DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Prezentare Dacia Sandero, Detalii, variante echipare, culori

sonycu
post 4 Jun 2008, 21:46
Post #61


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




QUOTE(catal1n2000 @ 4 Jun 2008, 21:15)
Acel tunning este optional si am inteles ca va costa undeva intre 800-1000 de euro.
Deci n-ai de ce sa-ti faci probleme.
dry.gif
*



super veste ce mi-ai dat.. yupy.gif

multam' mult..

cristi


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gini1
post 5 Jun 2008, 09:10
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 15 January 08




Pare ok masina ca design si dotari, DAR la 10100E(9850 + 250 vopseaua) pentru un motor pe benzina... mi sa pare cam mult ,deja intra si depaseste (cu pretul) modele/marci cu pretentii si aici ma refer la VW Polo 9800e; noul aveo 9900e;seat ibiza 9600e (toate cu TVA inclus)etc dar na daca omu' musca pretul asta de ce sa nu-l mentina ba chiar sa il urce.

This post has been edited by Gini1: 5 Jun 2008, 09:12


--------------------
Renault Clio Symbol 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrey2003
post 5 Jun 2008, 09:26
Post #63


(:


Group: Members
Posts: 343
Joined: 21 August 03
From: In fata calculatorului...




@Gini1 - Hmm.. Un Sandero la 10.100E are geamuri electrice, AC, 1.6 90cp, etc.. Un Polo la 9800e e 1.2HTP (3 pistoane), geamuri manuale, nemetalizata.. etc.. smile.gif Nu mi se pare o comparatie tocmai buna.. smile.gif

This post has been edited by andrey2003: 5 Jun 2008, 09:26


--------------------
Skoda / Dacia Octavia / Clio / Logan Elegance 1.9TDI / Initiale 1.6 16v / Ambition 1.6 - B89WYNB189WYNB88SFD
Renault Megane 2 1.5dci - B 50 WYN
Skoda Octavia 2 1.9tdi - B 89 WYN
Renault Clio 2 1.6 16v Initiale Paris - B 189 WYN - SOLD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 5 Jun 2008, 09:34
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




QUOTE(Gini1 @ 5 Jun 2008, 09:10)
Pare ok masina ca design si dotari, DAR la 10100E(9850 + 250 vopseaua) pentru un motor pe benzina... mi sa pare cam mult ,deja intra si depaseste (cu pretul) modele/marci cu pretentii si aici ma refer la VW Polo 9800e; noul aveo 9900e;seat ibiza 9600e (toate cu TVA inclus)etc dar na daca omu' musca pretul asta de ce sa nu-l mentina ba chiar sa il urce.
*



poti sa ne spui si dotarile si motorizarile masinilor puse de tine? biggrin.gif cel putin la polo si la ibiza in mod sigur o sa-ti dea cu virgula pt ca au motorizari mult mai mici ca sandero.


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 5 Jun 2008, 12:27
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




aveti aici un link cu impresii/poze a unui ins care a fost la lansarea oficiala a dacia (sursa e aici: http://www.garajul.ro/forum/index.php?s=&a...st&p=354070 )

am vrut sa pun textul si pozele aici (ca erau postate pe imageshack dar sunt mai multe decat permite forumul). Gasiti acolo o gramada de poze de la lansare (inclusiv niste prezentari dacia ) , cu kitul "suv" care insa nu stiu cand/si daca va fi comercializat


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
unEL
post 5 Jun 2008, 13:01
Post #66


Loganist cu multi km.


Group: Members
Posts: 724
Joined: 5 August 07
From: in ultimul loc unde ai cautat




Nu stiu daca ati observat dar Dacia se chinuie sa prezinte Sandero ca un model complet diferit de Logan.

Totusi eu nu vad prea multe diferente esentiale.
Mai exact :
Motorizarile sint identice.
Tot ce tine de trenul de rulare si motor e identic.
Singura diferenta notabila e ABS 8.1 fata de 8.0 si putina electronica.
Platforma e tot aceeasi serie *90
Cutiile de viteze sint identice.
Deci tot ce reprezinta inima masinii e identica.

