DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Redobandire permis auto, Testul 13 din 15

DannyY
post 13 Sep 2018, 14:02
Post #31


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Io ma limitez la cei 49 km/h in plus, ca am stat si eu pieton odata, demult, pe motiv de 139 km/h in Fata Cremenii. Pe atunci nu era cu testare. Prima data am platit un curs de legislatie (de invatat n-am invatat nimic, fireste), apoi m-am rugat de seful politiei din Mehedinti sa-mi aprobe micsorarea pedepsei, ca m-am facut baiat bun. Am apelat si la serviciile statului paralel ca sa rezolv.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 13 Sep 2018, 20:19
Post #32


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Acuma daca nu ma lauda nimeni, ma laud singur... Adevarul e ca de anul trecut din aprilie de cand am fluierat in biserica sunt un sofer exemplar. Iar cel putin cand traversez judetul Gorj, din pacate conjunctura geografica ma obliga s-o fac frecvent, peste viteza limita + 9 km/h, conform Waze, nu trec nici batut.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 13 Sep 2018, 20:48
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Si crezi ca asta te scuteste? Eu mergeam legal, au rotit "tunul" si au zis ca aveam 64 in zona de 50. Eu aveam sub 50 de vreo 10 minute ca mi s.au dat blitz.uri.
Am pierdut in instanta fara sa se prezinte politia si fara sa depuna dovada. Dupa cati bani, timp si zile de concediu am irosit pentru acest rezultat am socotit ca e mai ieftin sa platesc jumate din minim si am gatat balciul.

Edit: tot gorj, prin 2007-2008

This post has been edited by psychoo: 13 Sep 2018, 20:49


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 13 Sep 2018, 21:19
Post #34


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Acuma fara suparare, dar fara ca Politia sa depuna dovezile la dosar, ma indoiesc ca judecatorul le-ar fi dat castig de cauza, poate daca judecatorul era ruda de gradul I cu rutieristul...

Pe de alta parte la 64 km/h in zona cu limitare la 50 esti la primul nivel de amenda. In 2007, 2008 cred ca inca nici nu aparusera punctele de penalizare. Chiar nu sunt convins ca merita efortul sa contesti sanctiunea in justitie.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 13 Sep 2018, 21:42
Post #35


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Eu ma bucuram ca au amanat procesul pentru ca nimeni nu a solicitat judecarea in lipsa. Nici macar nu mi.au citit plangerea.
Doar ca pana sa treaca anul s.au prins si au redeschis dosarul.
Si asa este, am pierdut fara probe. Singurele mele optiuni erau sa cer rejudecare sau sa aleg calea mai ieftina.
Am o problema cu curectitudinea. Am destule amenzi de viteza la care nu am comentat nici o secunda, am vb respectuos cu agentii, etc
Platit fara sa caut portite.
Dar atitudinea rutieristului cand am cerut sa imi dovedeasca m.a impins sa imi caut dreptatea. Am fost mai tanar si mai naiv...
Apoi cand i.am zis ca eu am circulat legal si voi contesta, solicitand sa treaca asta in mentiune a amenintat ca anuleaza pv si pune suma maxima.
Am zis ca nu e problema, o contest si pe aia.
In fine...ma bucur ca nu mai am tangente cu acel judet


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 16:59
Forum Renault