DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia Duster, ph2

P-A-C-O
post 15 Dec 2012, 14:07
Post #61


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




QUOTE(T.rac3Er @ 15 Dec 2012, 01:54)
nu cred sa fie photoshopata imaginea
totul pare la locul lui si ar fi trebuit munca i plus sa reflip-uiasca toate comenzile
de asemenea in bord ceasurile sunt la locul lor.

asta exceptand cazul in care poza e exportata direct dintrun program 3d in care s-a contruit bordul cu totul in dreapta.

program 3d:
illus_raytracing.jpgillus_rayit.jpgvisu_fiche_raytracing_05.jpg

QUOTE(T.rac3Er @ 15 Dec 2012, 01:54)
dar ce ce atata munca in plus.

programele respective sunt foarte utilizate in industria auto; mai ales de catre marketing wink.gif

15 Dec 2012, 14:10:
QUOTE(maho @ 15 Dec 2012, 13:16)


Echipa Renault Technologie Roumanie (RTR) a creat modelul Duster Concept Student, o limuzina low-cost de 5,83 metri lungime, la care oricine poate avea acces.

Desi initial s-a crezut ca acest vehicul nu va parasi centrul de design din Romania, masina a fost surprinsa pe autostrada cu numere provizorii, iar in luna noiembrie a fost inmatriculata in circulatie, potrivit datelor Directiei Regim Permise si Inmatriculari a Vehiculelor (DRPCIV).




This post has been edited by P-A-C-O: 15 Dec 2012, 14:10


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 15 Dec 2012, 15:22
Post #62


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(Arhimede @ 15 Dec 2012, 13:50)
Omu e englez nu roman. Nu s-a urcat din caruta in logan si i s-a parut ca pute.  Cand 80% din populatia tarii asteia nu avea nici 4 clase ei aveau deja 200 de ani de revolutie industriala.....

Prejudecatile astea sunt bune cand privim noi din bordeiul nostru catre tarile civilizate, cadn ne privesc ei pe noi e revoltator.
Mai are un porsche 911 de prin 70, un Mercedes E class AMG, si un ferrari 599....dar sunt sigur ca stie sa faca diferenta intre scopurile unuor produse.
*


Nu fii naiv, trebuie sa aiba si Duster ca sa aiba ce-si doreste. Daca nu intelegi iti esplic, Renault ia umflat contul ca sa se afiseze cu Dusteru, se numeste marketing, de aia lu' Beckam ii place Pespi, samd.

This post has been edited by argon: 15 Dec 2012, 15:27


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_1976
post 15 Dec 2012, 15:29
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 30 October 12






Varianta tunata de Elia.
http://carscoop.blogspot.com/2012/12/elia-...duster-suv.html

This post has been edited by iulian_1976: 15 Dec 2012, 15:30

Attached thumbnail(s)
Duster.jpg ( Size: 84.59k ) Number of downloads: 2334


--------------------
Audi A4 1.8i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 16 Dec 2012, 18:36
Post #64


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Top gear UK:The Bargain of the year: Dacia Duster


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 16 Dec 2012, 19:10
Post #65


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




Arata bine tunningu de Elia si culmea oricine il poate face relativ usor. Trebuie doar un Duster Laureate alb, fara optiunea de bling-bling sa ramana barele de povilion negre, se poate comanda de la Dacia protectii usi si aripi negre, se cumpara niste jante de aluminiu, praguri si bull-bar.
Atata ca bull-bar-ul e ilegal, si jantele sa arate bine ar trebui sa fie de 18" (cred ca intra acolo) dar si ele ar fi ilegale. Altfel insa se poate fara mari costuri face ceva apropiat ... Desigur mai trebuie Duster-ul care costa cat costa .. asa ca aici se gata tunningul inainte de a incepe smile.gif

P.S. Ca sa intelegi la ce ma refer in DE in Duster incepe de la 10.490 si la noi de la 11.250 ...

This post has been edited by minny: 16 Dec 2012, 19:30


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 16 Dec 2012, 20:02
Post #66


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




politica asta de pret a fost inca de la primul logan cand era mai ieftin cu niste sute de euro la ei decat la noi.

asta ca una din multe exemple de nesimtire si jaf practicat de renault cu produsul dacia, fata de romani. acelasi respect pe care il au toate corporatiile mari venite la noi. isi scot parleala in timp ce vesticii se bucura.


PS: e o poza pe internet edificatoare
nu e asta dar ideea era aceeasi
http://24.media.tumblr.com/7d211f71281cb0c...aj6zko1_500.jpg


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 16 Dec 2012, 23:03
Post #67


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Cerere și ofertă. Se aprinde vreun beculeț?


