DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Despagubire RCA de la Omniasig pentru SuperNova, Orice sfat este binevenit

Sergiuzzzz
post 7 Jul 2013, 00:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




Buna seara!


Dupa cum vedeti in poza, aceasta e masina mea proaspat ciocnita de un megane.
Este SuperNova Clima din 2001, 105000km. Era o masina ok, de care ma foloseam zilnic, lucrand in afara Bucurestiului. Desi capota este blocata, va mai pot spune ca are radiatorul spart, directia afectata (merge inainte cu volanul rotit 90 de grade). Este nedeplasabila - motorul se incinge in 2 minute, deci trebuie tractata oriunde.

Am deschis dosar de dauna la Omniasig - unde repsectivul facuse RCA si urmeaza sa ma programez la constatare. Aceasta se face la sediul Omniasig, ori in service - pentru Dacia ar fi Cobalcescu si Danluc(cred).

- As vrea sa va intreb cam la ce scenarii as putea sa ma astept din partea celor de la asigurari? - avand in vedere ca e o masina care, in urma introducerii taxei de timbru valoreaza foarte putin pe piata auto. A mai fost cineva intr-o situatie similara recent?

- Este posibila varianta de a obtine despagubiri in bani ? (a opta pentru reparatii in regie proprie si a pastra banii si vinde masina ca rabla) Puteti face estimari?

- Credeti ca daca realizez un deviz preliminar la unul din service-urile agreate si il atasez la dosar poate influenta in vreun fel decizia inspectorului?

- Este posibila repararea masinii la starea de dinainte de accident? cu piese noi, macar partial?


Va multumesc.


Attached thumbnail(s)
Photo0088.jpg ( Size: 857.33k ) Number of downloads: 2151


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 7 Jul 2013, 00:56
Post #2


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Sfatul meu: dupa ce o repari, cumpara-i niste anvelope. In alea de pe masina vad si persoana care a facut poze, semn ca sunt oglinda. smile.gif


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dannygambino
post 7 Jul 2013, 04:10
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 401
Joined: 28 January 10
From: Bucuresti




de reparat poti sa o repari, dar sa te astepti ca raspunsul celor de la asigurari sa fie "dauna totala, ca e veche, are kilometri muuulti, mai pui ceva si iei alta", buba e ca daca e asa o sa capeti foarte putini bani pe ea si cam destul de tarziu ( ex. eu anul trecut cu rca astra - cel al vinovatului- am recuperat 2700 ron abia in octombrie, si asta dupa plangere la CSA, cu accident in martie - si era solenza confort din 2003) acum tu stii cel mai bine cum iti e tie bine, poti sa o si repari , din alti bani (ca piese sunt garla), poti si sa iti iei altceva - daca iti permiti, oricum, pacat ca ai trosnit-o


--------------------
dacia solenza 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vallybz
post 7 Jul 2013, 06:06
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.475
Joined: 26 October 08
From: Buzau/Bucuresti




La omniasig trebuia sa precizezi ca masina este nedeplasabila, atunci ar fi venit inspectorul la adresa indicata de tine, ar fi constatat dauna si te punea sa o duci intr-un service(de preferinta care are decontare directa cu omniasigul) sa iti faca un deviz estimativ. Dupa ce serviceul iti face devizul, il trimite la asigurator, acesta calaculeaza valoarea maxima a reparatiei si iti spune daca se repara masina sau e dauna totala. Cand ajungi cu masina in service, o sa iti spuna cei de acolo cam unde se incadreaza. In principiu e dauna totala cred eu dupa experienta mea de acum 3 sapt. O sa iti dea 75 la suta din valoarea de catalog, din care iti va scadea 25 la suta valaoarea epavei, si epava, sau iti va da o suma maxima de reparatie cu care o poti repara(asta daca crezi ca te ve incadra in ei). Eu personal am cerut banii, si mi-am luat eu ce piese am vrut si am dus-o unde am vrut. Ca sa iti faci o idee cam cati bani iti da la dauna totala da un mail cu copia de pe talon si cu nr de km la data producerii accidentului la consultanta@amdauna.ro , e un cileg de forum care m-a ajutat foarte mult. Ca sa stii cam ce urmeaza citeste topicul deschis de mine acum 3 sapt, ca sa iti faci o idee ce te asteapta.

