DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [BUCURESTI] Dacoserv Militari

YRX
post 18 Jul 2007, 07:23
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.697
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Dacoserv SA
Bd Preciziei 4 Sector 6 Bucuresti
tel 021.317.09.86
fax 021.316.12.71
dacias@dacoserv.ro
http://www.dacoserv.ro

Dealer Dacia si service autorizat.
Vanzari auto gama Dacia, Buy-Back, auto rulate.
In service se pot efectua operatii de mecanica, tinichigerie, vopsitorie, ITP.
Au decontare directa cu majoritatea asiguratorilor.
Pentru operatiuni de tinichigerie este nevoie de programare, pentru revizii sau ITP nu.




Pe scurt, o sa postez si un istoric al experientelor mele cu Dacoserv.
N-am nici o legatura cu acest service, decat cea de client - furnizor.
Am devenit clientul lor prin 2001 cand am cumparat un Break de la ei. Vroiam un Break pe injectie cu motorul de 1600 (CTI) si dintre toti dealerii Dacia pe care i-am contactat numai ei au spus ca mi-l pot aduce (se faceau foarte putine si se dadeau pe spranceana). L-au adus intr-o saptamana si am inceput reviziile si problemele pe garantie. Toate cererile mele au fost rezolvate multumitor si nu pot sa ma plang.
In 2005 mi-am luat Logan-ul Ambition si iar am avut o surpriza placuta din partea vanzarilor: l-au adus in 2 zile (pentru cei ce nu stiu in perioada aia se astepta de la o luna la trei luni). Probleme de garantie nu am avut, am fost numai la revizii (nu obiecteaza daca te duci cu materialele tale si poti sa stai langa masina), si doua accidente usoare, unul la aripa spate si unul la bara spate reparate zic eu bine.
In 2006 am luat un MCV 16V, iar livrat prompt, fara barile de portbagaj, ulterior au venit si le-am montat. MCV-ul a avut parte de scurgeri ulei pe la distributie, asa ca m-am prezentat la garantie. Prima interventie a constat in inlocuirea pinionului pompei de ulei, simering distributie impreuna cu kit-ul aferent de distributie, interventie ce s-a soldat cu rezultate zero. La a doua interventie s-a schimbat surubul fuliei de antrenare a arborelui de evacuare (iar impreuna cu kit-ul de distributie) pana acum fiind OK (inca o tin sub observatie).
Ca pareri generale despre service:
- tinichigeria este intr-adevar foarte buna, baietii stiu meserie
- mecanica are un iz de invechit, oamenii sunt bine pregatiti (la berline faceau furori!) dar le place sa lucreze pe stil arhaic. Inginerii Dacotec comunica foarte putin cu mecanicii, practic ii lasa sa-si bata capul singuri. Acest lucru l-am simtit la MCV, la distributie, unde, practic, mecanicul nici nu stia de unde sa inceapa iar inginerii scoliti de Dacia faceau doar poze si hartii. Grija fata de autoturismul clientului a mai crescut (ma refer aici la protectia interiorului, a vopselei etc).

Preturile practicate mi s-au parut bune (de ex umplere instalatie AC -66 lei, schimbat bara spate 770 lei).

This post has been edited by AlexV: 18 Jul 2007, 12:57


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsz99
post 18 Jul 2007, 09:50
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 508
Joined: 18 February 07
From: Bucuresti, Romania




Si eu am avut o experienta la Dacoserv Militari. In urma unui accident a trebuie inlocuita bara de pe dreapta fata. Lucrarea a iesit multumitor (eu zic ca se putea si mai bine) insa problema mea a fost de alta natura in sensul ca valoarea reparatiilor urma sa se achite de catre firma de asigurari Unita (acolo avea rca-ul cel care m-a lovit). Am ales ca plata sa se faca direct de catre asigurator in contul Dacoserv. Numai ca, din pacate, cei responsabil pentru trimiterea facturii catre Unita nu au facut-o la timp. Masina era gata (dupa ce mi-au tinut-o la coada 2 saptamanii pentru a intra in vopsitorie) dar nu o puteam ridica pentru ca firma de asigurari nu primise si deci nu vizase devizul lucrarii. A fost nevoie de o interventie ferma (telefoane plus deplasari energice la Dacoserv) pentru remedierea problemei. Cel mai frustrant era ca ei tineau una si bun - devizul a fost trimis la Unita! Iar la Unita nu ajunsese absolut nimic. Dovada sta si faptul ca dupa ce am cerut ca sa fie trimis devizul in prezenta mea asiguratorul a acceptat imediat plata si am putut ridica masina.