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 16 Dec 2012, 23:36
Post #68


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




daca as fi coborat azi din creierul muntilor as mai intelege sa incerci sa imi vinzi replici fumate din astea

mai ramane sa mi-o dai si pe aia cu "clientul nostru, staanul nostru" si o dam deja in bancuri


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian'71
post 17 Dec 2012, 07:55
Post #69


membru uneori batut in cap


Group: Members
Posts: 895
Joined: 18 April 10




E normal sa fie mai scump deoarece se vinde cel mai bine si la noi. Un exemplu ar fi la mine in oras (cca 40000 locuitori) unde in noiembrie au vandut 6 Duster, un Lodgy, un Doker, 5 Logan si zero Sandero. Toate cele 6 Duster au fost echipari de varf.
In 2005 cand au inceput sa vanda la nemti Logan, pretul era cu 200 euro mai mare la ei si nu imi mai aduc bine aminte dar parca aveau ABS la toate echiparile. Varianta de baza fara dotari am vazut-o adusa din Ungaria unde costa in jur de 5400e din cate am aflat si nu avea nici o dotare de confort sau siguranta - airbag.


--------------------
Renault Megane sedan/ Kadjar Expr. 1.5dci85cp.2009/Business 2018 1.5dci 110cp - GL-07-***
Mersul pe jos face piciorul...peste 45.
Grabeste-te incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Dec 2012, 19:26
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Să nu uităm nici TVA-ul, care-i cu cinci procente mai mare la noi decît la nemți. Vreo cinci sute de euri vin de-acolo. wink.gif
În orice caz, sînt liberi să ceară cît vor. Dacă în România sînt mulțumiți de vînzările pe care le au la prețul ăsta, n-au nici un motiv să vîndă mai ieftin. Renault nu-i societate de binefacere și nici n-a pretins vreodată că ar fi.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 17 Dec 2012, 19:46
Post #71


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




nu, dar se numeste discriminare
la fel cum nu poti primi anumite modele nici daca faci comanda speciala (ma refer la renault efectiv) si dai toti banii jos avans. eu roman nu am acces la anumite produse nici sa ma pici cu ceara incinsa. dar daca ma duc in franta si il cumpar urmand apoi a veni cu el in tara e treaba mea.

si apoi sa vina sa manance maro ca domne nu se vinde bine produsul X pe piata Y.

PS:
duster e fabricat in romania.
logan e fabricat in romania

ok tva cu 5% mai mic.
dar
- transportul pana acolo? incluzand tot felul de accize si impozite si vignete de traznit (aici speculez la ce se poate percepe feroviar si n-am habar dar sigur se platesc incarcari/descarcari, tranzitari, etc..)
- salariile vanzatorilor nemti (ma refer la toata filiera de distributie de la agentii de baza pana la nivelurile de top management) sunt mult mai mari
- mai continui?!


acelasi lucru si rahat care il mananca importatorii cand vorbesc de produsele straine aduse in romania

de ce un renault megane in echiparea X care se gaseste si in ro si in fr costa cu vreo 5k euro mai putin la noi.
domne: salariile, promovarea mai ieftina, nu mai stiu ce "maro" indruga ei acolo

pai omul lui dumnezeu.
daca o masina nemteasca sau frantuzeasca (produse acolo adica) in romania e cu 30% mai ieftina de ce o masina produsa aici e mai scumpa decat acolo?
hai sa nu ne ascundem dupa deget. stim prea bine nemerniciile corporatiste si segregarea pietelor si a calitatii oferita pt piata de batjocura si pt vestici unde platesc milioane de euro despagubiri daca ar face la fel ca aici.
si loturi diferite in functie de calitate si piata de desfacere.

de ce o echipare la renault megane 3 (nu mai stiu acum care mai e la fel) authentique in romania are mai putine dotari standard decat cea de franta. asta inseamna din start ca masinile au fost produse pt piete diferite (nu conteaza motivatiile) ci doar demonstreaza ca se pot construit produse in aceeasi fabrica cu aceeasi denumire dar cu standard diferit aplicat.

