DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea drumurilor din tara

maxiK
post 16 Jan 2006, 13:52
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




Va rog, cine poate da niste informatii despre drumul Bucuresti - Focsani - Odobesti


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 18 Jan 2006, 07:47
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




Haideti mai, chiar nu stie nimeni. Sambata "trebe" sa fac un drum pana acolo.
-nr. Km
-starea drumului
-radare
-etc


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yO_
post 18 Jan 2006, 08:53
Post #93


Membru Dacia Felix


Group: Members
Posts: 528
Joined: 1 January 06
From: Târgoviște & Besançon




QUOTE(maxiK @ 18 Jan 2006, 07:47)
Haideti mai, chiar nu stie nimeni. Sambata "trebe" sa fac un drum pana acolo.
-nr. Km
-starea drumului
-radare
-etc
*





Pana la Focsani e f. bun (E85) Cam 200 km. Dupa aia nu stiu. E politie pe drum, insa nu se omoara cu radarele. Eu l-am facut de cel putin 20-25 ori si no problemo. Tine pe partea dreapta ca te flesuiesc din spate bolizii si la 140 la ora. Cauza pentru care au loc constant accidente dintre cele mai dure, din cate am vazut la fata locului. Oricum e unul dintre drumurile cele mai bune din RO, cel putin dupa parerea mea.


--------------------
DACIA LOGAN 2005, Préférence 1.4, rosu zgâriat. - DB-05-SLE
Si six scies scient six cypres, six cent six scies scient six cent six cypres aussi!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GunX
post 19 Jan 2006, 13:43
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 September 05
From: Bucuresti




Pe DN1 a mai fost cineva zilele astea si poate sa mai dea niste info pls ? Cum se circula (mai sunt cozile infernale la iesirea din Buc sau scapi sub 2 ore), care e starea carosabilului, etc

Thx


--------------------
Logan Laureate 1.4 - B-40-XXX
Never underestimate the power of human stupidity !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boggy
post 15 Feb 2006, 23:51
Post #95


Membru


Group: Members
Posts: 180
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




ce imi recomandati? Constanta-Harsova-Slobozia-Urziceni-Ploiesti-Predeal sau Constanta-Bucuresti-Ploiesti-Predeal? pe unde e mai bine? exista o varianta in Bucuresti pentru a nu intra in oras? vreau sa evit traficul dar nu cunosc drumul deloc.


--------------------
Renault Laguna III 2.0dCi 150cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drumaru
post 16 Feb 2006, 16:30
Post #96


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 21 March 05




Depinde de zi si de ora. Adica - in zilele de lucru de pe la 8 dimineata in sus centura Bucurestiului e plina, iar vineri de pe la 12 in sus drumul Bucuresti - Ploiesti e aglomerat (la fel simbata toata ziua si duminica pe sens invers).

Totusi - de la Cernavoda la fetesti ai semi-autostrada, de la fetesti la Drajna ai dn aproape numai in cimp, drept si banuiesc ca nu-i deloc aglomerat, ca e iarna, iar de la drajna la centura bucurestiului ai autostrada (cam 100 km). Pe partea celalalta sunt multe sate pina in urziceni si ceva curbe, urcari etc.

Apoi Urziceni - Ploiesti nu stiu cit e de bun - anul trecut in primavara era cam ondulat si cu plombe mari pe ici pe colo.

iar acum pe Bucuresti - Ploiesti ai voie cu 70 in sate, plus ca sunt 4 benzi, iar centura ploiesti vest pe care o iei nu are nici un sat (fata de cea din estul orasului, pe unde vii de la Urziceni, unde sunt niste sate, treceri peste calea ferata, semafoare).

Tu decizi, dar daca o iei pe Bucuresti iesi de pe autostrada la iesirea Centura Bucuresti si o iei la dreapta, spre pantelimon, urziceni, Ploiesti, nu la stinga, spre Catelu, Oltenita, Giurgiu, Alexandria. Si mergi pe ea tot inainte pina te plictisesti - treci de intersectiile cu DN3, DN2 (Buc. - Urziceni), Stefanesti, Tunari. La intersectia de la Otopeni faci dreapta inainte ca soseaua sa o ia pe sub pod si intri in DN1, directia Ploiesti.

La barcanesti (cu citiva km inainte de intrarea in Ploiesti o iei spre Brasov, la stinga adica, si ocolesti Ploiestiul pe centura - te duce drumul, de fapt).