This post has been edited by Vallybz: 7 Jul 2013, 06:19


--------------------
Renault Megane 1 Facelift, 1.6, 16v Coupe 1999 K4M-A7-00 - BZ 87 BVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 7 Jul 2013, 08:11
Post #5


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Eu am fost intr-o situatie asemanatoare si asa am procedat daca te ajuta in vreun fel (vezi topicul din link unde am descris toti pasii facuti):
http://www.daciaclub.ro/Accident-t247693.html smile.gif

This post has been edited by cnada: 7 Jul 2013, 08:13


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 7 Jul 2013, 09:44
Post #6


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Cine pe cine a ciocnit, care a fost dinamica accidentului? Sa nu ne agitam degeaba.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 7 Jul 2013, 13:56
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




@MyKe89 - recunosc directia avea ceva probleme si inainte, iar cauciucul dreapta fata este ros pe exterior. de asemenea si pe spate caucicurile sunt 'opinca'

@Vallybz - am precizat, doar ca in momentul de fata inspectorii nu se mai deplaseaza decat in anumite service-uri. Nu vine nimeni la mine. Duc eu masina ori in curtea Omniasig la o ora stabilita, ori o las intr-un service agreat si vine inspectorul in mazim 3 zile. Este vorba de colegul kosfunny ?

@cnada - am citit, am vazut ca ai primit 3650 despagubire. Ai facut constatarea in service? Ai facut un deviz preliminar sau ai lasat inspectorul sa isi faca treaba pur si simplu? Dupa ce ai primit suma de bani a trebuit sa faci vreo dovada ca ai reparat-o, cat ai cheltuit?

@BZN - am fost lovit de un megane care intrase in intersectie pe rosu. soferul vinovat are RCA la Omniasig

M-am gandit si pentru mine scenariul urmator ar fi ideal;
Las masina nereparata si vand epava unui dezmembrator sau o dau la remat.

Ma gandeasc ca daca aleg reparatie in regie proprie as putea obtine mai multi bani decat daca as alege dauna totala. Un prieten mi-a recomandat sa atasez un deviz facut de un service Dacia la dosarul de dauna, iar Omniasig ar fi nevoit sa se apropie de suma din deviz (eu estimez 3000-3500 de lei.)
Ca dezavantaj - am inteles ca intra banii mult mai greu...
Totusi din cate am citit Omniasig nu e chiar intre companiile nesimtite, nici low cost: RCA-ul vinovatului pt Megane (2008 cred) 1.5 dci 1100 de lei pe an



--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vallybz
post 7 Jul 2013, 17:15
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.475
Joined: 26 October 08
From: Buzau/Bucuresti




De colegul kosfunny era vorba. Eu am dus masina la activauto in curte, nu avea decontare cu astra, iar inspectorul a venit si a facut constatarea in curte la ei. Daca o duci tu plaftorma, omniasigul trebuie sa plateasca platforma.


--------------------
Renault Megane 1 Facelift, 1.6, 16v Coupe 1999 K4M-A7-00 - BZ 87 BVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brainie
post 8 Jul 2013, 08:10
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 464
Joined: 2 May 07
From: Bucuresti




Foarte posibil să plătească Omniasigul platforma, dar totalul scos din buzunar de asigurător e fix, deci despăgubirea pe care o încasează păgubitul sub o formă sau alta va fi mai mică. Valoarea mașinii fiind mică, costul platformei este semnificativ, și ajunge la patronul platformei, nu la păgubit. Dar dacă nu se poate altfel ...


--------------------
Ex Dacia 1310 Li ; Ex Logan ABS+ 1.6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 8 Jul 2013, 10:08
Post #10


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Sa le luam pe rand. Constatarea mi-a fost facuta intr-un service ce colaboreaza cu firma de asigurari iar inspectorul si cei de la service au facut totul mie doar mi-a fost adus la cunostinta cat ar costa reparatia in service si cat ar fi plata cash! Cat despre ce am am facut cu banii primiti drept despagubire nu intereseaza pe nimeni atata timp cat am semnat pentru ei!!
a si era sa uit..banii au intrat destul de repede in cont si fara sa dau telefoane peste telefoane cum se intampla in alte cazuri cu toate ca daca citesti pe aici pe forum firme mici ca aceasta sunt blamate cu orice ocazie!

