DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DACIA 1310 - 1989, DACIA 1310

dadoshel
post 14 Oct 2017, 19:46
Post #181


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Adevarul e ca la UAP am cam renuntat din prima. Fiind o combinatie legata mai mult de masina decat de mine, ar fi fost potrivita daca era disponibila cu anul ei.
TLX inca mi se plimba prin minte...
Desi cel mai probabil va ramane YET. Acum sa vad cu ce combinatie. Anul meu, anul ei sau 10, acesta din urma fiind 01 inversat smile.gif
PS: pe jantele de 5,5 merg gumele de 155? Am vazut pe bursa niste CMS Portofino si ma bate un gand.....Nu neaparat de dragul jantelor de aliaj, dar as vrea sa scap de camere. Si pe la vulcanizari mi-au zis ca am sanse minime sa pot cu canadele...

This post has been edited by dadoshel: 14 Oct 2017, 20:33


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daciotul_98
post 14 Oct 2017, 20:40
Post #182


membru foarte autentic!!


Group: Members
Posts: 1.572
Joined: 15 June 13
From: Serbanesti,Arges




QUOTE(dadoshel @ 14 Oct 2017, 19:46)
Adevarul e ca la UAP am cam renuntat din prima. Fiind o combinatie legata mai mult de  masina decat de mine, ar fi fost potrivita daca era disponibila cu anul ei.
TLX inca mi se plimba prin minte...
Desi cel mai probabil va ramane YET. Acum sa vad cu ce combinatie. Anul meu, anul ei sau 10,  acesta din urma fiind 01 inversat smile.gif
PS: pe jantele de 5,5 merg gumele de 155? Am vazut pe bursa niste CMS Portofino si ma bate un gand.....Nu neaparat de dragul jantelor de aliaj, dar as vrea sa scap de camere. Si pe la vulcanizari mi-ai zis ca am sanse minime sa pot cu canadele...
*


Merg si canadele tubeless, am avut pe break (4.5 ca ale tale), acum am canade 5.5 tubeless. Chestia e ca janta rugineste pe interior, de aia pierde in general. Dar daca o pui pe butuci, dai jos anvelopele actuale, cureti si pasivizezi jantele pe interior, nu o sa iti piarda. O alta problema cu scapatul, e ca janta sa fie avariata, dar nu cred ca e cazul.


--------------------
dacia 1300 197x
Pentru detalii nu ezitati
0732366741-claudiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 14 Oct 2017, 20:49
Post #183


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Pai in masura in care ma hotarasc sa pastrez canadele, nici nu se pune problema ca nu le trimit la sablat si vopsit in camp electrostatic. Doar sa fiu sigur ca asa nu am surprize...


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnybic
post 14 Oct 2017, 22:39
Post #184


dacia si atat


Group: Members
Posts: 616
Joined: 6 December 13
From: Buzau




Eu am jantele ei originale nereconditionate fără camere și sunt ok

14 Oct 2017, 22:46:
În privința numărului alege tu unul care îți place ,eu unul cred ca o sa îl las pe asta al ei care îl are de când au apărut numerele astea tip nou ,și în plus este cu steagul RO nu cu steluțele de la UE,consider eu ca e mai mișto sa păstrez ce a fost pe mașină mai ales ca este de nouă în familie

This post has been edited by johnybic: 14 Oct 2017, 22:46


--------------------
Dacia 1310 1985
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 14 Oct 2017, 23:10
Post #185


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




Și mie îmi place mai mult stegulețul RO.De abia aștept să rezolv cu un sticker defectul ăsta când îmi vin numerele noi... 243.gif

@Dodoshel-cu programarea înmatriculării cum stai?E și pe la Cluj jale?Am auzit că prin Olt stai și 5 luni...

This post has been edited by Adrian Frigo: 14 Oct 2017, 23:13


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 15 Oct 2017, 08:28
Post #186


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Numarul actual nu l-as lasa, nu imi zice nimic....Avem 01YET cu steag RO, dar e pe masina tatei, s-a pastrat cand a fost vanduta unguroaica smile.gif
Cu programarea, daca nu te grabesti nu e jale...Eu am facut programarea pe la sfarsti de august parca, pentru 17.10


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 22 Oct 2017, 09:17
Post #187


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Gata, ne-am inmatriculat biggrin.gif

Ieri am reusit cu chiu cu vai sa ajungem pe la ea, nu i-am putut dedica toata ziua din pacate....
Urgentele s-au rezolvat, alte lucruri s-au constatat, si altele au iesit la iveala smile.gif

Am inceput prin inlocuirea tampoanelor cutie, unul nu era dezastru, celalalt era binisor obosit. Problema rezolvata, am scapat de bataia in schimbator descrisa anterior.

