DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Antifurt roata de rezerva

teodor
post 4 Jul 2005, 08:36
Post #31


.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




Duminca asta am avut o surpriza foarte neplacuta si urata pe deasupra, mad.gif am fost usurat de roata de rezerva, gratarul era lasat in jos.
Sa inteleg ca au taiat gratarul ala, ca nu au avut altfel cum.Asa ca sunt nervos, acum trebuie sa imi iau alta roata de rezerva, care impreuna cu un cauciuc duce pe la 2 mil.ROL. sad.gif
Culmea este ca au usurat tot ce au prins solenza in zona , am vazut inca una cu gratarul ala lasat in jos.
Pt. CASCO trebuie sa trec pe la politie?Sau pt. roata de rezerva nu trebuie!! unsure.gif
Cum ati asigurat voi raoata de rezerva, ca oricum sub masina nu cred ca o sa mai pun ceva.


--------------------
Passat 4Mot 2.0TDI SLZ 1,9 Diesel 2006 - BZ-xx-www
M-am trezit Luni si m-am gandit Marti sa ma duc Miercuri la munca...Da` cand am vazut Joi ca vine Vineri, ce dreaq` sa caut Sambata la munca...cand Duminica e zi libera ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan_F
post 4 Jul 2005, 11:13
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 335
Joined: 30 June 03




Si mie mi-a fost furata vineri roata de rezerva, prin deformarea carligului de sub masina si deschiderea gratarului. Am rezolvat problema cu 350k pe o janta de tabla de 13" si am mai pus pe ea un cauciuc mai vechi pe care il aveam. macar asa dc o mai fura nu imi pare f rau dupa ea.

Sa tii roata in portbagaj e o solutie partiala, mai ales daca ai nevoie de portbagaj.....


--------------------
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 4 Jul 2005, 17:23
Post #33


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Teodor, pentru orice furt trebuie sa treci pe la Politie. daca nu ai dovada de la Politie nu iti mai deconteaza societatea de asigurare nimic. Si oricum nu iti deconteaza pe loc, cu la o luna dupa furt, cand primesc de la Politie raspunsul daca au gasit sau nu hotul. E limpede ca nu prea sunt sanse sa gaseasca Politia pe cineva, insa asta e metodologia.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Haiducus
post 4 Jul 2005, 18:25
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 26 April 05




QUOTE(Bogdan_F @ 4 Jul 2005, 11:13)
Si mie mi-a fost furata vineri roata de rezerva, prin deformarea carligului de sub masina si deschiderea gratarului. Am rezolvat problema cu 350k pe o janta de tabla de 13" si am mai pus pe ea un cauciuc mai vechi pe care il aveam. macar asa dc o mai fura nu imi pare f rau dupa ea.

Sa tii roata in portbagaj e o solutie partiala, mai ales daca ai nevoie de portbagaj.....
*



exact vineri si acelasi procedeu si la masina mea in zona pipera post-336-1110552439.gif .
3 ore pierdute la politie + nervi si plimbari inutile asta pentru ca agentii care fac asigurari nu stiu ce mai e nou la firma la care lucreaza: am vb la telefon cu o sucursala si mi-a zis ca se poate sa mi se dea un nr de inregistrare de la agentul care mi-a facut asigurarea, nu trebuie sa ma duc la sediu. azi m-am dus la agentul care m-a asigurat si m-a trimis la sediu ... ajung la sediu si imi zic ca nu mai deschid acolo dosare si trebuie sa am duc la service unde se fac constatari si care desi sunt 7 la numar, functioneaza doar ini anumite zile astfel incat sunt doar doua deschise zilnic. deci m-am plimbat din stefan cel mare in piata alba iulia si din piata alba iulia in progresului... si asta doar ca sa ma incriu in cele 48 de ore in care trebuie notificat asiguratorul ... ca doar dovada se da in 10 zile sad.gif

episodul urmator in 10 zile ...