Ia-ti o harta buna si intreaba-i pe altii (soferi, benzinari, pietoni) daca simti ca te incurci.

This post has been edited by drumaru: 16 Feb 2006, 16:31


--------------------
Captur 1,5 dci 90 CP
Kadjar 1,3 tce 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boggy
post 16 Feb 2006, 16:58
Post #97


Membru


Group: Members
Posts: 180
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




ce sa zic? smile.gif mii de multumiri ... nu cred ca as fi primit astfel de indicatii daca as fi plecat la plezneala


--------------------
Renault Laguna III 2.0dCi 150cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 16 Feb 2006, 17:41
Post #98


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




La ora actuala stie cineva cum se prezinta Timisoara - Deva? (eventual via Buzias, ca via Arad iarasi nu pot)


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 16 Feb 2006, 17:48
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(Illusi0n @ 16 Feb 2006, 18:41)
(eventual via Buzias, ca via Arad iarasi nu pot)
*



Te-au dat astia din Lipova in urmarire generala? smile.gif Crezi ca nu o sa scapi cu geamurile intregi? tongue.gif

Hai sa-ti zic tot eu cum e cu cararuia spre Deva, a n-a oara:

Tm-Recas-Lugoj: acelasi jalnic peisaj de cativa ani incoace; nici o schimbare
(prin Buzias, acceptabil-bunicel pana la Buzias, din ce in ce mai nasol dupa...)
Lugoj-Sacamas: putin mai bine ca anul trecut, dar nu trece de nivelul de drum judetean (si e ditamai E-ul...)
Sacamas-Deva: ca-n palma wink.gif

Eu as prefera sa o iau totusi prin Arad, sau macar prin Lipova!

All the best!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 20 Feb 2006, 12:25
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




Sambata trebuie sa fac un drum Cluj-Gheorgheni. Pe unde este mai bun drumul: 1. Cluj-Targu Mures-Reghin-Toplita-Gheorghieni, sau
2. Cluj-Targu Mures-Sovata-Bucin-Gheorgheni?


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anamana
post 20 Feb 2006, 12:54
Post #101


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 2 September 05




2. Cluj-Targu Mures-Sovata-Bucin-Gheorgheni.
Drumul pe Bucin l-au facut in toamna.
Eu n-am fost inca pe-acolo, dar cica e super-ok.

P.S. Pe la Toplita-Gheorgheni nu-ti recomand.


--------------------
xx ABC
Mircea cel Batran a fost inmormantat la Cozia impreuna cu umbra sa.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 20 Feb 2006, 13:54
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




QUOTE(anamana @ 20 Feb 2006, 12:54)
2. Cluj-Targu Mures-Sovata-Bucin-Gheorgheni.
Drumul pe Bucin l-au facut in toamna.
Eu n-am fost inca pe-acolo, dar cica e super-ok.

P.S. Pe la Toplita-Gheorgheni nu-ti recomand.
*


Multumesc pentru raspuns. Intr-adevar drumul prin Bucin l-au facut, insa tinand cont de previziunile meteo, sambata ar putea ninge in zona. Oare e practicabil drumul? si/sau este curatat?


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nik1965
post 20 Feb 2006, 14:06
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 365
Joined: 17 June 05




Legatura dintre autostrada Bucuresti-Pitesti si orasul Gaesti (parca la km 74) este practicabila? Parca mai acum ceva timp in urma nu se circula pe podul de peste riul Arges.
Stie cineva?


--------------------
dacia logan , duster 2005, 2017 - xx-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GunX
post 20 Feb 2006, 14:22
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 September 05
From: Bucuresti




Da, este practicabila, exista un pod secundar pe stanga celui rupt si lasat in paragina, deci poate trece fara nici o problema.


--------------------
Logan Laureate 1.4 - B-40-XXX
Never underestimate the power of human stupidity !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nik1965
post 20 Feb 2006, 14:36
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 365
Joined: 17 June 05




QUOTE(GunX @ 20 Feb 2006, 14:22)
Da, este practicabila, exista un pod secundar pe stanga celui rupt si lasat in paragina, deci poate trece fara nici o problema.
*


Multumesc de raspuns.


