DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> alt casetofon pe logan, vreau sa-mi pun un mp3 fara sa pierd gar

dragos109
post 7 Jan 2006, 11:39
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 7 January 06




salut!

mi-am cumparat logan de la IPSO si am intrebat daca pot sa imi pun un mp3 player in locul casetofonului standard (am Laureate 1,4 MPI).cei de acolo mi-au zis ca nu am voie decat cele de la ei (dacia sau sony) sau din alta parte dar aceleasi modele iar daca imi pun alte modele sau alte firme imi pierd garantia la partea electrica.pe mine nu m-ar deranja nici un sony dar parca e prea limitata gama de modele+ca as vrea sa imi montez si alte boxe eventual si un subw.sfatuiti-ma oameni buni!


--------------------
dacia logan - PH 82 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 7 Jan 2006, 11:43
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Citeste topicul de audio, vei gasi acolo tot ce te intereseaza.
Inainte sa faci un nou topic, verifica daca nu s-a mai discutat.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos109
post 7 Jan 2006, 12:20
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 7 January 06




QUOTE(Codrin @ 7 Jan 2006, 11:43)
Citeste topicul de audio, vei gasi acolo tot ce te intereseaza.
Inainte sa faci un nou topic, verifica daca nu s-a mai discutat.
*


sorry!ce fac acum?trec intrebarea la topicul audio?


--------------------
dacia logan - PH 82 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 7 Jan 2006, 12:28
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Tu nu poti, doar moderatorii. Daca dupa ce ai parcurs acel topic mai ai nelamuriri intreaba acolo.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos109
post 7 Jan 2006, 14:53
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 7 January 06




discutia la audio a deviat mult iar intrebarea mea e destul de punctuala.nu am gasit nimic acolo si as dori daca se poate sa mi se raspunda aici.merci


--------------------
dacia logan - PH 82 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 7 Jan 2006, 15:18
Post #6


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.512
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




QUOTE(dragos109 @ 7 Jan 2006, 15:53)
discutia la audio a deviat mult iar intrebarea mea e destul de punctuala.nu am gasit nimic acolo si as dori daca se poate sa mi se raspunda aici.merci
*


În principiu, Dacia te poate restricționa (și o face) să instalezi pe mașină doar echipamente agreate și testate de ei, pentru a-ți acorda garanție. Nu este ceva neobișnuit și rar, foarte mulți producători (nu doar de mașini) fac asta pentru a preveni modificările "după ureche" asupra componentelor critice ale produselor lor - în acest caz instalația electrică de alimentare cu energie.

Dar, dacă dealer-ul autorizat Dacia este de acord, îți poate instala și altceva decât echipamentele standard (Philips/Kenwood/Sony), eventual cu o mică atenție, sau dacă cumperi respectivul echipament prin ei. Practic, ei asigură garanția și dacă ți-l montează ei e totul OK.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 7 Jan 2006, 16:12
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




DFA are dreptate, in plus:
QUOTE(din topicul audio deviat @ pag 32)
Mi-am cuparat de curand de la Metro acest mp3-player:[. . .]
Am intrebat la Vocea Clientului , daca pot sa instalez produsul impreuna cu boxe JBl la un service specializat ("Viper" din Braila) care este autorizat RAR si atat.....
Raspuns:Nu!!!!!!!!
Se pierde garantia pe parte electrica..indiferent daca montez la Viper sau la dealer caci nu este recomandat de producator

QUOTE(din topicul audio deviat @ pag 32)
nu induceti baiatul in eroare! in mod normal nu zice nimeni nimic daca ti-ai montat alt casetofon si nu s-a stricat nimic la montaj, eventual te-ai inteles cu vreun dealer si ti l-ai montat la el. afacerea dealerilor se bazeaza in mare masura pe reparatia autoturismelor in garantie. este in interesul lor sa nu observe atunci cand treci prin service ca nu ai casetofonul cu care vine modelul tau de masina, sau ca a trebuit sa deschida masina de pe alta telecomanda decat cea din cheie. pana acu si Dacia le-a permis treaba asta, probabil ca a considerat ca-i mai bine sa inchida ochi decat sa aiba litigii cu clientii si sa afecteze imaginea firmei, implicit vanzarea de autoturisme noi. asta nu insemna nici pe departe ca Dacia nu are cadrul legal sa-ti ridice garantia in cazul in care vrea acest lucru. e cam aceasi treaba ca si tepele trase operatorilor de telefonie mobila atunci cand piata era in expansiune, preferau sa le treaca pe pierderi, acu iti trimit Kasolvenita pe cap.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 18:20
Forum Renault