DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

82 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Modificari Bord, totul despre modificarile bordului

Dsign
post 30 Dec 2004, 22:40
Post #31


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




da stiu, ar fi o problema cu capacul ala de deasupra ledurilor, dacred eu ca poate fi fentat. mama lor de maimutoi, megane-ul are ace rosii


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mig
post 30 Dec 2004, 23:55
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 21 September 04
From: Cluj-Napoca




Sau motorasul se poate imbraca in ceva opac si pe langa el puse cate 2 leduri de culare albastra.


--------------------
DACIA LOGAN AMBITION
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vandan
post 3 Jan 2005, 21:37
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 2 January 05
From: Bucuresti




Salutare!Bordul cu lumini albastre arata foarte bine.Am inteles ca pozele sunt facute in photoshop...Dar a schimbat cineva led-urile si in realitate?(si pe consola centrala?).Daca da,as fi si eu interesat de asa ceva.Ma intereseaza si pretul si daca se pierde garantia... biggrin.gif


--------------------
laureat 1,4 perla
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 3 Jan 2005, 22:10
Post #34


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(vandan @ 3 Jan 2005, 21:37)
Salutare!Bordul cu lumini albastre arata foarte bine.Am inteles ca pozele sunt facute in photoshop...Dar a schimbat cineva led-urile si in realitate?(si pe consola centrala?).Daca da,as fi si eu interesat de asa ceva.Ma intereseaza si pretul si daca se pierde garantia... biggrin.gif
*


Se poate orice culoare vrei tu!Faza cu garantia...............normal ca se pierde!


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 4 Jan 2005, 20:34
Post #35


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




QUOTE(CristiZ @ 22 Oct 2004, 21:17)
Da, eu pot face treaba asta in no time.. am o statie de lipit. O singura problema e: sunt din Iasi.
*




si eu sunt din Iasi.nu aivrea sa ne intalnim.Si eu as vrea sa-mi schimb iluminatul.Mai vb, pe tema asta. ce zici ?


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 4 Jan 2005, 22:23
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




andrei_dum si CristiZ veniti sambata la ora 13:00 in parcarea din spate de la SRI, cea de la Pol Rutiera...acolo se tin intalnirile DaciaClub in Iasi si mai discutati si cu alti oameni...

daca sunt doar masini in parcare intrati in Nord-Est ca acolo sigur sunt oamenii la cate o cafea ceva...

mentionez de intalniri ca mi-ar placea si mie sa am luminite albastre in bord biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vandan
post 5 Jan 2005, 00:05
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 2 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(ICET @ 3 Jan 2005, 22:10)
Se poate orice culoare vrei tu!Faza cu garantia...............normal ca se pierde!
*




Si pe care "il tine" sa renunte la garantie pentru led-uri de alta culoare...?...care sunt,cei drept,super !Varianta ideala ar fi si cu garantie si cu led-uri albastre...
tongue.gif


--------------------
laureat 1,4 perla
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 5 Jan 2005, 00:11
Post #38


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(vandan @ 5 Jan 2005, 00:05)
Si pe care "il tine" sa renunte la garantie pentru led-uri de alta culoare...?...care sunt,cei drept,super !Varianta ideala ar fi si cu garantie si cu led-uri albastre...
tongue.gif
*


Varianta ideala ar fi albastru,ace rosii si garantie............dar hai ma ca nu se strica!


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 14 Jan 2005, 18:48
Post #39


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




mai baieti, daca treaba se face corect, nu se pierde nici o garantie... ca doar nu va aprinde ala la service farurile, vede ca aveti bord albastru si zice "gata, adio garantie"... stiti ce or sa zica mecanicii? va zic io: "moaaaaaaaammmmaaaaa, gicule, ia vino ba sa vezi marfa de bord ce are omu asta... "

acuma daca ai ghinionul sa iti pilpaie cinestiece martor, nu ti-l mai schimba astia...

oricum, nu-i asa usor de schimbat ledurile, ca cica ar fi alimentate cu o tensiune slaba... ledurile se gasesc greu, sunt scumpe.

cum fac ceva va anunt si va arat. deocamdata am schimbat becurile din butoane cu leduri albastre.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 16 Jan 2005, 12:38
Post #40


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




Eu deocamdata nu am Logan dar vreau sa imi cumpar si sunt curios la ce am garantie ,sau mai bine zis cat timp am garantie la el si mai exact la ce ca sa stiu ce modificari ii pot face sau ce nu ii pot face .Rog sa imi zica si mie cineva faza cu garantia sad.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 16 Jan 2005, 12:39
Post #41


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




QUOTE(rcosmin @ 16 Jan 2005, 12:38)
Eu deocamdata nu am Logan dar vreau sa imi cumpar si sunt curios la ce am garantie ,sau mai bine zis cat timp am garantie la el si mai exact la ce ca sa stiu ce modificari ii pot face sau ce nu ii pot face .Rog sa imi zica si mie cineva faza cu garantia sad.gif
*



