DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cruise control, mentinere viteza constanta la drum lung

Ursaru
post 16 Mar 2006, 22:35
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 15 January 06




Nici nu ma indoiam ca stiti ce este GMC dar ma indoiesc sincer ca unii ,au cunostinte suficient de bune pentru a stii ce este GMC daca facem astfel de comparatii.
In privinta ta am sa-ti spun ca cei mai destepti LUPTA cei ce cedeaza sunt slabi si vor fi niste introvertiti pentru todeauna pina la abrutizare.
Hai PA!


--------------------
Dacia by Renault Ambition - B-46-MCK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 17 Mar 2006, 01:35
Post #62


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




GMC e una, "GMC Motors" poate sa vina de la George Marshal Compass Mootors. Poate citeai ca modelele GMC au cablaj facut pentru tempomat, si ce vand ei e o piesa de schimb care se monteaza pe sistemul existent. Sistemul e universal in sensul ca e facut pentru masini de pe piata americana, nu pentru stifturi gen Logan.
Sa dai 7000 de euro pe masina si sa vrei tempomat e intr-un fel!


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ursaru
post 17 Mar 2006, 10:34
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 15 January 06




Nici nu am spus asta ,am spus ca sunt agreati de GMC in sensul ca acestia produc unele accesorii suplimentare (senzori de parcare , rez.de inc.scaune etc.)si nu sunt chestii artizanale produse de mesterasi in garaje.GMC isi produce singur cruise control nu il ia de la Rostra, in nici un caz nu am vrut sa spun asta.Altfel "stiftul"de Logan ma costat totusi 8500 EU si nu asta conteaza . Eu imi doresc acest acesoriu pentru confort mai mult pe cit posibil si chiar pentru ec. de combustibil etc.
Am avut mai demult o masina dotata cu acest sistem si regret ca nu o mai am dar era prea uzata si a trebuit sa o vind la dezmembrari.
Este adevarat ca sunt putine situatiile cind iti este de folos dar pentru o persoana care circula destul de mult in afara orasului este bun .
Daca o sa citesti documentatia de inst de la Rostra o sa te lamuresti ca se adapteaza pe orice masina .


--------------------
Dacia by Renault Ambition - B-46-MCK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
woth
post 17 Mar 2006, 13:05
Post #64


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 5 June 04




Adaptive Cruise Control - Fără stres în trafic


Sistemul Adaptiv Cruise Control (ACC) dezvoltat de Bosch vine în ajutorul șoferului, fiind capabil să recunoască un autovehicul care rulează înaintea sa, să-i înregistreze viteza și să mențină o distanță de siguranța față de acesta, cu ajutorul sistemului de frânare și managementului motorului.

Precedentele sisteme au fost dezvoltate pentru viteze mai mari de 30 km/h, iar în viitor vor putea fi utilizate și la viteze mai mici. Noul ACC păstrează distanța de siguranța în raport cu autovehiculul din față, chiar la viteze mici și frânează automat până la oprirea definitivă, în condiții de trafic "bară la bară". Când mașina din față se pune în mișcare, șoferul este atenționat, fie printr-un semnal optic, fie - în funcție de aplicație - printr-un semnal sonor. Decizia de demarare în cazul unei opriri complete a autovehiculului aparține șoferului. Daca acesta dorește sa urmeze mașina din fața sa, trebuie doar sa acționeze ACC-ul sau sa apese pedala de accelerație. Sistemul ACCplus va intra în producția de serie probabil din 2006.

Un alt produs Bosch așteptat în viitor este ACC Full Speed Range (FSR). Sistemul procesează atât semnale provenite de la senzorii unui radar cu rază mare de acțiune, cât și informații de la camera de luat vederi, iar uneori de la un radar cu rază mică de acțiune. Aceste funcții permit folosirea lui ACC FSR pentru traficul urban. Informațiile adiționale provenite de la camera de luat vederi permit demararea automată a autovehiculului, fără a mai fi nevoie de acțiunea șoferului, odată ce mașina dinaintea sa a plecat de pe loc. Din motive legale, funcția este activa doar o perioada scurta de timp - aproximativ 10 secunde de la oprirea mașinii. După expirarea perioadei, șoferul demarează fără ajutorul sistemului.

