DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> AUSTRALIA GP, Detalii despre circuit

TMihai
post 19 Mar 2007, 14:14
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(sandman_ @ 19 Mar 2007, 14:10)
Teoretic n-ar avea motive sa ramana fara motor


Doar fara cutie de viteze dupa cum am vazut.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 19 Mar 2007, 15:14
Post #92


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




KR stie sa conduca. S-a vazut si in 2005 cand s-a batut la baioneta cu Alonso insa in 2006 n-a mai avut motor si cu asta basta.

Cred ca mix-ul dintre Kimi si Ferrari este de departe cel mai otravitor pentru toti ceilalti piloti. Alonso trebuie sa munceasca pe branci cu McLaren sa stoarca din masina aia tot ce se poate. Altceva despre McLaren nu pot zice, au de muncit si le urez bafta. S-ar parea ca se descurca mai bine cu Bridgestone decat Renault.

In ce priveste faptul ca nu prea munceste pentru masina Kimi, cred ca Massa e un back-up foarte bun avand in vedere ca-i urmasul lui Schumacher si ca din cate stiam Schumacher va ramane cu Ferrari ca un fel de director tehnic sau ceva de genul asta. Nu e nimic pierdut la Ferrari cu plecarea lui Schumacher.

Renault din pacate a pierdut campionul dar din cate stiu Kovalainen era omul de teste numarul unu la Renault si cand era Alonso. O fi facand el greseli insa inca nu mi-am pierdut speranta in el. Sper sa fie un fel de diamant neslefuit inca. De la Fisichela din pacate nu-mi pun decat speranta la capitolul puncte. Eu sunt cu Renault pana il retrage Ghosn din F1.

Despre celelalte echipe, o sa vedem cum merge treaba pe parcurs.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 19 Mar 2007, 15:42
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(ssilviu @ 18 Mar 2007, 23:18)
Ce live timing? Da link! Acolo arata acum timpii sectoarelor din ultimul tur.
*



Acum nu mai arata, insa am urmarit cursa si pe formula1.com live timing, si daca iei timpii pe sector ai lui Kimi cand a scos fastest lap, Alonso a facut si el aceeasi timpi, insa nu intr-un singur tur. De ex, pe sect. 3 a BATUT timpul de fastest lap al lui Kimi cand a intrat a 2-a oara la boxe (de a iesit in fata lui Hamilton).

Oricum, e clar ca Ferrari sunt in acest moment in fata, si restul sunt dupa ei, insa eu cred ca e departe sa se fi jucat campionatul si semnele nu sunt asa bune pentru Ferrari, cu un motor crapat.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 19 Mar 2007, 15:46
Post #94


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Si rezultatele totusi tongue.gif
melbournefu2.jpg


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 19 Mar 2007, 15:49
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Mie mi se pare ciudat sa tin cu Kimi, dar cred ca dupa ce o sa ma obisnuiesc cu el in rosu o sa fie OK...oricum astept mult mai mult de la Massa smile.gif

Comentariul "la inaltime" ca de obicei mad.gif Miki cu "stirile" lui despre pilotii nostri care sunt cei mai buni dintre cei buni...aici a fost un moment interesant, nu stiu daca l-ati remarcat: Miki tot incerca sa ne spuna despre Sechelariu ("cel mai tanar pilot de monopost din lume"!!!), Marinescu si...cred ca mai era cineva, iar Bonifaciu ii tot taia vorba...de trei ori s-a intamplat asta smile.gif Oare sa fie semnele unei rupturi a acestei "echipe" indestructibile? smile.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 19 Mar 2007, 15:50
Post #96


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Melbourne 2007 highlights


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 19 Mar 2007, 17:10
Post #97


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(DigitalScribe @ 19 Mar 2007, 15:14)
Nu e nimic pierdut la Ferrari cu plecarea lui Schumacher.
*



Asa este.

Dar sa stii ca am avut un sentiment al naibii de ciudat duminica dimineata cand, uitandu-ma la cursa, nu mai auzeam numele "Michael Schumacher".
Sunt fan Ferrari in primul rand si apoi fan Schumi. Insa atat de mult s-a asociat numele Ferrari F1 de Schumi (si invers), incat, ieri dimineata, stiind ca germanul nu mai era la volanul unui Ferrari, cursa mi s-a parut mai putin interesanta.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rotuning
post 19 Mar 2007, 20:40
Post #98


Australanthropus olteniensis


Group: Members
Posts: 337
Joined: 18 June 04
From: pe langa Buridava




Probabil ca va castiga echipa care-si va stabili cel mai repede cine este pilotul nr 1 si cine locotenentul. Cu 2 "tunuri" e greu sa castigi un campionat (mai ales la Ferrari). Din punctul asta de vedere in "pole" pare sa fie McLaren.


