DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Service Turbo car, Pareri

danut_b
post 8 Nov 2008, 14:25
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 2 November 07




Am avut onoarea sa ma intalnesc cu una bucata bizon ciocolatiu care mana un hyundai i10 si ca neacordand prioritate s-a oprit in aripa din fata, roata si un pic in bara din fara.
Bizonul avand asigurare la omnias am fost acolo foarte frumos, civilizat in max o ora am terminat. Constatatorul mi-a recomandat sa ma duc la Service-ul Turbo car.
Intrebare mea este daca a mai fost cineva acolo si cum lucreaza? Orice informatie/ parere este bine venita.
Multumesc.

This post has been edited by danut_b: 8 Nov 2008, 14:26


--------------------
Dacia Logan 19.03.2007__ Ambition 16v - B-86-L?M
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26-Kbe
post 11 Nov 2008, 15:42
Post #2


Membru Dacia Club


Group: Members
Posts: 510
Joined: 17 October 08
From: Bucuresti




Salut,
Incearca sa gasesti alt service, nu-ti recomand turbo car de pe ritmului, atit eu cat si un prieten de-al meu am avut probleme cu acest service recomandat tot de ominiasig, fac treaba in bataie de joc si nu mai vb la pret ......
Cere o lista cu service-urile agreate de omiasig si alege de acolo alt service.
O zi buna


--------------------
Hyundai Accent 2003
Skoda Octavia RS1 / 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
niculescu
post 15 Nov 2008, 19:52
Post #3


Membru NATO


Group: Members
Posts: 56
Joined: 16 November 07




Incearca alt service.Eu am fost acolo pt. o vopsire de aripa si mi-a iesit masina curcubeu,habar n-au.


--------------------
dacia logan 2007/abs plus - B 01 HHH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut.C
post 18 Jun 2009, 13:08
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




ups....si mie cei de la omniasig mi-au spus sa merg acolo...ce cica e bun...deja am programare la ei saptamana viitoare!!!
ce credeti ca ar trebui sa fac ?? un coleg mi-a spus ca e ok...ca lucreaza bine...si apoi, daca nu e bine facuta, nu o iau de la ei pana nu mi-o fac cum trebuie!!!
si apoi ...exista OPC, avocati/juristi excl.gif

This post has been edited by ionut.C: 18 Jun 2009, 13:09


--------------------
dacia logan kiss fm 1.4 22.12.2007 - rouge de feu - B 76 HXJ
fara semnatura!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 18 Jun 2009, 13:25
Post #5


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ma, io nu stiu ce e incapul vostru. Zice un fraier ceva si voi ca boii dupa el. Ce dracu? De ce nu mergeti intr-un service DACIA. Unul care stiti ca e OK, nu ca ar excela astea in ceva. Gorobetii aia va "recomanda" service-uri dinastea vesele ca sa iasa ei mai bine.

Credeti ca astia va recomanda de bune ce is? Chiar credeti asta? Pai atunci ar fi cazul sa va puneti sa scrieti si o scrisoare la Mosu'...


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut_b
post 18 Jun 2009, 17:19
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 2 November 07




La 4 luni dupa ce am luat masina am avut un accident in care portiera spate stanga a fost infundata si prin urmare cei de la asigurari au fost obligati mi-o inlocuiasca. Am fost la AMG (auto marcus grup) ca sa imi repare portiera, au luat codu de culoare (am dat spaga 150 ron pe la al, al ca sa iasa lucru frumos, oricum bani ii aveam de cel care m-a lovit) si dupa o saptamana am fost sa monteze noua portiera. Vreau sa va zic ca se vedea o diferenta intre ele chiar si la o luna acum dupa 2 ani nu se mai vede dar atuncea s-a vazut.
Asta e cu service-ul autorizat dacia.
Acum al doilea eveniment s-a produs cand masina avea un an jumate, acum fiind aripa stanga. Cei de la asigurari m-au trimis la turbo car (aici am dat spaga 50 ron) aici am lasat masina si am luat-o in cateva zile. Vreau sa va spun ca nici imi dadeam seama care aripa a fost lovita, nu mai stiam si de observat nu se observa.

Acum cred ca poate e si de noroc,nu stiu ce sa zic dar vreau sa va zic ca cei de la amg cand au vopsit masina era aproape noua si deci culoarea nu se matuise sau mai bine zis nu o batuse soarele si nu au fost in stare sa o scoata ca cea din fabrica, iar cei de la turbo car au scos vopseaua perfect cu cea de pe masina iar masina avea un an jumate.

This post has been edited by danut_b: 18 Jun 2009, 17:24


--------------------
Dacia Logan 19.03.2007__ Ambition 16v - B-86-L?M
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut.C
post 21 Jun 2009, 09:01
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




maine merg in service sa o las... va voi tine la curent cu starea reparatiilor si calitatea acestora...dupa ce o iau voi pune poze cu ea lovita si cu ea reparata...


