DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Am o oferta de Duster

oldSchool
post 26 Apr 2010, 20:15
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 January 09




Salut, am o oferta de duster 1.5dci 85cp 4x2 ( nu ma intereseaza 4x4 ca e un ras 4x4 de la duster ) ... masina are 10km ... discount 1500eur de la pretul de lista. Varianta laureate cu toate optiunile mai putin piele ( doar volan si schimbator de piele). masina ajunge 12500eur pret final cu tva.

Vreau sa o cumpar pentru socrul meu... o persoana care merge linistit, acum are un logan laureate 1.5dci masina care are acum 2-3ani pe care vreau sa il vand.

Masina (duster) chiar arata bine ... maine depun actele la leasing ... la unicredit cu avans 40% rata ajunge la 217eur/luna casco la omniasig inclus. Daca reusesc sa dau chiar 50% ...sa'mi calculez.

Ce parere aveti ... merita ?? nu stiu nimic despre duster, nici nu am gasit multe informatii... Chestia e ca vreau o masina noua sa aiba garantie, pentru ca ei sunt pensionari si cat are garantie stie ca sta prin service sa plateasca el...

This post has been edited by oldSchool: 26 Apr 2010, 20:15


--------------------
BMW e92 - 320dA 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 26 Apr 2010, 20:22
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




In primul rand 4x4 nu e un ras , am testat si pot sa spun asta , in rest bla bla bla.gif .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 26 Apr 2010, 20:23
Post #3


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Nu, nu merita. Daca 4x4 e un ras 4x2 e ... radmasa.gif
Daca ai astfel de pareri abtine-te de la a cumpara Dacia. wink.gif

This post has been edited by BZN: 26 Apr 2010, 20:24


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oldSchool
post 26 Apr 2010, 20:26
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 January 09




pt o persoana de 65 de ani iti garantez ca sistemul de la dacia e o parodie de 4x4 ... il uita cuplat si ia un viraj cu peste 80 la ora si zi'mi ce se intampla ai ?? eu nu vreau sa vb de 4x4 ... pe mine ma intereseaza daca pe global merita mai mult masina asta decat un logan prestige 1.5 85cp ..

Eu am si un x3 din 2009 ianuarie si cred ca nu se compara tehnologic cele 2 sisteme... ok, poate ca e mai inalt si merge mai bine in noroaie duster, dar nu'mi spune ca ti'ai cumpara maria ta duster sa te duci prin noroaie. Am un prieten care are un nissan patrol si cu ala se duce pe off-road. Daca te duci cu dusterul in offroad intr'o luna iti rugineste caroseria .. la cat de protejat e cel putin pe spate.

vad doua avantaje in a achizitiona duster in fata lui logan : 1. discountul foarte bun ( ~1500eur ) si 2. pozitia mai inalta si interiorul mi se pare ok pt o dacie

pt socrul meu o masina este o masina ... nu sta sa o bibileasca, nu il intereseaza decat sa se urce in ea si sa mearga... nu vrea tehnologie... daca era un 4x4 complet permanent era ok, dar asa sa dai la butoane ..... sa cuplezi, sa decuplezi .. vraja marii.

Va rog frumos: pe mine ma intereseaza, repet, daca merita mai mult dusterul decat logan prestige 1.5dci ... voi ce ati face ? Masina o pot lua pana vineri

This post has been edited by oldSchool: 26 Apr 2010, 20:31


--------------------
BMW e92 - 320dA 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 26 Apr 2010, 20:29
Post #5


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




Are pack look si e metalizata de costa atat cu discount 1500 eur ?
Pretul de lista pentru masina aste e 13050 eur.
Mai are si taxa de poluare pentru ca e euro 4.
Si cum spuneau si colegii 4x4 nu e un ras la duster.
Pe cate luni e rata asta? cu avans de 40%.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
membru_DC
post 26 Apr 2010, 20:29
Post #6


-


Group: Members
Posts: 1.149
Joined: 24 May 09




-sters-

This post has been edited by membru_DC: 26 Apr 2010, 20:30


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 26 Apr 2010, 20:31
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




un duster nu e un inlocuitor de patrol, insa din ce am vazut din diverse video-uri se comporta destul de bine in teren greu de dificultate mica spre medie. S-ar putea chiar sa fie ceva mai sus , cu niste cauciucuri bune de media clasei. Daca merita astfel incat sa dai un logan? Eu zic ca merita, daca are si esp. Ceea ce pe logan sigur nu are.