This post has been edited by cnada: 8 Jul 2013, 10:11


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 8 Jul 2013, 15:52
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




Multumesc pentru raspunsuri.

Voi duce maine masina la AutoCobalcecu pe strada Prof. Coblacescu 45.
Persoana de contact a fost Constantin Rogonov (cred).

Nu am inteles prea bine la telefon, dar mi-a spus ca imi va rezolva cineva de la ei dosarul de dauna si transmite catre Omniasig. Mi-a mai spus ca, in rpincipiu, nu au piese pentru SuperNova....nu stiu ce o sa insemne asta.

Voi vedea la fata locului si revin cu detalii.

9 Jul 2013, 11:35:
Am revenit de la AutoCobalcescu.
Pentru a baga masina in service trebuia completat un formular in care trebuie sa solicit - fie reparatii
- fie constatare de daune, pe care, daca nu repar masina la ei, le platesc eu: 350 lei!

Asta ca si cum nu exista nicio intelegere intre ei si Omniasig!! O porcarie!
Prin urmare am lasat masina parcata in fata service-ului si sper sa se rezolve problema cand vine inspectorul. Mi-e sa nu o prade cineva de baterie sau altceva...

@cnada - ai scos masina din acel service imediat dupa constatare? ai platit ceva pentru timpul in care a stat masina la ei?

This post has been edited by Sergiuzzzz: 9 Jul 2013, 10:35


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 9 Jul 2013, 10:55
Post #12


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Nu am platit absolut nimic. Daca nu ma insel firma de asigurari are un contract cu un service anume si constatarea face parte cu siguranta din acest contract. Acum poate doar cei de la Uniqa procedeaza asa dar in mod normal ar trebui sa fie gratuit. Acum mi-am amintit ca inainte sa merg la service inspectorul care se ocupa de dosarul meu ma sunat si mi-a spus ca daca cumva cei de laservice pretind vreun ban de la mine sa-l sun imediat inapoi ceea ce nu a fost cazul in final cei de la service si-au prezentat oferta adica ceaa ce acoperea asigurarea si mai trebuia sa pun eu cca 100 ron pentru reparatie, am refuzat si asta a fost... biggrin.gif


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 9 Jul 2013, 11:37
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




QUOTE(Sergiuzzzz @ 8 Jul 2013, 15:52)

<span class='edit'>9 Jul 2013, 11:35:</span>
Am revenit de la AutoCobalcescu.
Pentru a baga masina in service trebuia completat un formular in care trebuie sa solicit - fie reparatii
- fie constatare de daune, pe care, daca nu repar masina la ei, le platesc eu: 350 lei!

Asta ca si cum nu exista nicio intelegere intre ei si Omniasig!! O porcarie!
Prin urmare am lasat masina parcata in fata service-ului si sper sa se rezolve problema cand vine inspectorul. Mi-e sa nu o prade cineva de baterie sau altceva...

@cnada - ai scos masina din acel service imediat dupa constatare? ai platit ceva pentru timpul in care a stat masina la ei?
*


Bine ai facut ca nu ai bagat masina in Cobalcescu pentru ca trebuia sa platesti banii aia. Cum ti-am spus , tu trebuie sa primesti in cele din urma 640 euro. Sa imi dai mail cu numele inspectorului care iti face constatarea !


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 9 Jul 2013, 12:09
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




Am sunat la Omniasig si le-am spus ca masina se afla la Cobalcescu. (service recomandat de ei, cum am mai spus)
Asteptam telefonul inspectorului (maxim 3 zile), ca sa ii pot explica situatia. Eu voi refuza sa platesc.
Adusesem masina aici fiindca mi-a fost la indemana - am tractatat-o cu un prieten 2-3 km. Varianta cu constatarea in service a venit de la ei si eu, ca parte vatamata, mi se pare absurd sa platesc ceva. E de ajuns ca imi manaca timpul!