--------------------
dacia logan kiss fm 1.4 22.12.2007 - rouge de feu - B 76 HXJ
fara semnatura!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut.C
post 25 Jun 2009, 17:11
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




cei din service sunt gata cu masina dar nesimtitii de la OMNIASIG inca nu au trimis acc de plata - puteti citi aici restul comentariilor mele :http://www.daciaclub.ro/index.php?act=ST&f=88&t=150042&st=0#entry1926387
insa nu stiu cum a iesit, caci nu am vazut-o inca.



--------------------
dacia logan kiss fm 1.4 22.12.2007 - rouge de feu - B 76 HXJ
fara semnatura!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut_b
post 25 Jun 2009, 21:59
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 2 November 07




Asa am patit si eu, cu masina gata, am mai asteptat vreo saptamana pana au dat bani aia de la Omniasig.


--------------------
Dacia Logan 19.03.2007__ Ambition 16v - B-86-L?M
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut.C
post 16 Sep 2009, 16:34
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




scuze ca nu am mai revenit cu alte completari referitoare la cazul meu; ei bine am luat masina din service... lucratura este de-a dreptul "incredibil" de buna pt un service din romania; din partea mea, au nota 9.50
sincer , in cazul meu, ii recomand; eu am fost multumit!!!!


PS: iar am gasit-o lovita... mad.gif de fapt, stearsa. de data asta e pe partea dreapta, pe spate, si un pic infundat pasajul de la roata, dar nu o mai duc in service, ca e aiurea rau fara masina; o las asa...ca merge
cu ce se pot scoate urmele de vopsea (de pe o alta masina-alta culoare)de pe masina mea ??? ...

This post has been edited by ionut.C: 16 Sep 2009, 16:40


--------------------
dacia logan kiss fm 1.4 22.12.2007 - rouge de feu - B 76 HXJ
fara semnatura!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut_b
post 17 Sep 2009, 21:50
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 2 November 07




Ma bucur ca ti-a iesit bine masinuta. Asa m-am mirat si eu cand am vazut cat de bine au lucrat.
Pentru scoaterea vopselei am folosit diluant, care l-am folosit pe bara din plastic, spate pe un aveo.


--------------------
Dacia Logan 19.03.2007__ Ambition 16v - B-86-L?M
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 18 Sep 2009, 12:36
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.872
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Si mie mi se pare ca lucreaza ok, dar in schimb mi s-a parut ca stau varza la relatia cu clientii. Insa daca nu iti faci masina la ei pe asigurare preturile mi se par cam mari (mai ales pentru piese).


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian1985
post 16 Apr 2010, 12:23
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 16 April 10




acelasi lucru l-am patit si eu cu asirom


--------------------
skoda octavia 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R27
post 29 Sep 2010, 23:23
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 20 June 08
From: Bucuresti





Vezi ca daca dai cu diluant pe vopsea , iti strici si vopseaua ta. Pe plastic e ok. Incearca la un atelier unde fac polish.


--------------------
RENAULT R27 2008/F1 edition

0753.330.003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
opel_and
post 19 Oct 2017, 18:58
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 October 17




Buna seara,

Tocmai ce am revenit de la service-ul in cauza "Turbo Car" - Str. Ritmului 8b.
Am fost programat marti pt. un polish si pt. o simpla inlocuire de manson schimbator de viteza.

Ca termen de solutionare am primit 1 maxim 2 zile.Zis si facut am lasat masina talon si chei.Fara fisa de intrare sau ceva la mana am plecat increzator si cu speranta ca la 450 RON + 30 manopera schimbare manson baietii vor face treaba buna.

Dupa 3 zile joi revin cu un telefon si intreb de strarea lucrarii.
Mi s-a raspuns obraznic ca sa am rabdare caci voi fi contactat programul e pana la 17:00 si dupa unele lamuriri cum ca au fost unele probleme de personal ceea ce nu scuza faptul ca trebuiau sa anunte.
Am fost sunat la 16:45 sa vin repede dupa masina.
Am intrebat daca pot sa platesc cu cardul mi sa raspuns ca la pretul se mareste 580 RON.
Am cerut factura insa nimic.
Masina era polishata incomplet la nilelul siglelor si a manerelor.
Cel mai grav a fost insa faptul ca masina nu mai intra in mansalier .Au incercat si 2 angajati insa fara succes.
singurul care a reusit a fost dl. "Dinu" parent seful care a urlat la mine ca un apucat.Maine voi face plangere...am dreptul la factura si garantie.Legea e lege si sper ca se vor convinge si ei de acest lucru.
Va recomand sa evitati acest service


--------------------
Opel Astra 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 10:36
Forum Renault