DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

54 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Apple iPhone 4, discutii generale, aplicatii, jailbreak, etc.

herculane
post 8 Feb 2011, 11:48
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




Stiu ca mai exista un topic intitulat "iPhone 4", dar din cate vad este legat de o problema specifica, nefiind dedicat discutiilor generale despre acest device (daca, totusi, un moderator considera ca este in plus topicul sa le uneasca smile.gif)

In alta ordine de idei, ma interesa cati posesori de iPhone 4 mai sunt pe-aici, daca au avut probleme cu telefonul, daca folosesc solutiile de jailbreak/unlock si ce aplicatii folosesc.

La mine este primul iPhone personal, chiar daca le folosesc de foarte mult timp la serviciu, si am ajuns la el dupa ce am avut HTC Desire si Samsung i9000.

Principalele motive care m-au facut sa renunt la android-uri au fost:
-iOS-ul mult mai bine optimizat (normal, este facut doar pt un singur device) si mai matur, ceea ce-l face sa "se miste" mai bine
-aplicatiile nu au probleme de compatibilitate, nu exista sa apara low FPS la un 3d, de exemplu
-camera o consider cea mai buna existenta intr-un mobil, dupa nokia n8
-constructia ireprosabila, chiar daca sticla aleasa se pare ca nu e asa rezistenta pe cat a fost laudata
-display-ul excelent (cel mai bun in opinia mea), chiar daca foloseste tehnologia veche, rezolutia face totul
-si inca un lucru la care nu ma asteptam, si din cauza caruia n-am vrut initial sa iau i4 (mai ales ca am avut probleme cu un model din primul lot): telefonul are semnal foarte bun, peste Desire, si asemanator cu al telefoanelor Nokia business ceva mai vechi

Normal, dezavantaje sunt cateva, dar majoritatea tin de limitarile Apple, iar cu ajutorul jailbreak-ului (acum cateva zile a aparut untethered-ul pt 4.2.1) si al aplicatiilor din Cydia se elimina multe din ele.

Per total, in opinia mea, este cel mai bun smartphone existent la ora actuala. Astept, cat de curand, sa pun mana pe Motorola Atrix si Samsung i9100. Primul dintre ele + Android 3.0 il vad ca un inlocuitor pt iPhone, daca urmatoarea generatie nu va aduce ceva schimbari majore


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Feb 2011, 14:52
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ce program de navigatie folosesti? merge si fara transfer de date?

ce autonomie ai si cum utilizeaza bateria?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grosse inkultur
post 8 Feb 2011, 16:08
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 1 October 07
From: Cluj Napoca




QUOTE(herculane @ 8 Feb 2011, 11:48)
In alta ordine de idei, ma interesa cati posesori de iPhone 4 mai sunt pe-aici, daca au avut probleme cu telefonul, daca folosesc solutiile de jailbreak/unlock si ce aplicatii folosesc.
*



Sunt la al 4-lea iPhone (2G, 2Gsh, 3GS, 4G). Jailbreak si unlock (2G, 3GS) si doar jailbreak pe 4G.

Apps:
- installous (asta era obvious);
- OPlayer
- iGo (Ro si Eu)
- iFile
- RDP, RemotePad
- HeyTell
- LastFM
- Toodledo

Nu am avut nici o problema cu vreunul dintre ele (ok, un 2G a fost scapat repetat pe jos pana a crapat display-ul si a fost un calvar sa-l schimb).