La frane s-a verificat de pierderi(nu sunt), s-a reaerisit(a fost putin aer, dar putin de tot) si s-a concluzionat ca problema e la utilizator. Am uitat eu cum trebuie apasata pedala de frana la Dacie. Asadar pompa noua LPR a ramas in cutie. Nu stiu ce sa fac cu ea: sa o pastrez, sa incerc sa o vand?

Constatari: pare-se ca si noul/vechi radiator pierde pe undeva, s cazut nivelul din vas si e si umeda traversa pe care sta radiatorul.Inca nu dau cu tunul dupa om, poate o fi ramas umed de cand am schimbat eu radiatorul, si nivelul...poate si-a mai tras ea. Trebuie sa completez cand mai ajung pe acolo, sa vedem daca mai scade,acum nu am avut antigel la mine. Mda..asta dupa ce am dat 150 pe el mad.gif

Dupa drumirile pentru testat frane, deschidem capota, imi creste instant tensiunea.....Iara avem balta de ulei pe bujia 3, pe pompa benzina si toata zona adiacenta. Zic: ma Sebi ce plm fac cu asta, i-am schimbat deja odata garnitura si uite ce face? Se uita la mine crucis: Pai daca iti sufla la bujie cum a ajuns ulei pe capota?Ma uit tamp, si vad capota spreyata cu ulei in zona cu pricina. Zice:io zic ca e pe la joja, si aia nu-i de bine. Injur printre dinti si ma resemnez pentru moment... dry.gif
Cumparasem sa schimb burbuful dintre laba de urs si carcasa filtru aer. Desfac frumos totul pe acolo, arunc un ochi in carburator,il arunc si celalalt sa fiu sigur ca vad bine, si zic: Sebi, aia acolo trebuie sa fie? Se uita omul, se incrunta, coboara tot calendarul ortodox, smulge furtunele de la recirculare gaze si se apuca de scos din stutul carburatorului un obturator de toata frumusetea din ceva panza blink.gif Nu stiu nici cand, nici de ce, omul meu a infundat recircularea mad.gif Mecanicosul zice ca de-aia mi-a aruncat ulei.....

Zgomot nou: in sarcina, undeva de pe la 3000 rpm in sus, se aude din fata un zanganit. Suna ca si franele cand freaca aproape fier pe fier....Aveti idee? Noi nu am apucat sa mai investigam, dupa cum ziceam timpul a fost limitat, trebuia sa ajunga omul la nunta.
Multumesc.

This post has been edited by dadoshel: 22 Oct 2017, 09:19

Attached thumbnail(s)
20171021_135813.jpg ( Size: 3.05mb ) Number of downloads: 628
20171021_121706.jpg ( Size: 3.15mb ) Number of downloads: 641
20171021_121716.jpg ( Size: 1.31mb ) Number of downloads: 604


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
om_bland
post 23 Oct 2017, 00:01
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 671
Joined: 15 December 09




Sfatul meu este sa pastrezi pompa de frana . Nu se stie cand vei avea nevoie de ea wink.gif . In magazine sau pe comanda nu vor mai fi in curand ...


--------------------
dacia Berlina 1984 dacia berlina
RESPECTA DREPTUL la opinie indiferent daca esti de acord sau nu , cu parerea celui de langa tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 23 Oct 2017, 08:18
Post #189


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Pe vremuri cand aveam o Dacie 1310 din 2000, mi se parea ca franeaza ok, ITP - test franare luat corect. Apoi am trecut pe Logan si mi se parea ca franeaza super, fata de Dacie.

Dupa o luna de mers exclusiv cu Logan-ul, am urcat in Dacie si la prima franare am avut impresia ca o plesnesc de ceva. O senzatie idioata de tot, parea ca nu se mai opreste. Nu-mi imaginez cum era cu franele la Daciile mai vechi, fara servo (nu mai tin minte pana cand s-au facut).

Legat de radiator, tin minte ca l-ai schimbat de ceva vreme, cu siguranta orice urma de antigel s-ar fi evaporat. Daca e umed, atunci e proaspat, probabil daca te uiti cu lanterna o sa vezi si pe unde picura.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 23 Oct 2017, 10:01
Post #190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




L-am avertizat deja pe cel care mi l-a vandut ca s-ar putea sa fie o problema, vedem cum rezolvam. Parca n-as lua totusi Asam sau Breckner....

Nu are nimeni idee despre zgomotul descris? Mi-a ramas pe creieras...

