DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vrei sa pleci afara au ba...platesti RCA!

bomicabomic
post 1 Dec 2004, 17:28
Post #31


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




QUOTE(MoneyTalks @ 1 Dec 2004, 10:24)
Tocmai ca NU trebuie facuta nici o diferentiere! Daca tu cu acea masina lovesti o alta de 100,000 euro (care poate intra in UE) si faci o paguba de 50,000 euro, CINE plateste diferenta de la 1.5 milioane la... 50,000 euro? Sa te vad in cazul asta cum iti vinzi casa ca sa poti plati pagubele! tongue.gif

Si erau sigur mai putine hirburi pe strada! excl.gif
*



1. Si vrei sa-mi spui ca pina acum societatile de asigurari au fost in pierdere? Pai ce ? se busesc in fiecare zi un sfert din masinile din Ro?
2. La 600 de euro, iti zic eu ca dispar si SLZ si DSN si LOganurile de pe strada nu numai hirburile.
3. Gindeste-te ca suntem in Ro, gindeste-te ca va deveni si asigurarea locuintei obligatorie, gindeste-te ca cel mai ieftin apart de 2 cam e 30.000 Euro, gindeste-te ca Ro, are risc seismic ridicat. Cam cit ar trebui sa fie asigurarea unui astfel de apartament? Cel putin 600.
Pai dintr-un foc juma de leafa pe un an s-a dus, la unii, iar la pensionari pe vreo 3 ani.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 1 Dec 2004, 17:32
Post #32


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




QUOTE(bomicabomic @ 1 Dec 2004, 17:28)
3. Gindeste-te ca suntem in Ro, gindeste-te ca va deveni si asigurarea locuintei obligatorie, gindeste-te ca cel mai ieftin apart de 2 cam e 30.000 Euro, gindeste-te ca Ro, are risc seismic ridicat. Cam cit ar trebui sa fie asigurarea unui astfel de apartament? Cel putin 600.
*



Iti spun eu cit e: 45 de euro pe an!
Eu platesc asigurarea apartamentului si a bunurilor din el la valoarea de 35.000 euro, fix 50 de euro pe an.
Prin comparatie pentru Casco la Nova evaluata la 1600 de euro platesc tot 50 de euro!
wink.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 1 Dec 2004, 17:45
Post #33


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




QUOTE(paulp @ 1 Dec 2004, 17:32)
Iti spun eu cit e: 45 de euro pe an!
Eu platesc asigurarea apartamentului si a bunurilor din el la valoarea de 35.000 euro, fix 50 de euro pe an.
Prin comparatie pentru Casco la Nova evaluata la 1600 de euro platesc tot 50 de euro!
wink.gif
*


Numai putin, ca stiu cit e acum. Eu vroiam sa merg pe rationamentul lui Money.
1.5 mil.......50.000 euro, prea putin valoarea RCA.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 1 Dec 2004, 23:01
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




pt moneytalks e usor sa vorbeasca de acolo din austria.sa vina sa traiasca din salariile romanesti si dupa aia sa vad eu ca sta in tara nu iese in ue si plateste 600 de euro.


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 2 Dec 2004, 15:49
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Din cate citesem in presa, era vb sa scumpeasca RCA-ul cu 50% si sa includa si cartea verde, dar datorita diverselor motive (n-au reusit sa puna la punct norme, alegeri, etc ) au ales sa-l scumpeasca cu 30% si sa nu includa cartea verde in RCA de la anul.

Includerea carte verde in RCA este impusa de UE, ca asa e si la ei. Practic nu m-ai conteaza ca ai lovit un Mertzan in RO sau in DE, ca despagubirile tot alea sunt.

RCA-ul se va scumpi si el treptat, pe masura ce creste valoarea maxima ce se poate acorda ca despagubiri in urma accidentelor. Iarasi UE ne impune treptat sa crestem acea suma maxima in x ani. x= ? nu cunosc detalii, dar trebuie sa ne aliniem la UE.

