DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mare atentia la carpatica asigurari, carpatica nu plateste daunele

rtBK
post 8 Nov 2010, 11:18
Post #91


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




nu e prea buna reclama mascata... pana la urma ai apelat la casco.. lucru care puteai sa il faci din start de unul singur.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 8 Nov 2010, 13:24
Post #92


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




Dl. autoemocion se straduieste de ceva vreme sa ne indrume spre o consultanta care rezolva problemele fara constatare, daca aveti CASCO, din fericire!
N-am mai sters postul pentru a va atentiona asupra unor invitatii de acest gen! Banuiesc ca aveti destule pagube.
Multumim, asteptam si alte sfaturi!

Nota:
Va rog sa nu polemizati pe tema acestei postari care face reclama mascata!
Pe dl. autoemocion il rog sa renunte la reclama. Daca are sfaturi utile in legatura cu asigurarile, sa le posteze aici, CU DECENTA, fara insulte, chiar daca este vorba de o firma cu "probleme" si mai ales gratuit, asa cum o fac si altii!

This post has been edited by adi_ar: 8 Nov 2010, 13:26


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daune_auto
post 12 Nov 2010, 03:16
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 November 10




Societatile de acest fel nu ar rezista fara "ajutorul" nostru.
Cea mai sigura metoda sa-ti recuperezi banii e sa-i dai in judecata.


--------------------
ex-dacia 1310 1991
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 22 Nov 2010, 20:56
Post #94


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Victorie...dupa cum spunea cineva, chiar daca scot din context ..."perseverare dibolicum est"...adica in cazul meu a avut succes atitudinea dura pe care am abordat-o la adresa celor de la carpatica, care au platit aproape toata valoarea devizului (mai putin 200 de lei), inclusiv suma platita pentru deviz...acum urmeaza sa sun la Renault sa fac programare ca sa-mi repar masina, ca ii ajunge atatea luni de stat lovita, saraca de ea...
Cu alte cuvinte, ce am invatat din chestia asta :
- in caz de accident, chiar daca dureaza timp mai mult, constatare la politie;
- la companiile gen taraba, te duci cu gura mare, discuti doar oe documente scrise cu numar de inregistrare, esti dur si ferm pe pozitie si ameninti cu plangere penala si CSA - eu am facut trei sesizari la CSA, pana au platit. Culmea, maine ne pregateam sa mergem sa depuna tata si plangerea penala, masina fiind pe numele lui. Tot la capitolul asta intra si cunoasterea temeinica a legii si demonstrarea acestui lucru in discutiile cu inspectorii de acolo;
- casco obligatoriu, chiar daca e masina de peste 7 ani deja...macar din ala redus la 50%, pentru situatii exact de genul asta, in care reparatia valoreaza cam jumate din valoarea masinii...
Le doresc si celorlalti colegi de suferinta sa-si recupereze urgent pagubele si in valoare cat mai apropiata de realitate.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 14 Dec 2010, 01:55
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




QUOTE(Diac @ 4 Nov 2010, 15:53)
Pai intai trebuie sa-l gaseasca politia pe ala. Ca eu nu dau de el  sad.gif Dupa ce voi avea un raspuns de la Politie, voi incepe demersurile cu Carpatica. Mersi de sfaturi mahamann...

LE Am in sfarsit PV de la politie. Mare minune daca o sa priceapa cineva ceva din ce scrie acolo.
*



A mai trecut o luna si nici macar nu am dosarul deschis. Vinovatul nu a venit deloc la constatare la Carpatica, desi a promis de fiecare data ca vine. Daca nici maine nu o face, Carpatica face adresa la politie pentru a primi o copie dupa declaratia pe care ala a dat-o la Politie. Poveste care se poate intinde pana la anu'. sad.gif
Imi bag picioru'


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 20 Dec 2010, 15:41
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




In sfarsit a venit vinovatul la Carpatica. Cica saptamana asta o sa primesc un raspuns de la ei. Doamne-ajuta!


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
f.marinescu
post 22 Dec 2010, 09:31
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 376
Joined: 14 May 04
From: Cluj N




E vorba ca la carma Carpatica sta Ile Carabulea.
Noi care avem dosare de daune iar Carpatica Asig ne escrocheaza, trebuie sa facem plangere penala impotriva reprezentantilor, pentru inselaciune si abuz in serviciu, prin nerecunoasterea accidentului descris de victima si vinovat, consemnata si in procesul verbal al Politiei, precum si actiune civila impotriva vinovatului care a avut ghinion sa se asigure la o societate infractoare si impotriva Carpatica Asig.

Dar inainte de depunerea actiunii in instanta mergeti la firma cu un martor, sa indepliniti procedura concilierii prealabile, prevazuta de art 720 Cod Procedura Civila.