Legat de obturarea recircularii, am vorbit de dimineata cu fostul proprietar. Zice ca solutia e recomandata de ceva mecanic ca sa se evite infundarea duzei din furtun, si cica in loc de aia a dat nustiu ce gaura nustiu unde ca sa traga aer de acolo. Acu tre sa vad ce naiba a facut ca nu am inteles mad.gif

Cu franele, chiar m-am linistit, imi facusem asteptari nerealiste. Fum a scos din roti mecanicul radmasa.gif

This post has been edited by dadoshel: 23 Oct 2017, 10:03


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 23 Oct 2017, 10:06
Post #191


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Pompele de frana ICP(aka 4 tevi) franeza aproape de fel de eficient ca un logan,asta daca-s corecte toate pe la sistem,unii de pe aici nici macar nu stiu sa le aeriseasca corect...ok sa zicem ca o aerisesti la pedala dar macar scoate-i sonda de pe ea ca intra in varie si merge pe juma' de circuit sau baga-i vreo 3-4 pedale violente dupa ce ai aerisit-o la pedala,aia normal se aeriseste cu o pompa de vacum sau mai simplu prin curgere libera dar ATENTIE cu limitatorul de franare spate apasat la maxim(debit mare-se pune un lemn ceva acolo sa-l tina apasat).......frana cu dublu circuit in tandem(aka 3 tevi) e ce mai buna,franeaza ok si nu e pretentioasa la intretinere,am avut pe fosta dacie un luata de noua marca Asam&shit si era ok desi nu recomand nimanui firma asta dar decat una oem sh sau noua dar statuta ani de zile pe la rafturi(deci e la noroc) mai bine una noua cu garnituri noi,cauciucul imbatraneste si el chiar daca-i fartec....aici depinde si de cum a fost pastrata,lichidul de frana curat(nou) intretine cauciucul ok,recomand pompele puse la pastrat cu ceva lichid bagat in ele(prin borcanel).....
Referitor la pompa de frana simplu circuit(1300) eu personal nu recomand,am avut niste experiente negative cu un 1300 cu pompa de aia,cel putin fara servo forta de apasare e mai mare,chiar si la ITP se monteaza un pedometru la pedala la asemenea masini,am lucrat ani de zile la banda la ITP,stiu ce spun.....
Acuma cunoscatorii de aici is multi,or sa-mi sara la cap precum ca 1300-le franeaza de iese fum din anvelopa,o fi asa desi daca e asa iar nu e ok ca poti frana cu rotile virate si tot inainte te duci ,n-ai abs la dacie dar parerea mea e tot aia.Va salut si drumuri bune !

This post has been edited by sobolan: 23 Oct 2017, 10:13


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 23 Oct 2017, 11:01
Post #192


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Pompa de pe masina e varianta cu dublu circuit in tandem.Tot din asta am luat de schimb.
Idei referitoare la zgomotul descris?
Multumesc


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 23 Oct 2017, 14:39
Post #193


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.442
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(dadoshel @ 22 Oct 2017, 09:17)
Zgomot nou: in sarcina, undeva de pe la 3000 rpm in sus, se aude din fata un zanganit. Suna ca si franele cand freaca aproape fier pe fier....Aveti idee? Noi nu am apucat sa mai investigam, dupa cum ziceam timpul a fost limitat, trebuia sa ajunga omul la nunta.
Multumesc.
*



poate fi ceva slab care intra in rezonanta, gen scut care loveste in toba, toba cu probleme


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 23 Oct 2017, 15:13
Post #194


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Zgomotul nu nu o vibratie, e facut de ceva care se invarte. Repet, suna exact ca niste frane la care freaca fier pe fier )sau aproape) si ar fi si discul putin ovalizat(adica nu e constant, face: zang-zang-zang)...imi pare rau ca nu am inregistrat.


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 24 Oct 2017, 15:21
Post #195


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.442
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




atunci e posibil sa ai aparatoarea de tabla de la discurile de frana strambata si-ti atinge in janta, verifica janta la interior si ar trebui sa vezi urma, daca e asa atunci indrepti cu mana aparatoarea si aia e smile.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 24 Oct 2017, 16:07
Post #196


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Incerc cand mai ajung pe la masina. Dar tare ma tem ca nu sunt atat de norocos sa fie doar atat. Prea e doar dupa 3000 rpm indiferent de treapta de viteza...


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 24 Oct 2017, 18:40
Post #197


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Da, aparatoarea ar face tot timpul, nu doar in sarcina si la peste 3000rpm. Lantul de la distributie nu ar putea fi (daca zici ca e metalic)? Sau cureaua de la alternator (dar aia nu face metalic).


