DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [VAND] Statie CB, tti - TCB 880 25 W si antena

bolidu
post 26 Jul 2010, 20:50
Post #1


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Se vinde una bucata statie cb tti model TCB 880 de 25 W. Statia este aproape noua exceptand zgarieturile de pe lateral de la suport. Statia are 25 W, pe net o sa o gasiti la 5w este o greseala de producator sau ceva de genu` nici eu nu stiu dar citint pe forumuri de specialitate si toti zic ca este de 25 W. Ideea este ca se aude si de la 50 km in unele cazuri ... Alti colegi cu statii jopix de 5 W abea se auzeau de la 7-10 km. Tipul de la magazin mi-a zis ca e de 25 de w si cand am vazut si capacitatile din teren am negat tot ce scrie pe net cu 5w. Pentru judetul Constanta se asigura transport si se poate proba cum stie clientul mai bine !

Link magazin - http://www.magazin-online.ro/statii-radio-...5-watt-acum.php

Statie de emisie receptie cu 40 de canale AM/FM si putere de emisie marita. Componentele electronice de ultima generatie asamblate pe placi solide si rezistente recomanda acest produs pentru o utilizare indelungata cu un randament maxim. Statia radio TTi TCB-880 vine odata cu meniul intern cu setari de personalizare a statiei si cu functii de memorare a canalelor mai des folosite, PA (public address) cu care va puteti face auzit in afara habitaclului (necesita conectarea la mufa PA a unui difuzor extern), Dual Wach pentru scanarea automata a doua canale simultan, filtru ANL pentru diminuarea interferentelor cauzate de impulsurile disturbante la receptia semnalului, precum si reducerea sensibilitatii pentru zone cu foarte multe interferente.

Antena de exterior Midland model FUNK 90.

Specificatii tehnice:
Banda frecventa: 26-28 MHz
Nr. de canale -
Putere maxima: 200 W
Tpul de antena: 5/8 Lambda
Gain -
Lungime: 900 mm
Impedanta: 50 Ohm
Greutate -
Material: Otel
Tip de conector mufa: PL 259

Antena are baza magnetica protejata cu o membrana de cauciuc pentru a nu zgaria vopseaua. Magnetul este foarte puternic si rezista la viteze mari.

Link magazin - http://www.magazin-online.ro/statii-radio-...-funk-90-cu.php

Pret: 450 lei pret fix

Sculele am fost cumparate de mine si folosite pe un camion cam 2 luni dupa care am plecat de la ei si am ramas cu ea... toate actele de garantie etc au ramas acolo... Receptionezi uneori si de la 50 km si emiti la minim 20 km depinde de statia care o are cel care te receptioneaza.

Clipul asta spune tot - modelul este absolut la fel mai putin squelgh care este manual


This post has been edited by bolidu: 27 Jul 2010, 19:37


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 1 Aug 2010, 10:23
Post #2


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




up


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:58
Forum Renault