Nu va panicati ca nu va fi peste noapte 600 EUR ca s-ar goli soselele patriei.



--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 4 Dec 2004, 22:10
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




peste noapte nu, dar cel tarziu la 1 ian 2007 deci in 2 ani. Ti se pare chiar asa mult?acum rca este 30 euro in doi ani 600 rezulta o scumpire de 20x. Cat crezi ca iti va creste salariul pana in 2007.La noi in tara nu functioneaza inca faza cu fat frumos:intr-un an cat la altii in 7...din pacate


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 4 Dec 2004, 23:37
Post #37


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Ca va convine sau nu, se va ajunge sa fie un RCA minim 400 euro/an. Partea interesanta abia acum vine... In UE, cu cit masina e mai veche, cu atit RCA e mai mare... Ca de exemplu, daca la un Logan RCA ar fi de 400 euro/an, la o berlina din '98 ar fi de 600 euro/an, iar la un Golf II din '86 ar fi de... 1500 euro/an icon_mrgreen.gif

Sa va vad eu atunci pe cei cu masini mai vechi de 10 ani... rolleyes.gif Mai sint 2 ani pina atunci. Asta daca se doreste integrarea in UE. Sau toata lumea vrea integrare, dar sa ramina cum am discutat icon_mrgreen.gif Uitati-va numai la unguri, sa vedeti ce inseamna integrare... Cum vin si cumpara tot din Romania... Cum dai de ei la tot pasul in Oradea, de exemplu... Ce fericiti vor fi cei din Moldova ruseasca din 2007... icon_mrgreen.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 5 Dec 2004, 20:23
Post #38


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(Liviu M @ 1 Dec 2004, 12:19)
In UE cartea verde e bonus, cetatenii UE n-au nevoie de carte verde cand circula in celelalte state UE, ci numai daca ies din UE. In acest ultim caz, trebuie sa solicite in mod explicit cartea verde.
*


S-avem pardon, Cartea Verde iti este oferita cind inchei polita de asigurare, nu trebuie sa o ceri in mod explicit pentru ca ti-o pun ei in brate oricum!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 5 Dec 2004, 20:40
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




QUOTE(MoneyTalks @ 4 Dec 2004, 23:37)
Ca va convine sau nu, se va ajunge sa fie un RCA minim 400 euro/an. Partea interesanta abia acum vine... In UE, cu cit masina e mai veche, cu atit RCA e mai mare... Ca de exemplu, daca la un Logan RCA ar fi de 400 euro/an, la o berlina din '98 ar fi de 600 euro/an, iar la un Golf II din '86 ar fi de... 1500 euro/an icon_mrgreen.gif

Sa va vad eu atunci pe cei cu masini mai vechi de 10 ani... rolleyes.gif Mai sint 2 ani pina atunci. Asta daca se doreste integrarea in UE. Sau toata lumea vrea integrare, dar sa ramina cum am discutat icon_mrgreen.gif Uitati-va numai la unguri, sa vedeti ce inseamna integrare... Cum vin si cumpara tot din Romania... Cum dai de ei la tot pasul in Oradea, de exemplu... Ce fericiti vor fi cei din Moldova ruseasca din 2007... icon_mrgreen.gif
*


Money, de curiozitate, care-i salariul minim in Ungaria? N-am apucat sa citesc tot topicul insa vad ca se persista in a se compara preturile din UE cu cele din Romania. Ce nu pricep e de ce nu se compara si veniturile.
In alta ordine de idei, introducerea unei taxe de x00 euro pentru o berlina va insemna ca 90% din actualii proprietari vor trage pe dreapta. Taica-meu are o berlina din 83 si o pensie de aprox. 1500 euro/an, echivalentul politei RCA. Nu uita ca peste 50% din populatia acestei tari are venituri sub salariul mediu pe conomie, adica tot pe acolo. Trebuie sa intelegem odata ca masina nu este un lux ci o mare necesitate si cred ca o masura de genul asta ar starni o revolta generala. Atunci sa vezi societate civila laugh.gif
Apropo de Moldova ruseasca... am 50 de km pana acolo. Presimt ca in sfarsit o sa trec si eu granita biggrin.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 5 Dec 2004, 21:03
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