--------------------
RENAULT Megane 2.2 1.6 16V CD 2006
TOYOTA NGYaris 1.3 VVT-I Luna LCA M/M
ARO 11.9 1.6D
ex:Dacia Solenza Clima 1.4 MPi
ex:AlfaRomeo33 1.5 ie
ex:DaciaNovaGT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 20 Mar 2007, 09:22
Post #99


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




Tyre switch has hit us, claims Briatore
19/03/2007

Having described Heikki Kovalainen's maiden F1 performance as "rubbish", and advised that it is time that backmarkers be discipline with a rifle, Renault boss Flavio Briatore turned his attention on tyres.

Speaking to reporters following a disappointing season opener, during which his lead driver, Giancarlo Fisichella, had to be given a wake up call, Briatore said: "We know we are behind, we knew this from the beginning. We have a problem because the moment we put the Bridgestone on the 2006 car, immediately McLaren was quicker than us. Our car was so well-balanced with the Michelins, we lost more than anybody.

"The performance today really was a little bit worse than what we expected," he admitted.

Although Fisichella eventually finished fifth, over a minute behind the winner, it should not be forgotten that Felipe Massa started from the back of the grid and finished less than 0.4s behind the Italian. Had the Brazilian not suffered a technical failure in qualifying there is every reason to believe that he would have finished on the podium, with the lead Renault possibly finishing sixth.

That said, Renault, in addition to a strong basic package, has continuity, and therefore it would be ludicrous to start talking of the end of its reign. In previous seasons the doom and gloom mob have focussed on Ferrari and Michael Schumacher, now it has a new target.

That said, the French team's Executive Director of Engineering, Pay Symonds, admitted that there is work to be done: "I did think we could outrace BMW and we didn't outrace BMW," he said. "The fact that we've now got a better picture now of the relative competitiveness doesn't really alter the way we go about things.

"This time last year we were out in front but we were still working pretty hard to make sure that we stayed there," he continued. "The important thing is to try and analyse where we can best put the limited resources that you always have to try and close that gap down, and that's really where the analysis will be going on this week. We have three days of testing in Malaysia before the next race, there are a few new bits coming as always, so we're working from there."


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 20 Mar 2007, 10:34
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Am remarcat si eu momentele in care Bonifaciu i-a taiat-o lui Miki... Se pare ca Bonifaciu a mai inteles criticile si nu se mai abereaza atata, in schimb Miki continua cu mare arta. Greseli peste greseli, aberatii, comentariu nelegat de ce se intampla in cursa (asta nu ca cursa a fost foarte spectaculoasa si era ceva de comentat....).


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 20 Mar 2007, 15:10
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE
Ron Dennis acuza BMW
Team Managerul echipei McLaren, Ron Dennis, acuza echipa BMW ca l-a privat de castigarea Marelui Premiu al Australiei.
Pilotii echipei McLaren, Fernando Alonso si Lewis Hamilton, au luat startul de pe pozitiile 2 si, respectiv, 4 ale grilei, ambii optand pentru pneurile dure.
Totusi, Nick Heidfeld si al sau BMW , care era prins intre cei doi, a decis sa plece cu pneuri de compozitie moale, ceea ce i-a oferit aderenta mai buna la start si cu  o cantitate mai mica de benzina.
Acesti factori i-au permis BMW-ului sa treaca in fata celor doua McLaren-uri chiar de la start si sa isi mentina aceasta pozitie pana la primul pit-stop.
Aceasta strategie a echipei BMW l-a facut pe Dennis sa creada ca acesta a fost motivul pentru care McLaren a fost invinsa de Kimi Raikkonen cu Ferrari.
"Cursa noastra a fost compromisa de strategia lui Heidfeld, pe care nu l-am inteles", a spus boss-ul echipei McLaren.
"Am fost tinuti departe de Kimi in prima parte a cursei de catre Heidfeld si apoi a trebuit sa adoptam o strategie realista, neputand sa mai recuperam timpul pierdut".