--------------------
Dacia Solenza 1.4 MPI - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teodor
post 5 Jul 2005, 08:49
Post #35


.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




oricum banuiamn ca trebuie mers la politie pt. a declara furtul rotii.
Dar cum asigur eu roata sub masina, leg roata cu lantul sau exista un antifurt ceva, acum ma gandesc sa o las in portbagaj, dar cum sa o asigur cand o bag sub masina???Cred ca mai dau o gaura in portbagaj si o leg cu lantul, alta metoda nu vad.Si in portbagaj tot trebuie sa o asiguri cumva.
As mai incerca cu o roata de rezerva ca la masinile straine de afara, roata subtirica si cu guma de cauciuc plina, dar unde se gaseste asa ceva?
Mai spuneti-mi si mie alte metode de a asigura roata de rezerva.


--------------------
Passat 4Mot 2.0TDI SLZ 1,9 Diesel 2006 - BZ-xx-www
M-am trezit Luni si m-am gandit Marti sa ma duc Miercuri la munca...Da` cand am vazut Joi ca vine Vineri, ce dreaq` sa caut Sambata la munca...cand Duminica e zi libera ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 5 Jul 2005, 09:43
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




e un topic pe tema asta; da-i cu search/cautare


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 5 Jul 2005, 12:00
Post #37


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Discutia de la diverse e inchisa, asa ca asta a mai ramas despre roata de rezerva.
In ceea ce priveste casco si roata de rezerva, am pierdut deja vreo 3 ore la cobalcescu pentru deschiderea dosarului de daune (constatare), si asat e doar inceputul. O sa mai dureze o luna, intre timp trebuie sa-mi cumpar roata. Am inteles ca tocmao s-a schimbat procedura in cazurile astea al politie si acum se asteapta hotararea de la parchet.
Dar sunt in continuare interesat de o metoda viitoare de antifurt. Cred ca cel mai bine e o roata sh cat mai ieftina dar care sa-si faca treaba la nevoie, si sa stea la locul ei, nu sa ocupe loc in portbagaj (unde s-ar gasi asa ceva ? la orice vulcanizare ?). Hotii nu taie nimic ca e prea complicat si zgomotos, doar indoaie carligul ala de prindere (mie mi-au luat-o in plina zi, din fata blocului si nu e zona necirculata).


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 5 Jul 2005, 13:34
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Totusi punerea ei in portbagaj cind masina sta sau nu pleci la drum cu bagaje e acceptabila;
Altfel o poti lega cu lant (risti sa nu-l mai desfaci daca nu protejezi lacatul)
Sau dai o gaura in portbagaj prin care treci un prezon lung si vii cu piulita/saiba pe partea de jos.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 6 Jul 2005, 18:09
Post #39


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Ideea lui Costi e cea mai rezonabila. Insa e mai greu de pus in practica, adica trebuie sa te bagi pe sub masina sa pui prezonul ala, plus ca trebuie sa ai acces la podeaua portbagajului, iar daca ai ceva in el (bagaje, etc) e destul de distractiv sa stai sa scoti tot din portbagaj sa schimbi roata. de-asta imi place mie ideea cu roata de rezerva sub masina. Se intampla ceva, ai acces imediat la ea, nu stai sa scoti/bagi inapoi tot ce ai in portbagaj.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bertro
post 10 Jul 2005, 18:07
Post #40


Membru dezmembrat


Group: Members
Posts: 592
Joined: 3 June 05
From: IASI, rumenia




bah, m-ati pus pe ganduri la modul cel mai serios. cred ca fac un drum pana jos sa ma conving ca mai am roata de rezerva. si cu ocazia asta cred ca o si mut in portbagaj, desi la cat de plina de praf e, imi face vraiste pe acolo...

