DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Evaluare Dacia Logan

dariusboom
post 4 Oct 2019, 17:35
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 October 04




Salutare!

Cum as putea evalua cat mai corect o masina Dacia Logan?, cu urmatoarele caracteristici:
- Logan 1.6 16v
- An fabricatie 2007
- Inmatriculata martie 2007
- Kilometri ~91500 (reali)
- Fara rugina (cel putin la vedere)
- Primul si singurul proprietar
- Vopsea metalizata
- ITP pana in septembrie 2020
- EURO 4
- De intretinerea ei s-a ocupat un cumnat mecanic auto, dar reviziile trebuie sa recunosc ca nu le-am mai notat niciunde, decat in perioada de garantie apar in cartea masinii
- Distributie schimbata in 2014 cand avea fix 54000 kilometri

M-am uitat pe autovit si pretul se invarte pe la 2500-3000 euro. Oare o merita sa o vand?! Ar fi o masina de serviciu de care sa ma mai folosesc la nevoie urgenta... Masina noua nu-mi surade, doar ca sa aiba ce sa rugineasca in parcare, masina SH iar nu-mi prea surade, de ce as da o vechitura pe alta vechitura?! Madam Firea vine si ne ameninta ca nu mai avem voie prin centru, nu ca as trece eu prea des prin centrul Bucurestiului, dar daca va fi asa, probabil nu as mai lua nimic pe ea... Oare ce ar fi mai bine sa fac?! 173.gif


--------------------
dacia logan prestige 2007 - B-60-NRW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 4 Oct 2019, 18:35
Post #2


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Asta e clar masina de tinut, ingrijita si cu km putini.
Cu 2500 de euro greu gasesti ceva bun, de fapt cu 2500 cat iei pe logan + 1000 cat ai sa mai bagi minim in cazanu sh, ai sa iei o masina cu mai multi km, mai multa rugina si mai multe probleme.

Nu te complica, mai ales daca nu cauti musai sa schimbi masina, euro 3 au inca drept de circulatie, pana au sa scoata dreptul al euro 4, benzen, tu ai sa ai bani stransi de full electrica.


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Clublife
post 4 Oct 2019, 18:51
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 8 January 11




1.6,16 v ,n as da masina asta pe niciuna sh,oricare ar fi marca ei.


--------------------
dacia logan 2005 Ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adr14n
post 5 Oct 2019, 12:01
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 31 December 16
From: Țăran cu acte-n regulă




Nu da vrabia din mână pentru cioara de pe gard. Eu să fiu în locul tău nu aș da-o. Mașina e încă în stare bună, motorul de 1.6 e fiabil. Cu tăblăria e posibil să mai apară probleme în timp dar o mai cârpești la un tinichigiu. Motorul să fie întreținut și să meargă... în rest ai siguranța unei mașini care o cunoști și știi ce poate. Asta e părerea mea.


--------------------
Dacia Logan 2016 Laureate/1.2 75CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:30
Forum Renault