De atunci, datorita celor de mai sus, evit acest service.


--------------------
Dacia/Kia/Mercedes Berlina Li / Pro Cee'd / S320 2003 / 2008 / 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 18 Jul 2007, 12:55
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Prima experienta cu Dacoserv Militari a fost la revizia de 40.000km in 2006. Treaba facuta ca lumea.

A doua a fost cand am fost sa-mi pun proiectoarele pe CASCO. Ei m-au chemat sa mi le monteze, dar s-au trezit ca n-au decat unul cand am ajuns eu la service. Dupa cateva telefoane pe la magazie si alte cateva discutii s-a materializat si cel de-al 2-lea proiector. Nenea care le-a montat a cautat niste suruburi de prindere pe la el prin dulap si mi le-a trecut mie pe factura ca noi. Am inchis ochii la chestia asta si la faptul ca erau trecute pe factura ca proiectoare Logan, probabil cu pret mai mare.
Aici partea organizatorica a scartait un pic.

A 3-a cand am fost la ITP si am fost nevoit sa-mi schimb un cap de bara si tecile de la amortizoarele spate. Asta a fost groaznica si a iesit cu reclamatii.(descrierea e la "Calitatea service-urilor") In final s-a rezolvat acceptabil pentru ambele parti implicate, dar partea organizatorica a lasat de dorit. (Dupa ITP aveam programare la service si baietii de la Receptie ma taiasera de pe lista pe motiv ca eu am sunat sa anulez programarea - lucru pe care nu l-am facut).

A 4-a la revizia de 4 ani. Am schimbat tot ce era necesar si totul a decurs bine. Mecanicul a fost de treaba si cei de la Receptie au fost Ok. O mica problema a fost pe factura finala in sensul ca mi-au trecut 8.25h la manopera reviziei de 60.000km/4 ani in loc de 7h cat scrie in Timpii de manopera de la Dacia. Deci atentie la ce aveti trecut pe factura. (desi pe proforma erau 7.16h)

Si iar atentie la piesele pe care le schimbati si vreti sa le luati acasa. Nimeni n-o sa vi le puna in masina. De asemenea daca va duceti cu 4l de ulei si in motor intra 3, s-ar putea sa nu recuperati 1l care va ramane (pentru completari etc).

Ce am observat eu e ca depinde foarte mult la ce echipa nimeriti. Din pacate mecanicul la care am fost prima data la revizia de 40.000km era in concediu. El a fost singurul de acolo care isi facea treaba cu profesionalism si repede.(singurul din cei cu care am avut eu de a face).

This post has been edited by nh1980ro: 18 Jul 2007, 13:16


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 18 Jul 2007, 21:52
Post #4


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




off topic:
QUOTE
................. A doua a fost cand am fost sa-mi pun proiectoarele pe CASCO ...............


adica ? .... cum sa pui proiectoarele pe CASCO?


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 19 Jul 2007, 21:00
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Off-topic:

Pai mi le-au furat pe cele originale niste baieti civilizati din Capitala Togo Togo si m-am dus la Politie si apoi la asiguratorul unde aveam CASCO si ei m-au trimis la service ca sa-mi monteze alte proiectoare. Credeam ca se subintelege despre ce e vb.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 21 Jul 2007, 23:53
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




QUOTE(nh1980ro @ 18 Jul 2007, 12:55)

Si iar atentie la piesele pe care le schimbati si vreti sa le luati acasa. Nimeni n-o sa vi le puna in masina. De asemenea daca va duceti cu 4l de ulei si in motor intra 3, s-ar putea sa nu recuperati 1l care va ramane (pentru completari etc).
*



Ciudat ce spui. Eu la revizia de 60.000 am coborat sa platesc si grabit sa plec am uitat sa le mai cer.

Cand am ajuns acasa am verificat portbagajul de control. Imi pusesera tot ce ramasese (ceva antigel si ulei de cutie, ce-am mai avut eu pe acolo). Piesele nu le-am pretins inapoi, dar m-au intrebat de cand le-au schimbat daca vreau sa pastrez ceva (pompa de apa care se vedea cum cursese si un termostat).