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 26 Apr 2010, 20:31
Post #8


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




QUOTE(oldSchool @ 26 Apr 2010, 21:15)
... e un ras 4x4 de la duster


... nu stiu nimic despre duster..
*


Te hotarasti? Ce treaba are varsta unui om aici? D-aia e praf sistemul ca e condus de o persoana de 65 de ani?
Ce daca abordeaza virajul cu 80km/h? blink.gif


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SYL
post 26 Apr 2010, 20:32
Post #9


doc


Group: Members
Posts: 2.876
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




Lasati omu' in pace, nu vedeti ca are BMW, deci pt un fitos ca el e clar ca dacia ii pute... Cum naiba tocmai un posesor de BMW poate sa debiteze o aberatie de genul "nu ma intereseaza 4x4 ca e un ras 4x4 de la duster" in conditiile in care sistemul de tractiune 4x4 de la BMW acum cativa ani (de pe X5 si seria 3)avea probleme serioase, in sensul ca era setat sa transmita mare parte de cuplu spre puntea spate, si la testul "rolelor" (parca asa ii zice) avand practic doar traciunea fata disponibila efectiv masina nu putea pleca de pe loc (deci desi era 4x4, practic pe puntea fata nu avea tractiune)... icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 E6 (2015)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fritzih
post 26 Apr 2010, 20:33
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 146
Joined: 20 April 10




dar dc e discountul acela ??? e rulata ???


--------------------
dacia DUSTER 2010/ laureate 4x4 1.6 16 V - CL 50 ZIH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oldSchool
post 26 Apr 2010, 20:33
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 January 09




QUOTE(asgard1955 @ 26 Apr 2010, 20:29)
Are pack look si e metalizata de costa atat cu discount 1500 eur ?
Pretul de lista pentru masina aste e 13050 eur.
Mai are si taxa de poluare pentru ca e euro 4.
Si cum spuneau si colegii 4x4 nu e un ras la duster.
Pe cate luni e rata asta? cu avans de 40%.
*




pe 5 ani ... masina este o masina la un dealer, fratele nasului meu , ei au fost obligati sa o cumpere de la dacia si toata lumea intreaba de 4x4 ... si au comandat alta 4x4 pt showroom ... masina e cu tiple pe ea, si are 10km ...


--------------------
BMW e92 - 320dA 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 26 Apr 2010, 20:33
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




mai ales ca (parca) sistemul ala 4x4 auto se dezactiveaza singur de la o anumita viteza


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Apr 2010, 20:34
Post #13


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Fie vorba intre noi, X3-ul ala e de ras...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 26 Apr 2010, 20:35
Post #14


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




Si eu stiam ca se dezactiveaza singur sistemul 4x4 cand viteza e prea mare.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oldSchool
post 26 Apr 2010, 20:35
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 January 09




QUOTE(SYL @ 26 Apr 2010, 20:32)
Lasati omu' in pace, nu vedeti ca are BMW, deci pt un fitos ca el e clar ca dacia ii pute... Cum naiba tocmai un posesor de BMW poate sa debiteze o aberatie de genul "nu ma intereseaza 4x4 ca e un ras 4x4 de la duster" in conditiile in care sistemul de tractiune 4x4 de la BMW acum cativa ani (de pe X5 si seria 3)avea probleme serioase, in sensul ca era setat sa transmita mare parte de cuplu spre puntea spate, si la testul "rolelor" (parca asa ii zice) avand practic doar traciunea fata disponibila efectiv masina nu putea pleca de pe loc (deci desi era 4x4, practic pe puntea fata nu avea tractiune)... icon_mrgreen.gif
*



si ma simt bine ca am 3 bmwuri toate noi luate in 2007, 2008, 2009 ... iti pare bine ??

practic de la x3 au introdus ei un xdrive mai capabil, si x6 are ultima evolutie de xdrive.

si cum ziceam .... va rog faceti abstractie de 4x4 ... NU MA INTERESEAZA DACIA 4x4 ... sa fie la ei acolo. MAi bine as cumpara suzuki sx4 daca mi'as dori 4x4 ...


--------------------
BMW e92 - 320dA 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Apr 2010, 20:37
Post #16


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Daca nu vrei 4x4, ii sta foarte bine la varsta lui in Logan...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oldSchool
post 26 Apr 2010, 20:37
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 January 09




poate sa'mi raspunda cineva : Merita DUSTER in fata lui LOGAN ? e stabila pe viraje sau se inclina si tinde sa fuga ?? am observat pe forum ca pare a fi mai antifonata decat logan-ul ceea ce trebuie sa fie ok. Ma intereseaza sa fie o masina sigura pentru el, simplu de utilizat, adica sa se suie in ea, sa aprinda farurile sa dea drumul la AC si atat... credeti'ma cu toate ca a fost o persoana cu o functie buna este complet atehnic si nu'l intereseaza tehnologia ... e un om foarte simplu. Eu vreau sa fie el in siguranta..

