DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Calitatea service-urilor Dacia, impresii despre service-uri

milgn
post 14 Jul 2005, 20:52
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 24 November 04
From: Bucuresti




Am logan de 7 luni si.de cateva luni am observat ca portiera dreapta spate nu se inchide la fel ca celelalte adica are nevoie de mai multa forta iar zgomotul la inchidere este mai metalic.am trecut peste asta ,dar au inceput sa ma streseze pasagerii care,finuti fiind cu o masina noua, inchideau finut portierele mai putin cea cu pricina si ziceam o data ,de doua ori...MAI TARE!E DACIE!...(amagit in gandul meu ca am nimerit masina cu o hiba inca de la inceput).asta e! blush.gif .
mai tarziu,a aparut faza a doua care s-a mai ivit si pe la alti forumisti:tija-balama s-a slabit din surub si usa pacanea in acele unghiuri la inchidere/deschidere.imi era jena acum sa mai iau pasageri in spate.degeaba am incercat sa intervin eu cu o surubelnita.fara cheie ...nimik.am rezolvat-o in cele din urma prin bunavointa unui mecanic care a strans-o bine cu o cheie adecvata si de atunci e in regula.
azi,marea revelatie.un coleg se suie la mine in masina in spate si da cu usa.poc!eu nimic.mai da odata!POC!ma dau jos si ma uit la usa,ciocul acela era dat in jos si nu permitea inchiderea.am actionat manerul ,s-a ridicat si de atunci s-a inchis bine.
cand am ajuns la mine m-am mai uitat si mi s-a rupt sufletul ca mi s-a infundat saua aceea din interior in dreptul incuietorii de la lovitura.nu s-a luat vopseaua dar e infundat!si stau sa ma gandesc ce vrea portiera asta de la viata mea!ma uit la tija-balama care pe usa asta era vopsita in culoarea caroseriei(restul fiind nevopsite) si imi pica fisa : asta iarna io am raschetat portiera si am dus-o la service Meridian sud la vopsit.......... 183.gif
1.imi retrag pe aceasta cale injuraturile adresate uzinei Dacia Pitesti si le redirectionez unde trebuie.
2.aveti grija de masinile voastre ,fiti atenti ,nu ca mine(am fost si nestiutor),cand mergeti in serviceuri.e foarte periculos.
3.am initiat acest topic pentru a ne impartasi experientele placute/neplacute din serviceurile Dacia si pentru a ne sfatui sa facem vanzare cui trebuie.(am folosit functia de search in prealabil)
4.in cele din urma imi cer scuze pentru postul lung


--------------------
ex Dacia Logan 2004 Laureate 1.4 MPI - Verde Cam
drum bun!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibitu
post 14 Jul 2005, 21:35
Post #2


slab


Group: Members
Posts: 384
Joined: 13 July 05
From: bucuresti




sunt potential client de logan si de asta mi-e si mie frica.treaba de mantuiala din service-uri.drumurile astea dute-vino costa bani si pana la urma in 3 ani daca faci 20-30 de drumuri la service se cam aduna la buzunar.


--------------------
Nissan MICra 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 15 Jul 2005, 11:47
Post #3


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




eheee service-ul e de ... in general...eu am schimbat bara din fata si au vopsit-o atat de bine incat a inceput sa sara vopseaua dupa mai putin de 1 luna (cred ca nu au chituit-o bine ...daca se chituieste ...ca eu asa stiam ...)

This post has been edited by avathan: 15 Jul 2005, 11:56


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 15 Jul 2005, 13:48
Post #4


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




avathan...nu stii bine!.... chituita sau nu (mai mult nu decat da) nu asta e cauza exfolierii vopselei... plasticul se da mai intai cu un strat special, un fel de amorsa.... exista mai multe produse cel mai cunoscut numindu-se "plastic primer" (sper ca am scris corect)... de regula in service-uri uita sa foloseasca acest produs sau pur si simplu ignora sa o faca... am vazut si la case mai mari problema asta...