--------------------
Mini Cooper 2008 - nb-10-grf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 8 Feb 2011, 16:46
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




@b76bgaarh igo si navigon am instalate, dar am si gps dedicat, deci l-am folosit doar de proba. cred ca niciunul din cele 2 programe nu foloseste transfer de date, pt ca ai hartile deja incarcate, nu sunt ca google maps

autonomia e mult mai buna ca la desire si ceva mai buna ca la sgs. la desire ajunsesem sa caut rom-uri care aveau tweak-uri pt baterie. nu ma mai interesa sense, versiunea de android, update-uri, ci sa reziste cat mai mult bateria. pe mine nu prea m-a interesat aspectul asta (adica daca tine de dimineata pana seara e ok), dar la desire de multe ori ajungeam acasa cu tel descarcat, iar la sgs mai aveam 30-40%. la i4 am cam 50%

@grosse inkultur ce versiune de igo ai? ce am luat de pe installous/apptracker mi se misca destul de nasol in meniu - are un lag. versiunile vechi mergeau bine, deci tind sa cred ca a fost spart prost


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grosse inkultur
post 8 Feb 2011, 17:00
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 1 October 07
From: Cluj Napoca




iGO My way 2009 Europe-v1.1.1.ipa
iGO My way-Romania-1.2.4.ipa

Nu sunt de pe installous si merg foarte bine. Le-am folosit de multe ori in Eu si nu mi-au facut probleme. Nu activeaza trafic de date suplimentar.


--------------------
Mini Cooper 2008 - nb-10-grf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Feb 2011, 17:03
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




igo nu activeaza trafic de date pe niciun device, eu va intrebam de cel dedicat.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grosse inkultur
post 8 Feb 2011, 17:21
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 1 October 07
From: Cluj Napoca




Eu zic ca iGo e dedicat smile.gif
Tu ai intrebat ce program de navigatie folosim. Cel instalat implicit de iOs e un webapp Google Maps care are hartile online si nu e turn-by-turn navigation. Sunt ceva aplicatii free pt. care poti sa descarci harti si sa le folosesti apoi offline - sunt mizerabile.


--------------------
Mini Cooper 2008 - nb-10-grf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 8 Feb 2011, 19:25
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Voi v-ati luat huse pentru semnal ?! biggrin.gif
Am un coleg care si-a luat Ip4 acum 3 zile. Imi spunea cu maxima obiectivitate ca semnalul e varza, in sensul ca daca tine telefonul in palma, atingand cu degele marginea de metal, ii scad 2 linii din semnal. Asta s-a intamplat de mai multe ori in locuri diferite. Prin urmare, tipul si-a luat o husa de plastic (plastic dur) in care a pus telefonul.
Chiar si cu acest aspect mai putin placut, tipul e terminat dupa aparat.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 8 Feb 2011, 19:43
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




QUOTE(Avani @ 8 Feb 2011, 20:25)
Voi v-ati luat huse pentru semnal ?!  biggrin.gif
Am un coleg care si-a luat Ip4 acum 3 zile. Imi spunea cu maxima obiectivitate ca semnalul e varza, in sensul ca daca tine telefonul in palma, atingand cu degele marginea de metal, ii scad 2 linii din semnal. Asta s-a intamplat de mai multe ori in locuri diferite. Prin urmare, tipul si-a luat o husa de plastic (plastic dur) in care a pus telefonul.
Chiar si cu acest aspect mai putin placut, tipul e terminat dupa aparat.
*



asta era doar asa de flame? nu de alta, da' puteai citi mai sus

QUOTE(herculane @ 8 Feb 2011, 12:48)
-si inca un lucru la care nu ma asteptam, si din cauza caruia n-am vrut initial sa iau i4 (mai ales ca am avut probleme cu un model din primul lot): telefonul are semnal foarte bun, peste Desire, si asemanator cu al telefoanelor Nokia business ceva mai vechi


daca acel coleg si-a luat i4 nou nu prea cred sa se intample asta. din ce am observat, loturile mai noi n-au problema asta. totodata, nu-s sigur, eu spun doar ce am incercat eu, doar cateva bucati


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 8 Feb 2011, 19:52
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Bre, eu nu stiu cate loturi exista de I4 pe piata. El si l-a luat acum 3 zile de nou din magazin la liber. Ca o fi primul lot, ca o fi al doilea sau al n'spelea, sincer, nici el nu cred ca stie.
Aveam si eu o curiozitate si v-am intrebat pe voi, oameni posesori de I4 cu maxima obiectivitate ph34r.gif , daca s-a manifestat si la voi aceasta problema sau nu.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grosse inkultur
post 9 Feb 2011, 07:54
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 1 October 07
From: Cluj Napoca