Domnilor treaba e simpla am vrut capitalism pai asta inseamna capitalism, o sa merga cine poate... pa pa pensionaru' de tatuca cu Daciuta lui ca asta e daca nu a fost securist ca sa acumuleze pana acum, va suferi ca de... a facut revolutia! Deci fara lamentari ca nu isi au rostul, oricum va fi o tara mai curata, fara poluare se va putea merge din nou civilizat pe strada si vor disparea antichitatile. Ce acum aflati ca tot bogatul se scoate si ca saracu o fura? Va rog frumos! Cat despre relele de societati de asigurare aflati ca la oricare dintre ele RCA-ul e o paguba si e o obligatie pentru a fi acreditata, pentru a putea face de exemplu Carte Verde etc. . Si singura sansa e sa acumulezi tu o singura societate cat mai multe Rca-uri si sa investesti banii dar tot nu iesi in profit pentru ca, cei care nu stiu, aflati ca cu Daciuta poti lovi sau cauza un accident la o MASINA care costa cat mii de rca-uri (avem caz concret masina avariata costa 100.000 dolari). Deci hai sa nu mai ne plangem si daca tot spunem ca vrem UE apoi pregatiti-va de UE ca sincer nu e ca-n filme. Cat despre faptul ca Money e mai transant e pentru ca el a stat acolo si a invatat care e mersul, muncesti ai, nu muncesti nu ai, e simplu!


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 5 Dec 2004, 21:07
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Unde ai vazut tu filmul asta cu "muncesti ai?" Poate vrei sa spui "tragi tepe- ai". Asta-i deosebirea dintre RO si UE.
Pe de alta parte, daca RCA-ul e asa o pacoste pentru societatile de asigurari, de ce se inghesuie care mai de care sa acorde reduceri, ce-i drept voalate?


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 5 Dec 2004, 21:11
Post #42


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




QUOTE(asybo2002 @ 5 Dec 2004, 22:03)
aflati ca cu Daciuta poti lovi sau cauza un accident la o MASINA care costa cat mii de rca-uri (avem caz concret masina avariata costa 100.000 dolari).
*


Asa, si care societate de asigurari a dat despagubiri de 100.000 $?


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 5 Dec 2004, 23:17
Post #43


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Pai daca toti cu Daciuta mai veche de 15 ani ar plati de la 1500 euro in sus RCA, atunci ar avea si societatile de asigurare de unde sa acorde pagube. Peste tot in lume ANTICHITATILE sint un... LUX tongue.gif si orice lux costa MULT tongue.gif

Iar in UE daca ai facut un accident, iti creste prima de asigurare (RCA)... Procentual, in functie de gravitatea pagubei produse societatii de asigurari. Deci ar fi ca acea Daciuta din 1983 care a produs o paguba de $100,000 sa plateasca o prima de 2,000 euro in loc de 1,500 pentru a mai putea circula. Numai in acest mod vei evita sa faci accidente! excl.gif

Eu tot nu va inteleg, vreti occident dar cu facilitati comuniste? Uite de aia Romania nu este in UE, pentru ca VOI nu vreti! excl.gif Iar UE niciodata nu ne va lua cu forta!


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Dec 2004, 05:46
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Asta-i problema, man. UE ne va lua indiferent daca noi vrem sau nu, daca suntem pregatiti sau nu. Nu vreau facilitati comuniste, vreau sa muncesc, sa castig 1500 euro pe luna si sa platesc RCA 600 euro pe an. Vreau sa-mi schimb masina la 2-3 ani, vreau sa-mi petrec concediile in Romania, in conditii decente, vreau sa nu mai stau cu grija ca n-am cu ce plati curentul electric sau telefonul. Nu vreau nimic pe gratis dar vreau ca munca sa fie respectata. Hai sa ne aliniem cu preturile, cu darile, cu impozitul anual (cca 50 de euro pe an/persoana zicea Bombonel), hai sa facem benzina 1,2 euro, RCA-ul 1000 euro etc si dupa un an sa facem recensamantul populatiei si sa constatam ca suntem muuult mai putini - lucru bun de altfel: scade densitatea pe metrul patrat si avem aer. De altfel cam asta o sa papam: aer.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 6 Dec 2004, 07:34
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(kaspersky @ 5 Dec 2004, 21:11)
Asa, si care societate de asigurari a dat despagubiri de 100.000 $?
*