--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pongo73
post 15 Jul 2005, 14:06
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 25 November 04
From: Cluj Napoca




Ca tot vine vorba de service-uri si eu sunt putin nemultumit de calitatea atelierului de tinichigerie/vopsitorie de la Dacia Cluj Feleac. Am avut o mica infundatura (de fapt 2-3) pe capota fara a fi luata vopseaua dar a trebuit revopsita. Pe locul cu infundatura acum este un mic "tzugiu". E aproape insesizabil, dar .... e vizibil totusi. Cred ca au folosit cu prea mult sarg scula de extragere. Culoarea vopselei este OK (pentru ca o prepara niste tipi veniti de la Pitesti pe calculator, cel putin asa era cand am avut eu problema), dar cand te uiti la capota sub unghi mic vezi foarte bine calitatea manoperei (kit prost finisat). Nevasta-mea cand aveam infundatura nici nu si-a dat seama de problema, pe cand acuma a vazut si ea fara prea mari eforturi "opera" celor de la service.

Si acuma va rog sa nu sariti pe mine. Eu nu prea am vreme sa ma cert cu cei de la service plus ca am nevoie de masina. Acesta este si motivul pentru care nu am facut scandal, desi i-am spus sefului de atelier despre calitatea operatiunii. Sper ca CINEVA sa se uite pe forum si sa ia masuri. In general, cand mergi la service te duci sa-ti rezolve o problema nu sa le monitorizezi calitatea operatiunilor si sa te lupti cu ei sa-ti revopseasca o componenta de zece ori. ACEST lucru ar trebui facut de CINEVA .... cu autoritate, mai ales ca masinile sunt in garantie.


--------------------
Dacia Sandero 2011 - Stepway - 1.5 dci - Visiniu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 15 Jul 2005, 14:34
Post #6


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




cu tot respecut e teapa noastra ...deh daca nu am pastrat-o ca din fabrica...
Eu ce sa le fac ca daca ma duc inapoi or sa zica ca inca nu s-a exfoliat pe o suprafata prea mare iar cand o sa se intample asta ... o sa zica probabil ca a trecut prea mult timp...o sa folosesc CASCO si o sa ma duc sa o revopsesc cand va fi cazul si atunci stau cu bata langa ei in service ...(ALT SERVICEdecat cel la care am apelat acum...)

This post has been edited by avathan: 15 Jul 2005, 14:36


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 15 Jul 2005, 14:52
Post #7


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




exfolierile se rezolva de regula pe garantie.daca nu se vad urme de zgariere... garantia este 18 luni... deci mergi fara probleme la service si daca nu vor, sa-ti dea in scris de ce... apoi mergi la OPC... ai legea de partea ta!..d aca a trecut prea mult timp, iar nu e treaba lor... legea nu zice sa mergi imediat...oricum, tu declari ca ai mers imdeiat ce ai putut... ce ai observat...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 15 Jul 2005, 15:33
Post #8


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




al cine imi mai da garantie la o bara care a fost lovita si schimbata ? in orice caz nu fabrica ...poate service-ul daca la asta te refereai...sunt de accord cu tine smile.gif
si nu sunt urme de zgariere ...


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSA
post 16 Jul 2005, 22:59
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 18 June 04




Eu am sa incerc sa aduc o raza de speranta legata de calitatea service-urilor Dacia.
Zilele trecute am primit un telefon din partea uzinelor Dacia, in care m-au rugat sa le raspund la un chestionar legat de calitatea service-ului autorizat Dacia la care apelat ultima data(acum vreo luna).
Eu totusi mai sper(in urma telefonului primit) ca Dacia a inteles ca pe viitor calitatea serviciilor post-vanzare va avea un cuvant greu de spus in atingerea target-ului de vanzari si ca vor lua in timp masurile care se cuvin.
Pana atunci va doresc si imi doresc cat mai putine incidente care sa necesite o vizita la service.


--------------------
Dacia Logan Ambition - 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 17 Jul 2005, 11:10
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Ideea cu chestionarul este veche la Dacia, dar rezultatele nu prea se vad.

