DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme soft navigare, Nu actualizeaza pozitia in mers

m1hn3a
post 24 Jul 2019, 08:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 4 July 17




Salut,

Am achizitionat un Sandero Stepway Techroad si am o problema cu softul de navigare, mai exact, in mers nu isi actualizeaza pozitia, "sagetuta" ramane la pozitia de start. Daca restartez media navul se reactualizeaza pozitia actuala, dar apoi ramane blocata in noua pozitie.

Daca intru la semnal GPS imi arata ca e conectat la sateliti si precizia localizarii este inalta, iar daca intru in meniul "unde ma aflu", coordonatele GPS se modifica in mers, ceea ce ma duce cu gandul ca primeste semnal de la antena GPS, dar in soft nu modifica pozitia.

MediaNavul a venit cu soft v1.0.13.1 - i-am facut update la v1.0.13.2, update-ul s-a realizat cu success, dar problema persista in continuare. Am scos siguranta de la media nav, am revenit la setarile din fabrica, dar nu s-a schimbat nimic.

Nici in modul harta "sagetuta" nu se misca in mers.

Mentionez ca am testat navigatia cand am luat masina si totul a functionat ok, apoi la o luna cand am vrut sa o folosesc din nou, nu a mai functionat. Am tot incercat sa intru in navigatie si la un momentdat a inceput sa functioneze (fara sa fac nimic special) 500 m - 1 km dupa care a ramas iar blocata.

Restul functiilor din media nav functioneaza corect (conexiunea bluetooth, android auto, radio, comenzile de pe maneta, camera masalier etc)

M-am dus la reprezentanta, dar electricianul este in concediu si m-au programat pe 9 august.
Nu am gasit nimic pe net legat de problema asta, si vroiam sa va intreb daca a mai intalnit cineva aceasta problema si daca as putea sa o rezov fara sa mai ajung la reprezentanta.

Multumesc


--------------------
Dacia Sandero Techroad 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:08
Forum Renault