e vorba de un dosar la societatea unde lucrez eu, insa cum bine se stie legea exista un plafon maxim de despagubire restul il da vinovatul. Stiti de ce? pentru ca cota de prima e mica si nu poti fixa plafoane mai mari de despagubire. M-am saturat de oamneni cu doua fete ar vrea sa coste rca-ul putin dar asigurarea sa achite tot. E asta e NU SE POATE!


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 6 Dec 2004, 07:35
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(Manuel @ 5 Dec 2004, 21:07)
Unde ai vazut tu filmul asta cu "muncesti ai?" Poate vrei sa spui "tragi tepe- ai". Asta-i deosebirea dintre RO si UE.
Pe de alta parte, daca RCA-ul e asa o pacoste pentru societatile de asigurari, de ce se inghesuie care mai de care sa acorde reduceri, ce-i drept voalate?
*


Daca citeai postul meu de mai sus nu ma mai intrebai!


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 6 Dec 2004, 10:34
Post #47


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




QUOTE(asybo2002 @ 6 Dec 2004, 07:34)
M-am saturat de oamneni cu doua fete ar vrea sa coste rca-ul putin dar asigurarea sa achite tot. E asta e NU SE POATE!
*


Toate bune si frumoase Asybo. Sunt de acord cu ce spui tu pina la un punct.
Daca scoatem la pensie toate Daciutele alea, hulite, pai iti pun o intrebare simpla, RCA-ul pentru cele ramase nu va creste in aceste conditii? Ca doar tu ai spus " ca trebuie ca o singura societate sa acumuleze cit mai multe RCA-uri........"

Cit despre "muncesti ai, nu muncesti nu ai, e simplu", iti spun eu ca nu-i asa simplu.
Tu ai da 1000 Euro, RCA+CASCO? Eu, unul, sincer n-as da, o leafa si ceva, numai pentru astea doua.

Cit despre hirburile care circula in RO, nu trebuie sa faci nu stiu ce tarife la RCA, ca sa le scoti din circulatie.

Exista RAR si punct.

Ca poate, tarabarii din Europa (ala din Colentina), platesc 1500 Euro pe an, ca-i scot triplu, si da peste mine cu masina de 50.000 euro si ma trimite la ceruri. Mai conteaza atunci cit a platit RCA-ul? Eu cred ca nu.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu M
post 6 Dec 2004, 11:06
Post #48


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 14 September 04
From: Germania




QUOTE(Marty @ 5 Dec 2004, 20:23)
S-avem pardon, Cartea Verde iti este oferita cind inchei polita de asigurare, nu trebuie sa o ceri in mod explicit pentru ca ti-o pun ei in brate oricum!
*


Ba s-avem pardon, mie asa mi s-a intamplat. Cand am facut contractul, la sfatul colegilor de serviciu, le-am cerut in mod special sa-mi trimita cartea verde, ca eu circul in afara UE.
Precizare: locuiesc in Germania. Colegii mei care nu sunt interesati de plimbari in afara uniunii nu au cartea verde.

This post has been edited by Liviu M: 6 Dec 2004, 11:07


--------------------
Ford Mondeo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 6 Dec 2004, 19:39
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




Rar a existat din totdeauna dar degeaba, asa cand scrie negru pe alb ca trebuie sa dai o suma o dai sau nu, nu e cale de mijloc. Cat despre pretul Rca nu va fi 600 euro ca afara ci se va introduce treptat si sub rezerva unui salariu mai mare si el pentru ca altfel nu se va putea aplica iar daca creste prima nu mai trebuie facut artificiul cu toate rca-urile la o societate. Undeva prin 93 parca Asiromul a luat\a primit un ajutor de la Stat pentru ca prima de RCA era mai mica ca un geam de stop spate la Dacie. Si scuza-ma atunci de unde sa dea despagubiri!