This post has been edited by Sony: 18 Jul 2005, 10:15


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladan34
post 17 Jul 2005, 14:40
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 7 March 05




Sfat.Faceti-va Casco!
Am Logan de 3 luni si deja am folosit de 2 ori asigiurarea.
Prima data in parcare cineva , nu stiu cine m-ia indoit usa de la portbagaj.A 2-a oara o masina a iesit in drum fara sa se asigure si m-ia infundat portiera dreapta fata+zgiriat cea din spate.Dupa 2 vizite la service (RND Oradea) si 2 inlocuiri , o portiera si un hayon pot spune ca msina tot ca noua arata.In plus au fost si opertivi ,cam in 3 zile s-a rezolvat de fiecare data.


--------------------
Logan Laureate 1,4 Mpi - BH-07-NzL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Revenge
post 20 Jul 2005, 05:23
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 17 July 05




Am avut si eu un mic incident in care a necesitat schimbarea spolerului din spate. L-au schimbat, l-au vopsit...toate bune si frumoase. Ma uit la contra aripa si cele 2 nituri de plastic lipsesc cu desavarsire. I-am intrebat de ce nu le-au pus. Raspunsul a fost unu jignitor: "Nu avem". Am fost la 5 service-uri DACIA unde au si piese ca vanzare si pe nicaieri nu se gasesc aceste 2 nituri! A doua problema este montarea spoiler-ului. Este montat la plesneala...bagi degetul intre spoiler si aripa spate. Trebuia sa iau masina de 2 zile din service dar le-am zis ca pana nu imi fac treaba cum trebuie nu o ridic!!!


--------------------
Dacia Logan - B86GBA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A.C_LOGAN
post 20 Jul 2005, 08:51
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 21 June 05
From: Bucuresti/D-na GHICA




Pot spune si eu ceva de bine despre cei de la dacia fara sa ma injure nimeni?
Am un prieten care si-a luat Logan si a avut probleme cu scaunul de la sofer.Intamplator cei de la dacia l-au sunat si l-au intrebat despre probleme la masina .Dupa doua zile l-au sunat si l-au trimis la service unde s-a inlocuit scaunul.
E de mirat ca se intampla asa ceva la noi!!!!!!!
E pe bune,nu sunt povesti!

This post has been edited by A.C_LOGAN: 20 Jul 2005, 09:09


--------------------
CITROEN BERLINGO 1.9D 2006 - B 044151
COHN ANDREI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 20 Jul 2005, 09:34
Post #14


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




sincer te cred ...pt. ca cei de la uzina au bunavointa ...noi ne refeream pe aici la CALITATEA muncii de prin service-urile autorizate din reteaua Dacia ,sau cel putin asa traiam eu cu impresia ...


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 26 Jul 2005, 15:57
Post #15


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




trebuie sa revin cu o precizare ... am incercat sa mai "exfoliez" si eu vopseaua ...SI NU MERGE cred ca totusi la mine petele alea se datoreaza plasticului care l-au lipit pe partea neagra a barii cand au vopsit-o... si n-am observat eu ca au ramas spatiile alea care oricum nu-s mari

This post has been edited by avathan: 26 Jul 2005, 17:26


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 26 Jul 2005, 16:09
Post #16


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Si eu am avut probleme ca m-o lovit lateral in aripa,roata,usa spate. Pana la urma s-a aranjat destul de bine totul in service pe Dorobantilor in Cluj. Ce vreau sa spun ca la usa inlocuita exact ca la milgn imi "pacane" usa la inchidere si deschidere si se vede clar ca nu-i strans ca lumea un un surub. Pe langa asta cand ajung acasa observ ca imi lipseste becul de la portbagaj.


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 26 Jul 2005, 17:27
Post #17


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




QUOTE(tony-s @ 26 Jul 2005, 17:09)
Si eu am avut probleme ca m-o lovit lateral in aripa,roata,usa spate. Pana la urma s-a aranjat destul de bine totul in service pe Dorobantilor in Cluj. Ce vreau sa spun ca la usa inlocuita exact ca la milgn imi "pacane" usa la inchidere si deschidere si se vede clar ca nu-i strans ca lumea un un surub. Pe langa asta cand ajung acasa observ ca imi lipseste becul de la portbagaj.
*


Si nu te-ai dus sa faci scandal ?