Marius Moise


Bine ca nu cere sa-i descalifice.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 20 Mar 2007, 15:35
Post #102


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




am vizionat si eu azi noapte cursa de la Melbourne de la cap la coada, preluata de la televizunea TEN din australia.
comentariile sunt excelente dupa parerea mea, te fac sa te uiti la cursa desi nu se intampla mare lucru, mai gresesc si ei dar se corecteaza, vocea si stilul de vorbire al unuia dintre comentatori seamana cu a unui actor de la Monty Python biggrin.gif
cand se transmit "team radio" se face liniste apoi comenteaza ce s-a transmis catre sau de la pilot.
din pacate se intrerupe cursa pentru publicitate. sad.gif de vreo patru ori.

impresii despre cursa. e o senzatie ciudata sa vezi martoaga rosie si sa nu auzi de shumi. parca imi lipseste si mie desi nu l-am suferit.
fisico parca vrea neaparat sa loveasca masina de alta masina. nu foarte sportiv ca sa spun asa.
kove, ca nu are masina e una, dar mai mult a mers pe langa pista. comentatorii de la ten spuneau ca este vorba de o subvirare a tuturor masinilor cand trec de pe cauciucuri tari pe cauciucuri moi, asa se plang pilotii. toate ca toate dar ceilalti au reusit sa stea mai mult pe pista.

sper sa nu vedem ziua cand ferrari international assistance (FIA) va decide ca singura echipa care mai poate alerga in F1 sa fie Ferrari.

pacat ca se impun atatea reguli stupide menite probabil ca formula 1 sa fie pe placul lor si al buzunarelor lor, si nu al spectatorilor.
chiar daca ferrari este principalul avantajat ca s-a ramas pe brigestone, nu cred ca imbratiseaza regulamentul actual in totalitate.

iata si un scurt filmulet cu startul cursei preluat de pe TEN.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 21 Mar 2007, 14:35
Post #103


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




sorin_f39:Vezi cate campionate. cate curse a castigat Schumi din totalul celor castigate de Ferrari, poate ca nu el a fost cel mai important dar totusi...nu ai cum sa neglijezi.Poate ca o parte din succesul Ferrari se datoreaza lui.

Se stie ca Schumi testa foarte mult lucru foarte important. Kimi are unele probleme din cate se aude cu un viciu, si se spune ca se multumeste sa se urce doar in masina.Desigur e exagerat dar ca in orice lucru adevarul e la mijloc.

Multe din masinile de strada au fost dezvoltate impreuna cu Schumi.Nu stiu ce va face Kimi.NU ma intelegeti gresit, nici nu il slavesc pe Schumi, dimpotrive Kimi e mai simpatic decat el.biggrin.gif

Un lucru ce trebuie subliniat e ca cel mai mare aport il au cauciucurile in tot deznodamantul.Anul trecut Renault a profitat de cauciucuri, acum Ferrari o face. Diferente mici in calitatea lor influenteaza radical consumul
aderenta..si diferente de procente in calitate au o influenta imensa in distribuirea puterii.

This post has been edited by Arhimede: 21 Mar 2007, 14:38


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 21 Mar 2007, 15:25
Post #104


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Si kimi poate testa mult (daca nu trage un karaoke cu o seara inainte, ca anul trecut la Jerez), insa MS chiar stia sa dezvolte masina, sa comunice cu mecanicii. Stiu ca prin 99 spunea un mecanic care era la Ferrari de vreo 20 si ceva de ani ca nici un pilot cu care a interactionat el nu furniza informatii despre comportamentul masinii la fel ca MS.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 21 Mar 2007, 20:28
Post #105


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Da, si daca acelasi lucru se spunea si despre Senna


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 21 Mar 2007, 22:05
Post #106


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Si din '94 pana in '97 (inclusiv) McLaren au stat numai pe locul 4 la constructori.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TinCup
post 30 Mar 2007, 13:52
Post #107


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Fisicooo @ 18 Mar 2007, 02:24)
...cireasa de pe tort faza de cascadorii rasului China 2006 cand saracu Fisi l-a ajuns si la aparat eroic pe Alonso de Schumi mai tineti minte cum pe linie dreapta cele 2 masini Renault mergeau una langa alta ca Shumi sa nu treaca pentru ca Alonso se tara efectiv pe traseu pana cand intr-un final dupa ce toata lumea era pe jos de ras i se da unda verde lu Fisi sa il depaseaca pe marele Alonso(de neimaginat nu,) acesta ii da lu Alonso 1 min in 15 ture ca in finalul cursei totul sa revina la normal si sa i se ceara lu Fisi sa se opreasca efectiv si sa ii cedeze locul 2 marelui Alonso.
...
Trullli la fel a patit in 2004 dupa ce l-a dominat clar pe Alonso in prima parte a sezonului brusc in a doua parte a inceput sa aiba probleme cu masina si a fost dat afara inainte de terminarea sezonului numai pt. ca  a deschis gura si a spus adevarul .