Sistemele de siguranță viitoare, care, spre exemplu vor frâna autovehiculul în cazul unei posibile coliziuni, vor avea nevoie de o rețea video și senzori radar. Daca într-o primă fază, ACC va fi montat pe automobilele de lux, va urma introducerea lui ulterioară și în segmentele inferioare.

biggrin.gif

This post has been edited by woth: 17 Mar 2006, 13:06


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alphred
post 27 Apr 2006, 17:10
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 9 May 05




QUOTE(Ice_2k @ 16 Mar 2006, 15:07)
Sistemul cruise control se dezactiveaza la apasarea franei/ambreiajului si NU se dezactiveaza la apasarea acceleratiei... accelerezi cat vrei si cand iei piciorul de pe acceleratie incetineste inapoi pana la viteza setata. La deal/panta mentine aceeasi viteza, dar turatia ramane aceeasi (am vazut mai sus niste pareri ca la deal creste turatia la aceeasi viteza laugh.gif ). Parerea mea ca daca nu gasiti un sistem profesional sa nu va bagati.. e periculos mai ales daca avem in vedere ca acest sistem va fi folosit la drumuri in afara, deci viteze relativ mari, nu 20km/h.
*


Ice_2k zi-mi si mie cum ramane turatia aia constanta cand cresti viteza ca eu ceva nu inteleg(probabil ai sarit lectia cu plan inclinat la fizica-aia cu greutatea pe plan inclinat). Sau poate tu nu intelegi ca trebuie sa creasca viteza ca sa ramana constanta. Porbabil ai dreptate e un pitic bagat in cutia de viteze si schimba el acolo de nebun vitezele doar ca sa pastreze turatia constanta.


--------------------
dacia/ford logan 1,6 / focus 1,6 16v 2005/2008 - B43VCI / B26MFF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 27 Apr 2006, 21:11
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Si mai mult de atat, sistemul se dezactiveaza si la apasarea acceleratiei. Dar poate asta depinde de la masina la masina.


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ice_2k
post 28 Apr 2006, 22:08
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 253
Joined: 12 August 05




QUOTE(alphred @ 27 Apr 2006, 18:10)
Ice_2k zi-mi si mie cum ramane turatia aia constanta cand cresti viteza ca eu ceva nu inteleg(probabil ai sarit lectia cu plan inclinat la fizica-aia cu greutatea pe plan inclinat). Sau poate tu nu intelegi ca trebuie sa creasca viteza ca sa ramana constanta. Porbabil ai dreptate e un pitic bagat in cutia de viteze si schimba el acolo de nebun vitezele doar ca sa pastreze turatia constanta.
*



Io vad in postul meu "ACEEASI viteza, ACEEASI turatie"... tu vezi altceva? blink.gif

QUOTE(thunder @ 27 Apr 2006, 22:11)
Si mai mult de atat, sistemul se dezactiveaza si la apasarea acceleratiei. Dar poate asta depinde de la masina la masina.
*



La mine nu se dezactiveaza la apasarea acceleratiei, te lasa sa accelerezi cat vrei dupa care cand iei piciorul se intoarce unde era. La altii, nu stiu.


--------------------
Dacia Logan 1.6 2005 Ambition - B-XX-XXX - for sale
Black Audi A4 8E 2004 165CP quattro, Hofele Design
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oris
post 9 Jan 2007, 08:17
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 19 October 05
From: Craiova




Salutare!
Eu am un diesel (Logan) si cred ca datorita acceleratiei "pe potentiometru" sunt sigur ca s-ar putea "implementa" un astfel de cruise control.
Numai ca nu stiu cum. N-am auzit pe nimeni care sa fi reusit asa ceva pana acum.
Poate reuseste careva dintre voi pe un diesel, atunci as vrea si eu "schema".


--------------------
Logan 1.5 dCi 2005 - Laureate - DJ-76-TNT
Time is money ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ingineru77
post 9 Jan 2007, 19:49
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 7 January 07




Implementarile de cruise control difera de la masina la masina; poti sa ai un singur buton care il activeaza iar la apasarea franei sa se faca dezactivare sau poti sa ai mai multe butoane din care sa faci accelerare/decelerare.
Ar fi extrem de util la logan, dupa 2, 3 ore de condus e imposibil sa nu simti nevoia sa iti intinzi piciorul mai ales ca trebuie sa stai cu el destul de incordat caci altfel apesi acceleratia.