I4 mi se pare mai bun dpdv al semnalului decat 3GS (si mult mai bun decat 2G) insa nu e campion la categoria asta. E suficient de bun ca sa nu imi trebuiasca nu stiu ce husa speciala sau pozitii kama sutra in care sa-l tin cand vorbesc. Si nu ma refer aici la cate bare afiseaza la signal strength ci la rata de drop-call cand schimb celulele in zone in care provider-ul meu are probleme cu majoritatea telefoanelor: aici e printre cele mai bune smartphone-uri moderne. Sigur ca nu se compara cu terminalele de acum cativa ani (insa nici producatorii traditionali nu mai sunt ce au fost) pentru sunt proiectate pentru altceva. Daca ma mut (inapoi) in padure, cu siguranta I4 ma va dezamagi in ceea ce priveste autonomia bateriei si receptia semnalului GSM.


--------------------
Mini Cooper 2008 - nb-10-grf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 13 Feb 2011, 19:18
Post #12


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Eu am iPhone 4 de cand a aparut la Vodafone si per total sunt foarte multumit de el, dar are plusuri si minusuri. Nici cei care arunca cu noroi in el n-au dreptate, dar nici cei care-l venereaza.

Cel mai mare plus al iPhone-ului e bateria. Desire-ul, in regim normal, ma tinea o zi. iPhone-ul se duce in 2 chiar 3 zile in acelasi regim. Mi se pare o diferenta majora. Evident, Androidul rula multe lucruri gen widgeturi care la iPhone nu exista, dar per total, autonomia e mult mai buna.

Aplicatiile se misca superb, si pentru unul ca mine care nu-si instaleaza prea multe, pretul nu ma deranjeaza. Cu cativa euro am umplut telefonul de aplicatii, nu e un capat de lume.

Design-ul exterior e superb dar nu pare prea rezistent. Am scapat Desire-ul de la 2 m pe gresie si n-a avut nimic. Nu cred ca un iPhone 4, in aceleasi conditii, s-ar putea 'lauda' cu aceleasi performante.

Desire-ul meu e cu amoled si se simte asta la imagini cu negru, dar in rest iPhone-ul arata mult mai bine din cauza rezolutiei. Ah si filmeaza mult mai bine decat mizeria aia de 720p de la Desire, care e o insulta pentru "HD" dupa parerea mea.

Nu pot sa spun cu mana pe inima ca iPhone e mult peste Desire sau invers. Sunt telefoane pentru categorii diferite de utilizatori. Un maniac (in sensul bun al cuvantului) precum 2dor nu va suporta restrictiile iOS si iTunes, dar pe mine nu ma deranjeaza. Eu folosesc telefonul mai mult ca telefon deci e foarte importanta autonomia si cu mizeria de iTunes m-am obisnuit.

Nu stiu, mi-e greu sa decid daca e mai bun Desire-ul sau iPhone-ul, dar iPhone-ul imi place mai mult. Oricum, as prefera sa aud mai multe pareri obiective pentru ca acest telefon pare sa primeasca ori venerari ori insulte.

P.S. = Am comparat cu Desire pentru ca am ambele telefoane si le folosesc, deci pot compara corect si (cat se poate de) obiectiv.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 14 Feb 2011, 12:58
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




mie mi-e destul de usor sa consider i4 superior desire-ului pt ca are mai multe avantaje decat are desire asupra lui i4



--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Feb 2011, 13:02
Post #14


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(A l e x @ 13 Feb 2011, 19:18)
P.S. = Am comparat cu Desire pentru ca am ambele telefoane si le folosesc, deci pot compara corect si (cat se poate de) obiectiv.
*




Desire sau Desire HD?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 14 Feb 2011, 13:04
Post #15


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Desire wink.gif (din cate vezi a specificat ca are Amoled, Desire Hd are Slcd)

This post has been edited by M i h a i: 14 Feb 2011, 13:04


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 14 Feb 2011, 13:20
Post #16


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(A l e x @ 13 Feb 2011, 20:18)
Am scapat Desire-ul de la 2 m pe gresie si n-a avut nimic.
*



Erai urcat pe un taburet, sau obisnuiesti sa butonezi telefonul deasupra capului?

