DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "Piticii" de la inchidere centralizata

Cristian
post 30 Jul 2002, 14:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 July 02
From: Cluj Napoca




De trei zile "inchiderea centralizata" a luat-o razna. Apas pe buton sa deschid usile si surpriza : "piticul" de la usa fata dreapta nu-si face datoria si usa respectiva ramane inchisa. Apas pe buton, se inchid usile. Iar apas si surpriza toti "piticii" functioneaza. Cu alte cuvinte din prima incercare nu se deschide usa dreapta. De inchis functioneaza perfect. Astazi surpriza: se deschide usa dreapta fata insa usa soferului nu! Mi-au intrat "piticii" de la usi in greva sau e timpul sa o duc la "meseriasii" de la service ?

Have fun!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 30 Jul 2002, 15:19
Post #2


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Actuator defect! Service scrie pe ea. Daca e in garantie o sa constati ca dobitocii nu au asa ceva in service si ca o sa trebuiasca sa faci cerere la vocea clientului (eu astept de 14 zile sa-mi vina doua actuatoare de la Pitesti). Daca e iesita din garantie se gasesc actuatuare de cumparat.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristian
post 30 Jul 2002, 15:35
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 July 02
From: Cluj Napoca




Sa-i fugaresc prin gura pe aia de la Dacia Pitesti. E in garantie ca doar de 2 luni o am. Numai ca vineri plec la mare asa ca o sa mai stea vro doua saptamani asa cum e.
Multumesc pt. raspuns


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 30 Jul 2002, 15:39
Post #4


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Cu prostii de la dacia nu te pui ca au mintea odihnita biggrin.gif . Vezi ca si de la caldura (stat in soare, da nu cred ca e cazu la toamna care e afara) se strica. La mine a inceput sa bazaie la o saptamana de cand am cumparat-o ca sa nu mai pun la socoteala ca am ramas cu masina deschisa duminica la 15:30. Si eu plec la mare dar am o metoda de remediere. Daca se intampla sa nu mai vrea deloc sa se incuie, inchizi celelalte portiere si la usa cu probleme tii manual apasat pe pitic si apesi pe telecomanda. Trantestii usa si te duci la plaja biggrin.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristian
post 30 Jul 2002, 16:17
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 July 02
From: Cluj Napoca




QUOTE
Cu prostii de la dacia nu te pui ca au mintea odihnita biggrin.gif . Vezi ca si de la caldura (stat in soare, da nu cred ca e cazu la toamna care e afara) se strica. La mine a inceput sa bazaie la o saptamana de cand am cumparat-o ca sa nu mai pun la socoteala ca am ramas cu masina deschisa duminica la 15:30. Si eu plec la mare dar am o metoda de remediere. Daca se intampla sa nu mai vrea deloc sa se incuie, inchizi celelalte portiere si la usa cu probleme tii manual apasat pe pitic si apesi pe telecomanda. Trantestii usa si te duci la plaja  :D


Ar trebui postat la tutoriale laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 22:05
Forum Renault