DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> bicicleta, am cedat nervos ! trec la bicicleta.

han_1.6 mpi
post 16 Oct 2007, 20:16
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




dupa 3 ore petrecute azi la volan pt a parcurge o distanta de 5 km ..... si alte 2 ore la intoarcere spre casa am cedat nervos.si nu este prima data cand pierd vremea stand la volan aiurea in aglomeratie.soseaua colentina intersectia cu fundeni etc etc.cine stie zona injura de fiecare data cand trece pe acolo.primaria s-a apucat de lucrari capitale la drum linie de tramvai si trotuare in acelasi timp.


de maine nu mai folosesc masina decat dupa ce ma voi convinge ca nu am pe unde folosi bicicleta.


hai sa facem un club al posesorilor de dacii sau reno care au trecut la bicicleta pentru ca nu mai suporta sa piarda vremea stand pe loc in cutiile de tabla numite "automobile" ! mai vrea careva sa lase masina acasa in favoarea bicicletei ?

ps: hai nh1980ro ! facem club daciotobiciclist? ca stiu ca vroiai bicicleta chiar daca vine iarna dry.gif

This post has been edited by han_1.6 mpi: 16 Oct 2007, 20:20


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 16 Oct 2007, 21:15
Post #2


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Cu bicicleta e rau ca nu ai unde sa o lasi (si sa fii sifur ca o mai si gasesti intreaga). Asta e civilizatia la noi, e dificil, plus ca nu sunt piste speciale de biciclete, iar in trafic e destul de riscant.

De plimbat imi place si mie, dar la treburi serioase prefer masina.

Si inteleg ca bicicletele gen DHS, First Bike sunt foarte slabe calitativ, cele decente ajungand pe la 1000 ron. Ori eu gasesc greu sa las 1000 de ron la coltul strazii smile.gif

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 16 Oct 2007, 21:59
Post #3


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(han_1.6 mpi @ 16 Oct 2007, 21:16)
de maine nu mai folosesc masina decat dupa ce ma voi convinge ca nu am pe unde folosi bicicleta.
Excelent, mai mult loc pentru mine smile.gif


<span class='edit'>16 Oct 2007, 23:03:</span>
QUOTE(han_1.6 mpi @ 16 Oct 2007, 21:16)
[...] soseaua colentina intersectia cu fundeni etc etc.cine stie zona injura de fiecare data cand trece pe acolo
offfff, dupa ce am citit cu atentie am vazut de ce vrei bicicleta. Eu unul ma consider fericit ca in drumul spre munca fac la stanga la d-na ghica, spre petricani. De la intersectia aia incolo, spre sos. fundeni, e efectiv dezastru.

This post has been edited by adip: 16 Oct 2007, 22:03


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hatod
post 16 Oct 2007, 22:03
Post #4


Membru simplu


Group: Members
Posts: 92
Joined: 17 May 04
From: Cluj-N.




Subscriu.
Personal am si alte motive pt. bicicleta, dar aglomeratia e unul forte. Nu castig ore aici in Cluj, dar sigur nu pierd multa vreme smile.gif.
Cum vine frigul trebuie sa ma imbrac mai cu atentie (seara e frig rau, deja folosesc manusi). Si ce? smile.gif

"Faima" bicicletelor tip First Bike am auzit si eu, nu-l sfatuiesc. Ca alternativa exista niste firme mici, care aduc biciclete SH din Elvetia/Germania. Pentru folosinta in oras sunt bune. Preturile sunt intre 200-300 RON.
Am avut putine necazuri si cu una de asta (o pedala rupta), si am mai schimbat saboti de frana, dar nu-i mare branza (financiar), si si cu FirstBike patesti astea.


--------------------
Dacia Solenza 2004 - CV-nn-NNN
/* There's no one like you */
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 16 Oct 2007, 22:06
Post #5


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Pe mine parca m-ar tenta din ce in ce mai serios un scuter din primavara. As scadea la mai mult de jumatate timpul pierdut in trafic.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 16 Oct 2007, 22:07
Post #6


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Foarte off topic: Hatod, foaaaaarte fain avatar!!! wink.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 16 Oct 2007, 22:11
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




pai am un sputnik ( cursiera ) in perfecta stare adica intretinut, cu care la drum intins merg lejer 100 de km dus intors intr-o zi si un dhs cu suspensii pentru oras. deci daca doua masini nu-mi permit macar doua biciclete tongue.gif

merg des cu bicla la bere cu prietenii adica vreo 2-3 km. am casca de protectie lampi cu leduri pt noaptea si vesta reflectorizanta.