La design apar diferente majore:
La interior nu stiu ce sa zic .... bordul si comenzile de pe volan sint identice.
Consola centrala si panourile usilor sint restilizate dar nimic spectaculos.
Diferenta este bancheta spate si portbagajul.
Dar cum soferul nu sta prea mult in spate dry.gif

Au adaugat putina siguranta cu airbagurile laterale si AFU.

La total "e aceeasi Marie dar cu alta palarie"

Asta e parerea mea si sper sa gresec, adica sa gasesc o tabla mai solida care nu rugineste pe la colturi, un AC care nu intra in rezonanta, un relantiu la 1,4 care sa nu mai faca ca un diesel, si scaune cu reglaj lombar care scirtzaie si pocnesc si un antifonaj rezonabil in interiorul masinii.

Va salut


--------------------
Dacia LOGAN 1,5 DCI 85CP+ 2008 Ambition - CT 31 ___
Led & sound tuning.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adilehanceanu
post 5 Jun 2008, 13:18
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 1 June 07
From: București




Poate tablă mai solidă ar fi posibil, e mai scurtă cu 20 și ceva de centimetri decît Logan-ul, cu 5 mai lată, 4 mai înaltă și are 56 de kile în plus... da' totuși nu-s chiar așa convins că de la tablă e diferența smile.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 1,6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ugly
post 5 Jun 2008, 16:12
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 28 February 06




Sandero pur si simplu incearca sa-si depaseasca conditia cu preturile astea de lansare.
Nu spun ca Loganul (probabil si Sandero) n-ar fi o masina ok, spun doar ca este prea scumpa pentru ce ofera! In maxim 6 luni cei de la Dacia vor avea promotii/reduceri pentru Sandero.

Si pentru circotasi, uitati 2 link-uri de oferte masini cu 2 clase peste Sandero care se incadreaza in marja de pret de +10% impusa de moderator:

Citroen C4, cu dotarile de baza + AC, la 11053 euro
http://www.ats.ro/model.php?modelId=10

Chevrolet Lacetti, cu 2 variante cistigatoare 10758 euro sau 11398 euro
http://www.chevroletgtt.ro/nou/lacetti_5_usi_dotari.html

Astept o bere de la viitorii posesori de C4 si Lacetti care aveau pregatiti banii de Sandero.



--------------------
Renault Megane II 2005 Hatchback
Megane II Hatchback 1,4 16V Pack Authentique 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 5 Jun 2008, 16:23
Post #69


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Ai uitat ca trebuie sa aiba dotari echivalente. Era oare chiar asa de greu?


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
panduru george
post 5 Jun 2008, 16:34
Post #70


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 27 April 08




Stie cineva cand apare SANDERO varianta sedan?..ma intereseaza la maxim..


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 5 Jun 2008, 16:43
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




sandero sedan e logan smile.gif care nu stiu cand o sa apara


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan
post 5 Jun 2008, 18:02
Post #72


Quite opinionated


Group: Members
Posts: 1.449
Joined: 18 January 08
From: Cluj-Napoca




Daca iese un Sandero estate la 15 000 de euro cu clima, ESP, 15 airbaguri si alte chestii care au mai fost cerute pe aici (masina corecta cu un pret corect), parerile vor suna cam asa: "bah, dar e prea scump domne, la banii astia mai bine imi iau pejo 207 sw; astia de la Dacia sunt nesimtiti ca cer preturi din astea, doar e Dacie, rugineste in 3 ani"


LE: m-ai dezamagit profund, daciafan, cu "sandero estate la 15 000 de euro" radmasa.gif

This post has been edited by Stefan: 5 Jun 2008, 21:22


--------------------
Volkswagen Golf 7 Variant 1,4 TSI 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
panduru george
post 5 Jun 2008, 20:12
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 27 April 08




Varianta de echipare sandero (care rimeaza cu zero..din intamplare) ar merge bine la politie..Cred ca deja au comandat vreo 10.000 buc..au si casco gratuit..s-au scos politaii..


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
undemerg
post 5 Jun 2008, 23:48
Post #74


Fan Logan


Group: Members
Posts: 448
Joined: 15 February 05
From: Bucuresti





chiar pacat ca nu se poate pune aer conditionat la orice versiune, mi se parea un lucru de bun simt, la cate grade sunt vara si cat stai in trafic prin orasele mai mari. La fel si faptul ca nu au pus diesel din prima, dar am inteles ca e problema de stocuri aici.

