DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> slz

Liviumac
post 14 May 2003, 08:24
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 148
Joined: 4 May 03
From: Bucuresti




Mie mi-a placut intrebarea initiala: daca noi consideram ca merita banii.... Let me see.......aaaa.....da, noi credem ca da, ca altfel probabiil nu le-am fi cumparat sau nu le-am fi comandat si nu am fi asteptat acum cu limba scoasa de caldura sa vina
Eu personal nu cred ca lumea isi ia Solenza pt ca e o masina buna, etc, etc - isi ia pt ca nu are bani sa-si ia o masina ca lumea;
eu de exemplu as fi putut sa-mi iau inclusiv Clio, dar am considerat ca diferenta de bani nu se reflecta nici in diferenta de calitate, nici in design, etc - tot un fel de taraboanta e si aia, numai ca e de-a francezilor si pt noi devine lux
Cielo mi-as lua la mana a doua (daca as fi vrut masina la mana a 2a), dar nou cred ca este prea scump, mai ales ca nu stii ce-o sa se intample cu fabrica


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 14 May 2003, 08:37
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




si eu subscriu la cele de mai sus cu o mica mentiune: Clio este totusi o masina finalizata din punc de vedere constructiv dar si cu 3000 Euroi in plus ...


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 14 May 2003, 08:48
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Eu zic ca totusi Cielo este in alta categerie de masini, care nu pot fi comparate cu DSN. Dacia este mai mica ca gabarit (o sarcina mai mica pt motor, rezulta implicit un consim mai mic). In rest cu Cielo pe care am mers eu plasticele trosneau la fel ca si pe DSN. Suspensia si directia de la Cielo este de KK. Pe starda daca te uiti, din 10, 9 fumega precum o Dacie de 20 de ani si chiar mai rau ca sint forjate de parca ar fi masini de curse, iar motoarele clantane ca cele de Dacie veche cu avansul nereglat.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 14 May 2003, 09:09
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




desi nu am facut decat aproape 2300km, per total io sunt multumit de slz; tinand cont si de pret evident; intotdeauna trebuie tinut cont de asta;
poate e cam devreme sa ma pronunt dar macar ai niste repere...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:08
Forum Renault