insa la distante mai mari de 9-10 km bicicleta inseamna deja transpiratie si muuult fum de esapament inhalat. ok se poate si fara transpiratie daca nu pedalez din greu, dar poluarea tot este in aer. si cea mai nasoala treaba e cu lipsa pistelor de biciclete.

si cu lasatul bicicletei la loc sigur nu-i chiar asa greu ca fiecare pe la firma la care lucreaza poate sa o lege undeva in curte langa paznic sau pe scara blocului.

ps: unui prieten i-au furat bicicleta din fata usii de la apartament (
bloc cu interfon si etajul este ultimul adica 8 ) si pana sa i-o fure vreo 4-5 ani o lasa legata prin oras in cele mai aiurea si nesigure locuri .... dar uite ca i-au furat-o din bloc wub.gif

This post has been edited by han_1.6 mpi: 16 Oct 2007, 22:20


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 16 Oct 2007, 22:22
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




QUOTE(han_1.6 mpi @ 16 Oct 2007, 21:16)
mai vrea careva sa lase masina acasa in favoarea bicicletei ?

NUUUUUUU...scuze da nu m-am putut abtine...m-am tampit asa rau ca si pana la chioscul de tigari m-as duce cu masina tongue.gif

QUOTE(adip @ 16 Oct 2007, 22:59)
Excelent, mai mult loc pentru mine smile.gif

Total eronat. E ca-n povestea cu balaurul cu 7 capete, daca o masina e retrasa de pe strada, alte trei masini noi vor tinde sa-i ia locul...sau un corolar la Legile lui Murphy icon_mrgreen.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 16 Oct 2007, 22:26
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




OAP: se pare ca tu nu locuiesti in celebra capitala europeana bucuresti....si ma bucur pentru tine. e jale in ultima vreme aici ! jale ! coloane kilometrice de masini care merg cu viteza 1 a doi metrii pe minut..... jale !

ps: mai sunt si strazi fericite pe unde se poate conduce masina dar sa nu generalizam radmasa.gif


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 16 Oct 2007, 22:41
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




@han_1.6mpi: am stat pana mai acum un an in Bucuresti. Faceam zilnic traseul Dr Taberei - Piata Victoriei, si dupa aprecierea mea in ultimii cinci ani a fost pe an ce trecea tot mai rau. Preferam sa plec la 6.30 de acasa si sa ajung cu o ora mai devreme la serviciu. In schimb, dupa amiaza nici nu mai stiu cate ore mi-am petrecut in masina la Academia Militara, sau pe la gara de nord si de cateva ori am facut gresala sa incerc pe podul Grant...si nici nu aveam aer conditionat atunci. Asa ca imi sunt inca vi in memorie blocajele de la Razoare sau urcatul lin pe Dealul Cotrocenilor....sau zilele in care era meci in Ghencea icon_mrgreen.gif La astea se adauga "incercarile " de a razbi pe Magheru in jurul orei 17...ehe...cate amintiri frumoase...sa nu mai spun de incursiunile pe Stefan cel Mare.... rolleyes.gif Intr-adevar acuma nu mai stau in Bucuresti si desi ma apuca nostalgia destul de des, cand ma gandesc sa intru prin Baneasa mi se taie brusc.

Lasand gluma la o parte Bucurestiul va fi un oras blocat in foarte scurt timp, iar personal nu vad nici o rezolvare. Poate ar trebui ca prin rotatie odata pe saptamana 30% dintre firme sa isi desfasoare programul pe timpul noptii, stiu ca e o idee stupida...dar nu stiu care ar fi rezolvarea...sau taxe foarte mari ...sau ...nu stiu ...


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 16 Oct 2007, 22:53
Post #11


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Am pus si pe reno.ro intrebarea: ati fi de acord sa platiti 70-100ron/luna ca sa treceti cu autoturismul prin zonele centrale din bucuresti in drum spre servici? Daca ati sti ca ati reduce timpul de tranzit cu 40-60%?


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skija
post 16 Oct 2007, 22:59
Post #12


proud not to be american


Group: Members
Posts: 513
Joined: 5 January 05
From: Bucharest/Buzau




i'm in... m-am saturat de masina si de metrou in fiecare zi... sper munca prind centru bucurestiului... e tangaj mare... (Titan-Eroilor)...