btw, tocmai mi-am pus capace pe roti si ies din 3 in 3 ore sa vad daca le mai am. in ce hal am ajuns in tara asta, se fura si niste jafuri de plastice de 250 de mii... huh.gif stiu ca e putin off-topic, si poate s-a povestit in alta parte dar eu unul nu am gasit: ca sa prind capacele cu suruburi pe mijloc trebuie facute modificari la roata? am vazut ca e o gaura acolo, dar nu cred ca e filetata

This post has been edited by bertro: 10 Jul 2005, 18:08


--------------------
DACIA Nova GT - xx xx XXX
posesor de DrACIA NOVA GT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 10 Jul 2005, 18:44
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




ba da;
pe doua din suruburile de prindere a rotii se prinde o brida cu o gaura filetata pe mijloc in care intra surobul care prinde capacul;
banuiesc ca tot ansamblul de gaseste in tirg


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teodor
post 11 Jul 2005, 14:13
Post #42


.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




Cel mai bine ar fi sa legam roata de rezerva cu un lant trecut prin centrul jentii si legat in portbagaj cu lacat.
Asta inseamna sa ii mai dau o gaura in portbagaj.Sau sa tai podeau portbagajului si sa sudez o cusca din tabla unde sa las roata.....
Dar si acolo trebuie sa o leg de ceva, ca daca intra in portbagaj su da cu jula, iar ramana fara roata.Mama ce cerc vicios, cred ca o sa o leg cu un lant , sau cu un jurub lung cu piulita , .....
Am vazut pe o supernova cum se facuse din tabla acea cusca, si avea acces prin portbagaj unsure.gif


--------------------
Passat 4Mot 2.0TDI SLZ 1,9 Diesel 2006 - BZ-xx-www
M-am trezit Luni si m-am gandit Marti sa ma duc Miercuri la munca...Da` cand am vazut Joi ca vine Vineri, ce dreaq` sa caut Sambata la munca...cand Duminica e zi libera ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexalecu
post 8 Aug 2005, 14:32
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 05




am patit-o si eu cu roata de rezerva: mi-au furat-o. hotul, om finut, macar a pus gratarul la loc, ca sa nu-mi dau seama imediat.
daca poate sa-mi explice cineva, de la cap la coada, care-i procedura cu asigurarile-casco (pentru ca intai o sa ma duc la politie sa declar furtul).


--------------------
dacia solenza - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexalecu
post 8 Aug 2005, 14:32
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 05




la solenza scala, roata de rezerva (janta) e din aliaj, sau din aia normala ?

This post has been edited by alexalecu: 8 Aug 2005, 14:35


--------------------
dacia solenza - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 8 Aug 2005, 14:37
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




uite aici relatarea foarte frumoasa a unui patit (saracu'):
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...&#entry17007528


This post has been edited by costi: 8 Aug 2005, 14:38


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexalecu
post 9 Aug 2005, 10:24
Post #46


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 05




am citit ce-a povestit respectivul acolo, dar nu m-am lamurit deloc, e un talmes-balmes (nu din vina lui).


--------------------
dacia solenza - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumibossus
post 11 Aug 2005, 14:07
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 11 August 05




QUOTE(TeodorM @ 19 Nov 2004, 18:18)
Stati linistiti daca nu va lispseste inca in cel mai scurt timp va lipsi. Si eu tot asa am stat linistit pana cand din intamplare am observat lipsa ei. Duminica acum 2 saptamani, iar Sambata fusesm pana la Buzau.
Cea mai buna metoda de a o proteja: 1. roata in portbagaj, 2. roata in portbagaj  legata cu lant pentru a nu mai avea nici un chin. In rest nu pot spune ca am recuperat-o greu, am casco si in 5 ore de la constatare Omniasig am avut-o la loc.
*





Mi s-a furat roata de rezerva, am CASCO la BCR...a durat 1,2 luni sa o pot recupera pe cea noua...si asta mai mult din cauza politiei care tine dosarul. A costat 2,8 mil. lei vechi


--------------------
solenza confort - b-37-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumibossus
post 11 Aug 2005, 14:15
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 11 August 05