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 22 Jul 2007, 12:11
Post #7


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




Si eu am numai lucruri de lauda fata de cei de la Dacoserv.
Cei de la vanzari au lucrat exemplar cand mi-au vandut masina iar la service am fost cu fosta masina de cateva ori si oamenii au lucrat foarte profesionist. Recomand


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 23 Jul 2007, 15:48
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai cand mi-au schimbat capul de bara dupa ITP nu mi-au pus si capul de bara in masina, si nici nu m-au intrebat daca il vreau. Cred ca depinde de echipa la care te duci. D-aia ziceam ca depinde la cine nimeresti.

Si eu recomand service-ul, dar cu unele rezerve, adica atentie la ce se intampla acolo.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 23 Jul 2007, 17:58
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Poate se mai uita si ei la om!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 15 Aug 2007, 17:12
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Azi am fost la Dacoserv pentru o verificare pe tester si am vazut preturile la manopera:

berlina, papuc, SN: ~35-39RON

Solenza,Logan: ~44RON

masini import: 41RON

La Solenza si Logan e grele frate si costa mai mult ora de manopera. Alea de import sunt niste fleacuri (probabil nu prea se strica ) tongue.gif


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wind
post 9 Oct 2007, 10:01
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 630
Joined: 19 January 07
From: bucuresti




programare reparatii caroserie Dacoserv
am fost vineri 5.10 si programarea e pe 16.11
cam aglomerat...


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 9 Oct 2007, 10:49
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 4.188
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Pentru mecanica daca nimeresti "unde trebuie" nota 8-9.
Zic unde trebuie pentru ca s-au mai plans unii, dar eu si tata (echipe diferite) am fost multumiti (eu si cu loganul si cu supernova) cu precizarea ca nu au fost decat revizii si schimbat 2 bucse si 2 amortizoare pe fata la supernova, plus cateva reglaje.
Astept pentru confirmarea deplina o schimbare de distributie ca venise un nene cu o curea pusa prost sau defecta. Nu am stat sa vad care era vina.

Pentru tinichigerie/vopsitorie nota 2 (1 e pentru copiat). Nu recomand decat dusmanilor. Poate nici lor.

Eu:
- dupa reparatie masina rugineste unde a fost reparata dupa 9 luni (logan nou de 1 luna cand a fost bagata in service) - prinde hotul scoate-i ochii - garantia e de doar 90 zile la reparatie
- folosesc vopsele de proasta calitate (policolor cred, dar nu sunt sigur) ce nu respecta standard-ul dat de Dacia - la interval de 9 luni intre reparatii imi iese fix aceeasi nuanta la culoare diferita de cea originala a masinii (albastru egee)
- cu ochii mei am vazut cum au angajati maimute ce nu stiu sa manevreze o masina: masina proaspat vopsita, cu proprietarul langa ea la tinichigerie, asteptand montarea reperelor la loc. Da o maimuta cu spatele cu o alta masina si ii infunda usa fata: "Ce vrei dom'le trag astia de noi... o indreptam la loc". Cred ca il calcam in picioare.

Tata:
- dus masina la indreptat usa fata dreapta + vopsit. Lacul pe ea a iesit in valuri.
- gaseste usa spate stanga cu indoita pe cant si cu urme de vopsea galbena: "asa ati venit cu ea". Dupa certuri recunosc greseala.
- dus masina pentru schimbat bara spate. Dupa 1 luna vopseaua se cojeste: "Vopseaua proasta". Sincer cred ca nu au dat cu primer.

@iulian222x: sigur vrei sa duci masina acolo pentru caroserie?
Eu iti sugerez un alt service Dacia doar si pentru faptul ca folosesc vopsele Standox sau 3M.
Ca maimute si nesimtire gasesti peste tot. wink.gif


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wind
post 9 Oct 2007, 14:49
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 630
Joined: 19 January 07
From: bucuresti




asa am recomandarea de la asigurator, apoi e masina de servici, ma duc unde zic ei.


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 9 Oct 2007, 15:08
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 4.188
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Am convingerea ca recomandarea asiguratorului se face in functie de preturile practicate in service, Dacoserv avand unele dintre cele mai mici preturi (daca nu cele mai mici) in reteaua Dacia in Bucuresti.
Pe asigurator nu-l intereseaza calitatea executiei. wink.gif

Am rugamintea sa postezi impresii despre lucrare.