This post has been edited by argon: 14 Feb 2011, 13:21


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 14 Feb 2011, 14:55
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




da' poate l-a aruncat in sus sau poate are 2.5m smile.gif

am vazut ifon care s-a spart scapat pe masa de la 10-15cm. totusi, tind sa cred ca a avut ceva probleme din fabrica, pt ca al meu a cazut de la juma' de metru si e inca intreg. totusi, nu-l vad sa reziste la 1m pe gresie

in schimb, desire-ul a fost tavalit si arata impecabil

This post has been edited by herculane: 14 Feb 2011, 14:55


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 14 Feb 2011, 17:22
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




QUOTE(Avani @ 8 Feb 2011, 20:25)
Voi v-ati luat huse pentru semnal ?!  biggrin.gif
Am un coleg care si-a luat Ip4 acum 3 zile. Imi spunea cu maxima obiectivitate ca semnalul e varza
*



Am luat din UK, la liber, pentru sotie. Am cumparat un microsim de la Tunisiana, ocazie cu care m-am convins ca e unlocked catre toate retelele (a avut si un O2 din UK).
Din pacate, problema semnalului a fost reala in cazul "lotului meu" blush.gif , asa ca o husa de cauciuc care sa-i acopere lateralele a fost un "must". Acum, nu mai are problema semnal tongue.gif

In rest.. joc iMobster, desi am avut o aversiune fata de jocurile de genul asta...dar imi place touchscreenul smile.gif. Aplicatii multe - zise free, dar marea majoritate sunt doar demo.

Am cumparat recent si un Panasonic cu dockstation, pot sa ascult acum KissFM corespunzator. Cu bateria am o mare dezamagire - e drept ca nu-l scapam din mana nici eu, nici fii-mea...dar mi se pare ca se duce totusi prea repede.

Un gadget foarte reusit as zice...si foarte scump.


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 14 Feb 2011, 17:31
Post #19


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu






--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 14 Feb 2011, 17:56
Post #20


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




QUOTE(A l e x @ 13 Feb 2011, 19:18)
...
Cel mai mare plus al iPhone-ului e bateria. Desire-ul, in regim normal, ma tinea o zi. iPhone-ul se duce in 2 chiar 3 zile in acelasi regim. Mi se pare o diferenta majora. Evident, Androidul rula multe lucruri gen widgeturi care la iPhone nu exista, dar per total, autonomia e mult mai buna
....

Ai calibrat bateria? Cred că te-ar fi ”ținut” mai mult.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 14 Feb 2011, 19:39
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




am calibrat eu bateria + instalat rom care avea niste tweak-uri pt baterie, dar tot cam la fel: d-abia treceam de o zi, cand nu-l foloseam foarte mult.

la 3 zile n-am ajuns cu ifonu', da' la 2 destul de des


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 15 Feb 2011, 09:13
Post #22


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




Hai sa ma bag si eu in seama smile.gif

Am un 3G luat de la orange si codat pe orange si un 4 luat din alte magazine si necodat.

iPhone 4 dupa parerea mea subiectiva este mult peste tot ce are piata de oferit acum, si din motivul asta (subiectiv maxim) nici nu ma intereseaza sa folosesc altceva.

Jailbreak i-am facut acum cu GreenPois0n, dupa care am facut restore la original. Nu am gasit nimic de care as beneficia in urma jailbreak-ului. Poate teme dar nu imi place nici una, poate aplicatii gratis, dar merg nasol si dau erori, plus ca nu sunt asa scumpe aplicatiile pe appstore...