cu atat mai mult cu cat vorbim de productie robotizata unde materia prima de la furnizori de calitati diferite poate fi sortata f simplu pe baza codurilor de bare (fie ele de generatie veche sau noua - acele patrate cu puncticele alb/negru)


pt cine nu intelege. nu am cert cu nimeni, incerc doar sa deschid mintile celor care vor sa inteleaga ca nu e cazul sa se considere favritisme si ca noi clientii trebuie sa ne exprimam parerea in forta, sa le am drq in nas corporatiilor.
cine e din sistem si e indoctrinat de voie/de nevoie pot sa il inteleg de ce adopta o pozitie de obtuza, dar totusi interesul firmei cu cel al angajatului coincide pe termen limitat, caci acel contract pe termen nelimitat oricand se poate termina. si tu ramai cu ochii in soare aparand dracul. ph34r.gif


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Dec 2012, 21:26
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nu apăr pe nimeni. Spun doar că și eu în locul lor aș face la fel.
Cît timp lumea cumpără, nu văd unde-i problema. Cui nu-i convine, să nu cumpere.

Pentru mine treaba a fost cît se poate de simplă. Voiam cel mai ieftin SUV 4x4, care să aibă anumite dotări. L-am găsit la Dacia. End of story.


This post has been edited by VladSoare: 17 Dec 2012, 21:35


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungubogdan
post 17 Dec 2012, 21:49
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 22 July 08




daca va uitati pe site-ul din germania o sa vedeti ca masina cea mai ieftina nu are nimic pe ea. doar tabla, motorul si volanul. o masina cat de cat dotata e mai scumpa decat in romania. iar o masina full e considerabil mai scumpa decat in romania.


--------------------
seat leon 5F ST 1.2TSI DSG7 2014 - B59GAE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 17 Dec 2012, 23:33
Post #74


Membru


Group: Members
Posts: 4.435
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(T.rac3Er @ 17 Dec 2012, 19:46)
nu, dar se numeste discriminare
*



Poate nu banuiesti, dar economic vorbind se numeste discriminare prin pret biggrin.gif


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 18 Dec 2012, 09:34
Post #75


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Sa inteleg ca eu sunt discriminat pentru ca iau din piata cartofii mai scump decat cei din Harghita?
Sa fac o reclamatie la consiliul discriminarii?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 19 Dec 2012, 00:12
Post #76


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




daca e vorba de (exemplu) carrefour sau alta retea mare, unica la nivel national, le-o servesti.
cand aducem discutia de concerne globale nu e tot una cu tanti floarea din piata berceni si gigica din satu mare, ambele vanzand branza de capre. happy.gif

asa cum mai nou lanturile de supermagazine au anuntat scumpiri din cauza cresterii taxei de muzica din interior de la ~1000lei la ~3000leipai la 4 miliarde vanzare zilnica medie (cel putin) oare cu cat ar creste preturile la fiecare leu la fiecare produs vandut, ca sa acopere acea cheltuiala "suplimentara"


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Dec 2012, 00:36
Post #77


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(T.rac3Er @ 19 Dec 2012, 01:12)
daca e vorba de (exemplu) carrefour sau alta retea mare, unica la nivel national, le-o servesti.
*

Ai putea fi mai explicit?
Cu ce sa le-o servesc?
Poti mentiona o lege, un articol de lege, o directiva europeana, ceva cat de mic care sa oblige comerciantii sa aiba acelasi pret in toate magazinele, din toate tarile in care activeaza?
Ia sa vad argumentatie adevarata, reala, ca idei vad ca sunt multe...
Si dupa ce veti gasi astfel de texte (da, sunt convins...), poate imi explicati cum e sa ai acelasi pret in magazinul din viena, unde ai o chirie si niste taxe, si tot acelasi pret in magazinul din colentina si in cel din dubai doar pentru ca asa li se pare unora ca merge economia.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 19 Dec 2012, 09:23
Post #78


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Tocmai aia e, chiria din Colentina e mai mare decit aia din Viena, iar pretu-i mai mic. icon_mrgreen.gif


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 23 Dec 2012, 13:01
Post #79


Membru


Group: Members
Posts: 4.435
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(St @ 17 Dec 2012, 23:33)
Poate nu banuiesti, dar economic vorbind se numeste discriminare prin pret biggrin.gif
*



N-am precizat, e perfect legal.

http://en.wikipedia.org/wiki/Price_discrimination


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 23 Dec 2012, 13:59
Post #80


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




Renault Duster participa la Raliul Dakar [sursa].

Vad ca s-a postat deja la stiri pe scurt, scuze.