QUOTE(alexalecu @ 8 Aug 2005, 20:32)
am patit-o si eu cu roata de rezerva: mi-au furat-o. hotul, om finut, macar a pus gratarul la loc, ca sa nu-mi dau seama imediat.
daca poate sa-mi explice cineva, de la cap la coada, care-i procedura cu asigurarile-casco (pentru ca intai o sa ma duc la politie sa declar furtul).
*



Inarmeaza-te cu multa rabdare. Sunt 2 posibilitati: ori iti achizitionezi tu una noua..e cam 3.ooo.ooo lei si tii factura pana ti-ai terminat dosarul, si a 2-a posibilitate...te duci la politie cu masina , declari ca ti-a furat roata, completezi o gramada de acte, dupa aceea te duci la inspectorul de asigurari tot cu masina, ti-o fotografiaza iti face alte acte si....astepti taticule in functie de pilelel care le ai ...ca politia trebuie sa-ti de-a o negatie cu care te reintorci la asigurari sa-ti de-a acceptul de plata pentru roata noua...cu acare te duci la un service si o iei noua...eu am fost la meridian...Toata afacerea a durat o luna si 2 saptamani...si asta dupa ce am intervenit la politie cu cineva..ca sa-,i de-a negatia mai repede.
Deci...pentru detalii trimite mail la....dumibossu@yahoo.com


--------------------
solenza confort - b-37-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 11 Aug 2005, 15:17
Post #49


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Da, cum am mai zis, s-a schimbat procedura si acum dureaza (mult) mai mult recuperarea. Se schimba de 2 ori adrese politie-asigurari.
Eu intre timp mi-am luat roata de rezerva, exact ca cea originala si m-a scos la 1,7 mil lei vechi. Nu-i bai ca ii iau inapoi, dar ca idee - eu am luat janta de la service (am facut comanda-piesa "de origine") - cost 69,72 RON, iar cauciucul montat plus echilibrat de la chemtraders (in curte la marmosim) - 101,21 RON (Matador 165/70 R13 MP12) - deci total aproximativ 170 RON. Pentru cine nu are casco cred ca e o solutie.... smile.gif


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexalecu
post 11 Aug 2005, 16:17
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 05




QUOTE(crocky @ 11 Aug 2005, 15:17)
Da, cum am mai zis, s-a schimbat procedura si acum dureaza (mult) mai mult recuperarea. Se schimba de 2 ori adrese politie-asigurari.
Eu intre timp mi-am luat roata de rezerva, exact ca cea originala si m-a scos la 1,7 mil lei vechi. Nu-i bai ca ii iau inapoi, dar ca idee - eu am luat janta de la service (am facut comanda-piesa "de origine") - cost 69,72 RON, iar cauciucul montat plus echilibrat de la chemtraders (in curte la marmosim) - 101,21 RON (Matador 165/70 R13 MP12) - deci total aproximativ 170 RON. Pentru cine nu are casco cred ca e o solutie.... smile.gif
*


unde-i marmosim-ul ala ?

oarecum offtopic: unde gasesc cauciucuri matador prima 165/60/r14 (ptr. solenza scala) in bucuresti, in zona crangasi / militari / grivita ?


--------------------
dacia solenza - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 11 Aug 2005, 18:27
Post #51


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Marmosim - 13 septembrie intersectie cu trafic greu (Progresului), vis a vis de circa financiara s5. Se intra in curte si se merge cateva zeci de metri.
Cred ca au orice tip de matador...

