DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

322 Pages « < 301 302 303 304 305 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Monitorizare promisiuni PSD 2016->, Pastreaza acest ziar de campanie!

klaus
post 20 Apr 2020, 19:54
Post #9061


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(radian @ 20 Apr 2020, 20:27)
Regimul politic actual nici pe de parte nu e unul ideal, dar sa-l compari cu regimurile instaurate de Hitler sau Stalin e un pic cam mult, nu crezi?
*

Nu regimul l-am comparat, ci persoanele fizice ascunse dupa niste avatare de pe aici.
Aia care in cel ma specific mod propagandistic hitleristo-stalinisto, hai si musolinisto-ceausist ca e pe gratis, o dau cu aia cine gandeste (sau se exprima) ca noi e bun, cine gandeste altfel si are alte opinii este un propagandist abject.
Asta era fix propaganda hitlerista, fix cea stalinista, fix cea ceausista etc.
Aia cu libertatea de gandire, cu respectul fata de opiniile celuilalt si contraargumentare cu argumente (daca am) e pentru oameni care gandesc cu capul propriu.
Aia care nu au argumente au atat nivel de putinta: esti un propagandist ca ai alte idei decat ale noastre. Nu tu argumente, nu tu nimic. Ca la propaganda, de fapt. Cum ar fi hotii striga hotii.
Si aici, propagandistii striga propagandistii. Ca alte argumente nu au. Fie nu pot, fie nu au interes. Sau sunt platiti sa nu aiba.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 20 Apr 2020, 20:07
Post #9062


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(klaus @ 20 Apr 2020, 20:54)
... Si aici, propagandistii striga propagandistii ...
*



Nu pot sa nu-ti dau dreptate...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Apr 2020, 20:24
Post #9063


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pai ti-era si greu...
QUOTE(radian @ 20 Apr 2020, 20:27)
Dar nu toti fac propaganda ca tine.
*



--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 20 Apr 2020, 20:27
Post #9064


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Că întotdeauna, progresiștii toleranți sunt cei mai intoleranți


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 20 Apr 2020, 20:33
Post #9065


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Aviz amatorilor... de proteste. icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Habba
post 20 Apr 2020, 21:02
Post #9066


Vizionar


Group: Members
Posts: 509
Joined: 24 January 17




QUOTE(klaus @ 20 Apr 2020, 18:54)
Aia care nu au argumente au atat nivel de putinta: esti un propagandist ca ai alte idei decat ale noastre. Nu tu argumente, nu tu nimic.
*


Acum ce sa zici și tu. Negi evidențele unei pandemii unanim recunoscute ca atare și te aștepți ca lumea sa iti combată tie ideile crete cu argumentele medicale exprimate de către toată lumea competenta în domeniu.
Nu îți place cum a gestionat România? Foarte bine. Ia exemplul de lockdown al Austriei și vezi cum masurile luate (extrem de similare, în unele cazuri chiar mai dure), au redus și reduc în continuare cazurile grave. Și cum vor ridica în doua săptămâni aproape toate restricțiile. Pe bune, confirmate de statistica și evaluarea riscurilor.
Dar nah, unii dintre români, mai ales dacopati pravoslavnici îndelung iubitori de mama rasie, sunt tot timpul mai deștepți, și vad doar conspirații...


--------------------
ex Dacia Logan 2005, Laureate 1.4mpi-K7J
Drugs are bad, mkay?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Apr 2020, 21:23
Post #9067


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Cand eu zic ca multa lume citeste dar nu intelege...
Unde am zis eu ca nu e pandemic?
Unde am zis eu ca nu se raspandeste usor (ca de, cand r>1 e pandemie, unde r e coeficientul ala din modeul SIR, pe care toate lumea il cunoaste nu?)?
Peste tot am zis ca asta de caracteristica principala: se raspnadeste foarte rapid ca nu exista imunizare.
Pentru lichidarea pandemiei TREBUIE IMUNIZARE.
Care se face prin 2 metode:
1. se imbolnaveste un numar prag din populatie care, capatand imunitate impiedica raspandirea virusului si la cei fara
2. Aplici un vaccin
Vaccinul nu va fi mai devreme de 2021, in cazul extra optimist inceputului lui 2121. Cu toate cele vreo 25 de activitati de realziare a unui vaccin prin 2 din cele trei metode principale de producere a vaccinurilor impotriva virusilor.