Trebuie sa cerem conform O 5/2010 al CSA, parca si dobanzi de la data terminarii reparatiei, pana la data platii, in cota de 0.1 % pe zi, adica aproape 40% pe an, daune morale pentru timpul si consumul nervos prilejuit de procesul deschis din cauza societatii rau platnice, care sfideaza legea si cetatenii acestei tari.

Trebuie sa cerem toti parchetului, sa ceara Carpatica Asig situatia dosarelor respinse in ultimii trei ani, din total dosare deschise, comparativ cu alte societati care emit asigurari de tip RCA.


--------------------
skoda fabia 1999 - CJ 27 GMC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 22 Dec 2010, 09:42
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Un vecin care a oprit coaja chiar in dreptul meu, a fost lovit din spate de o duba. S-au inteles sa faca amiabila (in ciuda eforturilor mele de a-l convinge sa n-o faca). S-a dus la Carpatica, a dat declaratie, a primit DIR, si-a reparat masina, si-a luat-o acasa si stupoare. Afla ca societatea nu-l despagubeste deoarece s-a inteles cu dubagiul sa faca accident.
A venit, dupa cateva zile, un individ de la Carpatica si-a masurat distanta de la botul dubei pana jos si distanta de la curul coajei pana jos, apoi a tras concluzia ca nu putea fi lovita dacia de catre duba. N-a tinut cont ca duba, la franare, s-a lasat in jos de bot. N-a masurat la fata locului ci la fiecare acasa. Apoi i-a trimis o hartie ordinara in care erau scrise, cu picioarele, niste concluzii imbecile.
Au profitat de faptul ca ala avea dacie 1300 si ca nu merita sa-i dea in judecata.
Intrebarea mea e alta. Ala l-a acuzat de frauda. Pai asta nu se pedepseste? Cum sa acuzi de frauda pe cineva fara sa ai motive intemeiate? Io asa da dracului covata si as merge pe chestia asta.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 22 Dec 2010, 10:11
Post #99


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




Daca raspunsul a fost in scris, avand in vedere si marturia ta, merita dati in judecata pentru despagubire, respetiv pentru acuzatia nefondata cerute daune morale cat de mari.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 22 Dec 2010, 10:27
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Pai asta i-am spus si eu. Plus ca dupa cat am tras cu asigurarile, l-am asigurat ca ma voi prezenta la fiecare termen in caz ca-i da in judecata. Numai ca am impresia ca nu se va deranja. Lucru pe care s-au bazat si aia. sad.gif



--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 13 Feb 2011, 08:33
Post #101


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




QUOTE(daniel_roti)
nu te poti feri de amiabila!cel putin eu am fost lovit,am chemat politia si au spus ca nu au voie sa intervina,eu am solicitat sa ne faca proces verbal pt a lua carnetul individului !iar politia romana au spus ca nu au voie si nu e legal!asa ceva se intampla la caransebes


Politia este obligata sa incheie proces-verbal daca nu s-a procedat la "amiabila".
Daca refuza acest lucru, se poate depune o plangere (neaparat inregistrata) la Politia Rutiera, de preferat in termenul de 24 ore!!!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
h3roin
post 13 Feb 2011, 09:04
Post #102


Cristea Adrian


Group: Members
Posts: 119
Joined: 8 February 10
From: Bucuresti




Si sfatul meu, avand in vedere ca lucrez in asigurari, daca aveti un eveniment, evaluati bine situatia inainte de a face o AMIABILA. Parerea mea este accea ca, amiabila a fost facuta de asiguratori pentru ei înșiși, ceea ce le confera lor dreptul de a taia in carne vie.

Sfatul meu pentru voi este sa mergeti la politie si sa constate acolo accidentul si pagubele produse. Companiilor de asigurari le va fi mai greu sa conteste un inscris oficial.

Nu le mai facem nici macar publicitate negativa companiilor de asigurare care sunt cu probleme. Cred ca le stim cu toti.


--------------------
Renault Megane 2007 - B-101-ADR
Megane II Privilege .....etc..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 13 Feb 2011, 10:04
Post #103


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Salut. Gasim pe undeva o lista cu sectiile de politie din Bucuresti unde se mai face constatarea?

Multumesc!

This post has been edited by dizzy: 13 Feb 2011, 17:18


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
h3roin
post 13 Feb 2011, 10:14
Post #104


Cristea Adrian


Group: Members
Posts: 119
Joined: 8 February 10
From: Bucuresti




Poti accesa <a> http://bpr.b.politiaromana.ro/index.php/bi...-tamponari.html </a>


Ai acolo numere de telefon si tot ce trebuie.