La caroserie cati ani,la motor ,la instalatia masinii etc.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 16 Jan 2005, 12:57
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




Merge facut acul rosu si restul albastru .Uitativa cu atentie in poza si poate o sa intelegeti ce am facut eu acolo biggrin.gif

Attached thumbnail(s)
Copy_of_IMG_0002_1_.jpg ( Size: 49.46k ) Number of downloads: 8178


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 16 Jan 2005, 13:00
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




QUOTE(rcosmin @ 16 Jan 2005, 12:57)
Merge facut acul rosu si restul albastru .Uitativa cu atentie in poza si poate o sa intelegeti ce am facut eu acolo biggrin.gif
*



Dar este multa migaleala si cum spuneam dupace iese din garantie poate o sa o fac asa biggrin.gif dar asta dupa ce imi iau Logan biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif si daca va uitati bine pe placa bordului lipsesc ceva leduri mad.gif de la celelalte functii cum ar fi: pt centura,usi descchise, si eltele.Ma intreb daca punem ledurile alea or merge?,s-or aprinde? huh.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 16 Jan 2005, 13:08
Post #44


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




QUOTE(rcosmin @ 16 Jan 2005, 13:00)
Dar este multa migaleala si cum spuneam dupace iese din garantie poate o sa o fac asa biggrin.gif dar asta dupa ce imi iau Logan biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  si daca va uitati bine pe placa bordului lipsesc ceva leduri  mad.gif de la celelalte functii cum ar fi: pt centura,usi descchise, si eltele.Ma intreb daca punem ledurile alea or merge?,s-or aprinde? huh.gif
*


Interesanta ideea ta,dar pusa in practica ce efect are?Si cum montezi al 4 lea led?Poti face aasa ceva?Garantia nu cred eu ca se pierde,dar ma rog............da si tu un semn daca poti face asa ceva!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vandan
post 18 Jan 2005, 00:56
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 2 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(Dsign @ 14 Jan 2005, 18:48)
mai baieti, daca treaba se face corect, nu se pierde nici o garantie... ca doar nu va aprinde ala la service farurile, vede ca aveti bord albastru si zice "gata, adio garantie"... stiti ce or sa zica mecanicii? va zic io: "moaaaaaaaammmmaaaaa, gicule, ia vino ba sa vezi marfa de bord ce are omu asta... "

acuma daca ai ghinionul sa iti pilpaie cinestiece martor, nu ti-l mai schimba astia...

oricum, nu-i asa usor de schimbat ledurile, ca cica ar fi alimentate cu o tensiune slaba... ledurile se gasesc greu, sunt scumpe.

cum fac ceva va anunt si va arat. deocamdata am schimbat becurile din butoane cu leduri albastre.
*




<M-am interesat...se pierde garantia daca umbli la led-uri...si mi se pare normal,dar peste 1,5 ani merge... tongue.gif
Dsign,pune te rog o poza cu consola centrala sa vad becurile albastre.
Mersi!


--------------------
laureat 1,4 perla
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 18 Jan 2005, 21:49
Post #46


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




vino la intilnire si ai sa vezi tongue.gif

garantia se pierde la tabloul de bord maxim.... dar eu cred ca nu zice nimeni nimic daca stii sa te descurci.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
m-power
post 19 Jan 2005, 17:43
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 9 December 04
From: Iasiington




Dsign, e mai greu cu intalnirile pt provincie, asa ca te rog, fa niste poze sa ne arati si noua ce si cum. Eventual si cu niste explicatii. Mersi!


--------------------
Dacia Logan Ambiance - IS xx DAM
Daca nu aici...cand??
Daca nu acum....unde ???!?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 20 Jan 2005, 17:28
Post #48


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




in seara asta fac poze negresit.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xoft
post 20 Jan 2005, 22:37
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 25 November 04
From: Galati




abia astept sa vad cum arata:)
cred ca o sa fac un drum pana la bucuresti wink.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 - Gl-XX-XFT
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former" - A. Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 24 Jan 2005, 18:50
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




vreau si eu bord albastru...singura problema e ca sunt in Iasi...se arunca cineva pe aici la asa ceva? smile.gif da sa nu-mi stricati bordu ca imi luati unu nou biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 24 Jan 2005, 19:04
Post #51


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




lucrez intens la deslusirea unor mistere legate de bordul loganului. imediat ce se rezolva, va voi ajuta cu mare placere.

fix acum am vrut sa fac poze la butoane, dar nu mai am baterii. in seara asta le postez negresit.

