DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Polona X Dacia, D-zeu sa-l ierte

costi
post 4 Dec 2004, 19:54
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




O stire:
"o masina a unei ambasade nu a acordat prioritate si a lovit un taxi pe care l-a proiectat intr-ul stilp. Soferul grav ranit iar pasagerul mort" .

Unul din multele accidente zilnice. Nimic spectaculos. Nici macar alcolemia de 0,09%. Autorul a refuzat recoltarea de singe pt ca nu se foloseau acele ambasadei (!). Dupa unele surse autorul a parasit RO.

Pt cine a avut ceva mai bun de facut, autorul era puscas marin, ambasada era a SUA iar victima Teo Peter, basistul de Compact.

Daca versiunea parasirii RO este adevarata eu nu mai dau doi bani pe modelul american. Ar fi o desconsiderare totala a justitiei (asa cum este ea in RO) si o sfidare a celor mai elementare norme de drept. Acum inteleg de ce s-au straduit atita sa obtina aprobarea noastra pt ca actele militarilor USA sa fie exceptate de judecata Curtii Internatioanle de Justitie. Am facut-o si pe aia (am semnat si apoi in stil dimbovitean am scaldat-o) mergem "sold la sold" in cadrul NATO si totusi (se pare) respectivul a fost urcat in primul avion "outside".

Sint profund revoltat si-mi vin in minte nenumaratele episoade in care America a vrut sa demonstreze ca este mai presus de orice, chiar si de ONU (mai nou vor sa-l schimbe pe Anan dupa ce ani de zile nu si-au platit cotizatia).

Sint curios cum vor evolua lucrurile desi mai mult ca sigur ca nu vom mai auzi nimic in scurt timp. Pacat de Teo Peter. Sind sigur ca admira America ceea ce nu se mai poate spune despre mine!


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 4 Dec 2004, 19:59
Post #2


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Dumnezeu sa-l ierte pe Teo !


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Dec 2004, 20:11
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Macar a murit instantaneu
Nici nu a stiut ce l-a lovit.
Ca la Hirosima......


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 4 Dec 2004, 20:20
Post #4


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Dumnezeu sa-l ierte!!!!
ashu, te astept sa-i ridici in slavi pe americani!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lolek
post 4 Dec 2004, 20:22
Post #5


Ignorog


Group: Members
Posts: 93
Joined: 4 October 04




Dumnezeu sa-l ierte.


Si pe partea cu ambasada as vrea sa spun o povestioara. Anul asta in primavara am facut cerere de viza care fiind o chestie destul de complexa, cei din state cand au auzit ca dureaza vreo 20+ zile de la cerere pina la infatisare au amanat nedefinit chestiunea pentru care trebuia sa ma duc acolo, la modul "ia tu viza si vedem pe urma".

Morala: un decrepit idiotic de la ambasada, pirpiriu, cravata galbena culoarea febrei mi-a tras-o frumos : "cum? sunteti 23 de milioane in tara asta care aplicati pentru viza asta si tu-mi spui mie ca nu stii data exacta a plecarii?".

I-am atras atentia bivolului ca in formular data plecarii e trecuta ca "optional" si ca "nu, nu stiu data plecarii pentru ca nu depinde de mine".

Avand in vedere ca nu eram cu un scop personal acolo, mi-am inghitit in gat nodulul care-mi zicea sa-i spun sobolanului ca nu mai suntem 23 de milioane de multisor si ca chiar daca am fi, nu vad de ce ar trebui sa ascult porcariile si insultele lui, trecand usor in registrul cu mama si origini si infipt un pumn intre ochelari + proiectat pe peretele din spate.

Asta e parerea mea despre calitatea personalului Ambasadei USA la Bucuresti: niste imbecili nesimtiti, cel putin doi dintre ei cu care am avut "oroarea".

In schimb personalul de paza e serviabil si de treaba pe acolo...cred ca ma refer la partea de personal "baieti de-ai nostri". Oricum vorbeau romana ca la mama acasa aia cu care am avut de-a face. Mai un pipi mai o "si eu unde merg acuma?" ca am stat daca-mi aduc aminte bine vreo 6 ore pe acolo.