This post has been edited by h3roin: 13 Feb 2011, 10:20


--------------------
Renault Megane 2007 - B-101-ADR
Megane II Privilege .....etc..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 13 Feb 2011, 10:20
Post #105


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




E veche.
In sect 3 e pe Calea Vitan 240 , aproape de Splai.
In sect 2 e pe Sos Pantelimon 450 , pe langa AMG.
Eu atat stiu...


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
h3roin
post 13 Feb 2011, 10:23
Post #106


Cristea Adrian


Group: Members
Posts: 119
Joined: 8 February 10
From: Bucuresti




Da am vazut ca erau vechi informatiile si am editat.
Deci ramane: http://bpr.b.politiaromana.ro/index.php/bi...-tamponari.html


--------------------
Renault Megane 2007 - B-101-ADR
Megane II Privilege .....etc..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mahamann
post 14 Feb 2011, 10:44
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 768
Joined: 23 July 10
From: Bucuresti




stai linistit colega h3roin, orice asigurator poate refuza plata dosarului indiferent daca ai venit cu pv de la politie!! practica se foloseste insa aproape in exclusivitate la carpatica.... constatul amiabil este un formular pe care daca il completezi bine si stii sa scrii si sa citesti (lucru foarte greu de facut!!!!!!!) te scapa de multa bataie de cap. zici ca lucrezi in asigurari... du-te la departamentul antifrauda si intreaba cat costa un proces verbal cu care sa iei bani de la asigurator.... deci nu mi se pare normal ca atunci sa ti se plateasca dauna chiar daca ai pv de la politie si daca respectivul departament si juridicul isi fac treaba bine nu iei banii, deci nu se plateste orice! nu vad deosebirea intre un proces verbal si un constat amiabil atata timp cat te duci si la politie cu o "lectie invatata" si acolo politistul stabileste alta vinovatie pe baza legii, nu pe baza presupunerilor soferilor care au invatat odata niste reguli de circulatie si doar presupun acum care ar fi de vina sau nu. acelasi lucru se face si la asigurator pe baza acelorasi legi si al unui protocol de incadrare a vinovatiei elaborat de csa, asiguratori si pe baza decretelor ce reglementeaza circulatia pe drumurile publice. exceptand carpatica, un constat amiabil bine completat presupune achitarea despagubirii pentru daunele suferite, diferenta dintre asiguratori fiind (minus carpatica) facuta de timpul in care se "rezolva" treburile astea, calitatea si seriozitatea serviceurilor cu care au asiguratorii contracte semnate. concluzie: constatul amiabil poate inlocui oricand un proces verbal, numai ca poate fi completat de oameni cu 2 clase care nu se uita pe ce semneaza, iar semnatura conteaza si nu constrange nimeni sa semnezi un act, prin semnatura iti asumi ceva.....chiar si completarea gresita a unui formular smile.gif


--------------------
Megane 2.2 1.5dci Kadjar 140 GPF 2007/2020
De 10k € imi iau un BMW seria 3 care a fost făcut o singură dată daună totală!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
h3roin
post 14 Feb 2011, 17:05
Post #108


Cristea Adrian


Group: Members
Posts: 119
Joined: 8 February 10
From: Bucuresti




Cam asta vroiam sa zic si eu dar cu cuvinte mai putine. Vroiam sa semnalez daca faci constat amiabil sa fi atent ce scrii si ce semnezi si mai ales sa nu te lasi dus de nas (sau intimidat) de cel ce ti-a produs paguba.

Oricum ar fi, sa va fie mila, de cei care trebuie sa isi recupereze dauna de la Carpatica.

Multumesc de completare lui MAHAMANN. (nu e ironic)
O zi cat mai buna si daca se poate fara evenimente rutiere.



--------------------
Renault Megane 2007 - B-101-ADR
Megane II Privilege .....etc..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 14 Feb 2011, 17:10
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Am o intrebare. Carpatica asta chiar n-are nas? CSA-ul ce pazeste? A cui e Carpatica si de ce nu se ocupa nimeni sa-i bage mintile-n cap?


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
h3roin
post 14 Feb 2011, 17:17
Post #110


Cristea Adrian


Group: Members
Posts: 119
Joined: 8 February 10
From: Bucuresti




Mi-as dori sa devina si ei odata si odata o societate de asigurari cu bun simt. In rest, ii lasam pe cei in masura CSA sa isi faca treaba. Noi aici nu putem decat sa ne dam cu parerea si sa impartasim fiecare din experientele cu care s-a confruntat.