Deci asta cu vaccinarea pica. Doar daca nu se doreste inchiderea economiei pe un an de zile. Si tota lumea o sa manance stevie si loboda de pe marginea drumului si o sa-si plateasca internetul in banite de porumb, ca bani nu va mai avea nimeni.

Ramane partea cu imunizarea. Care pentru a se face trebuie ca populatia sa ... capete imunitate. Adica sa faca boala.
Ca sa nu pui presiune pe sistemul medical (vrajeala cu aplatizare curbei functiei numarului de infectati - aia cu I din metoda SIR), e bine sa expui intai populatia care nu face forme grave (cei sub 60 de ani), sa pregatesti sistemul medical intre timp (stiti voi, transfer de la 2% din PIB de la armata la sanatate), sa tratezi in spital doar pacientii in situatii grave si sa reduci pe cat posibil coeficientul de transmisie (respectiv q din metoda SIR).
Iar transmisia se reduce prin procedee de distantare fizica (repet, nu sociala), de igiena (spalare pe maini, dezinfectanti etc) si de impiedicare fizica a transmisiei pe cat posibil (masti).

Asta cu tinem pe toti in casa de la inceput, cu putini infectati la inceput (cum e cazul Romaniei) este o prostie pentru ca, ce sa vezi, evaluarile SIR zic, matematic, ca valul al II-lea va fi la fel de grav cum ar fi valul I fara niciun fel de masura.

Si ducem naibii economia fara a lua masuri rationale, iar cand 'om da din nou drumul ne vom gasi in situatia ca si cum n-am facut nimic. Dar ce sa vezi, noi facusem ceva intre timp, dusesem de ripa economia.

Da' mai vorbim dupa ce om ridica restrictiile si or trece vreo 45 de zile...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Habba
post 20 Apr 2020, 21:30
Post #9068


Vizionar


Group: Members
Posts: 509
Joined: 24 January 17




Repet: exemplul Austria, cu lockdown, care nu și-a făcut praf economia și nici nu a mizat pe imunizare colectivă.
Păcălicii care au mizat la început pe asta ca și masura principala (ex. UK), au dat-o cu oistea de gard. Grav.

This post has been edited by Habba: 20 Apr 2020, 21:33


--------------------
ex Dacia Logan 2005, Laureate 1.4mpi-K7J
Drugs are bad, mkay?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 20 Apr 2020, 21:30
Post #9069


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.044
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




klaus cum tu ești așa bun la analize am și eu o MAAARE dilema.
Cum a apărut Oreste la realitatea plus tv , dupa ce a înjurat pesedeu multa vreme cu limba înveninată, acuma ii spala cu limba catifelată. Omul ăsta are principii sau e mai RAU decât o cârpă de sters pe jos ?


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Apr 2020, 21:37
Post #9070


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(Habba @ 20 Apr 2020, 22:30)
Repet: exemplul Austria, cu lockdown, care nu și-a făcut praf economia și nici nu a mizat pe imunizare colectivă.
Păcălicii care au mizat la început pe asta ca și masura principala (ex. UK), au dat-o cu oistea de gard. Grav.
*


1. Mai vorbim peste 45 de ziel de la ridicarea lockdown-ulului.
2. Pacalicii care au mizat pe autoimunizarea naturala nu au protejat populatia sensibila (peste 60 de ani), ci au lasat la liber la toti.
Dar sunt si pacalici care nu au dat cu oistea-n gard. Suedia, Danemarca.
Bine, stiu ca e oribil sa citezi cazurile care strica toata smecheria globala, dar exista si d-astea.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Habba
post 20 Apr 2020, 21:48
Post #9071


Vizionar


Group: Members
Posts: 509
Joined: 24 January 17




In România nu respectă unii lockdown-ul nici cu armata și tu te aștepți să fim capabili sa protejăm doar o grupă de risc?
Și vezi ca între timp, a fost identificată și o a doua grupă de risc, 40-60.

Iar cu Austria, sunt ferm convins ca valul 2 va fi mult mai lejer decât valul 1. Nu de alta, dar am contact direct și știu exact cum s-a comportat populația și cum s-au pregătit autoritățile.