De mult vreau sa-mi iau bicla... si cat de proasta ar fi la 2.5 - 3 mil.. nu-i asa mare paguba... de furat sigur nu o fura.. mai nasol daca ploua.. dar atunci facem pauza.. tongue.gif


Sa ne vedem pe sei...

PS: vestele reflectorizante le personalizam cu www.daciaclub.ro??? tongue.gif



pedalati, pedalati, pedalati...


--------------------
LOGAN MCV 1.5dci 2007 - BZ 80 SKJ
decat o viata Cioran, mai bine o zi Van-Damme...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 16 Oct 2007, 23:00
Post #13


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.228
Joined: 24 June 07




Asta primavara am tras cateva drumuri la facultate din Drumul Taberei pana la Universitate pe bicicleta. Avantaje sa zicem ca sunt, mai ales in Bucuresti. Stiu ca m-am chinuit intr-o dimineata sa innumar cate RATB-uri am depasit la Razoare. radmasa.gif Ajungeam mai repede, eram in mare parte a timpului in continua miscare(mie nu-mi place sa stau in trafic, nici in mijloace de transport in comun, mai ales daca-s in picioare biggrin.gif ) dar plamanii de fumator deja incepusera sa-si spuna cuvantul. Nu mai aveam acelasi suflu ca in liceu cand fumam rar sau deloc si aveam zile in care mergeam 100 de kilometri in cateva ore cu cativa colegi.
Sincer in capitala noastra mirifica exista riscul sa pleci cu bicicleta si sa te intorci ori pe jos, ori in salvare sau Doamne fereste, cosciug. Nici cu masina nu-s fan, mai ales ca probabil intr-un drum dimineata din Drumul Taberei pana la Universitate si retur(nu mai zic ca pe acolo gasesc loc de parcare daca ma ajuta Dumnezeu) as consuma mai multa beznina decat intr-un drum Bucuresti-Pitesti. Ceea ce nu-mi convine.
Din punctul meu de vedere RATB-ul e sfant, mai ales daca te urci de la cap de linie, prinzi locul din dreapta spate si ai doua ziare cu tine. tongue.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 16 Oct 2007, 23:24
Post #14


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Deja-vu la topicu' asta wink.gif











This post has been edited by vis-a-vis: 16 Oct 2007, 23:24


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 16 Oct 2007, 23:31
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




wub.gif si daca eu ar trebui sa schimb vreo 3 ratb-uri ? nu e mai bine cu masina ? adica ceva mai normal ? si teoretic mai rapid ? dar cu e prea aglomerat ..... bicicleta ramane singura alternativa: ia sa ne gandim noi putin ca daca in propria masina fac atatea ore cu ratb-ul cate ore fac ???


si soltie exista pt capitala: sosele de centura cu regim de viteza mare si cu intersectii fara semafoare, adica poduri. deci : am de mers din colentina ( n capitalei ) in militari ( w ) nu are rost sa tai orasul prin centru cu masina cand am de ales solutia ocolitoare dar mai rapida : centura orasului pe care pot sa merg lejer cu 100 la ora si care are 4 benzi pe sens . vezi exemplul parisului care are o astfel de centura. poate ....poate ....... cineva de sus se enerveaza ca nu mai are pe unde sa zburde in voie cu coloana oficiala si va face drumuri adecvate traficului.


iar legat de taxa de centru NUNUNU NU NU ! e o mare tampenie. este suficient sa pui politia la treaba, adica sa ridice orice masina lasata aiurea.nu ai unde sa parchezi mergi pana gasesti...chiar daca mai mergi 2 km.dar sa fie loc de pacare nu pe banda 2 cu avariile puse ca deh sunt mare smecher... wub.gif


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 17 Oct 2007, 07:07
Post #16


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




o sa va sufocati cat de curand in Bucurestiul ala. Eu fac 5 km pana la munca in fix 8 minute. Acum s-au mai inmultit masinile si cateodata mai fac si 12 minute sad.gif

totusi decat bicicleta care e prea ecologica, eu as prefera un scuter vechi in 2 timpi pe ulei, fara toba naughty.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 17 Oct 2007, 08:23
Post #17


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Dimineata, daca va e frica in trafic va puteti baga pe trotuare, oricum veti ajunge mai repede.
Intrebare oarecum tampita, mai exista motoare mici pt bicicleta?
Erau unele de 50cmc ?!
Asa ai putea sa faci relativ rapid 5 km!