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 9 Jan 2007, 20:57
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




se pot folosi si diferite caramizi ...... care sa apese acceleratia in functie de greutate si s-a rezolvat si problema asta ROMANESTE !!!!


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oris
post 11 Jan 2007, 09:36
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 19 October 05
From: Craiova




Da?


--------------------
Logan 1.5 dCi 2005 - Laureate - DJ-76-TNT
Time is money ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 11 Jan 2007, 14:06
Post #72


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




daca e gri perla poti sa folosesti BCA sa fie in ton cu masina


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mario_b
post 16 Jan 2007, 10:10
Post #73


Membru Simplu


Group: Members
Posts: 625
Joined: 9 December 04
From: Craiova+Sibiu




Ca sa ma dau si eu cu parerea (ca nu sunt destui care au facut-o deja ), cred ca singura cale sa faci un tempomat e sa ai un regulator PI (cred ca merge si P simplu) dar e musai sa aiba masina acceleratie electronica printr-un potentiometru, altfel folosim varianta cu caramida sau mai bine cea cu trabantu din prima pagina... biggrin.gif


--------------------
'05 Dacia Logan 1,6 Ambition - MBM
War is peace. Freedom is Slavery. Ignorance is Strength.
--->Logan Tuning Club Craiova<---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 17 Jan 2007, 23:48
Post #74


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




daca are cineva un manual service de megane 2 cu cruise control....poate iese ceva.... imi trebe schema sa ma uit...


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdy00007
post 19 Jan 2007, 10:59
Post #75


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 24 January 05
From: pitesti




cruise control merge doar pe k9k,trebe cablat si facut un montaj cu 4 rezistente 4butoane si un comatator.acum cred ca tabloul de bord de logan nu stie de cc si prin urmare nu va afisa valorea vitezei setate.


--------------------
renault clio symbol 1.5dci 2002, computer bord, cruise control - ag-82-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anick_ka
post 25 Jan 2007, 20:01
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 10 April 05
From: Iasi




La www.conrad.de exista doua dispozitive care se pot monta pe masini:
MAGIC SPEED GESCHWINDIGKEITSREGLER MS-50
Artikel-Nr.: 851329 - 62
pret 143,57 EUR
si
MAGIC SPEED GESCHWINDIGKEITSREGLER MS-400
Artikel-Nr.: 854708 - 62
pret 234,92 EUR
o sa imi pun unul dupa ce iese din garantie (peste un an). pare util in localitatile interminabile in care te fura peisajul si apesi pe acceleratie.


--------------------
Dacia Logan Ambition 2005 - IS - 9x - ANG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin19871
post 25 Jan 2007, 23:48
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 6 January 07
From: Bucuresti





excl.gif "Cruise control necesita cutie de viteze automata." FALS[U]

biggrin.gif FIAT 1100 (anii 70). Are cutie manuala cu 4 viteze si CRUISE CONTROL. Trei trepte presetate de viteza, se dezactiveaza cand apesi frana sau manual, impingand tija de care ai tras in prealabil sa iti setezi viteza. Nu vad rostul altor exemple tongue.gif
Deci nu este o mare inginerie la nivelul mileniului III adaptarea unui astfel de "dispozitiv".


--------------------
Dacia Logan 1.4MPI Laureate 2005 - B 57 XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin19871
post 26 Jan 2007, 00:05
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 6 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(klaus @ 31 Mar 2005, 11:09)
Eu zic, ca vad multa lume care-si da cu parerea, sa faceti un studiu cum e cu acceleratia de la DSN la deal, cu clapeta de aer etc...
Dupa care asteptam pareri... Mai pertinente...
*



Am studiat (cand eram mai mic decat acum): Acel tip de cruise control, care e destul de invechit pe langa ACTIVE CRUISE CONTROL, se numeste INTEGRATED-DERIVATIVE CONTROL. Si iti calculeaza distanta pe care ar trebui sa o parcurgi cu viteza setata de tine. La deal, viteza incepe sa scada, calculatorul integreaza si deriveaza niste parametrii, dupa care iti regleaza injectia/amestecul ("clapeta" biggrin.gif ), astfel incat viteza sa iti ramana constanta.
Daca esti al draq si vrei sa urci pante mai mari, iti pui si cutie automata si iti va retrograda si vitezele. (bine, asta pe DSN mai greu...).
OFF TOPIC: am avut DSN si mi s-a parut o masina de nota 10 pe serpentine. Nu sunt prea multe masini (accesibile) care sa "faca" un BMW sau un VW pe un astfel de drum.