--------------------
ex Dacia Logan 2005, Laureate 1.4mpi-K7J
Drugs are bad, mkay?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 20 Apr 2020, 21:51
Post #9072


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Apropo de Suedia, interesanta este caregoria celor decedati
Si mai ineresanta declaratia cum ca "Suedia nu a reusit sa-i protejeze seniorii, majoritatea focarelor/ decedatilor sint din camine de batrini"


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Apr 2020, 22:01
Post #9073


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Baietii de la google zic altceva.
La un moment dat eram campioni la stat acasa, dupa Italia si Franta (eram pe la 82-83% stateau acasa)
Intre timp s-a vindecat si locul, suntem pe la 65%.
Era interesant atunci ca Bucurestiu era oras inchis, era aproape campion la stat acasa.
In schimb campionii la mobilitate erau toti astia din jurul Bucurestiului (Ialomita, Giurgiu, Calarasi, Dambovita, Ilfov, Buzau, Olt, Dolj)


20 Apr 2020, 23:12:
QUOTE(miki @ 20 Apr 2020, 22:51)
Apropo de Suedia, interesanta este caregoria celor decedati
*

Nu prea am reusit sa gasesc date despre asta, o sa mai caut.

Dar am gasit ca
QUOTE
public transport usage has fallen by 50% in Stockholm and the capital’s streets are about 70% less busy than usual

radmasa.gif
Numai cine nu a fost in suedia nu intelege fraza.
Pai la aia sunt strazile goale cand sunt aglomerate. Acum cred ca arata apocaliptic, nici gandacii nu misca pe ele.
Iar transportul in comun era pe jumate gol la ora de varf. acum cum naiba e?

Insa trebuie subliniat ca Suedia are avantaje intr-o astfel de abordare: mai mult de 50% din gsopodarii sunt formate dintr-o persoana, densitatea populatiei de 25 locuitori/km2 (fata de 205 in Italia sau 259 in UK) - desi aici e inselatoare densitatea ca sunt in cateva orase mari mai toti suedezii


20 Apr 2020, 23:21:
Functia de decese in Suedia, in functie de varsta si coronavirus e cam aceeasi cu italia, pastrand proportia la numar:
Suedia
Italia
E interesant ca in Suedia e un numar mare de decese in zona 20-39 (comparativ cu Italia, nu ca numar nominal)

This post has been edited by klaus: 20 Apr 2020, 22:21


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 21 Apr 2020, 09:13
Post #9074


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




QUOTE(klaus @ 20 Apr 2020, 20:54)
Nu regimul l-am comparat, ci persoanele fizice ascunse dupa niste avatare de pe aici.
Aia care in cel ma specific mod propagandistic hitleristo-stalinisto, hai si musolinisto-ceausist ca e pe gratis, o dau cu aia cine gandeste (sau se exprima) ca noi e bun, cine gandeste altfel si are alte opinii este un propagandist abject.
Asta era fix propaganda hitlerista, fix cea stalinista, fix cea ceausista etc.
Aia cu libertatea de gandire, cu respectul fata de opiniile celuilalt si contraargumentare cu argumente (daca am) e pentru oameni care gandesc cu capul propriu.
Aia care nu au argumente au atat nivel de putinta: esti un propagandist ca ai alte idei decat ale noastre. Nu tu argumente, nu tu nimic. Ca la propaganda, de fapt. Cum ar fi hotii striga hotii.
Si aici, propagandistii striga propagandistii. Ca alte argumente nu au. Fie nu pot, fie nu au interes. Sau sunt platiti sa nu aiba.
*


foarte interesant avatrul dupa care te ascunzi si tu, nu-i asa? rolleyes.gif condamni chiar ceea ce tu faci? sau fiind vorba despre tine nu se pune? problema nu este ca ai opinii diferite de ale noastre, nu. problema este ca manipulezi prin informatii trunchiate, omitand adevarurile care dor. fapt subliniat de mine foarte clar in ceea ce priveste alocatiile pentru copii. exemplu clar, concret, usor de combatut daca ai argumente. insa nu le ai, ai omis elegant discutia pe concret si o dai in balarii, sperand ca cineva va lua de bun ce scrii tu.......


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 21 Apr 2020, 09:24
Post #9075


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Diferenta e ca PSD a dublat pana la urma alocatiile....
Si ca unul cu 3 copii spun ca nu a fost cea mai desteapta hotarare, nici atunci nici acum. Da facilitati fiscale (reduceri de taxe) pentru cei cu copii, practic si-ar plati singuri alocatiile, nu da pomeni celor care din alocatii isi platesc datoriile la birt.