This post has been edited by Lolek: 4 Dec 2004, 20:26


--------------------
Dacia Pobeda - B-**-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Dec 2004, 20:23
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




@ Marty; Ashu a trecut pe aici dar n-a zis nici pis smile.gif

This post has been edited by costi: 4 Dec 2004, 20:25


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Dec 2004, 20:37
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Despre spiritul arian al ambasadei SUA se poate povesti la infinit. Indivizii se cred supemen.
O sa va spun doar de doua cazuri pe care le stiu personal.
Unei rude care vroia sa-si viziteze fata in State i-au refuzat viza pe motiv ca nu ofera garantii suficiente ca se intoarce. Omul avea peste 50 de ani si era doctor.
Alt caz vazut de mine. Astepta sa iau viza si un tip in fata mea explica de ce vrea sa mearga. Spunea ca are o afacere aici si ca merge sa contacteze parteneri de business. Tipa de dincolo de ghiseu l-a lasat sa-si bata gura si i-a spus ca nu i se aproba viza.
"De ce" a intrebat omul?
"Because I say so!" a fost raspunsul si i s-a trintit ghiseul in fata.

This post has been edited by costi: 4 Dec 2004, 20:42


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 4 Dec 2004, 20:40
Post #8


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




De ce am impresia ca acest topic se va transforma invariabil in "americanii-s de vina, bipu-i in gura sa-i bip" ???


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Dec 2004, 20:44
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Asa incep revoltele/razboaiele: de la o petarda sau un accident.
Pe mine m-a intors pe dos chestia asta.
Cum spunea T Chirila in Hotel Cismigiu: "americanii's de vina f***i in gura sa-i f*t"

This post has been edited by costi: 4 Dec 2004, 20:50


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 4 Dec 2004, 21:17
Post #10


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




La cererea publicului raspund. E trist ce i s-a intamplat cantaretului respectiv. Dumnezeu sa-l ierte!
N-am raspuns pana acum pentru ca n-am vrut sa transform topicul asta in ce nu este. Persist in a nu analiza remarcile absurde de pe aici. Daca voi vreti ca americanii (ca popor) sa fie de vina pentru ce a facut retardul ala, so be it: americanii sunt niste dobitoci criminali, iar dovada suprema ne-a fost oferita in seara asta la stiri. Multumiti?


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 4 Dec 2004, 21:22
Post #11


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Sincere condoleanta familiei, in special lui Teo Jr., care imi e prieten... Teo Sr. organizase zilelel acestea un festival la Bucuresti, cu nume legenda din aria rock-ului international... ALTAR, trupa mea romaneasca de suflet, si trupa fiului sau , trebuia sa cante...cine poate relata ce s-a intamplat...


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lolek
post 4 Dec 2004, 21:42
Post #12


Ignorog


Group: Members
Posts: 93
Joined: 4 October 04




QUOTE(ashu @ 4 Dec 2004, 21:17)
La cererea publicului raspund. E trist ce i s-a intamplat cantaretului respectiv. Dumnezeu sa-l ierte!
N-am raspuns pana acum pentru ca n-am vrut sa transform topicul asta in ce nu este. Persist in a nu analiza remarcile absurde de pe aici. Daca voi vreti ca americanii (ca popor) sa fie de vina pentru ce a facut retardul ala, so be it: americanii sunt niste dobitoci criminali, iar dovada suprema ne-a fost oferita in seara asta la stiri. Multumiti?
*



Ma simt cu musca pe caciula pentru ca in momentul despre care am povestit am injurat destul intr-un anume fel (in sine, totusi).

Oricum, aici am criticat doar personalul unei institutii de pe-aci, pe aproape, fara sa generalizez. Ba chiar am precizat "cel putin doi dintre ei cu care am avut "oroarea"".

