DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Check engine+STOP, Martor de bord aprins

francisc1980
post 3 Sep 2019, 12:37
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 3 September 19




Salut,

La masina pe care o conduc (Dacia Logan 1,5 dci 2011 ,360000 km) s-a apins ieri martorul CHECK ENGINE si STOP.
Dupa ce m am asigurat ca masina functioneaza bine fara nici un fel de schimbari am plecat mai departe cu speranta sa ajung acasa.Am ajuns acasa cu bine fara sa apara probleme ,am condus cu acei martori aprinsi cam 250 km.Masina merge perfect.

Azi am mers in service sa fac o diagnoza. Mi-au facut diagnoza si mi-au spus ca au fost ceva erori dar de care nu au putut sa se lege.Au sters erorile au facut un test drive si nu au mai aparut erorile. Mi-au zis ca daca apare din nou sa ma reintorc pentru o investigatie amanuntita. Posibil sa fii aparut datorita unor caderi tensiune (contacte imperfecte etc).

Va atasez rezultatele diagnozei pe care am gasit-o in masina. Vad ca apar multe erori. Puteti sa ma ajutati cu o interpretare a diagnozei si un sfat.

Multumesc!


Attached thumbnail(s)
20190903_123653_1_.jpg ( Size: 3.1mb ) Number of downloads: 127


--------------------
Dacia Logan 1,5 dci 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 3 Sep 2019, 13:03
Post #2


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




La cat ma pricep eu as verifica toate cablurile de masa de pe masina aia si as trage si acel "binecunoscut" cablu de masa intre motor si caroserie...s-a mai discutat pe aici pe undeva....


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 14:26
Forum Renault