DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alta PLOAIE...... aceiasi apa!!

c#c
post 23 Aug 2002, 13:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 27 May 02
From: Tr.Severin




Oameni buni, nu stiu cum sa mai scap de intratul apei in masina.
Am tot postat aproape fiecare cu problema asta dar nu am vazut la nimeni un raspuns concret.
Cu service-ul nu am rezolvat mare lucru, am schimbat (dupa mari 'insistente')doua chedere (cele de deasupra usilor)...curge la fel.
Acum am oservat(stateam in masina cand ploaua), ca apa se prelinge pe masca de plastic de la usi (prin interiorul ei) si strapunge in masina in partea de jos in dreptul boxelor.--Nu stiu cum sa rezolv problema.
Daca ar exista chedere pt.SRN in comert, nu asi mai astepta (2-3 saptamani) dupa service.
Sau, altfel, exista cumva un service in tara care sa rezolve problema cu intratul apei in masina?
Scuze pt. lungimea mesajului, dar problema ploii mi se pare destul de acuta (pt.mine :? )!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 23 Aug 2002, 18:10
Post #2


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Nu stiu daca inteleg bine mesajul tau dar una din solutii ar fi sa incerci sa desfunzi gaurelele din parte de jos a usilor, sub ele, incearca!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Forte
post 24 Aug 2002, 22:28
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




Eu am inteles de la cei de la magazin ca problemele astea cu ploaia s-au rezolvat la ultimile masini (din vara asta) ... Este asa? De cand ai tu masina?


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 24 Aug 2002, 23:00
Post #4


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Cine mi-a spus de solutia sus mentionata are masina de 8 luni si asa si-a rezolvat unul din locurile prin care ploua. In legatura cu intrebarea ta legata de cumpararea unei DSN iti recoman sa vezi http://www.dsn.as.ro/forum/viewtopic.php?p=399#399


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
c#c
post 26 Aug 2002, 11:11
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 27 May 02
From: Tr.Severin




QUOTE
Eu am inteles de la cei de la magazin ca problemele astea cu ploaia s-au rezolvat la ultimile masini (din vara asta) ... Este asa? De cand ai tu masina?


nov.2001


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:44
Forum Renault