--------------------
dacia logan , duster 2005, 2017 - xx-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 20 Feb 2006, 15:01
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(tabek @ 20 Feb 2006, 13:25)
Sambata trebuie sa fac un drum Cluj-Gheorgheni. Pe unde este mai bun drumul: 1. Cluj-Targu Mures-Reghin-Toplita-Gheorghieni, sau
2. Cluj-Targu Mures-Sovata-Bucin-Gheorgheni?
*


Iti recomand Tg.Mures-Balauseri-Sovata; chiar daca va ninge, nu dau sanse ca Bucinul sa se blocheze; drumul e ca in palma pe tot traseul.
Nici celalalt traseu nu e rau, dar calitatea drumului e mai slaba (si merge si Cluj-Reghin direct, mai scutesti cativa kilometri); totusi nu e nici o zona calamitata.

Drum bun!

PS: desi nu mai e nevoie, evita Reghin-Sovata mad.gif



--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 20 Feb 2006, 15:56
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




QUOTE(ursul-alb @ 20 Feb 2006, 15:01)
Drum bun!

PS: desi nu mai e nevoie, evita Reghin-Sovata  mad.gif
*


Multumesc, cred ca o sa ma duc prin Bucin.
Pe traseul Reghin-Sovata am fost vara trecuta, f.f. prost drumul, wacko.gif plin de gropi.


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Feb 2006, 22:30
Post #108


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(ursul-alb @ 16 Feb 2006, 18:48)
Te-au dat astia din Lipova in urmarire generala? smile.gif Crezi ca nu o sa scapi cu geamurile intregi?  tongue.gif
[...]


Am niste traume cu gropile din Lipova prin care mi-am bagat ultima oara masina, dar mai tarziu am aflat ca de fapt am gresit drumu'.

QUOTE(ursul-alb @ 16 Feb 2006, 18:48)
Eu as prefera sa o iau totusi prin Arad, sau macar prin Lipova!

All the best!
*



Pacat ca nu te-am ascultat. Cat pe ce sa devin subiect de stiri. Dupa Buzias, catre Lugoj, a iesit apa pe sosea. Prima revarsare am trecut-o, a doua am trecut-o. Inainte sa ajung la a treia noroc cu niste baieti de pe duba Postei, care saracii erau opriti pe dreapta si mi-au spus sa nu trec, ca apa le-a ajuns pana la parbriz si au iesit tractati. Asa ca m-am intors, stiind bine ca ZKR-ul nu e amfibie (aviz amatorilor!) si am preferat sa stric suspensiile (da, am iesit la Topolovat si am luat-o spre Lugoj) decat sa bag mucegaiul in masina cu buna stiinta.

Nu stiu daca mai e de actualitate, dar: nivelul apei a fost de 80 cm (cica!) si circulatia blocata. Asa ca nu mergeti spre Lugoj trecand prin Buzias. Eu am reusit sa opresc patru masini (din vreo 10-15) si din astea numai una a venit inapoi cu mine, restul s-au tot dus. Nu stiu daca pana la urma au dat de apa si s-au intors, dar eu am ajuns "uscat" acasa.

This post has been edited by Illusi0n: 20 Feb 2006, 22:30


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 20 Feb 2006, 22:51
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Am de facut in perioada urmatoare un drum pe la Iacobeni-Carlibaba- Borsa -Viseu - Sighetul Marmatiei si sa ies la Satu - Mare . In urma cu an era cam spart , stie cineva cum se prezinta acum ?


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibiaprica
post 14 Mar 2006, 23:27
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 14 March 06




Salutari.
Am de facut in perioada urmatoare un drum de la Iasi la Oradea si deoarece vreau sa evit Toplita-Reghin care ultima oara cand am trecut pe acolo era plina de transee, am gasit un alt traseu, urmand si niste indicatii gasite aici pe forum, dar eram curios daca stie cinava mai mult despre starea drumurilor de pe parcurs. Traseul arata cam asa: Iasi-Roman-Piatra Neamt-Bicaz Chei-Gheorghieni-Bucin-Sovata-Balauseri-TarguMures (aici pot merge spre Reghin sau sa aleg drumul prin Turda) - Cluj Napoca - Oradea. Din ce am mai citit pe aici, drumul de la Gheorgieni la Targu Mures, prin Bucin si Balauseri ar fi ok, nu prea stiu cum mai e prin Cheile Bicazului si apoi pana in Gheorghieni. Orice informatie va fi pretuita. rolleyes.gif Multumiri anticipate si zile cat mai faine si drumuri cat mai bune.