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mosoru
post 26 Jul 2005, 17:46
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 114
Joined: 24 January 04
From: craiova




Din tot ce s-a spus pina acum aici eu inteleg ca cei de la Dacia isi dau totusi silinta,ca unele service-uri pe care le-au agreat prin tara isi bat joc asta este altceva, interesant este ca in ultima instanta daca apelezi la fabrica(pt o problema reala) aceasta ti-o rezolva,e ceva nou pt. clientul Roman, nu numai de Dacie


--------------------
Dacia 1310 - DJ-02-TWW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfman
post 26 Jul 2005, 18:26
Post #19


The Fastest


Group: Members
Posts: 483
Joined: 9 July 04
From: Murciélagos




Da, dar pana la D-zeu(fabrica) te mananca sfintii (service-urile); (si) de asta am renuntat eu la "brandul" dacia... La ultima vizita intr-un service Dacia am gasit firimituri de paine pe presuri, scaunul la sofer RUPT (de a trebuit sa-l leg cu centura ca sa pot pleca, bucuros totusi ca se termina cosmarul de 2 saptamani), oglinzile VOPSITE (le-a fost lene sa le izoleze), etc... Povestesc colegi de-ai mei cu loganuri scene hilare cu cei din service , cum li se schimbau cricurile intre ei la cei "rechemati"...


--------------------
Opel MOKKA X 1.4 T 2019
"Cu stinga nici cruce nu poti sa-ti faci, daramite sa conduci o tara!" Petre Tutea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 27 Jul 2005, 08:47
Post #20


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(avathan @ 26 Jul 2005, 17:27)
Si nu te-ai dus sa faci scandal ?
*




Nu a fost nevoie sa fac scandal pt. ca becul de la portbagaj a fost gasit prin service iar surubul de la usa a fost strans ca lumea


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 27 Jul 2005, 11:21
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




Din pacate calitatea service-urilor nu tine neaparat de marca. Ce parere aveti de un Mercedes M la care i-au "schimbat" placutele de frana fara cheia antifurt de la roti? Cand proprietarul a venit dupa masina, aducand si cheia pe care o uitase, masina era deja "gata". Service Sebastian, Brasov, in 2003.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1.6
post 27 Jul 2005, 23:02
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 2 May 05




Eu am de inlocuit 2 usi!2 usi..fir-ar ale dracului de usi si ma duc azi dupa ce am lasat ieri masina la ei si o gasesc cu pragul lovi in portiunea anterioara unde este unghiul de la usa si zgariat si imi mai spune un nesimtit care avea ceva functie acolo ca el mi-a preluat masina ,ca asa era....normal ca m-am enervat si am facut umpic gura si deja s-a dus sa-l sune pe agentul constatator de la firma unde am casco si a zis ca se rezolva...pai da-o incolo de treaba eu tin masina in garaj o spal cum pot eu de atent si cu sampon si alte tampenii sa nu o zgarii ca si-asa are lacul ala de kkt ca sa mi-o peticeasca si sa-mi bage chit in praguri si sa mi-o "aranjeze" mai rau decat era?
Alt aspect ...toate masinile sunt intr-o hala mare si daca finiseaza la una chitul tot praful ala intra in masinile de langa(bineinteles ca a mea era cu geamul deschis.....)si se pune pe ele ca apoi sa se frece aiuritii aia cu salopetele de masina.E clar ca se zgarie si nici dracu nu-ti rezolva zgarieturile superficiale.
Alt nesimtit tocmai pregatise o masina sa o predea cumparatorului(avea folie pe scaune) si s-a asezat ca taranu cu fundu pe capota si am vazut cum se fecau capsele de la salopeta pe tabla!
Astea tin de service...dar cum ramane cu usile mele cele noi care erau umpic"atinse" si care mi s-a spus ca "e de la transport".Si astea o sa vada chit!
Asta e ...muncesti ca un nebun sa-ti iei o masina cum spun unii"ieftina" la 300 milioane ca sa-si bata joc niste ageamii de ea!Daca se poate am sa dau si numele "marelui" service!

