DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Forumul Reno nu mai tolereaza intalnirile Twingo.., dorim un punct de vedere

Tamango
post 18 Mar 2012, 09:28
Post #1


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Dorim un punct de vedere al celorlalti moderatori si administratori ai forumului in legatura cu aceasta problema:

Imi permit sa citez din postul unui coleg de pe alt forum:

QUOTE
Am avut marea "nesimtire" sa vreau sa postez pe topicul Intalniri Twingo al sectiunii Twingo de pe reno.ro
( sectiune care exista de prin 2007) date prinvind intalnirea de maine...nu am mai gasit topicul original cineva a vut grija sa ii dea DELETE si l-am facut din nou. Nu au trecut 5 minute si a fost stes iar eu am primit de la moderatorul hellcat urmatorul mesaj:

In legatura cu intalnirile twingo clab..
Stimate user...pentru intalnirile promovate de dvs folositi...forumul dvs...feisbuc, etc. Topicul de intalniri s-a inchis de pe sectiunea tehnica Twingo.
Luati va rog legatura cu administratorul forumului reno si daca este de acord sa va promovati forumul sau ce e folosindu-va de comunitatea reno...veti stabili si modalitatea.

In primul rand ca nu am pus nici un link cu adresa forumului ------- deci nu inteleg unde am facut reclama/promovare si nu mi se pare normal ca alti posesori de twingo care nu sunt inregistrati aici sa nu poata afla de intalnire, nu inseamna ca daca ajungi la o intalnire twingo gata esti in ----------... pur si simplu ne adunam pentru ca ne uneste ceva adica masina pe care o detinem dupa care fiecare e liber sa faca ce vrea...
Nu am nimic cu reno.ro din contra acolo a parut pentru prima oara sectiunea Twingo insa de aici si pana la o astfel de atitudine e drum lung...probabil ca de aia a aparut si clioclub.ro


Link aici: click

Pana la urma care e treaba: E voie sau nu sa anuntam in cadrul forumului Renault Romania intalniri ale unor posesori de Renault ? Se mai identifica acest forum cu "comunitatea posesorilor de Renault" sau apartine doar unei anumite parti ? Multumesc.

Editat: pus link corect

This post has been edited by klaus: 18 Mar 2012, 23:20


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 18 Mar 2012, 09:37
Post #2


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




It's all about the money... cum ar zice francezu'.

This post has been edited by C a t a l i n: 18 Mar 2012, 09:42


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 18 Mar 2012, 09:43
Post #3


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Ce "limbaj" se foloseste p-acolo, doh.gif nici nu mai conteaza esenta. Descalificant. down.gif


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kxz
post 18 Mar 2012, 10:56
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 618
Joined: 5 November 10
From: Cuiul de la harta.




Nu ai mai intrat demult pe la cafenea??? Si pe noi ne baga un strain direct la balamuc....
E un forum, nu Academia Romana.

Oricum, ca idee, in viitor va fi cenzurat loganul pe dacia club, ca si ei ausi forum dedicat?


--------------------
Dacia 1410 / Opel Corsa
--------------------
Și-oricât de-ngustă o fi calea
Oricâte piedici m-or lovi din greu
Eu sunt stăpânul sorții mele
Sunt căpitanul sufletului meu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 18 Mar 2012, 11:30
Post #5


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(kxz @ 18 Mar 2012, 10:56)
E un forum, nu Academia Romana.
*


Avem si noi. De tuica. 052.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bubu782001
post 18 Mar 2012, 18:44
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.897
Joined: 24 July 06




Tamango trebuie respectata legea pe forum aici gresesti tu.

Pentru ceea ce vrei tu, trebuie facuta o cerere scrisa si inaintata la conducere.

Cererea se va depune dupa o permisiune de depunere a cererii, permisiune care depinde de combinatiunile moderatorilor si/sau a adminilor cu restul muritorilor de rand - AKA noi prostii.

Inmanarea cererii se face NUMAI personal, la ghiseul de relatii cu publicul (in partea de sus a paginii WEB) iar raspunsul variaza intre 45 si 60 de zile lucratoare.

Raspunsul o sa fie expediat prin serviciul de posta UltraRapida, anume PM.

In cazul unui raspuns negativ, se poate face conform REGULAMENTULUI in vigoare, O CONTESTATIE, care binenteles se va sanctiona cu BAN (intre 3 si 6 zile de preferinta) sau WARN (20% - 30% aici depinde de cat de sufletist este moderatorul)

Pentru nostalgici ii invitam pe reno.ro. Unde doar PARTIDUL are dreptate si cine are o parere personala este clar impotriva PARTIDULUI.