--------------------
VW POLO 9N - BC-05-FRM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costelbbc
post 15 Mar 2006, 10:46
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 5 December 05




Eu am mers luna trecuta pe acest traseu.
Iasi - Bicaz = fara probleme.
Bicaz - Chei = mai apar si gropi.
Prin Chei - Lacu Rosu, iesire din Lacu Rosu = farmat.
Lacu Rosu - Gheorgheni - multe gropi. In Gheorgheni = farmat.
Gheorgheni - Sovata - Tg. Mures = bun, cu o singura zona de cativa m farmata.



--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1.6 - TM XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 15 Mar 2006, 14:08
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




Eu pot sa-ti spun din Gheorgheni pana-n Cluj. Am fost acum 2 saptamani.
Drumul este foarte bun pe urmatorul traseu: Gheorgheni-Bucin-Sovata-Balauseri-Targu Mures-Turda-Cluj. Se poate ocoli Tg.Mures prin Ungheni, dar nu se merita pt. ca pe-acolo drumul e cu gropi. Atentie pe Bucin, desi drumul se curata, s-ar putea sa prinzi zapada/gheata pe drum.
Drum bun!


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibiaprica
post 15 Mar 2006, 15:31
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 14 March 06




Mersi de informatii.
In acest caz ar mai fi solutia Toplita-Gheorghieni, dar habar nu am cum e drumul pe portiunea asta. Candva era destul de nasol. Stie cineva cum se mai prezinta acum?


--------------------
VW POLO 9N - BC-05-FRM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 15 Mar 2006, 18:37
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




QUOTE(GABY IS BACK ! @ 21 Sep 2005, 15:53)
PERFECT ADEVARAT:
Administratia Nationala a Drumurilor. Non stop.

021 - 315.75.66

Daca stii sa vorbesti, respectiv politicos si la obiect ( adica nu stai sa te balbai, ci intrebi: "pe traseul W-X-Y-Z  sunt ceva probleme si eventual daca se recomanda alta ruta, intre W si Z" )
primesti raspunsuri reale si de foarte mare ajutor.
Retineti numarul, sau bagati-l in agenda telefonului.
Avantaj: poti sa suni si de pe drum, in caz ca ai ceva dubii, sau vrei sa schimbi o ruta, nu este ca pe site.
Sigur sunt informatii actualizate.

DRUM(uri ) BUN(e) !!!
*



Aici aflati si problemele de "ultima ora" de pe drumurile respective: surpari, lucrari, inzapeziri, inundatii, interziceri, blocari, etc. Chiar si de pe drum. Nu cred insa ca va spune cineva cat de bun este drumul ( adica daca are gropi sau nu ).

This post has been edited by GABY IS BACK !: 15 Mar 2006, 18:39


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GIC
post 16 Mar 2006, 13:13
Post #115


Doar membru


Group: Members
Posts: 919
Joined: 13 January 04
From: Oradea




QUOTE(tibiaprica @ 14 Mar 2006, 23:27)
Salutari.
Am de facut in perioada urmatoare un drum de la Iasi la Oradea si deoarece vreau sa evit Toplita-Reghin care ultima oara cand am trecut pe acolo era plina de transee, am gasit un alt traseu, urmand si niste indicatii gasite aici pe forum, dar eram curios daca stie cinava mai mult despre starea drumurilor de pe parcurs. Traseul arata cam asa: Iasi-Roman-Piatra Neamt-Bicaz Chei-Gheorghieni-Bucin-Sovata-Balauseri-TarguMures (aici pot merge spre Reghin sau sa aleg drumul prin Turda) - Cluj Napoca - Oradea. Din ce am mai citit pe aici, drumul de la Gheorgieni la Targu Mures, prin Bucin si Balauseri ar fi ok, nu prea stiu cum mai e prin Cheile Bicazului si apoi pana in Gheorghieni. Orice informatie va fi pretuita.  rolleyes.gif Multumiri anticipate si zile cat mai faine si drumuri cat mai bune.
*