This post has been edited by Dsign: 24 Jan 2005, 19:09


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkyro77
post 24 Jan 2005, 20:55
Post #52


Membru fara Dacie


Group: Members
Posts: 275
Joined: 15 January 05
From: Slobozia




Mi-am schimbat si eu ledurile si se vede super noaptea. Mi-a iesit o nuanta de violet (momentan mi se pare cam palida nuanta). Se poate si varianta cu acel led rosu izolat de celelalte 3 (am incercat si asta ... ideea e ca ledul rosu avea intensitate prea mica si era prea palid acul ... urmeaza unul mai puternic). Momentan am lasat ledul rosu neizolat si mi-a iesit o chestie ciudata ... se inroseste varful acului tongue.gif. Saptamana asta o sa schimb ledul rosu si o sa-l si izolez de cele albastre ... o sa pun poza spre sfarsitul saptamanii viitoare.

Attached thumbnail(s)
Image_842_.jpg ( Size: 30.62k ) Number of downloads: 9361


--------------------
Renault Megane R26 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkyro77
post 24 Jan 2005, 20:57
Post #53


Membru fara Dacie


Group: Members
Posts: 275
Joined: 15 January 05
From: Slobozia




Sper sa nu ma injurati prea mult ... poza de mai sus e facuta cu telefonul.


--------------------
Renault Megane R26 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdesign
post 24 Jan 2005, 21:45
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




QUOTE(Darkyro77 @ 24 Jan 2005, 20:57)
Sper sa nu ma injurati prea mult ... poza de mai sus e facuta cu telefonul.
*



Desi nu ma dau in vant dupa lumina albastra (am exprimat asta si cu privire la ledurile din maciulia schimbatorului meu, pe care vreau sa le dau jos), felicitari pentru realizare. La tine da bine cu culoarea masinii.


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 24 Jan 2005, 21:59
Post #55


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




Am in lucru varianta cadran albastru-ac rosu!Mai ramine sa pun ledul rosu si totul o sa fie ok!.......................Mai ramane sa ma ajute dsign sa fac si eu butoanele de geamuri cu impuls albastre!.......salutare....sper ca in week-end sa o rezolvam!!!!!!!!!!!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vandan
post 24 Jan 2005, 22:20
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 2 January 05
From: Bucuresti




Arata destul de bine lucrarea!Dar vezi ce faci cu led-ul ala rosu...ca iti duce albastrul in mov...Lumina de la computer se mai reduce la aprinderea pozitiilor?


--------------------
laureat 1,4 perla
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 25 Jan 2005, 14:47
Post #57


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




Klaus edit
Mesajele de aici care se regasesc cu brio si la
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=12233&st=60
au fost sterse.
Warn primit pentru postarea acelorlasi mesaja la topicuri diferite, echivalate cu spam.

PS: Ar fi extrem de utila utilizarea unor programe de prelucrare grafica pentru reducerea dimensiunilor fisierelor. Multumesc lui dumnezeu ca nu ai facut pozele cu o camera cu rezolutie de 8 mpixeli...


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkyro77
post 25 Jan 2005, 19:35
Post #58


Membru fara Dacie


Group: Members
Posts: 275
Joined: 15 January 05
From: Slobozia




Maine o sa-mi vina niste leduri mai puternice. Cum a spus si vandan a iesit ceva violet. Saptamana asta o sa-l izolez pe cel rosu de cele albastre. Sper sa iasa culorile ok. Pentru display-ul central se reduce tensiunea la jumatate cand se aprind farurile.


--------------------
Renault Megane R26 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bg_cris
post 25 Jan 2005, 22:13
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 25 December 04
From: x




O intrebare, variatia intensitatii luminoase pentru ecranul comp-ului se face variind tensiunea de alimentare a LED-urilor, si daca este asa, nu se poate introduce in circuit un LED SMD care are culoarea luminii emise variabila cu tensiunea de alimentare? Exemplu: cand sunt stinse farurile ecranul sa fie "colorat" in verde si cand se aprind farurile in albastru. Ar fi ceva legat de tuning... cred, si deosebit. Ma rog e doar o parere, dar daca tot ati ajuns aici...


Ideea lui rcosmin este foarte practica, cred ca se poate realiza cu putina atentie...



--------------------
LOGAN Ambition - B - XX - UNU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 27 Jan 2005, 16:06
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




QUOTE(bg_cris @ 25 Jan 2005, 22:13)
O intrebare, variatia intensitatii luminoase pentru ecranul comp-ului se face variind tensiunea de alimentare a LED-urilor, si daca este asa, nu se poate introduce in circuit un LED SMD care are culoarea luminii emise variabila cu tensiunea de alimentare? Exemplu: cand sunt stinse farurile ecranul sa fie "colorat" in verde si cand se aprind farurile in albastru. Ar fi ceva legat de tuning... cred, si deosebit. Ma rog e doar o parere, dar daca tot ati ajuns aici...
Ideea lui rcosmin este foarte practica, cred ca se poate realiza cu putina atentie...
*




offf..... daca mi-as cumpara si eu Logan rolleyes.gif ce i-as face biggrin.gif wub.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
82 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:31
Forum Renault