Daca e vorba de platit , o sa duc masina pe platforma la Omniasig si o sa plateasca ei.

@kosfunny - spui sa renunt de tot la constatarea in service sau doar sa astept inspectorul si sa bag masina in service cand vine el?

This post has been edited by Sergiuzzzz: 9 Jul 2013, 12:12


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Jul 2013, 18:09
Post #15


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Defectiuni la sistemul de directie si cauciucuri uzate (mult) peste limite legale...nu aveai ce cauta in intersectie care e drum public, iar intr-o tara civilizata nu cred ca vedeai nimic de la asigurari, pe langa mii de euro amenda.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 9 Jul 2013, 20:15
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




QUOTE(Sergiuzzzz @ 9 Jul 2013, 12:09)

@kosfunny - spui sa renunt de tot la constatarea in service sau doar sa astept inspectorul si sa bag masina in service cand vine el?
*


Tie iti trebuie un simplu deviz de reparatie care sa adevereasca faptul ca masina e dauna totala . Acesta il poti obtine de la orice service !
Daca masina e dauna totala nu vei primi bani separat pentru tractare iar cheltuiala cu devizul asiguratorul nu ti-o poate plati decat daca il obliga instanta si banuiesc ca nu o sa dea nimeni asiguratorul in judecata doar pentru asta .
Ti-am spus sa imi spui numele inspectorului pentru ca este posibil sa il cunosc si o sa il rog sa te ajute cu un deviz. Asiguratorii au si ei Audatexul sau alte programe de intocmit devize insa nu ii poate obliga nimeni sa faca si devize .


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 9 Jul 2013, 23:12
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




@argon - circulam in conditii regulamentare cu o masina cu itp valabil si am fost ciocnit de un inconstient care a intrat in intersectie pe rosu, avand geamurile aburite, care nici nu a franat.

@kosfunny - am inteles! Iti dau numele inspectorului imediat ce ma suna, inca nu stiu cine se ocupa de cazul meu. Deocamdata astept.

<span class='edit'>10 Jul 2013, 10:05:</span>
Inspectorul de constatare se numeste Lungu.

Am facut nota de constatare.
Mi s-a spus ca in continuare (pentru partea financiara) cazul va fi preluat de Madalin Ispas, dar cei de la callcenter nu vor sa imi faca legatura.

Pe nota de constatare, apare mentiunea 'posibil dauna'. Este necesar in aceste conditii sa mai fac deviz la un service?



This post has been edited by Sergiuzzzz: 10 Jul 2013, 16:44


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 10 Jul 2013, 13:58
Post #18


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




ITP-ul nu e o alifie care te apara 2 ani de controalele echipajelor ARR.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 10 Jul 2013, 14:22
Post #19


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Sergiuzzzz - anvelopele alea erau sau nu trecute de martorii de uzura??

Din poza pusa de tine cel din dreapta fata pare fara urme de creste ....

Este sau nu este asa?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 10 Jul 2013, 14:33
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(vijelie @ 10 Jul 2013, 14:58)
ITP-ul nu e o alifie care te apara 2 ani de controalele echipajelor ARR.
*


arr nu controleaza turisme si mai nou nici rar... ci isctr.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 10 Jul 2013, 16:45
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti






<span class='edit'>11 Jul 2013, 14:54:</span>
Desi service-ul si inspectorul constator imi dadeau sanse mari de dauna totala
si si eu ma gandeam ca avariile din lista ar depasi cei 640 de euro de care zice kosfunny....


Din documentele la dosar,autoturismul dumneavostra nu este dauna totala.Am
rugamintea de a merge la un service cu care avem contract de colaborare
pentru intocmirea
unuio deviz complet.Adica sa demonteze masina,sa vada daca mnai sunt si
alte avarii neobservate de colegul meu la deschiderea dosarului,si dupa
ce vom avea un deviz complet,atunci vedem valoarea devizului si daca
masina este dauna totala.



Alte drumuri, alta distractie.

Imi puteti recomanda va rog un service autorizat Dacia unde as putea face un deviz de genul asta la un pret decent?