Cel mai bun sfat e sa urmezi E60-ul adica Balauseri (intrare pe E60) - Tirgu Mures (eventula centura daca vrei sa eviti orasul) - Ludus - Turda - Cluj-Napoca (acelasi sfat cu centura) - Huedin - Oradea. Drumul Tirgu Mures-Oradea il fac destul de des (parinti in Tg-Mures, iar eu stau in Oradea) si merg fie Oradea - Huedin - Cluj - Ludus - Tirgu Mures cind ma grabesc (e cel mai bun), fie Oradea - Huedin - Cluj - Apahida - Sarmas - Band - Tirgu Mures cind trec si pe bunici (drum mai scurt cu citiva km, dar prost pe vreo 60km), fie Oradea - Stei - Cimpeni - Turda - Ludus - Tirgu Mures cind trec pe la socrii, nu ma grabesc si am chef de admirat natura(drum ingust si destul de prost pe sectorul Nucet - Turda, mai lung, dar cu privelisti de vis).


--------------------
Dacia Duster 2021 TCe 150 EDC / Rover 45 1.6L - 2002
Nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coje79
post 24 Mar 2006, 16:19
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 24 March 06
From: Iasi




salut. fix peste 2 saptamani o sa merg la Ciuc, la niste rude. initial, traseul planuit de mine era Iasi-Tg. Frumos-Roman-Bacau-Comanesti-Miercurea Ciuc. ca varianta ar mai fi prin Bicaz-Chei-Gheorgheni. cei care sunteti mai familiarizati cu zona, aveti vreun sfat? o cunostintza imi zicea ca dupa Lacu Roshu e trist rau tare drumul, si ca-mi recomanda traseul prin Bacau. care e "vox populi"? nu ma intereseaza in mod deosebit sa ajung repede, vreau doar sa fie "safe", si pt cei din masina, si pt masinutza smile.gif


--------------------
Renault Megane 3 2012 Sport Tourer - -
Nemo me impune lacessit
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 24 Mar 2006, 21:03
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Nu am mers niciodata prin Comanesti, da ma indoiesc sincer ca e mai bun decat prin Bicaz, oricat de tare se va fi stricat asta in ultimele 3 luni...
Prin Comanesti e deviat de vreun an traficul greu de pe Bacau-Oituz-Brasov (din cauza amaratului ala de pod care in alta tara s-ar fi reparat in 2 zile...) si anul trecut au fost si niste inundatii catastrofale pe la Asau si pe toata Valea Trotusului...

Asa ca in locul tau nu as avea nici o emotie in alegere...

Mai lung cu ceva mai mult e sa treci muntii prin Oituz pana la Tg.Secuiesc, dar sigur e mai bun smile.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coje79
post 27 Mar 2006, 07:48
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 24 March 06
From: Iasi




QUOTE(ursul-alb @ 24 Mar 2006, 21:03)
Nu am mers niciodata prin Comanesti, da ma indoiesc sincer ca e mai bun decat prin Bicaz, oricat de tare se va fi stricat asta in ultimele 3 luni...
Prin Comanesti e deviat de vreun an traficul greu de pe Bacau-Oituz-Brasov (din cauza amaratului ala de pod care in alta tara s-ar fi reparat in 2 zile...) si anul trecut au fost si niste inundatii catastrofale pe la Asau si pe toata Valea Trotusului...

Asa ca in locul tau nu as avea nici o emotie in alegere...

Mai lung cu ceva mai mult e sa treci muntii prin Oituz pana la Tg.Secuiesc, dar sigur e mai bun smile.gif
*




multzam fain, ursule cool.gif


--------------------
Renault Megane 3 2012 Sport Tourer - -
Nemo me impune lacessit
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gheorghe Dracu
post 27 Mar 2006, 12:04
Post #119


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




Drumul de la Turnu Severin la Timisoara este din ce in ce mai distrus. In satele din Caras Severin este ca bombardat si plombat de niste cretini cu pamant!!! Ocoliti zona!!!


--------------------
Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos1908
post 27 Mar 2006, 16:03
Post #120


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 6 September 04
From: craiova




Trebuie sa ajung joi neaparat la timisoara (din craiova) si stiu ca e drumul terminat.....ba chiar se rupsese o parte de carosabil intre caransebes si herculane. Ziceti-mi si mie ce alternativa am.....pina la severin (ba chiar orsova) drumul e perfect dar, din nefericire. de la herculane la timisoara era facut praf acum 2 saptamani! Multumesc anticipat!


--------------------
Dacia logan ambition 1.6 MPI 2006, - DJ20TAL, Mio C520
Am, nu dau, si bine fac!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 16:37
Forum Renault