Si adaug doar faptul ca ii cred in stare sa-l scoate pe respectivul basma curata odata cu scosul din tzara.

Nu exista padure fara uscaturi, insa o institutie de genul ambasadei ar trebui sa aiba un anume prestigiu care din pacate, din punctul meu de vedere ii lipseste.

This post has been edited by Lolek: 4 Dec 2004, 21:45


--------------------
Dacia Pobeda - B-**-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Dec 2004, 21:45
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




@ashu: nu generalizez dar uneori anumite fapte/situatii se cumuleaza si ajungi si la unele concluzii la cald; nu poti sa nu remarci uneori ca lucrurile nu sint asa cum clameaza ei ca ar trebui sa fie sau cum ne cer noua (sa altora) sa facem (faca).
@RIon pai am spus eu mai sus; tot-terenul americanului nu a acordat prioritate in intersectia cu pricina si a percutat si aruncat Dacia taxi (parca Supernova) intr-un stilp peste drum.
Impactul a avut loc pe locul mortului, unde se pare ca se gasea Teo....


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 4 Dec 2004, 21:48
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




odihneasca-se in pace si Dumnezeu sa-l ierte


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 4 Dec 2004, 21:50
Post #15


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Nota autorului: COSTI, e vorba de Teo Peter Sr. si Jr. Jr. e in ALTAR, Sr. era in Compact.


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Dec 2004, 21:55
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Da stiu (cel putin de Sr). Mi-a scapat mie ceva?


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 4 Dec 2004, 21:58
Post #17


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Da, voiam detalii despre concerte,si despre trupa Altar, daca au cantat sau nu...


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 4 Dec 2004, 22:00
Post #18


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




As vrea sa mai adaug cateva lucruri. Daca chestia se musamalizeaza, cei din amabasada americana care participa la asa o mizerie sunt de ultimul kkt. Nu e mai putin adevarat ca si autoritatile romane vor fi vinovate in aceeasi masura, n-ar trebui sa accepte asa ceva. Insa cunoscand ce podoabe avem, mai ca sunt tentat sa cred ca romanii vor propune primii sa se musamalizeze totul.
As vrea sa nu uitam ca acum cateva luni, sotia unui senator ROMAN a omorat din vina ei mai multi oameni lasand o fetita minora orfana de ambii parinti. Pe langa faptul ca nu stiu ca femeia vinovata sa se afle la parnaie in aceste momente, atat eu cat si ceilalti de pe acest forum NU suntem vinovati nici de fapta in sine, nici de ce au facut sau vor face autoritatile ca sa o scape basma curata. Ganditi-va si la asta...


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 4 Dec 2004, 22:04
Post #19


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Chiar, cine mai are informatii noi in cazul paunescu? scris cu minuscula, ca nu merita.


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Dec 2004, 22:08
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




@ scuze RIon nu m-am prins; nu stiu nimic despre despre concert ....
Tinind cont ca Teo era implicat in organizarea lui banuiesc ca se va anula.... sper

Ashu ai perfecta dreptate; si exemplele pot continua cu accidente facute de fotbalisti, deputati, manelisti; musamalizarea astora nu ma mai mira; stiu in ce mizerie ne scaldam;
M-ar mira daca s-ar face ceva (imi aduc aminte de deputatul Stefanoiu care clama ca amincat mere verzi si i-a crescut alcoolemia).
Ce m-a revoltat in cazul asta a fost stirea conform careia individul a fost teleportat la o baza afara; s-ar putea sa fie inca o gafa a celebrilor jurnalisti romani;
Daca insa e adevarat, atunci avem o cel putin o problema morala.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 5 Dec 2004, 08:06
Post #21


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




QUOTE(costi @ 4 Dec 2004, 22:08)
Ce m-a revoltat in cazul asta a fost stirea conform careia individul a fost teleportat la o baza afara; s-ar putea sa fie inca o gafa  a celebrilor jurnalisti romani;
Daca insa e adevarat, atunci avem o cel putin o problema morala.
*

Ce vorbesti Frant?
Nu e nici o problema morala.
Care a fost singura tara europeana care a votat conventia privind impunitatea acordata soldatilor americani pentru fapte savarsite pe teritoriul altor tari?
Aud?
Romanicaaaaaa!
Ala era puscas marin, adica soldat.
In baza conventiei amintite romanasii nu-i pot face nimic.
Asa ca a fost trimis la o baza americana pentru a putea fi judecat/condamnat!
Pe cat puneti pariu ca va fi condamnat de ai lui?