This post has been edited by oldSchool: 26 Apr 2010, 20:38


--------------------
BMW e92 - 320dA 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 26 Apr 2010, 20:37
Post #18


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




QUOTE(oldSchool @ 26 Apr 2010, 20:26)
pt o persoana de 65 de ani .... un logan prestige 1.5 85cp ..

Va rog frumos: pe mine ma intereseaza, repet, daca merita mai mult dusterul decat logan prestige 1.5dci ... voi ce ati face ? Masina o pot lua pana vineri
*



parerea mea: unei persoane de 65 de ani, ii este suficient un logan 1.5dci 85cp. nu stiu cat de mult va conta pozitia mai inalta de condus, pentru ca oricum vizibilitatea nu este cea mai buna, este cam ca si la logan. suspensia de logan este suficient de inalta, deci nici aici nu vad un avantaj pentru duster. daca il luai 4x4 era altceva, dar asa ia un logan laureate 1.5dci 85cp. din punctul meu de vedere varianta prestige pe logan nu mai merita. interiorul are elemente bej, care nu prea se potrivesc cu griul de pe consola centrala. jantele nu cred ca sunt importante pentru o persoana de 65 de ani, plus ca dupa gusturile mele, nu dau bine pe logan, desi ele sunt un model frumusel. de asemenea geamurile electrice spate, o sa le foloseasca mai mult nu. pielea de pe volan si schimbator nu este cea mai calitativa, si nu stiu cat de mult te incalzeste.
tinand cont ca astea sunt singurele diferente intre laureate si prestige, nu stiu de ce ai da bani in plus pentru varianta cea mai scumpa...

This post has been edited by slider2: 26 Apr 2010, 20:40


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 26 Apr 2010, 20:40
Post #19


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




QUOTE(oldSchool @ 26 Apr 2010, 20:35)
si ma simt bine ca am 3 bmwuri toate noi luate in 2007, 2008, 2009 ... iti pare bine ??

practic de la x3 au introdus ei un xdrive mai capabil, si x6 are ultima evolutie de xdrive.

si cum ziceam .... va rog faceti abstractie de 4x4 ... NU MA INTERESEAZA DACIA 4x4 ... sa fie la ei acolo. MAi bine as cumpara suzuki sx4 daca mi'as dori 4x4 ...
*



Merge bine masina, cam toti de pe forum am facut test drive cu dci-ul de 85 cp.
Eu zic ca meita numai sa tii cont ca mai trebuie sa platesti in plus vre-o 750 eur taxa de poluare ca este euro 4.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oldSchool
post 26 Apr 2010, 20:42
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 January 09




@slider - chestia asta cu laureate imi zicea si nasu'. si ai dreptate bejul ala e tembel rau. Eu am piele bej pe masina si ma doare capul cat sterg la ea... si e piele nu material. Jantele de aliaj la cate bucati am schimbat la asta, pt ca da in gropi incontinuu ... cred ca este o solutie mai buna alegerea jantelor de tabla/otel.

deci voi ziceti ca ar fi mai bun un logan ... si eu stau si ma gandesc acum. Un logan laureate costa 140eur rata pe luna unicredit/omniasig cu avans 50% ... masina doar cu vopsea metalizata si nu mai retin daca am pus si airbagurile laterale.



This post has been edited by oldSchool: 26 Apr 2010, 20:43


--------------------
BMW e92 - 320dA 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 26 Apr 2010, 20:44
Post #21


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Pai la ce masini ai tu pretului dusterului este mic...la ce ne mai intrebi, cumparal si gata.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 26 Apr 2010, 20:45
Post #22


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




Ziceai ca daca vrei 4x4 mai bine cumperi sx4.
Sx4 gasesti si 4x2.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venusake
post 26 Apr 2010, 21:18
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 280
Joined: 5 March 07
From: ARAD




QUOTE(oldSchool @ 26 Apr 2010, 20:37)
poate sa'mi raspunda cineva : Merita DUSTER in fata lui LOGAN ? e stabila pe viraje sau se inclina si tinde sa fuga ?? am observat pe forum ca pare a fi mai antifonata decat logan-ul ceea ce trebuie sa fie ok. Ma intereseaza sa fie o masina sigura pentru el, simplu de utilizat, adica sa se suie in ea, sa aprinda farurile sa dea drumul la AC si atat... credeti'ma cu toate ca a fost o persoana cu o functie buna este complet atehnic si nu'l intereseaza tehnologia ... e un om foarte simplu. Eu vreau sa fie el in siguranta..
*



Daca nenea ala vrea sa-ti vanda masina (si e si apropiat) , apai cu siguranta ti-o da in teste mai serioase si cu siguranta poti afla mai multe decat de pe zece forumuri.