This post has been edited by dizzy: 17 Oct 2007, 08:25


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 17 Oct 2007, 08:39
Post #18


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Probleme cu bicicleta:

1) transpiri
2) strici hainele de pe tine, in special pantalonii
3) hainele nu pot fi oarecare, trebuie musai adidasi. Nici blugii nu-s f comozi, trebuie pantaloni de treining
4) te prafuiesti

Locul "de parcare" de cele mai multe ori nu e o problema.

Avantaje incontestabile:
1) ajungi repede daca ai de mers mai putin de 5 km sa zicem
2) faci miscare

Personal, din cauza problemelor 1)-4) nu consider bicicleta o solutie. Motocicleta da wub.gif


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LuluMOB
post 17 Oct 2007, 08:43
Post #19


Membru cu pedale.


Group: Members
Posts: 1.136
Joined: 28 October 05
From: Iași




Ai 5km până la servici.
De ce să mergi cu bicicleta și nu cu mașina?
-în loc de 3 ore ( death.gif dumnezeule, schimbă orașul dacă poți) faci 10-20min; în mod normal, 15.
-după câteva zile vei vedea că te simți deja mult mai bine psihic; vei fi mai calm, mai ager și mai odihnit.
-despre sănătate fizică are rost să mai vorbesc?
Ei, și sunt și multe alte avantaje, dorință să fie...


--------------------
Dacia Logan ABS+ AC 1.4MPI 06/2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 17 Oct 2007, 08:51
Post #20


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Hai ca nu faci 5 km in 15 min cu bicla, mai degraba 30-35 dar nu 3 ore.
Daca ai dus la birou situatia e salvata, iti iei si haine de schimb si arati ok.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LuluMOB
post 17 Oct 2007, 08:53
Post #21


Membru cu pedale.


Group: Members
Posts: 1.136
Joined: 28 October 05
From: Iași




QUOTE(Muttley @ 17 Oct 2007, 08:39)
Probleme cu bicicleta:
1) transpiri
2) strici hainele de pe tine, in special pantalonii
3) hainele nu pot fi oarecare, trebuie musai adidasi. Nici blugii nu-s f comozi, trebuie pantaloni de treining
4) te prafuiesti
*



1) Dacă te îmbraci corect și nu tragi ca la concurs, nu transpiri deloc; poate în prima săptămână, până se obișnuiește organismul puturoșit de stat în cur 3 ore pe zi pentru a se mișca 5 kilometri.
2) Ce haine strici? Lanțul are apărătoare. La fel și roțile. Ai văzut vreodată cum merg olandezii (de exemplu, ca să nu zic "vesticii") în costum pe bicicletă?
3) Pentru mers la servici nu e nevoie de echipament de ciclism. Ia o bicicletă de oraș și încearcă să mergi pe ea, indiferent cum ești îmbrăcat, și ai să vezi ce simplu e. Și dacă totuși vrei, poți să te schimbi odată ajuns acolo.
4) În București ești prăfuit permanent. Dar dacă ai sensibilitate ridicată la praf, atunci, da, înțeleg...

17 Oct 2007, 08:59:
QUOTE(dizzy @ 17 Oct 2007, 08:51)
Hai ca nu faci 5 km in 15 min cu bicla, mai degraba 30-35 dar nu 3 ore.
*



Păi e simplu:
30km/h => 10min (cred imposibil în Bucureștiul aglomerat)
20km/h => 15 min
15km/h => 20 min
10km/h => 30min

20km/h mi se pare perfect plauzibil în București. 10km/h o mult prea puțin, dar poate nu-mi dau eu seama de adevărata aglomerație de acolo.