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 25 Oct 2017, 10:15
Post #198


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.442
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




posibil sa frece si lantul in carcasa, face si pe loc la turatie?


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 25 Oct 2017, 11:57
Post #199


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Uite...asta nu m-am gandit sa incerc. Vad cum ajung la ea, si revin. O sa incerc sa si inregistrez zgomotul


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 25 Oct 2017, 14:11
Post #200


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




va omorati creierii aiurea...de regula se slabeste sau nu e prinsa si in suruburile de jos tabla anti-pietre dintre cutie si motor,ai acces la ea pe dedesubt dupa ce dai scutul jos,pune-i si surubul central m7x15 din centru,sau restrange-l la cuplu mic.....aia te zornaie.....sau chiar scutul.....ce s-a scris mai sus e putin plauzibil.


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 25 Oct 2017, 14:16
Post #201


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Oricum, aud doar chestii usor(a se citi ieftin) de rezolvat. Eu ma panicasem ca o fi ceva pe la ambreiaj,cutie smile.gif


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 26 Oct 2017, 13:19
Post #202


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Vreun "fluierat" de alternator (fulie, rulment)?
Nu stiu la ce te-ai referit cu franele "fier pe fier", ca si placutele si discul sunt metalice... daca la saboti atunci n-ai mai avea frane deloc pe spate, in caz ca ferodoul ar fi asa de uzat (total).


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 26 Oct 2017, 15:34
Post #203


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




De fluierat nu fluiera nimic.
Nu m-am referit la frane ca si cum ele ar fi cauza. Zgomotul pe care l-am auzit doar cu asta l-am putut asemana....sunetul este ca si cum am suprapune doua discuri metalice si le-ai invarti unul peste celalalt, dar fara sa faca tot timpul contact unul cu celalalt...
Mda...o inregistrare ar fi facut cat 492385732957 cuvinte. Graba....
Zgomotul este asemenator cu cel din video, se aude de la 0:10 incolo(dati tare volumul)
https://www.youtube.com/watch?v=iMqMwDFXnM8

This post has been edited by dadoshel: 26 Oct 2017, 15:38


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 26 Oct 2017, 20:30
Post #204


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




ai o problema cu zgomotul ala,trage-o pe undeva si baga-te sub ea si bate cu palma prin toate tablele gen scut,aparatori disc,tabla de la ambreiaj sau chiar baza aripilor,flapsuri la prinderi sau chiar bara fata....nu e greu deloc,o rezolvi in 10 minute.....de fapt tu n-ai nici o problema,ai un mic zornait de la o tabla care intra in rezonanta la anumite turatii......am uitat de poze ,maine is pe felie ! smile.gif

This post has been edited by sobolan: 26 Oct 2017, 20:31


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 31 Oct 2017, 11:07
Post #205


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Stie cineva cu siguranta daca pot monta fara probleme bord din acela de spuma?
Adica sa nu difere curbura la ceasuri si sa fie ok si la aeroterma.
Am mai gasit unul si nu l-as lasa daca merge


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnybic
post 31 Oct 2017, 11:13
Post #206


dacia si atat


Group: Members
Posts: 616
Joined: 6 December 13
From: Buzau




ce bord de spuma zici ?daca este tot de 1310 nu ai probleme ca este de" musama" sau de spuma merge fara probleme


--------------------
Dacia 1310 1985
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 31 Oct 2017, 12:10
Post #207


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




modelul acela de bord care s-a pus pe 1300 cu elemente de 1310


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnybic
post 31 Oct 2017, 20:14
Post #208


dacia si atat


Group: Members
Posts: 616
Joined: 6 December 13
From: Buzau




Se potrivește și este net superior ca,calitate,și e l-am schimbat pe aleu ca era crăpat ,în laterale la cel de care zici tu avea tablele de prindere făcute la presa dintr-o bucata iar la al meu din doua bucăți ,da se potrivește fără probleme


--------------------
Dacia 1310 1985
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 1 Nov 2017, 11:00
Post #209


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Multumesc, cred ca il iau pana la urma. Nu e nici asta perfect, dar al meu e crapat foarte urat


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iustin_uap
post 1 Nov 2017, 20:06
Post #210


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 25 October 13
From: Piatra-Neamt




Merge montat, dar o sa fie doua diferente:

1. N-o sa aiba gauri date pt temporizatorul de stergatoare si rozeta de reglaj faruri si, sa speram, ca n-are pt. ceasurile de apa/ulei.
2. N-o sa aiba luciul aluia de pe TLX, dar asta in dauna unei rezistente superioare.


--------------------
Dacia 1300/1310 73/83
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 19:09
Forum Renault