This post has been edited by AL: 6 Jun 2008, 07:56


--------------------
Renault Symbol I 2009 1.5DCI 84
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catal1n2000
post 6 Jun 2008, 08:34
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 16 May 08




Eu nu ii inteleg pe cei de la Dacia de ce nu au scos doar ultimele 2 versiuni:Laureate si prestige, avand in vedere declaratiile lor ca Sandero este o masina pentru tineri, femei si o masina cu care poti merge in oras.

Pai ce tineri sau femei si-ar lua o masina fara AC ? Si daca mergi cu ea in oras cum poti merge vara fara AC?


This post has been edited by catal1n2000: 6 Jun 2008, 08:37


--------------------
Toyota Auris 1,33 VVTI 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 6 Jun 2008, 08:58
Post #76


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Extraordinar, romanul s-a nascut in aer conditionat. Peste 50% din parcul auto din Romania nu are AC si tu te intrebi cum se poate merge ... rolleyes.gif . Iti spun eu: deschide bine ochii si uita-te in jurul tau in trafic.

Explicatia pentru existenta in gama si a versiunilor fara AC este simpla: Dacia face mai multi bani asa decat daca nu le-ar avea.

De ce oare pe mai toate forumurile majoritatea priveste o problema doar din prisma propriei persoane? Privirea de ansamblu lipseste la 90% din persoane vad ...

This post has been edited by ssilviu: 6 Jun 2008, 09:00


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GabiVo
post 6 Jun 2008, 09:08
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 19 May 08




Sandero e clar o masina scumpa, cel putin comparat cu Loganul actual.
Sandero Prestige, care are cam aceleasi dotari (plus AFU si volan reglabil) cu Logan Ambition 1,6MPI, costa cu 750 euro mai mult, plus ca la Logan sunt si reduceri de pret de pana la 1.000 euro.
Probabil ca la Loganul facelift pretul va ajunge apropiat de Sandero, desi nu se justifica in nici un fel o asemenea crestere de pret. Apropo, masca de Sandero arata ca dracu pusa pe Logan facelift, pare o masina de 2 lei.


--------------------
Dacia Logan 2006 Ambition 1.6MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danydan
post 6 Jun 2008, 09:09
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 15 August 06




Ce stiti de ABS: e 8.0 sau 8.1?

This post has been edited by danydan: 6 Jun 2008, 09:11


--------------------
Skoda Octavia Dacia Sandero Ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 6 Jun 2008, 09:19
Post #79


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pt abs: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1403311

Pentru preț-ioși: Peugeot 308 cand s-a lansat costa versiunea de baza aproape 18.000 euro. Acu' e 14.500 ... Asta se cheama "spumarea pietii la lansare".
Eu o tactica des folosita in lansarea de produse noi, iar la noi in tara prima aplicabilitate s-a regasit la detergentul Ariel.
Si in al doilea rand, eu zic sa va uitati bine la preturile actuale, sa le retineti.
Ca intre timp otelul s-a scumpit in ultimul an cu 30% iar petrolul (material de baza in fabricarea plasticelor si cauciucului sintetic) este unde este.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 6 Jun 2008, 10:00
Post #80


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




Si as mai adauga ca masurile de mediu vor fi tot mai severe. Cu actiune directa asupra cetateanului (taxe de mediu) si indirecta (taxe de mediu in uzinele care fabrica masinile).

LE: Si nici globalizarea nu mai tine. Dupa ce se trece si de Uzbekistan si Kazahstan s-a facut rotocoala completa. S-a ajuns in China, pe unde s-a mai ajuns o data, dar pe partea ailalta. Sigur mai e Africa smile.gif

This post has been edited by minny: 6 Jun 2008, 10:02


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danydan
post 6 Jun 2008, 10:37
Post #81


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 15 August 06




QUOTE(klaus @ 6 Jun 2008, 09:19)


Klaus, merci, vazusem asta.
Dar e de vazut de ce e trecut pe oficial cu 8.0
Astept deblocarea site-ului dacia si raspunsul de la Vocea clientului.