Intallous - da, interesant prin faptul ca iti da acces la mai multe aplicatii ca in appstore, dar totusi nu m-a incantat sau tentat mai nimic de pe acolo.

Aplicatii, prea multe... smile.gif Favorita - Cut the Rope. De departe cel mai tare joc inventat vreodata.

Interesante - email'n'drive - iti citeste mailul, sa poti conduce linistit; AutocadWS - cred ca e clar ce face smile.gif ; invision Power Board - sa pot accesa forumul dedicat iphone, pacat ca reno nu este optimizat pentru iphone... ; Team Viewer; biketrail; flights; HBO; imdb plus alte cateva zeci.

Navigarea igo daca am nevoie de dus la adresa, google maps daca imi trebuie sa aflu o strada din apropiere. Combinatia intre cele doua e destul de misto.

MENTIUNE: Postul meu de mai sus repreznta parerile mele subiective, nu ma intereseaza sa imi demonstreze nimeni ca alt aparat este mai destept/bun/autonom/facator de cafea pentru ca pur si simplu nu ma intereseaza, imi place asta.


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 15 Feb 2011, 16:22
Post #23


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




QUOTE(argon @ 14 Feb 2011, 14:20)
Erai urcat pe un taburet, sau obisnuiesti sa butonezi telefonul deasupra capului?
*



Obisnuiesc sa butonez telefonul deasupra capului. E un obicei bun, doar asa prind semnal cu iPhone-ul rolleyes.gif

QUOTE(Lostboy @ 14 Feb 2011, 18:56)
Ai calibrat bateria? Cred că te-ar ifi ”ținut” mai mult.
*



Nu, dar nici nu foloseam telefonul mult. Adica nu-l butonam toata ziua. Cu cat creste autonomia dupa calibrat? 100%? 200%? Oricum nu se apropie de iPhone de asta am facut precizarea.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 15 Feb 2011, 16:25
Post #24


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




Am recalibrat-o din nou și am încercat să-l folosesc mai puțin. Momentan are 70 de ore de la încărcare și e la 48%.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 15 Feb 2011, 16:31
Post #25


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Am s-o calibrez si eu la Desire. Am doua Desire-uri in familie si ambele tin la fel de 'mult'. Dar ma rog, nu e topic de Desire.

steffani: Cut The Rope e genial. Pacat ca se termina prea rapid. Incearca Death Worm, e incredibil jocul si e gratis.

Yahoo Messenger e haios rau pe iPhone. Nu stiu cum mai e pe Android, sper ca e la fel de bun, dar pe iPhone se misca excelent.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grosse inkultur
post 15 Feb 2011, 19:48
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 1 October 07
From: Cluj Napoca




Heart Rate - pulsoximetru (aplicatia exista si pe Android).
Last.fm - genereaza un post virtual de radio pornind de la o piesa (restul urmeaza acelasi gen) - interesant pentru gasit trupe si piese noi.

This post has been edited by grosse inkultur: 15 Feb 2011, 19:48


--------------------
Mini Cooper 2008 - nb-10-grf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 16 Feb 2011, 11:23
Post #27


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




A l e x : NU se termina asa repede. Merci de sugestie, o sa incerc si jocul spus de tine.

Skype se misca bine, Facebook, Tweeter, Viber, Google etc.


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 16 Feb 2011, 11:42
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




preferatul meu ramane tot angry birds

dintre cele mai complexe imi plac nova 2, dungeon hunter 2, fifa 2011


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 16 Feb 2011, 12:24
Post #29


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(herculane @ 16 Feb 2011, 11:42)
preferatul meu ramane tot angry birds

*


AB seasons ai încercat?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 16 Feb 2011, 17:23
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




am terminat AB pe desire si AB seasons pe i4 smile.gif


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
54 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:27
Forum Renault