P.S. Nu am ceva cu tot service-ul ci doar cu partea de caroserie. Char sambata am fost la un schimb de ulei, ceva reglaje si ITP.

This post has been edited by madhorsefuzzy: 9 Oct 2007, 15:08


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wind
post 9 Oct 2007, 16:38
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 630
Joined: 19 January 07
From: bucuresti




o sa revin cu impresii din service, dar mai aveti de asteptat smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 10 Oct 2007, 06:32
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Aveti grija cand duceti vreun reper de plastic la vopsit. Daca dau cu primer, fenomenul de cojire observabil asa de des in trafic poate fi evitat sau cel putin intarziat destul de mult. Problema e ca vopsitorii nu vor sa faca treaba ca lumea, asa ca trebuie sa insistati sa foloseasca asa ceva, pt ca din punctul lor de vedere, pare a fi o fita folosirea lui.

Si Dacoservul e plin de imbecili, incepand de la receptie si pana la ultimul piulitas.
Avantajul e ca nu sunt atat de scumpi ca amicii lor din Meridian. Prestatia totusi e multumitoare la operatiunile simple.

This post has been edited by george_slz: 10 Oct 2007, 06:39


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 20 Dec 2007, 09:07
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.697
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Am facut revizia de 1 an la MCV.
Am facut programare cu o zi inainte si cand am ajuns am intrat direct, fara sa mai astept.
De data asta am nimerit la alta echipa de mecanici (la care nu mai fusesem), niste baieti mai tineri. Au lucrat foarte bine, au asteptat sa se scurga uleiul bine, n-au stricat si n-au julit nimic. M-a costat 74 lei (cu materialele mele).
O bila neagra, insa, pentru mustaciosul de la receptie (e un fel de sef pe-acolo), care cred ca l-au angajat fix sa sperie clientii care vin cu probleme de garantie. O atitudite de mistocar, de atotcunoscator (evident ca tehnic este zero), foarte nepotrivita pentru "front - desk".


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wind
post 20 Dec 2007, 12:17
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 630
Joined: 19 January 07
From: bucuresti




mustaciosul ala e patronul daca nu gresesc smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sudsemnatu
post 20 Dec 2007, 12:18
Post #19


Membru Huligan


Group: Members
Posts: 1.703
Joined: 28 November 06
From: Bucuresti




n-are bani de lama


--------------------
Skoda Fabia 2005 Ex: Dacia Nova/Logan/Supernova 2000/2007/2002
Midland Alan 52/PNI ML 160
Speed doesn't kill people, its the sudden stop that does
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 20 Dec 2007, 14:43
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.697
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(iulian222x @ 20 Dec 2007, 12:17)
mustaciosul ala e patronul daca nu gresesc smile.gif
*


Nu cred, ca n-ar munci el la programari si alte alea.
Dar daca este patronul ar face bine sa stea mai mult in Caraibe pe la soare si sa ne lase...


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brambus
post 18 Feb 2008, 08:59
Post #21


member


Group: Members
Posts: 647
Joined: 24 May 07
From: Bucuresti




Ma duc la Dacoserv Militari de cand am luat masina si am fost foarte multumit .Bineinteles am un singur mecanic la care ma duc de la inceput. Partea nasoala este cu manopera care au marit-o ca tarif. In rest numai laude.


--------------------
Renault Megane 2 2007 Megane 2 R26 - B969FEF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 Feb 2008, 10:30
Post #22


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.715
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(madhorsefuzzy @ 9 Oct 2007, 11:49)
cred ca nu au dat cu primer.

@iulian222x: sigur vrei sa duci masina acolo pentru caroserie?
Eu iti sugerez un alt service Dacia doar si pentru faptul ca folosesc vopsele Standox sau 3M.
Ca maimute si nesimtire gasesti peste tot. wink.gif
*


Service-urile Renault dacia folosesc (sau ar trebui) sa foloseasca vopsea din sistemul Ixel, care e marca a grupului renault. Cobalcescu asta folosesc.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wind
post 18 Feb 2008, 13:09
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 630
Joined: 19 January 07
From: bucuresti




am uitat sa mai postez impresiile din service. A iesit destul de bine masina. doar ca am fost profund dezamagit de ce era in ea: se urcasera cu picioarele in pe consola centrala, un scaun murdar, in portbagaj mocheta de pe laterale era desfacuta. plus ca mi s-a parut ca e atinsa usa intr-un loc si pe la o aripa. am facut ceva scandal, pana la urma am renuntat ca aveam nevoie de masina si nici nu mai eram sigur daca nu cumva erau dinainte sa o duc in service. Totusi daca mai insistam eu cred ca obtineam o usa si o aripa noua smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 21 Feb 2008, 12:00
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai cand duci masina in service ti se da o hartie cu nr de km, benzina, si daca masina are alte busituri.

