-i vezi cum umbla printre standuri cu rolele de liniute cromate... Ce mai, omul si-a luat masina, tre "s-o faca"


Pui scaune sparco (frumoase, n-am ce zice) si cotiera din Vitan,
EDIT: Cind mi-am luat cotiera asta, am dat 190 lei pe ea, si era singura disponibila pentru Logan. Se va arunca si se va construi altceva in locul ei. O tin deocamdata, pt ca imi e util volumul ei (nu mai am suport de scrumiere)

pui suspensie sport si tai din arcuri, faci remapare si pui pinioane de diesel pentru consum...

EDIT: zici ca am taiat cite jumatate din fiecare arc, asa de cu naduf o spui... am explicat mai jos ce-i cu arcurile. Remapare vs tr a5a lunga : depasirile le fac cu a3a si a4a, nicidecum cu a5a, asa ca nu inteleg unde bati.


WTF, mi se pare ca nu prea stii ce vrei de la ea. Adica n-o faci nici confortabila nici stabila, nici rapida nici economica...

EDIT: Ba stiu foarte bine ce vreau de la pachetul meu de tabla negalvanizata: vreau sa arate ca aia de cupa, dar sa o pot conduce zi de zi; stabila e, mai stabila decit alte masini scumpe daca ne referim la stabilitatea in viraje si schimbari bruste de traiectorie, economica e, rapida nu va fi decit cu un alt motor


De 15000E iti iei o masina din clasa compacta cu dotari suficiente, ca de exemplu Golf, Astra, Focus, Leon, care are din start chestii pe care loganul asta nu le va avea, ca ESP, clima, tabla galvanizata, motoare din deceniul asta. E adevarat, nu va fi unica, dar va fi mult peste logan din toate punctele de vedere.

EDIT: Cind voi avea 30 000 e in buzunar, strict pentru a-i cheltui pe masina, fii sigur ca voi da 18000 pe un GTC sau pe un Golf in 3 usi, sau poate mai pun 5000 si iau un Clio 3RS, insa pina acolo ma dau in Lighean, ca nu-mi cad gradele.

Si legat de piese, nu gasesti la tarabe piese pentru masinile straine dar sunt firme care iti aduc orice piesa in maxim o saptamana. Mai informeaza-te. La multe marci piesele sunt la preturi comparabile cu cele de Logan, chiar mai ieftine decat la groupe renault.

EDIT: Vai, vai, avem niste meseriaaaaasi... Cauti o saptamana coduri pentru 2 filtre si o electrovalva si peste alte 2 saptamani constati ca ti-a adus o alta piesa. Lucrez in domeniu si am vazut destule d-astea pina acum.

This post has been edited by Dsign: 13 Jan 2009, 21:10


--------------------
CBR 600 F4i ; Astra GTC Sport 124CP remap Superchips, K&N, Eibach. - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 13 Jan 2009, 17:45
Post #81


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(cristidb @ 13 Jan 2009, 17:43)
Pui scaune sparco (frumoase, n-am ce zice) si cotiera din Vitan, pui suspensie sport si tai din arcuri, faci remapare si pui pinioane de diesel pentru consum... WTF, mi se pare ca nu prea stii ce vrei de la ea. Adica n-o faci nici confortabila nici stabila, nici rapida nici economica...

*


Ai cam dat-o de gard! Fara suparare. smile.gif
Dsign, nu a taiat din arcuri, si a zis ca va schimba cotiera. Cat despre ce ai mai zis, mai bine citeste cu atentie, de la inceput. wink.gif

This post has been edited by AR-18-MOS: 13 Jan 2009, 17:48


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristidb
post 13 Jan 2009, 17:51
Post #82


Membru


Group: Members
Posts: 1.462
Joined: 23 May 02
From: Bucuresti




- arcuri H&R -5.5cm (am repozitionat si bucsele, ca sa nu fie probleme, iar cele din fata au o spira taiata, caci altfel era masina mai joasa de spate si se comporta ciudat in viraje)


--------------------
CBR 600 F4i ; Astra GTC Sport 124CP remap Superchips, K&N, Eibach. - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 13 Jan 2009, 17:53
Post #83


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




blink.gif My fault!
@Dsign, cu ce ai taiat arcurile? Nu s-au stricat?


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 13 Jan 2009, 18:18
Post #84


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Am taiat cu un circular in service, cu turatie mica si racit cu apa, ca sa nu se decaleasca materialul in zona de taiere. Sunt impotriva acestei masuri, dar comportamentul masinutei in viraje era un pic ciudat, ca si cind masina ar fi fost incarcata pe spate. Am taiat o spira, in zona in care erau vreo 3 spire lipite una de alta, asa ca nu amfacut mare crima.

Promit sa raspund tuturor cind ajung acasa, ca de obicei, cu rosu smile.gif

This post has been edited by Dsign: 13 Jan 2009, 18:30


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GOLAN 91
post 13 Jan 2009, 20:37
Post #85


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 13 April 06




Nu baga in seama toti invidiosi care citesc printre randuri....baga un ulei bun si dai penale:)....Ce faci cu cotiera??daca mai am material poate imbracam si cealalta consola,dar nu promit...