--------------------
Skoda Octavia Dacia Sandero Ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROK
post 6 Jun 2008, 10:48
Post #82


Membru incoruptibil


Group: Members
Posts: 226
Joined: 10 November 06
From: Bucuresti




QUOTE(ssilviu @ 6 Jun 2008, 09:58)
Extraordinar, romanul s-a nascut in aer conditionat. Peste 50% din parcul auto din Romania nu are AC si tu te intrebi cum se poate merge ...  rolleyes.gif . Iti spun eu: deschide bine ochii si uita-te in jurul tau in trafic.

Explicatia pentru existenta in gama si a versiunilor fara AC este simpla: Dacia face mai multi bani asa decat daca nu le-ar avea.

*



Normal era sa fie optional AC la cele fara .

post-336-1110552475.gif

Romanul nu s-a nascut in aer conditionat dar asta nu inseamna ca trebuie sa lesine de caldura ...deschide tu ochii si uita-te pe la blocuri sa vezi cum cresc de la an la an nr. de aparate de aer conditionat wink.gif




--------------------
dacia solenza 2004 scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 6 Jun 2008, 11:09
Post #83


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Si normalitatea asta de ce e data? O regula economica pertinenta rezultata dintr-o analiza completa care spune ca un AC optional la acele modele ar aduce mai multi bani pentru Dacia? Daca era asa atunci am fi avut si AC optional.

This post has been edited by ssilviu: 6 Jun 2008, 11:10


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danydan
post 6 Jun 2008, 12:12
Post #84


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 15 August 06




Faptul ca nu are AC decat de la varianta x in sus e doar o chestie de mkt.
Nu se gandesc la cel care cumpara, ci la ce vor ei sa vanda (splitare sandel dupa confort).
Bine spus Klaus, au ales "spumare pietii la lansare" (adica pret mai mare la inceput, dupa care mai vad ei).
Cand produsul e la finalul vietii (vezi Loganul, caci va apare face-lift-ul), atunci e posibil sa fie o flexibilitate mai mare in oferta (depinde ce strategie au).

Domnii moderatori, daca tot au aparut preturile iar test drive-urile incep in 10 zile, nu faceti si rubrica versus?


--------------------
Skoda Octavia Dacia Sandero Ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andivl
post 7 Jun 2008, 01:50
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 50
Joined: 12 September 06




Mi se pare scump sandero - ma asteptam ca la dotari similare sa fie cu 300 euro maxim mai scump ca loan. Insa se pare ca diferenta e in jurul a 6-7 sute euroi.
Ma gandeam la un sandero pentru nevasta, dar se pare ca la asa preturi ma voi reorienta spre kia cee'd.
In fapt, sandero cu 1.6 16V ar costa peste 11.000 euri (vopsea metalizata, airbag-uri laterale, garantii extinse), adica cat cee'd...
Si totusi nu putem compara calitatea cee'd cu dacia...


--------------------
Magane Sedan 2, 1.6 16v 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimatis
post 7 Jun 2008, 07:45
Post #86


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 20 June 07




chestia ca nu putem compara calitatea ceed cu dacia, in speta sandero, mi se pare, cel putin la acest moment dat, un mit.

1. nici unul dintre noi, sau ma rog, foarte putini, am avut ocazia pana acum sa atingem/vedem un sandero.
2. destul de putini au analizat la amanunt ceed-ul, cu drive-test si discutii proprietari
3. la pret mai mare, ma astept la finisaje mai bune oricum.

ceed e deja alta treaba, mai ales ca incadrare in clasa si nume. cum zicea cineva zilele astea, daca iti permiti ceed si iti place, sigur sandero nu este pentru tine.
faceti insa analize atente, si veti vedea ca realist vorbind, chiar daca sandero a saltat in pret, este inca cea mai buna optiune pret/dotari. mai ramane sa vedem cu proprii ochi peste vreo doua saptamani, dar eu cred ca s-au facut progrese si pe partea de finisaje. deci... wink.gif

bineinteles ca as fi vrut si eu sa fie mai ieftin. ma asteptam sa fie cu vreo 2-3 sute mai ieftin, dar uite ca dacia isi permite sa creasca pretul si totusi sa ramana optiunea cea mai ok.

dar deja s-a tot discutat pe aceeasi tema si in acelasi registru, incat eu nu mai astept decat "portile deschise" si apoi, probabil dupa doua zile, voi face comanda. probabil...