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 5 Dec 2004, 08:56
Post #22


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Pe oricat ca da!


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxcor
post 5 Dec 2004, 11:23
Post #23


Acaru' Păuna


Group: Members
Posts: 272
Joined: 18 February 03
From: Bucuresti - Dorobantzi




dumneazeu sa-l ierte si sa-l odiheasca ... pacat mare ... pacat ... pentru ca era un OM ...


--------------------
Hyundai TUCSON 2,7 V6 AT 190 CP GLS 4WD Premium - 2007 - B 07 LUS
Batrân, bolnav și cu nervii la pamant ... ultimii 20 trecura mai repede ca primii 20 ... ardeti cât puteți ...
Ex: 1300, 1310, Supernova, Solentza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 5 Dec 2004, 11:48
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




on topic:

Compact a fost viata mea la un moment dat si pierdere lui Teo e ingrozitoare mai ales prin stupizenia ei si prin lipsa unui responsabil care sa plateasca ceea ce a facut!!!

total offtopic si cu scuzele de rigoare:

pentru cei care, inca, mai cred ca strainii sunt asa ceva extraordinar si de invidiat ca onestitate si cavalerism etc., iar noi suntem de cacao iata o intamplare cu ambasadorul Canadei. Nenea Kenneth se intorcea de la o paranghelie si pe Kisseleff poc il loveste in Mertzanul comanda speciala un tovaras de pahar francez si sef pe tot BRD-ul romanesc cu jepanu'. Urat accident! Constatarea o fac eu la Casa Auto. Peste ceva vreme trebuia sa fac o reconstatare...ma suna si ma cheama si se ofera sa ma ia si sa ma aduca la sediu. Nu spun ca tot timpul engleza si figuri de parca eram in Canada si nu in Romania plus jigniri adresate sistemului de asigurari de la noi in general si in particular societatii mele(ca nu-i dau masina, ca nu-i dau daune morale etc) uitand ca la ei o asigurare nu e 50 de euro cat daduse cel care l-a lovit. Ma rog trecem peste. Vine ma ia si adata ajunsi acolo cerea la inlocuit sau reparat diverse repere care nu aveau nici o legatura cu accidentul(gen bara fata usor lovita cu ume de vopsea veche in conditiile in care fusese lovit in spate si fara auto in fata etc). refuz evident, explic de ce si dupa poze si ce am mai facut pe acolo am zis sa mergem inapoi. S-a urcat in masina si din mers mi-a azvarlit un sictirit "YOU CAN TAKE A CAB!"...evident pe banii mei. Ce am inteles eu din asta: ca indiferent de ce tara democrata te-a nascut si ce pozitie sociala ai asta nu inseamna ca esti si OM. La ei merge bine pentru ca se aplica legea(mai mult ca la noi) iar nu ca sunt ei corecti si cinstiti. Cam asta e si cu nea americanul in cauza...daca a putut sa se care, a facut-o pentru ca nu suntem la TV cu faze gen imi asum responsabilitatea etc.