This post has been edited by Sergiuzzzz: 11 Jul 2013, 14:05

Attached thumbnail(s)
scan0001.jpg ( Size: 969.14k ) Number of downloads: 1687


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 11 Jul 2013, 14:57
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




Nu este musai sa mergi la un service cu conventie . Te duci la un alt service, platesti devizul care poate costa cateva sute de lei si il anexezi la dosar.


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 26 Jul 2013, 15:15
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




Am facut saptamana trecuta un deviz la MecanoServ 21, SISTEM AUDATEX:
TOTAL M A N O P E R Ă 1 135.00
TOTAL V O P S I T O R I E 1 176.96
TOTAL P I E S E 2 093.55

C O S T R E P A R A Ț I E FĂRĂ T V A 4 405.51
TVA 24.00 % 1 057.32
C O S T R E P A R A Ț I E CU T V A 5 462.83

Iar astazi am primit in sfarsit 'minunata' oferta pentru reparatie in regie proprie: 2407,75 (conform calculului pentru reparatia in regie proprie efectuat de asigurator)
Aprox 550 de euro.

Nici macar jumatate! Ce sacali!
A mai incercat cineva lamuriri sau negocieri dupa primirea ofertei ?

PS. La constatare masina a fost catalogata la stare medie (vezi poza atasata mai sus)





--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 31 Jul 2013, 12:41
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




Cere-le in scris sa iti comunice valoarea maxima de despagubire. Obligatia asta este prevazuta in Ordinul CSA in vigoare la art. 50 pct.14.

Pe crerea de despagubire nu trece nicio suma iar la observatii scrie-le ca doresti ca despagubirea sa se faca in baza prevederilor art. 50 al Ordinuli CSA 14/2011


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Aug 2013, 21:58
Post #25


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Sergiuzzzz @ 7 Jul 2013, 14:56)
Omniasig ar fi nevoit sa se apropie de suma din deviz (eu estimez 3000-3500 de lei.)
*


QUOTE(Sergiuzzzz @ 26 Jul 2013, 16:15)
C O S T R E P A R A Ț I E CU T V A 5 462.83

Iar astazi am primit in sfarsit 'minunata' oferta pentru reparatie in regie proprie: 2407,75 (conform calculului pentru reparatia in regie proprie efectuat de asigurator)
*


S-au apropiat de estimarea ta sleep.gif

Omniasig, nu servisu'.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 9 Aug 2013, 17:45
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




Buna seara,

Dupa un mail mai incisiv, cu intrebari despre calculul daunei, am obtinut o oferta mai buna 4522 de lei - regie proprie - fapt ce m-a bucurat si m-a buimacit in acelasi timp.
Asta e jungla asiguratorilor!

In fine, am obtinut banii si vreau sa vand masina - pentru dezmembrari.
A vandut cineva masina la un centru de dezmembrari?


Multumesc inca o data kosfunny!




<span class='edit'>9 Aug 2013, 19:11:</span>
@kosfunny - da-mi te rog un mail pe care sa iti scriu - nu am posibilitatea de a da PM (sunt membru nou)
Vorbesc cu tatal meu si revin.

PS
Postasem mai sus o lista cu avariile constatate.

This post has been edited by Sergiuzzzz: 9 Aug 2013, 18:13


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 10 Aug 2013, 14:19
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




apropo de dezmembrari...ai eu sint in aceeasi situatie...


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 13 Aug 2013, 17:08
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




Supernova este de vanzare - in vederea dezmembrarii.
ANUNT


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raul07
post 13 Aug 2013, 18:41
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 11 August 12




Sergiuzzz vezi ca tiam lasat un mesej privat.


--------------------
renault megane 1996 Hatchback
Renault Megane 1.6e RT 1996 , 66 kW , 90cp Hatchback
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiuzzzz
post 13 Aug 2013, 23:27
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 28 September 10
From: Bucuresti




@ george - ai gasit un centru de dezmembrari Dacia?

@ raul - ai numarul meu de telefon in anuntul de vanzare a masinii (vezi mai sus) daca crezi ca te pot ajuta cumva; sau scrie-mi pe mail: sergiusmantana@yahoo.com
Nu pot da PM.


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:48
Forum Renault