--------------------
dacia logan abs+ 1,4 2007
"Multi oameni confunda un management prost cu destinul!" -
Kim Hubbard
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 7 Jun 2008, 08:28
Post #87


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




QUOTE(ssilviu @ 6 Jun 2008, 11:09)
O regula economica pertinenta rezultata dintr-o analiza completa care spune ca un AC optional la acele modele ar aduce mai multi bani pentru Dacia? Daca era asa atunci am fi avut si AC optional.


Adica, "Prost nu-i cel care cere, e ala care da!
Sa plateasca minim peste 9000E daca vor AC si vopsea met. Fortam profitul!"

Si mai lasati comparatiile cu Ceed, Astra, Lacetti, Citroen C4 ca astea joaca in alta 'liga' .
E suficient sa mergi 5 minute cu oricare ca sa-ti dai seama de asta. biggrin.gif



--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 7 Jun 2008, 11:03
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




Pai cum sa nu fie scump Sandero cand e de fapt un Logan re-desenat? Si, desi este mai mic, foloseste aceleasi motoare si consuma cam la fel de mult carburant, costa cu cateva sute de euro mai mult.
Mie mi se pare penibil pentru Renault sa vina iarasi cu aceleasi motoare de acum 4 ani de la Logan pe un model "nou". Atunci motoarele erau deja invechite tehnologic dar au spus ca sunt proven technology si pretul trebuie tinut jos.
Acum insa, cand Sandero se suprapune binisor peste modele precum Fabia sau Hyundai Accent, a pierdut si avantajul competitiv al marimii, oare ce appeal mai are?
Precizare: nu incerc sa spun ca Fabia sau Accent sunt mai ieftine, doar ca gamele de pret se suprapun. Atat Fabia cat si Accent sunt masini mici, dar au mase cu peste 200kg mai mari decat Sandero/Logan.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Jun 2008, 11:34
Post #89


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




In asezon cu topicul, toata lumea vad ca discuta despre detalii, variante, echipari si mai ales culori noi...
Toata lumea on topic...

Din acest moment discutiile off topic se lasa cu warnuri


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andivl
post 7 Jun 2008, 16:57
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 50
Joined: 12 September 06




Se pierd doua avantaje enorme odata cu Sandero :
1. spatiul interior imens (incluzand portbagajul)
2. pretul super-scazut; parerea mea - "dacia nu e dacie peste 9000".

Dupa ce am aflat preturile la Sandero incep sa devin sceptic relativ la succesul comercial al acestui automobil. Nu ca nu va fi, dar nu se va compara cu Logan ! Cel putin nu pe piata romaneasca.
Nu cred intr-un salt semnificativ in ceea ce priveste calitatea finisajelor - nu va fi din punctul asta de vedere decat un "logan mieunat", adica mai luat la pila pentru dame.
Intr-un fel pe mine ma bucura ca sandero e mai scump ca loganul si sper ca si logan facelift sa fie mai scump - asta inseamna ca loganul meu isi va pastra o valoare rezonabila SH tongue.gif
Alta chestie : nu se merita vandut logan sa-ti iei sandero. Asta e moft, nu altceva.
Sper sa aflam si de ce masina e mai grea si consuma mai mult cu aceleasi triste motorizari 1.4 si 1.6 MPI.
Deci : sunt sceptic... sa vedem...


--------------------
Magane Sedan 2, 1.6 16v 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Va rog se mentineti dscutia in limitele subiectului. Orice alte mesaje vor fi automat sterse de moderatori.

Pentru ca nu s-a inteles din prima, mai fac o incercare... NU SE DISCUTA AICI despre problemele potentiale sau reale ale Sandero, nu se fac discutii versus cu alte marci in termen de pret sau performante, ci doar pentru a exemplifica optiuni de echipare sau dotari, nu se discuta despre alte chestiuni... de acum incep sanctiunile!


--------------------
Go to the top of the page
6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 00:51
Forum Renault