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 7 Dec 2004, 10:26
Post #50


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04





Asa si?
1.RAR nu-si face treaba, sunt de acord, dar repet sunt singurii care pot opri multimea de hirburi din Ro, a si cei de la ITP.
2. Crezi ca-i asa usor? nu platesti RCA, nu mai circuli. Hai sa fim seriosi. Cam citi romani nu au platit RCA, anul asta? Parca 15-20%, statistic vorbind. Si ei circula de n-au aere, ca nu-i intreaba nimeni de sanatate.
Si cind va fi 600 Euro, nr. celor care nu platesc si circula va fi mai mare. E la fel ca alcoolul si tigarile. Taxe mari = contrabanda.
3. De 15 ani in Ro circula si sunt accidentate masini de la 1000 - 50.000 Euro. La fel de adevarat este, ca si soc. de asig. sunt mici si mari si tot de 15 ani. Cite au dat faliment?
Ca mergi 1 an, 2 in pierdere, dar pe urma? Sau spala bani si noi nu stim?


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 8 Dec 2004, 21:39
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(bomicabomic @ 7 Dec 2004, 10:26)
3. De 15 ani in Ro circula si sunt accidentate masini de la 1000 - 50.000 Euro. La fel de adevarat este, ca si soc. de asig. sunt mici si mari si tot de 15 ani. Cite au dat faliment?
Ca mergi 1 an, 2 in pierdere, dar pe urma? Sau spala bani si noi nu stim?

1. ITP tine de RAR - si nu isi fac treaba ca e vorba de spaguta
2. Probabil vor fi mai multi care nu vor avea RCA dar poate se introduce concomitent si un articol care sa se lase cu ceva mai mult decat amenda
3. O societate nu traieste numai din RCA, exista Casco, viata, incendiu, bunuri, valori, risc financiar etc. mult mai banoase si mai productive. Si vrei societati falimentare: Metropol, Grup As, Croma, Astra, si lista poate continua...

Deci ca sa nu ma intelegi gresit eu vreau sa scap de harburi si crede-ma am o Dacie din 1978 si daca asta e o modalitate eu unul o sustin!!!


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 9 Dec 2004, 02:01
Post #52


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




Eu nu-s impotriva scumpirii RCA-ului dar inainte de asta ar trebui sa se faca o triere a societatilor de asigurare. Sa va dau un exemplu: am fost obligat sa ies in decor din cauza unui imbecil care era sa dea peste mine. La politie s-a constatat ca el era vinovat. Asiguratorul lui ma trimite la plimbare pe motiv ca nu a fost contact intre masini si nu ma poate despagubi si sa ma duc la CASCO. Dupa ce au fost sunati de cei de la CASCO m-au despagubit dar dupa multa umblatura si timp pierdut.

Saptamina trecuta mi-am gasit masina lovita. Nu mi-a lasat nimeni un numar de telefon sau ceva de genul asta. Deci baza pt. ramine tot CASCO. Degeaba platesc eu RCA in valoare de nu stiu cite sute de euro daca tot CASCO e solutia!


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 9 Dec 2004, 11:46
Post #53


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




QUOTE(asybo2002 @ 8 Dec 2004, 21:39)
Deci ca sa nu ma intelegi gresit eu vreau sa scap de harburi si crede-ma am o Dacie din 1978 si daca asta e o modalitate eu unul o sustin!!!
*



tocmai ca asta nu e o modalitate. Si de unde vine ideea ca cei care au Dacii vechi, nu au bani si cei care au SLZ, DSN, Logan, au. Ca cel putin 50% din posesorii de masini noi, le-au luat in rate.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:21
Forum Renault