This post has been edited by crocky: 11 Aug 2005, 18:29


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valioglu
post 11 Aug 2005, 22:52
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 498
Joined: 2 July 04




QUOTE(teodor @ 11 Jul 2005, 14:13)
Cel mai bine ar fi sa legam roata de rezerva cu un lant trecut prin centrul jentii si legat in portbagaj cu lacat.
Asta inseamna sa ii mai dau o gaura in portbagaj.Sau sa tai podeau portbagajului si sa sudez o cusca din tabla unde sa las roata.....
Dar si acolo trebuie sa o leg de ceva, ca daca intra in portbagaj su da cu jula, iar ramana fara roata.Mama ce cerc vicios, cred ca o sa o leg cu un lant , sau cu un jurub lung cu piulita , .....
Am vazut pe o supernova cum se facuse din tabla acea cusca, si avea acces prin portbagaj unsure.gif
*


Zdrangane cu lant. Eu am sistemul antifurt cu surub si e ok si comod.


--------------------
DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 - B-01-DOG
viata e scurta dar nedreapta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bursuck
post 12 Aug 2005, 07:12
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 16 May 03




Lanțul obișnuit se taie instantaneu cu cel mai amărât flex. Un coleg care tocmai s-a întors din Austria a cumpărat de acolo un lanț din oțel special, antiefracție (?!), chiar și cu instrucțiuni de folosință biggrin.gif . Din păcate sunt în germană, așa că suntem în căutarea unui flex ca să-i testăm calitățile.
Omul a rămas de două ori fără roata de rezervă la Solenza. A doua oară o legase zdravăn cu un lanț.


--------------------
Dacia Solenza (In)Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexalecu
post 12 Aug 2005, 10:16
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 05




QUOTE(crocky @ 11 Aug 2005, 18:27)
Marmosim - 13 septembrie intersectie cu trafic greu (Progresului), vis a vis de circa financiara s5. Se intra in curte si se merge cateva zeci de metri.
Cred ca au orice tip de matador...
*


stii cumva si ce program au ?


--------------------
dacia solenza - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 12 Aug 2005, 10:23
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Mai bursuc tu ai vazut Flex pe acumulatori?
Ca altfel tre' sa umble hotii cu grupul electrogen la ei frate !
Si oricum daca pui lant sansele se o mai fure scad dramatic, ca n-or umbla toti echipati, au acolo o ranga nenorocita si gata.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 12 Aug 2005, 12:40
Post #56


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(alexalecu @ 12 Aug 2005, 11:16)
stii cumva si ce program au ?
*



Nu stiu exact ce program au in timpul saptamanii, dar eu am fost sambata pe la 11 si mai aveau program pana pe la 14.


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexalecu
post 12 Aug 2005, 12:44
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 05




QUOTE(crocky @ 12 Aug 2005, 12:40)
Nu stiu exact ce program au in timpul saptamanii, dar eu am fost sambata pe la 11 si mai aveau program pana pe la 14.
*


bun si asa
stii cumva ce dimensiune are janta pentru solenza scala ?
de cauciuc, ziceai: Matador 165/70 R13 MP12, tot asta este din fabrica si pe roata de rezerva la scala ?

This post has been edited by alexalecu: 12 Aug 2005, 12:44


--------------------
dacia solenza - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 12 Aug 2005, 13:14
Post #58


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Janta de aliaj usor la scala =14''
La roata de rezerva = 13'' din tabla (din cate stiu)
Si anvelopa cred ca este 165/70 R13 la cea de rezerva (la cea de 14 cred ca este 165/65 R14, sa ma corecteze cineva daca gresesc).


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexalecu
post 12 Aug 2005, 13:59
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 05




QUOTE(crocky @ 12 Aug 2005, 13:14)
Janta de aliaj usor la scala =14''
La roata de rezerva = 13'' din tabla (din cate stiu)
Si anvelopa cred ca este 165/70 R13 la cea de rezerva (la cea de 14 cred ca este 165/65 R14, sa ma corecteze cineva daca gresesc).
*


merci.
intr-adevar, la roata de 14 de scala, este 165/65/r14.
si cauciucul pentru roata de rezerva, este ala de l-ai mentionat in postul de mai sus ?


--------------------
dacia solenza - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 12 Aug 2005, 14:06
Post #60


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Pai...da smile.gif


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:43
Forum Renault