--------------------
Renault Megane 2007 - B-101-ADR
Megane II Privilege .....etc..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 14 Feb 2011, 17:19
Post #111


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Prin vara am avut ocazia sa cunosc un inspector de asigurari de la Carpatica si sa ies prin oras,de cateva ori cu el.Baiatul era din Galati,detasat la Bucuresti,cazat pe banii firmei la Rin Grand Hotel.Concluzia discutiilor a fost ca va mai curge multa apa pe Dunare pana sa pateasca ceva aceasta pseudo societate de asigurari.


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 14 Feb 2011, 17:28
Post #112


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




carpatica tocmai a facut o infuzie de capital, multi actionari cu influente la ora actuala - deci la ei nesimtirea o sa fie la mare pret mult timp - asa ca avem de invata un singur lucru - carpatica, euroins si alte firme ciudata nu merita amiabila si trebuie mers direct la politie....


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 14 Feb 2011, 17:29
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




sau casco.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 14 Feb 2011, 17:32
Post #114


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Au niste tarife... ca braga. Nici nu ma gandesc sa le trec pragul, insa la preturile astea vor avea destui clienti. sad.gif


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 14 Feb 2011, 17:33
Post #115


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




pai pe casco tot trebuie sa ai o amiabila sau o dovada de la politie - si pe regres cred ca toti prefera dovada de la politie atata timp cat amiabila poate fi contestata


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mahamann
post 14 Feb 2011, 18:55
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 768
Joined: 23 July 10
From: Bucuresti




gotty, inspectorul de la carpatica de zici ca era detasat de la galati era pe meleaguri dambovitene pentru ca le plecasera toti inspectorii din bucuresti radmasa.gif pentru ca nici un om normal la cap nu ar putea sa lucreze in felul in care li se impune angajatilor de acolo sa lucreze, mai bine fara job deloc mad.gif acum noi generalizam, chiar si carpatica mai plateste dosare, mai ales pe cele cu sume mici, sa ti se refuze platirea unui dosar se intampla la oricine, inclusiv allianz care e cunoscut ca fiind cel mai bun asigurator, dar refuzul este foarte bine argumentat. pentru cei care au casco si sunt loviti de "carpatici" le recomand sa se duca direct la politie. iar daca ii intreaba "carpaticul" de ce nu vor sa faca amiabila sa-i spuneti ca trebuie sa "suporte" faptul ca si-a facut RCA-ul la carpatica, iar cei care nu au casco....mai bine amiabila ca sa poata face si reconstituirea accidentului la carpatica. dupa constatarea la ei.... rugaciuni icon_mrgreen.gif
intr-adevar au unele din cele mai mici tarife... acuma nu trebuie sa ne luam RCA nici la allianz, dar e altceva RCA-ul la un asigurator mediu gen OMNIASIG, ASTRA, GROUPAMA, cateoadata gasesti preturi f bune si la unii mai de top, eu am avut la UNIQA pana in ianuarie pentru ca a fost pe 6 luni cu vreo 20 ron peste carpatica, daca nu luam la uniqa, luam prima cea mai ieftina in afara de carpatica si euroins, desi pana si astia au inceput sa lucreze mai ca la carte, singurii "tinuti in brate" sunt carpatinii


--------------------
Megane 2.2 1.5dci Kadjar 140 GPF 2007/2020
De 10k € imi iau un BMW seria 3 care a fost făcut o singură dată daună totală!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 14 Feb 2011, 20:28
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




pai carpatica e foarte profitabila, la 10 lei incasati din polite despagubeste vreo 4, cu cheltuileile de personal (foarte mici) tot raman 2-3 lei profit. pur si simplu asa au ales ei sa profeseze, forteaza toate regulamentele si toate termenele, amana plati cu orice ocazie si o forteaza mereu spre reparatia cea mai ieftina


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CRY 79
post 14 Feb 2011, 20:35
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.974
Joined: 25 April 09
From: Sibiu




Astia nu despagubesc pe nimeni fara lupta. Niste distrusi. Fugiti de ei!


--------------------
Renault Trafic Iunie 2005, 74 Kw si multi cai frumosi - SB 10 KXF
With under cover face.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 14 Feb 2011, 20:47
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Cateodata simt nevoia sa ma apuc de haiducie. mad.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 14 Feb 2011, 20:50
Post #120


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




QUOTE(mahamann @ 14 Feb 2011, 18:55)
...luam prima cea mai ieftina in afara de carpatica si euroins, desi pana si astia au inceput sa lucreze mai ca la carte, singurii "tinuti in brate" sunt carpatinii
*


Lasa-i si pe astia. Zilele trecute am fost la sediul lor si am intrat un vorba cu un om ce le asigura paza. Ce mai, si lui ii era frica de ce se petrece pe acolo. laugh.gif


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:05
Forum Renault