This post has been edited by cosmin19871: 26 Jan 2007, 00:40


--------------------
Dacia Logan 1.4MPI Laureate 2005 - B 57 XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdy00007
post 26 Jan 2007, 07:34
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 24 January 05
From: pitesti




salutare, se poate pune cruise pe clio symbol motor k9k pus chiar de mine.cred ca trebe sa meraga si loganul.


--------------------
renault clio symbol 1.5dci 2002, computer bord, cruise control - ag-82-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 27 Jan 2007, 12:56
Post #80


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




si nu detaliezi?


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ice_2k
post 29 Jan 2007, 23:23
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 253
Joined: 12 August 05




QUOTE(cosmin19871 @ 26 Jan 2007, 00:05)
am avut DSN si mi s-a parut o masina de nota 10 pe serpentine. Nu sunt prea multe masini (accesibile) care sa "faca" un BMW sau un VW pe un astfel de drum.
*


Nu c-ar avea vreo legatura cu topicul... dar tu chiar crezi ca o dsn face un bmw sau un vw pe serpentine? Sau vorbeai de vreun VW Transporter sau vreo masina micuta gen Lupo? Am avut o nova gti deci nu vorbesc din auzite. C-ai dat tu de vreun prostocan care stie doar s-apese acceleratia in linie dreapta asta-i altceva, dar totusi n-are rost s-o dam in prostii d-astea... Sunt putini cei care chiar stiu sa conduca o masina pe serpentine dar crede-ma ca un bmw in mainile cuiva care stie ce sa faca cu el este fizic imposibil sa piarda in fata unei dsn!

This post has been edited by Ice_2k: 30 Jan 2007, 18:49


--------------------
Dacia Logan 1.6 2005 Ambition - B-XX-XXX - for sale
Black Audi A4 8E 2004 165CP quattro, Hofele Design
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ursaru
post 1 Feb 2007, 20:57
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 15 January 06




Dragi forumisti va anunt ca de astazi am pe Loganul 1,6MPI Cruise Control , merge exceptional si este foarte util.
Mi la adus un prieten din Olanda dupa indicatiile date de mine (ce de unde sa ia produsul ) si am muncit vreo trei zile sa-l pun dar a iesit profesional 100% .Sunt foarte multe necunoscute in aceasta problema dar cu mijloace tehnice adecvate am reusit .
Totul este sa fii icapatinat si sa treci peste mistourile cunoscutilor si necunoscutilor.


--------------------
Dacia by Renault Ambition - B-46-MCK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 1 Feb 2007, 23:06
Post #83


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




deci urmeaza clima ,upyy,daca asta sa facut


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 1 Feb 2007, 23:19
Post #84


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




ursaru, felicitari! pentru ca te-ai incapatinat si ai reusit sa iti pui c.c., in ciuda carcotelilor.
eu am fost in state si am vazut personal ce bun e un c.c. si tare mi-as pune unul si pe masina mea, insa probabil va mai dura (sa iasa caru din garantie). cam la cit te-a ajuns afacerea?


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mario_b
post 2 Feb 2007, 09:52
Post #85


Membru Simplu


Group: Members
Posts: 625
Joined: 9 December 04
From: Craiova+Sibiu




Si mai important, care e principiul pe care functioneaza? E mecanic sau electronic? Detaliaza putin...


--------------------
'05 Dacia Logan 1,6 Ambition - MBM
War is peace. Freedom is Slavery. Ignorance is Strength.
--->Logan Tuning Club Craiova<---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 2 Feb 2007, 10:43
Post #86


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




E mecanic, asa cum rezulta si din documentele de instalare de pe site-ul pe care l-a mentionat (adicalea e antrenata clapeta de acceleratie de un motoras electric inclus in kit - cel mai probabil pas cu pas - pe baza informatiei de viteza de la senzorul de viteza). Cel putin eu asta am inteles de acolo.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 2 Feb 2007, 16:08
Post #87


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




Eu nu as avea curaj sa pun asa ceva pe masina...