This post has been edited by BlaueCorsa: 23 Dec 2012, 14:01


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscomx
post 23 Dec 2012, 20:14
Post #81


Membru


Group: Members
Posts: 166
Joined: 26 October 05




T.rac3Er tu vezi ce vb ?
Daca ai observa ca duster-ul castiga teren in curbe si perde teren pe drum drept.
Dupa ce am citit ce mi-ai spus tu nu stiam la ce sa ma astept cand voi vedea filmul, dar de fapt din ce am vazut e ca dusterul s-a comportat mai bine in curbe in situatia data decat masina de circuit cu 165 bhp Approx. 800kg si vreo 6 sec/100 km/h.

Pana si ideea reportajului este ca sistemul 4x4 de pe duster functioneaza bine.
Daca ii fugea fundul la duster sau o lua prin iarba mai ziceam dar asa...

Referitor la faptul ca tu ai spus ca ginetta nu are ABS .. pai nici nu ii trebuie. Cred ca de fapt te refereai la ESP dar nici din ala nu ii trebuie. Sa intelegi un lucru .. aceste masini de circuti nu au nevoie de asa ceva sistemele acestea o trag in jos la performate iar cei care le conduc sunt destul de experimentati ca sa nu aibe nevoie de ele.


--------------------
Toyota Gt 86 2.0
Skoda supeb combi 4x4 170 tdi
Daihatu Terios
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
plasma
post 23 Dec 2012, 20:43
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 7 April 08




Noi "fete" pentru Duster.
Dacia Duster va avea partea frontala diferita de Renault Duster si se pare ca facelift-ul, nu va fi unul de substanta.
Se anunta si o caroserie (sau doua) noua, pentru Duster. Vom vedea !

Attached thumbnail(s)
Dacia_Duster_Facelift_denet.jpg ( Size: 404.17k ) Number of downloads: 1440
renault_duster_facelift_1_620_413.jpg ( Size: 68.86k ) Number of downloads: 1582
renault_duster_facelift_2_620_413.jpg ( Size: 66.54k ) Number of downloads: 1537
daciadusterpickupherein.jpg ( Size: 20.91k ) Number of downloads: 1503
daciadusterpickupherein1.jpg ( Size: 23.48k ) Number of downloads: 621
S1_En_2014_le_Duster_se_transformera_en_pick_up_277749.jpg ( Size: 64.79k ) Number of downloads: 602


--------------------
dacia 1310 1985/combi - B-19-BLR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 23 Dec 2012, 21:11
Post #83


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




QUOTE(plasma @ 23 Dec 2012, 20:43)
Se anunta si o caroserie (sau doua) noua, pentru Duster.

mda, pacat ca PICK-UP-ul nu va fi disponibil si in Europa... poate isi vor revizui planurile cei de la Renault Commercial Roumanie sa fie disponibil macar la noi blush.gif


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 23 Dec 2012, 22:52
Post #84


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




la varianta papuc are buson de carburant pe ambele parti?


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 24 Dec 2012, 10:11
Post #85


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(P-A-C-O @ 23 Dec 2012, 22:11)
mda, pacat ca PICK-UP-ul nu va fi disponibil si in Europa...
*



De ce? Ca sa nu-l cumpere mai nimeni, ca si Loganul pick up? Daca piata avea semne, il bagau ei.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 24 Dec 2012, 10:16
Post #86


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




QUOTE(pishky @ 23 Dec 2012, 22:52)
la varianta papuc are buson de carburant pe ambele parti?
*



Cea bej cred ca e cu coarnele pe dreapta.


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 8 Jan 2013, 20:31
Post #87


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




daca tot s-a facut "varza cu carne" topicu asta cu ph2.... cateva poze direct din Peru - DAKAR 2013:

1.jpg ( Size: 175.32k ) Number of downloads: 323
2.jpg ( Size: 152.17k ) Number of downloads: 277
3.jpg ( Size: 241.81k ) Number of downloads: 299
4.jpg ( Size: 224.36k ) Number of downloads: 306
5.jpg ( Size: 247.64k ) Number of downloads: 264
6.jpg ( Size: 205.11k ) Number of downloads: 249
7.jpg ( Size: 207.17k ) Number of downloads: 211
8.jpg ( Size: 170.04k ) Number of downloads: 178
9.jpg ( Size: 267.82k ) Number of downloads: 172
10.jpg ( Size: 154.11k ) Number of downloads: 191


/!\ Obs.: pozele pot fi preluate si distribuite pe alte site-uri doar cu acordul meu scris, asta ca sa ne intelegem de la bun inceput sleep.gif



--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Jan 2013, 20:45
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




cum stau in clasament?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 8 Jan 2013, 21:31
Post #89


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10






--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 9 Jan 2013, 09:06
Post #90


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!






--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 12:56
Forum Renault