Cunosc si eu un caz cu un Logan lovit in spate si cand am fost sa-l ridicam avea o usa lovita. Au reparat usa pe cheltuiala lor, dar initial au sperat sa nu vedem ca e lovita usa si sa ne fraiereasca.
Asta e, mare atentie la nesimtirea unora!

This post has been edited by nh1980ro: 21 Feb 2008, 12:03


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wind
post 21 Feb 2008, 13:16
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 630
Joined: 19 January 07
From: bucuresti




pai da, dar inginerul care a luat in primire masina nu a fost f atent. asa ca la final mi-a fost mila de el si am renuntat.


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 22 Feb 2008, 19:40
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




Povestesc si eu ce am mai patit cu masina: duminica am derapat si m-am oprit cu rotile de pe partea stanga intr-o bordura proaspat pusa, inalta cam de 20cm. Miercuri dimineata am bagat masina in service si joi in jur de ora 14 m-au sunat sa vin sa o iau ca e gata. Mi-au schimbat janta fata stanga, bieleta de directie, brat inferior stanga si au refacut unghiurile. Devizul era de 780ron. CASCO sa traiasca (Allianz-Tiriac). Din punctul meu de vedere au facut-o bine (volanul sta ok, masina nu trage st/dr, nu troncane nimic).


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 22 Feb 2008, 19:50
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Eu am vrut sa reglez directia la ei si au zis ca nu se poate ca am bielete d-alea vechi (probabil n-aveau chef de o masina veche). Am facut-o la Pitesti wink.gif


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 7 Mar 2008, 11:12
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




Azi am luat masina din service. Am dus-o luni la prima ora si azi pe la 9 m-a sunat mecanicul sa imi spuna ca e gata. S-a schimbat aripa stanga fata, bara fata si farul stanga. Pe langa vopsit aripa si bara am mai avut de vopsit si portiera stanga fata. Din punctul meu de vedere a iesit chiar bine. Au nimerit-o la culoare (am scos masina afara la soare si m-am uitat), e uniform vopsita, nu am gasit nimic gazat, in schimb mi-au murdarit bordul, fata de la usa stanga si volanul cu ceva alb. Am sters la repezeala cu un servetel umed si s-a curatat. Ce nu mi-a placut e ca au lasat o bavura destul de mare cand au taiat bara sa puna proiectoarele, dar asta o sa o tai eu dupa ce scot proiectoarele.

Factura era de 2380 lei.

This post has been edited by V a L y O: 7 Mar 2008, 11:13


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gaby_19_4you
post 16 Mar 2008, 19:57
Post #29


The Red Fury / YGY


Group: Members
Posts: 100
Joined: 3 March 08
From: bucuresti - militari




salutare! am si eu berlina din semnatura si maine sper sa ajung la DacoServ militari! stie cineva ce preturi au la mecanica, cat costa intrarea in service si in ce consta ?

sunt sanse sa nu ma primeasca cu masina acolo,pe motiv ca este veche, sau ca nu poate fi reparata ? (am probleme la motor, reglaj, dat afara un prezon rupt, si reglat sistem franare)

astept preturi, sau macar cum taxeaza, la ora etc. MS! smile.gif


--------------------
DACIA/DACIA/RENAULT 1410/1310/SYMBOL 1.4 16V 1991 TLX / 1987 XX / 2006 FULL - 77-KIS/54-YGY/93-SNC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 24 Mar 2008, 17:48
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




Am fost azi in service cu sonda lambda si s-au hotarat sa o schimbe in garantie. Cred ca s-au saturat sa tot vin peste ei (asta a fost a 9-a vizita la ei).
PS: Daca nu as fi fost in garantie m-ar fi costat 118,91 euro.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 12:27
Forum Renault