This post has been edited by lulu_tanase: 17 Oct 2007, 08:59


--------------------
Dacia Logan ABS+ AC 1.4MPI 06/2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 17 Oct 2007, 09:15
Post #22


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(lulu_tanase @ 17 Oct 2007, 09:53)
1) Dacă te îmbraci corect și nu tragi ca la concurs, nu transpiri deloc; poate în prima săptămână, până se obișnuiește organismul puturoșit de stat în cur 3 ore pe zi pentru a se mișca 5 kilometri.
2) Ce haine strici? Lanțul are apărătoare. La fel și roțile. Ai văzut vreodată cum merg olandezii (de exemplu, ca să nu zic "vesticii") în costum pe bicicletă?
3) Pentru mers la servici nu e nevoie de echipament de ciclism. Ia o bicicletă de oraș și încearcă să mergi pe ea, indiferent cum ești îmbrăcat, și ai să vezi ce simplu e. Și dacă totuși vrei, poți să te schimbi odată ajuns acolo.
4) În București ești prăfuit permanent. Dar dacă ai sensibilitate ridicată la praf, atunci, da, înțeleg...

*


1) de acord
2) propui a se folosi vreun soi de city-bike? Cu aparatoare la lant?!? Vesticii merg cu d-alea ca au piste!!! Ca-s asa cum n-ai indraznit tu sa zici, si anume "vestici". In Bucuresti sau Iasi n-ai ce timp sa castigi cu biciclete d-astea domestice. iti trebuie montana, ca practic daca vrei sa faci vreo branza, stilul de mers e cross-country amestecat cu trial si cu tente de downhill. Altfel ori ajungi mai tarziu decat cu metroul ori ajungi la spital cu fracturi.
3) vezi 2
4) in masina, sau in metrou, sau in autobuz nu esti prafuit mai deloc. Ca pieton, sau mai rau, ca biciclist, la o rafala mai serioasa de vant scuipi ghemotoace ca matzele.

Si astfel am atins o alta problema. Daca nu sunteti pregatiti de mers violent si extrem pe bicicleta renuntati la idee... Ca altfel va loviti rau din prima saptamana. sad.gif


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 17 Oct 2007, 09:20
Post #23


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Sau poate va apucati de bike trial SundayBikeTrialSchool005.jpg, da' pe acoperisul cladirilor.

Sau.....asa:
AndyListes-2006-1-175.jpg

This post has been edited by driverx: 17 Oct 2007, 09:21


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 17 Oct 2007, 09:33
Post #24


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Nu trebuie sa ignorati si cateii, care stau pregatiti de start....


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 17 Oct 2007, 09:52
Post #25


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




radmasa.gif

Pe vremuri cand mergeam si la baie cu bicicleta era cea mai mare bucurie sa dau peste un cotetzar cu chef de scandal... happy.gif

O faza faina a fost cand eram la facultate. Aveam in campus un bull terrier d-asta latos care se aciuase pe langa cantina. Ma latra, ma fugarea, da' n-aveam timp de el. Pana-ntr-o zi cand mi l-am fugarit printre toate caminele timp de 5-10 minute, a vizitat saracu' in fuga tot campusu'. De atunci, cand ma vedea pe bicicleta disparea neconditionat in secunda 2.



--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 17 Oct 2007, 09:53
Post #26


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(Muttley @ 17 Oct 2007, 09:52)
Pe vremuri cand mergeam si la baie cu bicicleta era cea mai mare bucurie sa dau peste un cotetzar cu chef de scandal...  happy.gif
*




ai avut wc-ul in curte? huh.gif sau te dadeai prin casa?


apropos de cotetari, aia nu-s posesorii de Dacii vechi? wacko.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 17 Oct 2007, 09:58
Post #27


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Detalii...


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 17 Oct 2007, 10:24
Post #28


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




cat fac din militari pana la europa:D?ca acolo si-a gasit garaju un forumist:D


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 17 Oct 2007, 10:27
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(argon @ 17 Oct 2007, 09:53)
ai avut wc-ul in curte? huh.gif sau te dadeai prin casa?

*


Copil necajit mutley n-are cu ce se acoperi doarme in frig n-are apa sa se spele buda e prin boscheti , de la bicicleta a ajuns la dacia 1300 sad.gif sad.gif
PS Faza cu fugaritul cred ca a incurcat povestea :cainele l-a alergat prin complex smile.gif
BICICLETA E CEA MAI BUNA CA E PE SLANINA NU PE BENZINA!

Cu stima bion

This post has been edited by bion: 17 Oct 2007, 10:28


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 17 Oct 2007, 10:28
Post #30


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




si e si pieton o luna radmasa.gif alcoholic.gif

Facem o colecta? happy.gif macar sa trimitem massuri sa-i deie iahu 3 centi/buc radmasa.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 09:33
Forum Renault