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ursaru
post 3 Feb 2007, 10:31
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 15 January 06




Costa 400EU dar mi la dat cu 600EU. http://www.conrad-anderson.co.uk
Nu este absolut nici un pericol .Sistemul se reseteaza la actionarea pedalelor . Am cumparat versiunea cu actuator electric nu vacumatic ca sa nu ma complic si oricum cel vac. reactioneaza mai lent si ar fi fost necesar datorita mot.de 1,6 sa pun un rezervor de vacum .
AP550 Gold Cruise .Este foarte imp. ca sa poti culege inf. de vit. la 1,6MPI se gaseste la mufa radio-cd sunt doua fire verzi capsulate intr-un singur papuc pe mufa cu alimentarea . De asemenea acest aparat se adapteaza si la masinile care au la intrerupatorul de la pedala de frina (+) ,majoritatea cer inchidere la masa auto Este f.imp. acest sw deoarece fara el nu se poate intra in setari . Dar pentru cine este intersat de problema aveti e-mail meu adriannastase@gemenii.ro.
Pot sa mai vb sa aduca mai ales ca acum stie ce si nu mai exista riscul sa platesti ceva ce nu sti cum va merge cum am patit eu , dar cine nu risca nu cistiga . Astazi ies cu masina pe autostrada sa-i fac setarile asa cum trebuie si sa vad dac actuatorul trage de cablu pina la 160-180 km/h.
Daca nu apar la stirile de la ora 17 inseamna ca a mers treaba.
La revedere si nu mai fiti asa pesimisti!


--------------------
Dacia by Renault Ambition - B-46-MCK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ursaru
post 3 Feb 2007, 19:31
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 15 January 06




Am venit din probe merge super sta la orice viteza ,este la fel de stabil in func. ca orice alt model inst. de fab. pe alte tipuri de auto . Sunt foarte multumit de el .
Da este o combinatie electro-mecanica . Aparatul este compus din : actuatorul electric care are un mot.el. nu stiu daca pas cu pas dar este posibil ( desi cu ani in urma proiectin-d un cap panoramic pt. o macara de televiziune ,am folosit mot. de stergator de pabriz de Dacie si le op. sau le porneam din orice poz. pentru a exec. panoramari , dar nu mai conteza ,oricum de proiect s-a ales praful Onor Televiziunea publica a ales altceva de unde iesea un comision gras sefilor.)Dar sa revenim ,ar mai fi interfata electronica care contine C.I. specializate in tehn. SMD nici nu am auzit de ele si blocul de comanda care poate fi de mai multe tipuri ( cel ales de mine este CM19 dat. formei sale de levier pentru mont pe semicochilia inf. de la volan dar cred ca mai bun ar fi fost CM25 deoarece are butoane sparate de accelerare si decelerare , la CM19 folosesti doua but pt. toate func.intr-o anumita succesiune si cadenta,destul de incomod dar pentru atita lucru nu imi fac probleme , se putea si mai rau.
Oricum cine isi cumpara poate apela la mine pentru toate inf. gratis mai sunt niste chichite la setari ca de dracia este programabila ca orice chestie digitala moderna nu merge doar instalindu-l este mort pina nu ii faci setarile , chestie care ma speriat si pe mine dupa 3 zile de munca ma asteptam sa faca ceva doar alimentindu-l dar nu s-a intimplat asa pina nu a mirosit a creier ars nu a mers.
In concluzie cine vrea sa-l vada mergind este invitatul meu in limita timpului de care dispun si cine vrea sa-l cumpere pot sa-i aduc ,este posibil ca sa existe si cineva sa-l monteze sub indrumarile mele ,eu personal nu am timp si nici sanatate sa o pot face sunt niste pozitiii de yoga pentru montaj si cred ca v-am spus mai demult ca vreau aceasta imbunatatire din motive absolut medicale ceva cu nervul sciatic .Oricum daca isi doreste cineva cu adevarat poate sa ma contacteze direct la tf.0744528968 dupa ora 10AM.


--------------------
Dacia by Renault Ambition - B-46-MCK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 5 Feb 2007, 01:30
Post #90


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




chiar o poza cu sistemul din interior se poate? ,cu comenzile,daca se poate


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 15:06
Forum Renault