DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> In sfarsit am cumparat-o!

Forte
post 30 Aug 2002, 23:30
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




Inca nu o am ... dar sunt multumit ca am prins ultima zi .... de oferta.
Am luat o DSN Clima ... Albastru catifea.

Acum urmeaza partea cea mai grea:
- folie pe geamurile din spate si pe luneta;
- URGENT ... modificare scaun sofer ... pentru ca simt ca mor stau cu capul lipit de tavan (la Dacia mea, cea veche aveam scaune joase si aveam 15 de cm pana la tavan), trebuie sa dau scaunul ala mai jos cumva ... sa-i tai sistemul ala de prindere sau sa umblu la arcuri.
- jentzi de 14" de la alessio(as vrea) dar daca gasesc ceva frumos turcesc ... o sa iau si asa ceva;
- cauciucuri Pirelli(Metro) 185/60/14
- praguri si spoilere fata-spate.
- aparatori noroi;
- covoare de interior.

Ce credetzi ca ar mai trebui facut ... ma refer la chestii care este bine sa le faci pentru a proteja masina?! Si alte chestii obligatorii?!

Cum este chestia cu revizia de la 1000km ... nu de alta eu vroiam sa plec vreo 3 zile la munte cum iau masina.


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 31 Aug 2002, 08:50
Post #2





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


In legatura cu folia, ti se para o solutie mai buna decat ionizarea ?

Cu depunere prin ionizare este mult mai estetic si eficient !

Si poti sa faci 30% fata si pana la 75% spate cu certificat RAR !


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Forte
post 31 Aug 2002, 11:59
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




zi-mi si mie unde pot sa-mi fac geamurile ionizate?


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 2 Sep 2002, 11:08
Post #4





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


QUOTE
zi-mi si mie unde pot sa-mi fac geamurile ionizate?



Recomandarea lui KOX este mai jos. Am si vazut masina lui si geamurile sunt OK. Arata super. 30% later fata, 60% later spate si luneta (parbriz 0%) cu certificat RAR din cata am inteles.

>>Re: pt kox
Posted by sid B-46-SID on 9/2/2002, 12:19 pm , in reply to "pt kox"
80.96.200.82

SEND 92 IMPEX SRL
George Cosbuc 54, Pitesti
094.318.600 / 048.288.080

=====================
Re: pt kox
Posted by B 77 KOX on 9/2/2002, 1:37 pm , in reply to "Re: pt kox"
193.231.214.133

exact si mai e in bucuresti in spate la autocenter militati dar acolo e mai scump cu vreo 400 de mii (asta acum 3 luni) <<


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Forte
post 2 Sep 2002, 13:29
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




La ionizare trebuiesc demontate geamurile de pe masina ... ce efect are treaba asta ... asupra garantiei ... nu cumva ma aleg cu apa inauntru sau alte chestii???

Nu am inteles care este totusi pretul ... oricum nu prea conteaza ... daca ma hotaresc sa le fac ... le fac oricum ... indiferent cat costa.


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bcata
post 2 Sep 2002, 20:07
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Pretul pentru ionizare geamuri (in Pitesti) este de 900.000 lei. Si arata (zic eu) mai bine, se vede noaptea prin ele, singurul inconvenient este ca operatia nu mai este reversibila.. La folii puteai sa le dai jos, aici nu mai poti. :-( DAR, pe de alta parte, ai autorizatie RAR, ceea ce nu poti obtine decat cu anumite folii (3M parca).

Sa ne spui si noua cand iti faci vreun din operatiile pe care le-ai insiruit cum a decurs, cat a costat, daca ai fost multumit, etc.

Bafta!


--------------------
.: Catalin :.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Forte
post 3 Sep 2002, 08:47
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




Ce stiti de jentzi? Am vazut pe o gramada de masini jentzi CMS(de'alea turcesti) ... stie careva de unde se cumpara asa ceva si cam cat costa???

Pentru inceput vreau sa umblu la sezutul scaunului ... sa-i scot arcurile si sa-l las doar cu burete ... oare obtin vreo scadere in inaltime? ... A incercat careva treaba asta???


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 3 Sep 2002, 10:25
Post #8


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Scaunul nu cred ca are arcuri. Cel putin bancheta e dintr-un burete mai dur.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 3 Sep 2002, 10:33
Post #9





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


In scaunul meu (partea de sezut) nu cred ca exista arcuri, in schimb, in partea de spatar chiar se vede un arc rupt (iesit). Partea de sezut pare a fi din burete plin. Oare cum de scirtiie?


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Forte
post 7 Sep 2002, 00:08
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




Gata ..... am luat-o .... prima impresie BUNA!!!

am facut peste 100km ..... am ajuns cu indicatorul de benzina la un pic peste juma ... am mers numai orin oras si numai cu aer conditionat.

Am toate zgomotele posibile : bucsa volan, ceva pe la bord ... ceva in spate ...... dar daca dai drumul la cass pana in 10 volum si mergi cu aer conditionat .... nu se mai aude nimic .... smile.gif


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Forte
post 9 Sep 2002, 14:54
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




Cu geamurile m-am lamurit ... merg la Pitesti

Cu jentzile ... imi iau Alessio Euro pe 14 ... cu caucicuri Semperit 185/55/14

Acum ce fac cu barile si pragurile ... pp ca daca le schimb .... este naspha de tot ... pierd garantie si asigurare ... asa ca doar o sa pun spoilere si praguri ... de unde le iau pe cele mai misto????

Scauneeeeeeee ........ vreau sa le schimb neaparat ... astept sugestii????


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
KaiseR
post 30 Sep 2002, 21:57
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 September 02




AAAAA....inca nu stiu ce sa scriu....incerc sa imi dau seama ce e cu site-ul asta.....pana acum imi place........Sunt la rubrica diverse, nu?.....
....ma rog....felicitari pentru noua ta Daci SuperNova......sper sa te bucuri de ea....
.....Am auzit ca se intalnesc bae'tii cu novele lor joi seara la Herastrau..
Poate imi trimiti si mie un mesaj cineva sa vin si io cu tovarasu' meu B81GTI la intalnire....(...smile.gif...mi-am adus aminte de reclama aia la Connex cu reuniunea de clasa la 7 ani si 1/2...cam naspa da'.....ma rog...)
...Am si eu o nova rosie GT modificata la tot mai putin sistemul de franare ......care o sa urmeze si el cand o sa am bani....ca pana la urma ....asta e singura piedica in atingerea tunning-ului de top.....adica sa fie masina ta unica.....(ce caterinca sunt zambaretii astia.....mi-am si ales unu' care sa ma reprezinte..pe mine si pe masina mea icon_twisted.gif ).
Oricum......astept parerile si comentariile voastre la 89.89.89...glumeam.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 23:17
Forum Renault