Traiasca PCR.ro! - Partidul Comunist Reno.ro icon_mrgreen.gif (Damn' im good)

This post has been edited by bubu782001: 18 Mar 2012, 19:06


--------------------
Renault Clio 3 2007 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 18 Mar 2012, 18:48
Post #7


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Voi uitati ca nu sunteti pe tarlaua voastra aici...

This is not a democracy, it's a benevolent dictatorship!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 18 Mar 2012, 19:02
Post #8


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Get a life!


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 18 Mar 2012, 19:15
Post #9


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Bubu, multumesc de reply, m-ai adus cu picioarele pe pamant. De cat timp ne cunoastem noi si mi-ai zis cate ceva, ai avut intotdeauna dreptate. Recunosc ca am fost naiv ...


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 18 Mar 2012, 19:29
Post #10


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Nu mai e de mult un forum, ci o taraba. La apasarea butonului "vezi mesaje noi" cam 80% din rezultate sunt de la bursa si anunturi.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 18 Mar 2012, 19:39
Post #11


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Deci Catalin, asta stiam si eu dar refuzam sa cred. Speram totusi ca e o "comunitate". Cum am spus, recunosc ca am fost naiv.


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bubu782001
post 18 Mar 2012, 19:43
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.897
Joined: 24 July 06




@ C a t a l i n este normal sa fie asa...
Userii care scriu mesaje, care fac ca forumul sa existe, ori sunt suspendati, ori sunt sterse postarile lor - ca "deranjeaza".

Sunt membru din 2006, si crede-ma ca acum 6 ani forumul asta chiar era o sursa de inspiratie pentru multi, un real ajutor...

Acuma? O bascalie intretinuta in mod continuu de moderatori si admini. Eu ca scriu un post imi iau ban. Ala ca scrie si el un post ii este stearsa postarea (eventual isi ia warn).


Acuma pe bune...hai sa incercam putin sa fim realisti si sa dam cartile pe fata. Toti sunt niste nemernici, in frunte cu mine si facem numai rau... OK total de acord (cel putin in privinta mea).

Dar baiatul asta ce a scris un anunt catre colegii din comunitate, ce a facut? Cu ce a gresit? Pe bune...userul Tamango a cerut si el o explicatie, cum si eu am cerut mai ceva timp in urma si totul a sfarsit cu "topic inchis".

Pai ori suntem golani, ori nu mai suntem? Lamuriti-ne si pe noi ce aveti mai fratilor?

Asa si moderatorul R19/16V care stiu ca acuma ne priveste, pur si simplu se incalca unii pe altii - nu stie stanga ce face dreapta.
Eu cand am indraznit sa dau un anunt, moaama ce grav a fost - ca era anunt permanent. Defineste-mi anunt permanent respectiv arunca o privire pe Bursa sa vezi cate anunturi cu caracter permanent sunt. Zeci.

Eu intrebasem inainte un moderator (cmandrei - mare om si de caracter, tot respectul, jos palaria) si omul mi-a spus clar: pot pune unde vreau, ori la permanente, ori la anunturi, insa sa fie la o singura rubrica.
M-am conformat si cateva saptamani totul a fost ok. Insa a venit din umbra marele R19/16V sa faca dansul sesizari.

Alooo, treziti-va, unul zice da si altul ba?

Cand am indraznit sa cer explicatii...mi-am luat-o gratis, + bascalie + alte cele. Insa nimic concret.
Ignoram raspunsurile de mare "jmenar" gen: "ca asa vreau eu..."samd... care sunt peste nivelul meu de ratiune.

This post has been edited by bubu782001: 18 Mar 2012, 19:52


--------------------
Renault Clio 3 2007 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 18 Mar 2012, 20:01
Post #13


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti






--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 18 Mar 2012, 20:14
Post #14


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(bubu782001 @ 18 Mar 2012, 18:44)
Cererea se va depune dupa o permisiune de depunere a cererii, permisiune care depinde de combinatiunile moderatorilor si/sau a adminilor cu restul muritorilor de rand - AKA noi prostii.
*



Spune-mi ce fumezi, ca vreau si eu.


Si nush' cum sa va zic, ati facut atata reclama la forumu' ala ca nici nu inteleg ce va tot mirati.

Si daca tot am stat sa-mi pierd timpul, userul nespecificat din primul post binevoise sa-si puna la semnatura link-ul catre forumul in discutie. Ceva nu tocmai permis de regulament. Amu', el sa fie sanatos, ca prevederea aia ii in regulament de cand stiu io forumu' asta.

Plina lumea de victime...


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bubu782001
post 18 Mar 2012, 20:19
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.897
Joined: 24 July 06




@R19/16v Mda...posibil ca sunt eu paranoic...