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - B 42 ZIF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prognosis
post 13 Jan 2009, 20:41
Post #86


Membru adoptat


Group: Members
Posts: 926
Joined: 7 October 08
From: Slobozia




Impresionant! Ceea ce inseamna masina asta pentru tine este exact ceea ce inseamna diorama mea pentru mine. Miscarea si performanta pe gandirea mea! Felicitari! Am avut si eu masina. Ultima a fost un Citroen C15 cand inca mai aveam firma mea. Din pacate, boala ma impiedica sa mai conduc. Mai am permisul dar constiinta nu imi permite sa ma urc la volan riscand sa fac o criza si sa omor oameni nevinovati. Ceea ce faci tu insa este extraordinar. Nu stiam ca aceasta masina este atat de flexibila si ca se pot face atat de multe la ea! Bafta in continuare.

This post has been edited by Prognosis: 13 Jan 2009, 20:43


--------------------
- - -
Freedom is not free!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 14 Jan 2009, 17:46
Post #87


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




QUOTE
mai, voi chiar nu stiti cind sa va opriti cu intrebarile astea de pustani plini de cosuri?

De ce trebuie sa raspunzi pe tonul asta?

Raspuns: cine ma cunoaste, stie ca nu-s rau... Deci, tonul discutiei este unul prietenos.

QUOTE
La ce cox a vazut troaca asta, eu ma mir ca inca ii mai trag toate mirtoagele, ca inca nu s-au stricat planetarele, ambreiajul e in buna stare si km are destui.

Cati km ai cu ea ?

Raspuns : peste 100 000km

QUOTE
De fapt, la km astia, o Dacie 1310 era deja istorie.

Nu inteleg de ce iti compari LOGANUL cu o Dacie 1310 .

Raspuns : pentru ca am avut, si peste 60 000 km era o pacoste, oricat de bine intretinuta ar fi fost.

QUOTE
Si nu vreau sa da banii pe jegul altuia...

Daca tu o sa vinzi masina si eu o sa o cumpar, o sa zici ca mi-ai vandut un JEG de masina ? Adica tu conduci un JEG de masina ? laugh.gif

Raspuns : cred ca semit a dat un raspuns destul de interesant si in acelasi timp valid pentru intrebarea ta... Amatori de chilipiruri vor fi intotdeauna, e clar ca n-o vor cumpara daca o vor considera un jeg.

QUOTE
...nu vreau sa murdaresc strada cu toate tigaile si toroapele aduse din stiu eu ce groapa de gunoi din Europa.

Foarte bine. Imi place LOGANUL tau si iti doresc succes in continuare !

Raspuns : multumesc. Multe succese iti doresc si eu tie, sanatate maxima si multa putere de munca

QUOTE
Asta s-o faci tu, dupa ce-ti trece de restaurat Dacii din '74.

Cred ca o sa imi cumpar si eu un LOGAN din-asta ! In vreo 2-3 ani, cand o sa ajunga 3000 E laugh.gif
http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...26offset%253D15

Raspuns : Poate peste 30 ani sa devina si Loganul o masina "clasica", iar unul ingrijit si cu aspect 100% original va fi la fel de rivnit precum o "baba" acum. Sincer, ma limiteaza timpul liber si spatiul, ca ma bagam la o treishpesute de restaurat.


QUOTE
Scuza-ma ca-s acid, dar mi-a ajuns de cite ori am fost intrebat asta.

Te cred. Si eu primesc o serie de intrebari enervante si am ajuns sa raspund la caterinca .

QUOTE
Masina nu o tin de bibelou, fac zilnic cel putin 100 km cu ea, nu cred ca vreun SH s-ar fi comportat la fel de bine.

Multi inainte !



Raspuns : Multam inca o data

This post has been edited by Dsign: 14 Jan 2009, 20:51


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 14 Jan 2009, 21:52
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




QUOTE(semit @ 12 Jan 2009, 23:39)
are doar o gandire sanatoasa, parerea mea ™... cand am dat eu 16.000 pe un megan mi-a sarit toata lumea in cap ca de ce nu 320d din 2000? de ce nu.. ca imi place sa fiu primul care se bășește in scaunele masinii, nu un tigan gras si obosit sau un pârțar neamț.. uite de aia
*



De unde stii tu ca turcul ala care a asamblat Meganul tau nu era un tigan gras si obosit si ca nu a mancat fasole cu o seara inainte tongue.gif radmasa.gif


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
faganezu
post 15 Jan 2009, 10:23
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 357
Joined: 14 October 07




ce au sarit cei cu tigai din occident!?!?!?


--------------------
logan 1.4 MPI GPL laureat 2007 - B-XX-NZR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 15 Jan 2009, 14:14
Post #90


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Intotdeauna vor exista atitea pareri cate guri deschise... Deci, nu-i cu suparare.

Nu stiu daca am mai zis, dar am un ulei 5w40 pregatit pt zambilica. Abia astept...


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
48 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 14:51
Forum Renault