DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> bf goodrich g force winter, cum vi se par?

Mihai_eon
post 7 Dec 2010, 15:04
Post #1


Mihai


Group: Members
Posts: 364
Joined: 9 January 08
From: Bucuresti




Salut,

A incercat cineva aceste pneuri? Cum se comporta? Ele in principiu sunt de iarna din cate stiu.Ipotetic vorbind sunt ok ptr all season tires?

This post has been edited by Mihai_eon: 7 Dec 2010, 15:05


--------------------
Chevrolet Lacetti 2008 1.6 benzina + gpl
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfman
post 7 Dec 2010, 15:38
Post #2


The Fastest


Group: Members
Posts: 483
Joined: 9 July 04
From: Murciélagos




Am eu (205/60-15), excelente pe zapada, gheata sau mazga. Inainte am avut Michelin alpin 2 care costau dublu si cu care-mi intra mereu ABS-ul/TCS-ul pe zapada, cum le-am pus pe astea s-a schimbat radical situatia...Vara nu le folosesc, insa toamna asta le-am montat la inceputul lui noiembrie si am facut 1500 km pe temperaturi de pana la 24 de grade, se comporta OK insa e pacat de ele, se uzeaza mult mai rapid ca cele de vara.
Tot de astea are si Laurentiu83, e foarte multumit de ele.


--------------------
Opel MOKKA X 1.4 T 2019
"Cu stinga nici cruce nu poti sa-ti faci, daramite sa conduci o tara!" Petre Tutea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 7 Dec 2010, 15:57
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Si eu sunt foarte multumit de ele, am mers cu ele zeci de km fara sa simta asfalt, ci doar zapada, am mers si cu 80 la ora pe zapada pe unde imi permitea drumul, n-am avut nevoie de lopata la masina, doar faceam balans si turam motorul pana aproape de limitare si ieseam.
In volan nu se simte ca mergi cu roti de iarna, feeling-ul e acelasi, fiind si tari pe flancuri, directia fiind in continuare foarte precisa.
Bine, la zapada mare sunt mai bune Debica, acestea din urma avand un profil mai agresiv, nu zic insa de dezavantajele acestora din urma. Dar, daca nu intri cu viteza in mormanul de zapada ca sa ajungi "pe burta", iesi fara probleme.

Ca all season tyres nu recomand, nu de alta, dar e pacat de ele si de banii dati, le folosesti o iarna, le folosesti vara, iarna urmatoare s-ar putea sa le arunci. Altfel, mergand cam 5000 de km/iarna, ma tin lejer 4-5-6 ani.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_eon
post 7 Dec 2010, 21:45
Post #4


Mihai


Group: Members
Posts: 364
Joined: 9 January 08
From: Bucuresti




eu ma intrebam cam cat se pot folosi niste pneuri de iarna in conditiit all season? 50000 km? 20000?


--------------------
Chevrolet Lacetti 2008 1.6 benzina + gpl
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 7 Dec 2010, 21:59
Post #5


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




dar de ce nu te intrebai pe acelasi topic de pneuri si ai deschis topic nou, ca tot esti pe sectiunea logan.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 19:50
Forum Renault