Asta "unu la mana" !

Si "Doi .... " afla (cu certitudine maxima) ca 4x4 la duster nu este ras! Nici pe departe!


--------------------
DACIA DUSTER 2011 - 1,5dci, 2x4 Laureate Black - AR Rosu
======================
Visele ne ajuta sa pasim INAINTE!
======================
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Apr 2010, 21:34
Post #24


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Cu cat e mai inalta masina, cu atat e mai nesigura... e la mintea cocosului. Ca te uiti mai de sus prin parbriz, e o siguranta falsa...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiCos
post 26 Apr 2010, 21:35
Post #25


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 16 November 06
From: Bucharest




Ia-i X1 e mai tare ca Duster-ul!!!


--------------------
Sania . D Logan 2005 1,4 8V // D Logan mcv 2016 1,5 dci - ACE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Apr 2010, 21:39
Post #26


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Nu intelegi ca tata socru nu merita mai mult de-o dacie? biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oldSchool
post 27 Apr 2010, 00:22
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 January 09




@vis-a-vis - vrei sa stii pt ce foloseste dacia ?? sa se duca pe camp sa supravegheze lucrarile agricole ... stii cum arata loganul ala de 10600eur dupa 2-3 ani ?? eu nu l'as cumpara nici cu 3000eur. masina a luat toate gropile posibile ... a batut noroaie si campuri o gramada, a carat gramezi de seminte samd ... pe scurt e un rahat de masina cu care a carat numai rahaturi. Dar a fost o masina rezistenta, singura belea e ca se cam balangane.. s'au cam dus amortizoale si bate suspensia fata.

De ce doresc sa cumpar o dacie ? - este ieftina si are garantie ... 2-3 ani - stiu ca dau 2 bani pe piese de schimb, dupa, o schimb iarasi. Vreau o masina noua la preturi mici - o masina de bataie de joc. Toate problemele cu garantiile si asigurarile - am rude si prieteni bine pozitionati.

Am gasit mai multe informatii utile pe softpedia si lumea critica destul de tare duster-ul, asa ca daca cineva vrea duster varianta din primul post cu livrare imediata sa dea un pm.

Pana acum ma intorc la laureate 1.5dci 85cp ...

Chiar se poate inchide pe aici - informatii mai ok am gasit pe softpedia - ca sa repet.

Voi intotdeauna o sa discutati aici prin prisma unor impatimiti DACIA/RENault, asa cum gasesti pe toate forumurile ... fiecare isi lauda utilajul din dotare.

27 Apr 2010, 00:29:
QUOTE(BiCos @ 26 Apr 2010, 21:35)
Ia-i X1 e mai tare ca Duster-ul!!!
*



ia'ti tu si zi'mi si mie parerea ta despre el ... eu mi'am format'o deja.

This post has been edited by oldSchool: 27 Apr 2010, 00:29


--------------------
BMW e92 - 320dA 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 27 Apr 2010, 00:39
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




rahat nerahat vad ca loganul a tinut. Cat despre duster, gasesti destule pareri despre el si aici. Daca va fi ca loganul (si asta nu are nimeni de unde sa stie cum va fi, fiabil sau nefiabil) nu cred ca te va dezamagi. Mai ales ca dusterul poate fi privit si ca un mic workhorse


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bulldog
post 27 Apr 2010, 01:15
Post #29


"Nembru"


Group: Members
Posts: 566
Joined: 6 February 08
From: Cluj-Napoca




QUOTE(vis-a-vis @ 26 Apr 2010, 21:34)
Fie vorba intre noi, X3-ul ala e de ras...
*



Subscriu. Un X3 nu a fost in stare sa urce un deal inzapezit la fel de sus ca o Skoda Octavia 2.


--------------------
Bicicleta, RATUC, Taxi
Imi scot mașina in ploaie să se tuneze cand tună
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 27 Apr 2010, 01:28
Post #30


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




x6 cica bun in offroad laugh.gif radmasa.gif
si cica,loganari sunt aia fustrati,pai la cum vb , oldschool cum vrei sa ne purtam cu tine ?
sa facemplecaciuni ca ai tu 3 bmw-uri radmasa.gif sa vorbi cu da sefu your the best , maturizezate
sau mai bine get a life wink.gif

This post has been edited by C@talin: 27 Apr 2010, 01:35


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 02:19
Forum Renault