--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smiley
post 5 Dec 2004, 11:56
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.138
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




QUOTE(asarban @ 5 Dec 2004, 09:06)
Ce vorbesti Frant?
Nu e nici o problema morala.
Care a fost singura tara europeana care a votat conventia privind impunitatea acordata soldatilor americani pentru fapte savarsite pe teritoriul altor tari?
Aud?
Romanicaaaaaa!
Ala era puscas marin, adica soldat.
In baza conventiei amintite romanasii nu-i pot face nimic.
Asa ca a fost trimis la o baza americana pentru a putea fi judecat/condamnat!
Pe cat puneti pariu ca va fi condamnat de ai lui?
*




din cate tin eu minte, conventia respectiva se referea la acuzarea de crime de razboi a soldatilor americani.......deci nu cred ca se aplica in cazul asta


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 5 Dec 2004, 11:59
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




QUOTE(ashu @ 5 Dec 2004, 00:00)
As vrea sa mai adaug cateva lucruri. Daca chestia se musamalizeaza, cei din amabasada americana care participa la asa o mizerie sunt de ultimul kkt. Nu e mai putin adevarat ca si autoritatile romane vor fi vinovate in aceeasi masura, n-ar trebui sa accepte asa ceva. Insa cunoscand ce podoabe avem, mai ca sunt tentat sa cred ca romanii vor propune primii sa se musamalizeze totul.

*



Pai hai sa facem asa incit sa nu se musamalizeze: sigur avem ziaristi pe forum - fotografia tipului, numarul de inmatriculare a masinii, povestea descrisa cum a fost si totul trimis la jurnalele americane (de peferat la cele de opozitie). Eventual trimise si la diaspora romana, sau la madam Roberts sau cine mai stie unde...Ne-am putut coaliza cind Dacia s-a facut ca ploua la o problema tehnica si nu putem sa o facem acum cind cel ce a murit insemna ceva pentru multi dintre noi?



Stirile de la ora 13: "Cetateanul american care a omorit un roman in accidentul de masina de ieri nu va raspunde penal in Romania el beneficiind de imunitate diplomatica. Dosarul sau urmeaza sa fie clasat".

This post has been edited by bflorian: 5 Dec 2004, 13:06


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 5 Dec 2004, 13:35
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Imunitate my ass;
Era puscas marin si facea paza ambasadei; nu are imunitate mai multa decit am eu;
Daca avea statea bine mersi aici asa de ce puii mei a plecat?

@Andrei; e adevarat ca am semnat chestia aia cu Curtea Internationala..... dar nu cred ca ea se aplica si apoi am impresia ca pina la urma am dat-o cotita cu semnatura (nu s-a ratificat sau asa ceva). Oricum nu conteaza.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 5 Dec 2004, 14:56
Post #28


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Eu cred ca muzicienii vor compune cantece contra lor.
In alta ordine de idei, nu prea ai voie sa dai nume si exemple concrete Asybo draga, poti ramane fara job.


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 5 Dec 2004, 17:09
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(RIon @ 5 Dec 2004, 14:56)
Eu cred ca muzicienii vor compune cantece contra lor.
In alta ordine de idei, nu prea ai voie sa dai nume si exemple concrete Asybo draga, poti ramane fara job.
*


mda...cel mult nu emigrez in Canada...dar oricum nu vreau...si daca s-ar fi comportat ok nu ar fi existat nici "publicitatea" asta


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 5 Dec 2004, 17:10
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Pt RIon:
"Accidentul a survenit dupa prima seara a primului festival international - “Rock in My Heart”, dupa cum chiar Teo Peter ne-a declarat cu doua zile in urma, cea mai mare realizare proprie din ultimii ani. Manifestare in cadrul careia, cu cateva ore inaintea accidentului, a cantat si fiul sau, Teo Peter jr., chitarist bass (asemenea tatalui sau) in trupa Altar. La fel de important ca festivalul, lucru pe care Teo il tinea inca ascuns, el i-a convins pe toti cei ce au trecut prin componenta grupului Compact (Costi Camarasanu, Leo Iorga, Adi Ordean) sa se impace pentru un spectacol deosebit Compact ce urma sa aiba loc in ianuarie." Libertatea

Cred ca un asemenea concert in memoriam nu trebuie ratat (nici de ei nici de noi)

Asa arata individul:

This post has been edited by costi: 6 Dec 2004, 15:33

Attached thumbnail(s)
teokiller.gif ( Size: 25.48k ) Number of downloads: 146


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 07:43
Forum Renault