Trebuie sa te contrazic.. dar cel putin in cele 2 afirmatii parerea mea e ca nu ai deloc dreptate.
In China Alonso se lupta pentu titlul mondial, avea nevoie de sprijinul coechipierului pentru a-l incetini pe Schumi pana isi revin cauciucurile, si Fisi ce-a facut? A fortat cat a putut sa se apropie de Alonso si sa-l depaseasca, in fata unui Schumi caruia nu-i venea sa creada ce cadou primeste. Alonso a fost foarte dezamagit dupa cursa, 90% din victorii le-a obtinut fara cel mai mic ajutor de la Fisi, si cand avea nevoie de putin ajutor de la el a fost lasat balta.
Si Trulli a fost dat afara pentru ca in 2004 a fost depasit in ultima curba a ultimului tur, chiar in fata tribunei Renault, de catre Barichello. Sau ma rog, asta a fost picatura care a umplut paharul.


--------------------
Renault Megane II bicorp, 2004
Megane II Bicorp Confort Dynamique 1,5 dCi 80 CP 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 30 Mar 2007, 15:20
Post #108


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




La fel cum au patit Fisico in Japonia 2005 si Kimi in Canada 2006.

This post has been edited by ssilviu: 30 Mar 2007, 15:21


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 12 Mar 2008, 18:39
Post #109


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




----------
Weekend weather update - 35 degrees plus in Melbourne

Welcome to the season-opening Australian Grand Prix in Melbourne’s Albert Park.

The start of the 2008 FIA Formula One World Championship looks likely to enjoy settled weather. It’s due to be partly cloudy on Thursday with an ambient temperature high of 34 degrees Celsius, and that will be the story for the remaining three days, albeit with a rise from Friday to 36 degrees.

The 5.303 km (3.295 mile) circuit remains unchanged since Kimi Raikkonen put his Ferrari on pole position in 2007 in 1m 26.072s before winning the race from the McLarens of Fernando Alonso and debutant Lewis Hamilton.

The race will run over 58 laps or 307.574 kilometres (191.12 miles) and will start at 15.30 hours local time (04.30 hours GMT).
---------


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fisicooo
post 12 Mar 2008, 23:00
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 20 March 06
From: Constanta




in sfarsit Fisico a scapat de sclavia de la Renault unde a avut 3 ani de cosmar care i-au distrus cariera Briatore si-a batut joc de el in ultimul hal a fost facut pres pentru ca copilul protejat a lui Briatore Alonso sa castige.Dar cum Dumnezeu nu doarme marelui Alonso i s-a aplicat acelasi tratament la McLaren si a fost umilit de copilul minune Hamilton.Si uite asa in 2008 lucrurile au revenit la normal Alonso s-a intors la echipa lui unde e ridicat in slavi de Briatore ( sincer il compatimesc pe Piquet) iar Fisico ca de obicei o sa faca minuni cu o masina mediocra de o sa-i lase pe multi cu gura cascata pentru ca nu o sa i se mai pune bete in roate, iar Hamilton o sa castige primul titlu din cariera sper sa-i bata recordul lui Schumi.


--------------------
Dacia Logan 1,5 dci 2006, laureate - CT-02-SEY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bliss
post 12 Mar 2008, 23:03
Post #111


-


Group: Members
Posts: 937
Joined: 10 July 06




QUOTE(Fisicooo @ 13 Mar 2008, 00:00)
in sfarsit Fisico a scapat de sclavia de la Renault unde a avut 3 ani de cosmar care i-au distrus cariera

Da, asteptam lucruri marete de la el acum. biggrin.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 13 Mar 2008, 09:04
Post #112


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(Fisicooo @ 12 Mar 2008, 23:00)
in sfarsit Fisico a scapat de sclavia de la Renault unde a avut 3 ani de cosmar care i-au distrus cariera Briatore si-a batut joc de el in ultimul hal a fost facut pres pentru ca copilul protejat a lui Briatore Alonso sa castige.Dar cum Dumnezeu nu doarme marelui Alonso i s-a aplicat acelasi tratament la McLaren si a fost umilit de copilul minune Hamilton.Si uite asa in 2008 lucrurile au revenit la normal Alonso s-a intors la echipa lui unde e ridicat in slavi de Briatore ( sincer il compatimesc pe Piquet) iar Fisico ca de obicei o sa faca minuni cu o masina mediocra de o sa-i lase pe multi cu gura cascata pentru ca nu o sa i se mai pune bete in roate.
*


Saracu' Fisico, a fost negru pe plantatie la Renault. L-au fortat francezii sa stea la ei, sa trudeasca si sa fie sclavul lui Alonso. A facut minuni Fisico cu vreo masina? Ca eu nu-mi amintesc. O victorie obtinuta la masa verde cu Jordan ti se pare minune? Sau e vorba de altceva ce imi scapa mie?

