DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Carlig original Renault pentru Duster, Lipsa semnalizare pe tripla dreapta

Sorin N
post 9 Mar 2019, 16:49
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 March 19




Va salut prieteni ! Sunt posesorul unui Duster 4x4 1,5 dci fabricatie decembrie 2016 si am incercat sa il mai "dotez" cu una ,cu alta...! Am luat un carlig original Renault cu modul Can bus de pe un Duster pe care proprietarul l-a vandut ! Toate bune si frumoase ...l-am montat foarte usor dar dupa conectarea instalatiei nu mai am semnalizare pe dreapta spate, iar la bord imi "clipoceste" mai rapid ca si cand as avea un bec ars ! Daca revin pe instalatia normala totul este ok ! Mentionez ca masina mea ca si cea de pe care l-am luat are senzori de parcare si camera marsarier , dar cealalta avea in plus senzori si pe fata si alarma ! Am un fir de alimentare directa de la baterie care vine montat in priza cu 22 de pini pe pinul 1...! Asa era pe masina cealalta ! Cineva mi-a zis ca trebuie sa-l pun pe pinul 9...! Am zis sa intreb ! Cei de la Reprezentanta nu vor sa intervina decat daca e montat la ei si nou...! Stie cineva pe ce pin vine acel + (plus) permanent de la baterie in modulul Can Bus ? Ma gandesc ca poate l-a pus gresit dupa ce a taiat cablul pentru a scoate modulul ! Multumesc mult ! Eu stiu ca problema o poate rezolva un electrician rapid ...insa nu vreau sa imi traga nu stiu ce fire de pe pozitie pe semnalizare sau de pe frana...adica o rezolvare care mai tarziu sa imi faca probleme !


--------------------
Dacia Duster 2016 Laureate 4x4 - GJ-08-NIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:33
Forum Renault