@bucatzel
QUOTE
Spune-mi ce fumezi, ca vreau si eu.

K...t N....k 2.0

This post has been edited by bubu782001: 18 Mar 2012, 20:41


--------------------
Renault Clio 3 2007 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dxr
post 18 Mar 2012, 21:06
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 27 November 05
From: Bucuresti




bucatzel link-ul de care vorbesti nu era catre forum ci catre o pagina de facebook (nu feisbuc) insa l-am sters. Ideea e ca inteleg ca e un forum privat cu reguli stricte insa moderatorul respectiv s-a luat de mine pe nedrept deoarece in postul pe care l-a sters nu faceam nici o promovare a vreunui forum ci doar invitam niste oameni la o intalnire twingo.Nu era scris decat locul ora de desfasurare si numarul meu de telefon pentru ca se intampla ca unele persoane sa nu stie sa ajunga si asfel ma puteau suna sa imi ceara indicatii atata tot.Nu e normal sa existe intalniri twingo?? de ce?? Ce ma deranjeaza cel mai mult nu este faptul ca mi s-a atras atentia ci limbajul pe care s-a facut acest lucru. Un moderator are datoria sa scrie corect si sa se comporte exemplar ca doar de aia a ajuns moderator nu sa ia la misto pe unu si pe altul ca asa vrea el si sa faca abuz de putere.Sunt membru pe forumul asta din 2005 si nu cred ca am avut niciodata vreo abatere grava intotdeauna am avut grija la ceea ce scriu si am incercat sa respect regulile cred ca se poate verifica acest lucru, poate am mai gresit recunosc insa am pretentia si cer sa fiu tratat cu respect atata timp cat eu va respect pe voi.

This post has been edited by dxr: 18 Mar 2012, 21:07


--------------------
Daewoo Matiz 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 18 Mar 2012, 21:40
Post #17


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




@dxr. io am comentat de cat am vazut. daca am ratat ceva, imi cer scuze.

QUOTE(bubu782001 @ 18 Mar 2012, 20:19)
@bucatzel
K...t N....k 2.0
*



Bun, deci vorbim de chestii legale tongue.gif. Si atunci de unde partea cu combinatiile moderatorilor?

Ca pana una-alta, de un an de cand moderez pe aici voluntar, pot numara la avantaje faptul ca pot corecta post-urile de ma zgarie pe retina ale cate unui agramat, si sterge topic-uri inutile.

Restul, adica sa dadacesc oameni destul de mari incat sa aiba voie sa conduca o masina, dar suficient de imaturi incat sa nu poata comunica intr-o comunitate nu-mi pare cine stie ce avantaj.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b12tgo
post 18 Mar 2012, 22:10
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 19 July 11
From: Bucuresti




QUOTE(dxr @ 18 Mar 2012, 21:06)
bucatzel link-ul de care vorbesti nu era catre forum ci catre o pagina de facebook (nu feisbuc) insa l-am sters. Ideea e ca inteleg ca e un forum privat cu reguli stricte insa moderatorul respectiv s-a luat de mine pe nedrept deoarece in postul pe care l-a sters nu faceam nici o promovare a vreunui forum ci doar invitam niste oameni la o intalnire twingo.Nu era scris decat locul ora de desfasurare si numarul meu de telefon pentru ca se intampla ca unele persoane sa nu stie sa ajunga si asfel ma puteau suna sa imi ceara indicatii atata tot.Nu e normal sa existe intalniri twingo?? de ce?? Ce ma deranjeaza cel mai mult nu este faptul ca mi s-a atras atentia ci limbajul pe care s-a facut acest lucru. Un moderator are datoria sa scrie corect si sa se comporte exemplar ca doar de aia a ajuns moderator nu sa ia la misto pe unu si pe altul ca asa vrea el si sa faca abuz de putere.Sunt membru pe forumul asta din 2005 si nu cred ca am avut niciodata vreo abatere grava intotdeauna am avut grija la ceea ce scriu si am incercat sa respect regulile cred ca se poate verifica acest lucru, poate am mai gresit recunosc insa am pretentia si cer sa fiu tratat cu respect atata timp cat eu va respect pe voi.
*



DXR-ule ce faci ma iti faci reclama la sait? dai cu promovari de feisbuc si de forum sau ce il numesti tu? pai ala e sait ma? tu nu vezi ca e cam zero barat fata de reno.ro cel mare? nu iti e ma rusine sa furi membrii de aici si sa ii aduci la tine pe sait? comunitatea reno sa ramana pe reno ma baiatule ca twingo e facut de dacia pitesti nu de RENAULT halal atitudine bai DXR tocmai de asta ma mut si eu latine pe sait forum sau ce o fi ala radmasa.gif


