DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> martor centura de siguranta

robert_1988
post 16 Dec 2016, 12:05
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 20 April 16




Salutare
Detin un sandero 1.2 benzina achizitionat nou acum aproximativ 3 luni de zile.
Imi place mult masinuta, toate bune si frumoase, insa in aceasta dimineata a aparut o problema. Nu e foarte mare, intr-adevar, dar e suparatoare. Mi s-a aprins martorul de la centura de siguranta in mers. Circulam singur in masina, deci nu poate fi vorba de centura pasagerului, nimic pe scaunul din dreapta. Plus ca are si acea avertizare sonora.
Eu m-am uitat pe sub scaune sa nu fi iesit vreo mufa de la acei senzori, dar nimic. Nu stiu ce sa fac mai departe. Am incercat sa desfac si sa pun centura inapoi in repetate randuri, martorul se stingea, se aprindea din nou. Ceva sfaturi?
Masina e in garantie. Ma gandeam sa ma duc la ei, sa nu imi impute vreo vina mai apoi. Ca stiu ca se practica ? Numai ca nu as vrea sa ma prezint la service mai ales in perioada asta si sa se sparga pe acolo lumea de ras din cauza unei neatentii de-ale mele. radmasa.gif

PS- edit- daca mai e nevoie sa mentionez, DA, CIRCULAM CU CENTURA PUSA !! laugh.gif

This post has been edited by robert_1988: 16 Dec 2016, 12:06


--------------------
dacia sandero 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:16
Forum Renault