QUOTE(Fisicooo @ 12 Mar 2008, 23:00)
iar Hamilton o sa castige primul titlu din cariera sper sa-i bata recordul lui Schumi.
*


Continua sa speri, dar recordul lui Schumi e cam greu de atins.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 14 Mar 2008, 10:39
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Rezultatele antrenamentelor de azi aici


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Mar 2008, 13:18
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Aoleu unde e Williams-ul din avatarul meu!
Clasamentul e fix cum m-am asteptat si eu si probabil multi dintre noi!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai5
post 15 Mar 2008, 09:24
Post #115


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 2 September 04
From: Craiova




Rezultate Calificari:

1. Lewis Hamilton
2. Robert Kubica
3. Heikki Kovalainen


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005-1.6 16V - DJ-06-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan22y
post 15 Mar 2008, 09:41
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.501
Joined: 7 June 06
From: Wallendorf




Imi cer scuze, nu am vazut calificarile in direct, ce s-a intamplat cu Kimi? Probleme motor? Vad ca a parcurs doar 3 tururi pentru sesiunea Q1.


--------------------
R M 8 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bear_mc
post 15 Mar 2008, 11:00
Post #117


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




What?? Alonoso pe 12. sad.gif


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 15 Mar 2008, 11:26
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




radmasa.gif Tipic Ferrari. Muschi aratati in teste si antrenamente, anorexici in calificari. Sper ca in cursa sa mai recupereze din handicap. Din cate am inteles Kimi a avut pbl cu pompa de combustibil. Massa ca de obicei a avut pbl cu temp pneurilor, cu traficul, bla bla etc. rolleyes.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myx4ever
post 15 Mar 2008, 15:40
Post #119


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 15 June 07
From: Timisoara




Massa iar a avut probleme cu pantofii creca l-au cam strans.
Alonso cica ar fi reusit sa intre in Q3 fara nici o problema insa in ultimul tur rapid cand cica Briatore"era 0.4s mai rapid decat pragul" diferentialul masinii a cedat.
Piquet saracul mai trebuie sa invete circuitul, pentru el maine va fi o cursa de recuperare si invatare sper numai sa aduca masina la final si sa ofere informatii inginerilor pt dezvoltare". Maine ma astept ca Alonso sa termine in primii 6 cel putin, asta daca ne luam dupa echipa "ca on the long runs we are very strong"


--------------------
Renault Laguna 2003
Renault F1 Team ROCKS !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fisicooo
post 15 Mar 2008, 20:28
Post #120


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 20 March 06
From: Constanta




haha exact ce spuneam noul negru pe plantatie la Renault e Piquet saracul de el.Daca Fisi cu toate piedicile puse de propria echipa era in primii 10 Piquet a batut recordul PENULTIMUL CU RENAULT.Si cand te gandesti ca toata lumea zicea ca Renault de aceea a cazut in 2007 ca nu are piloti azi s-a demonstrat ca masina e de vina pana si marele THE GOD Alonso a terminat pe locul 11.
Hamilton anul asta o sa se plimbe in 2007 a pierdut titlul printr-un ghinion teribil pe o greseala de copil in China pregatiti-va fratilor din 2008 pana cam prin 2015 Hamilton o sa se plimbe pe circuite o sa castige lejer pe putin 10 titluri de campion mondial are timp suficient la ce varsta are acum 23 ani pana la 35 - 40 de ani

15 Mar 2008, 20:43:
daca a castiga in 2003 cu Jordan cea mai slaba masina din formula 1 atunci cursa din Brazilia( CEA MAI SPECTACULOASA CURSA DIN ISTORIE DE CAND URMARESC FORMULA 1) cand l-a depasit in ultimul tur pe marele Raikonen de la McLaren pe pista ca la carte , daca asta nu e minune atunci ce minune se poate face in Formula 1?
Apropo are cineva pe un cd-dvd cursa din Brazilia 2003 cea de pe ploaie in care intr-o curba au iesit pe rand aproape 10 masini acea cursa chiar merita de pusa in rama pentru eternitate.

Priviti aceste 4 minute din aceasta cursa nebuna si o sa cadeti pe spate mai ales finalul e shock.
De accea tin cu Fisichella.

This post has been edited by Fisicooo: 15 Mar 2008, 20:43


--------------------
Dacia Logan 1,5 dci 2006, laureate - CT-02-SEY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
14 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 23:07
Forum Renault