--------------------
renault Renault Twingo - Olteanu'
http://forum.twingoclub.ro/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 18 Mar 2012, 22:18
Post #19


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(dxr @ 18 Mar 2012, 21:06)
...ci limbajul pe care s-a facut acest lucru. Un moderator are datoria sa scrie corect si sa se comporte exemplar
*


"Stimate user...pentru intalnirile promovate de dvs folositi...forumul dvs...feisbuc, etc. Topicul de intalniri s-a inchis de pe sectiunea tehnica Twingo.
Luati va rog legatura cu administratorul forumului reno si daca este de acord sa va promovati forumul sau ce e folosindu-va de comunitatea reno...veti stabili si modalitatea."

Ok, asta-i mesajul privat trimis pe care l-ai facut si public...sa inteleg ca te-a deranjat ca am vorbit cu "dumneavoastra"?...

Eu consider ca in mesaj am fost clar, restul discutiei poti s-o continui cu adminul acestui forum! Fata de victimizarea prin acest topic nu am nimic de comentat.

In topicul despre intalnirile speciale twingo se puneau smechereste din ce in ce mai multe linkuri externe cu diverse poze in care se facea reclama. Si in sinea mea te mai banui de mesaje private in care inviti membri ai acesti forum sa-l paraseasca si sa se mute pe forumul noii ordini mondiale. DAR, atentie, e doar o parere personala si asa ramane.

@bucatzel: Se pare ca l-a deranjat ca am scris feisbuc in loc de facebook...ei, ce sa mai comentez...


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bubu782001
post 18 Mar 2012, 23:04
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.897
Joined: 24 July 06




QUOTE
Si in sinea mea te mai banui de mesaje private in care inviti membri ai acesti forum sa-l paraseasca si sa se mute pe forumul noii ordini mondiale.


Adica asta este FOARTE, FOARTE tare...crede-ma nu ma pot abtine...

Si cum Dl. hellcat...iti este teama ca nu mai ai pe cine sa "moderezi" ? radmasa.gif
Cumva moderatorilor le este teama ca raman fara "turma"?

Care este problema ??? Da eu recunosc, chiar eu le spun PM la toata lumea sa paraseasca forumul asta...ba chiar sa paraseasca Romania. Ce o sa faceti in privinta asta? Cum demonstrati ca eu scriu asta PM si nu blufez chiar in acest moment?
Pana la urma ce te priveste pe tine, hellcat ce scrie dxr in privat? Cumva au devenit si PM-urile de interes public ? Un nou regulament ?

Asta este buna!

Stiti ce este amuzant Domnilor? Ca prin atitudini din astea VOI invitati pe toti sa plece. Pur si simplu postari de genul cu tenta absurda, in care incercati sa demonstrati cu cata putere ati fost voi investiti...

@bucatzel nu pot spune public marca de tigari pentru a nu se considera reclama - alea subtiri in pachet negru (nu versiunea gri - light), acum versiunea a 2-a (aceleasi prostii) - cica eu incerc sa le las (de 3 ani radmasa.gif )

This post has been edited by bubu782001: 18 Mar 2012, 23:12


--------------------
Renault Clio 3 2007 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 18 Mar 2012, 23:29
Post #21


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Aici se inchide petnru 2 motive:
1. Primul post din acest topic, desi se vrea o "plangere"a fost de fapt o reclama ordinara. Asta e punctul meu de vedere ca om ce am vazut ceva reclame "ascunse"pe aici si aiurea, pe alte forumuri. Am impertinenta sa consider ca le recunosc totusi cat de cat.
2. Atata timp cat primul topic, ala pe care il deplange lumea pe aici, avea link indirect (la o pagina care avea apoi link direct), consider ca moderatorul sectiuni a avut dreptate.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 18 Mar 2012, 23:32
Post #22


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Bubu, ai o problema cu logica sau nu te poti abtine pur si simplu la a fi circar pe forumul asta?? blink.gif ...la telefon cand ma sunai pareai o persoana cu bun simt...

Ma intrebi ce ma priveste pe mine??...Pai am scris f clar, in sinea mea ma priveste si de aspectul asta nu trebuie sa dau explicatii, pot sa am pareri personale.

"Cumva au devenit si PM-urile de interes public ?"...Vad ca da, atata timp cat unii useri le fac publice.

Pe frustrati nu ii invita nimeni sa plece, pleaca ei cand nu se mai suporta (sau poate nu, ca mereu mai au ceva de comentat), dar nu apeland la astfel de metode. A fost bun forumul reno si acum nu mai este?...asta e, toate bune.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:47
Forum Renault