This post has been edited by 1.6: 27 Jul 2005, 23:06


--------------------
Dacia Seat Logan Preferance 1.6 - Leon 2.0 TDI 2004 - 2007 - PH 08- GPK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 28 Jul 2005, 04:30
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Se poate! Spune-ne si noua care e acel service.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1.6
post 28 Jul 2005, 19:23
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 2 May 05




Dupa ce ridic masina...mai stii? dry.gif


--------------------
Dacia Seat Logan Preferance 1.6 - Leon 2.0 TDI 2004 - 2007 - PH 08- GPK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valeriu
post 29 Jul 2005, 07:53
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 20 April 05




Spune-ne macar daca e din Bucuresti , ca sa fim macar o parte linistiti....


--------------------
Dacia Logan /Break 1997 - B71xxx/B40YYY
Un lucru care incepe bine se termina prost. Un lucru care incepe prost de termina si mai prost. (by Murphy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dragos
post 29 Jul 2005, 11:00
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 17 August 04
From: Galati




nr. de Prahova, nu cred ca service-ul e din Buc.


--------------------
Dacia Solenza 1.4MPI Clima - ...
Posesor de Solenza...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 29 Jul 2005, 14:03
Post #27


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




QUOTE(tony-s @ 27 Jul 2005, 09:47)
Nu a fost nevoie sa fac scandal pt. ca becul de la portbagaj a fost gasit prin service iar surubul de la usa a fost strans ca lumea
*


SERIOS ? al naibii bec s-a ridicat in picioare si a plecat sau poate Dacia a implementat becuri cu teleportare...AI FOST FURAT !



--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 29 Jul 2005, 14:08
Post #28


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




Referitor la 1.6 daca service-ul de din Prahova ...
Din cate stiu eu ...
IATSA Campina -au fost ok
POILISERV Ploiesti -ehe cate am auzit de ei...SI DE BUNE SI DE RELE!
si inca unul nou tot in Ploiesti care nu e inca asa cunoscut si nu stiu cum se numeste

This post has been edited by avathan: 29 Jul 2005, 14:33


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1.6
post 29 Jul 2005, 19:11
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 2 May 05




smile.gif Stati mah..nu vreau sa creez discutii aiurea...serviceul e din ploiesti....iatsa e in campina...:)luni cand o ridic va spun si cum a iesit...credeti-ma ca am un ochi foarte critic, dar daca nu iese cum vreau al dracu ala care o ridica!!!
ps:ala nou se numeste "ipso" wink.gif

This post has been edited by 1.6: 29 Jul 2005, 19:12


--------------------
Dacia Seat Logan Preferance 1.6 - Leon 2.0 TDI 2004 - 2007 - PH 08- GPK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABI_
post 1 Aug 2005, 22:13
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 4 January 05
From: Bucuresti




salut.
sa va povestesc intamplarea mea cu service-ul 251.gif
am gasit masina lovita in parcare (usa dreapata spate infundata + aripa dreapta spate infundata). m-am dus la service sa o repar pe casco. dupa 5 zile ma cheama "prietenul" sa ridic masina. bineinteles ca am dat in stanga si in dreapta bani sa "o faca bine". cand ma duc ...........surpriza :

1. masina murdara toata de chit (cred ca asa se scrie) uscat.
2. antena radiocasetofon rupta.
3. prag dreapta spate zgariat
4. in interior plin de praf (un praf alb - cred ca au tras pe nas la mine in masina)

si asta seara am descoperit ca parbrizul si luneta sunt acoperite de un strat foarte fin de nu stiu ce "scarauschi". se observa mai bine noaptea. parca ar fi "gazate". sunt niste punctulete foarte fine incolore. blink.gif

acum am 2 intrebari :

1. unde pot face reclamatie (la dacia)?????
la service am facut scandal si mi-au schimbat antena, au sters chitul cu diluant si mi-au polishat zgarietura de pe prag.
2. cu ce scarauschi se ia chestia aia de pe parbriz????
cu benzina, diluant .......?????
ce efect are asupra geamului?????

multumesc anticipat

p.s. feriti-va ca de dracu de service-ul (sper sa nu fiu sanctionat, dar trebuie sa va spun numele) COM AUTO MERIDIAN din Berceni.



--------------------
Renault Megane 1,5 dci 100 CP 2006 CE - B 71
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 12:52
Forum Renault