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 21 Apr 2020, 09:28
Post #9076


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad






--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 21 Apr 2020, 09:29
Post #9077


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Stiu istoria, stai calm.


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 21 Apr 2020, 09:34
Post #9078


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




daca o stii, nu poti face afirmatia ca PSD a dublat alocatiile.


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 21 Apr 2020, 09:41
Post #9079


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Eu zic sa mai citesti tu si sa vezi cine avea majoritatea in Parlament.
In plus alocatiile au fost marite prin OUG pana la urma https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/pol...opiilor-1084703



This post has been edited by ady77: 21 Apr 2020, 09:43


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 21 Apr 2020, 09:42
Post #9080


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.044
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




Din amintirea mea Pnl a votat prima oara dublarea alocațiilor apoi PSD a a răzbunat și le a dublat din nou.
Daca greșesc sa mă corectați


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 21 Apr 2020, 09:44
Post #9081


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




PNL a vrut sa dubleze alocatiile.
PSD si-a dat seama ca ar castiga electoral asa ca le-au dublat ei.
In 2020 le-a servit-o si ei PNL-ului wink.gif


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 21 Apr 2020, 09:58
Post #9082


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




Amendamentul propus de deputatul PNL fusese respins în comisiile de buget-finanțe.

Imediat după votul pe acest amendament, mai mulți aleși ai Puterii care au fost de acord cu amendamentul PNL și-au contestat propriul vot. S-a luat pauză pentru negocieri privind o posibilă reluare a acestui vot.

Deocamdată nu s-a luat decizia să se reia votul.

Urmează să se vadă dacă până la votul de mâine, din Parlament, privind bugetul, această situație va rămâne neschimbată, transmite corespondentul Digi24.”

”Cum s-a desfășurat votul privind dublarea alocațiilor pentru copii
Momentul votului i-a luat prin surprindere pe cei din Guvern și pe cei din majoritatea parlamentară.

Amendamentul inițiat de liberali și susținut de Opoziție a primit 123 de voturi pentru, 119 de voturi contra și o abținere.

După ce a trecut amendamentul, Varujan Vosganian (ALDE) a venit cu lista de vot și a spus că cei de la ALDE nu se regăsesc toți să fi votat acest amendament.

Sunt șase parlamentari ai majorității care au votat și ei majorarea”

De aici se vede foarte clar intentia PSD de a dubla alocatiile, au respins in comisii, au incercat reluarea votului..... dupa ce a fost votata dublarea, au incercat sa profite electoral si au dat OG.
dupa cum spuneam informatia trebuie prezentata total ca sa putem trage o concluzie corecta.


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 21 Apr 2020, 10:11
Post #9083


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Mare diferenta fata de ceea ce am spus eu radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

QUOTE(ady77 @ 21 Apr 2020, 10:44)
PSD si-a dat seama ca ar castiga electoral asa ca le-au dublat ei.
*




--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 21 Apr 2020, 10:15
Post #9084


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(kato @ 21 Apr 2020, 10:13)
foarte interesant avatrul dupa care te ascunzi si tu, nu-i asa?  rolleyes.gif condamni chiar ceea ce tu faci? sau fiind vorba despre tine nu se pune? problema nu este ca ai opinii diferite de ale noastre, nu. problema este ca manipulezi prin informatii trunchiate, omitand adevarurile care dor. fapt subliniat de mine foarte clar in ceea ce priveste alocatiile pentru copii. exemplu clar, concret, usor de combatut daca ai argumente. insa nu le ai, ai omis elegant discutia pe concret si o dai in balarii, sperand ca cineva va lua de bun ce scrii tu.......
*


Ma scuzati ca intreb: ce informatii trunchiate?
Am zis eu ca au ajuns alocatiile unde a promis PSD-ul?
Nu, n-au ajuns.
Am zis doar ca unul din motive e si atacul PNL-ului la CCR.
Am zis eu ca marirea lor nu a fost un joc politic abject? Prima oara din partea PNL si apoi din partea PSD? Nu, nu am zis. Dar o zic acum: a fost unjoc abject, de partea ambelor partide.

Eu doar am constatat ca, in ciuda pesimismului initiatorului acestui topic ca PSD nu va duce la indeplinire promisiunile de campanie, el totusi a dus la implinire o mare parte din acestea.

Problema e ca promisiunile alea nu au creat (si nici nu aveu cum sa creeze) dezvoltare economica.
Au fost niste prostii economice de la inceput si de la inceput eu ma zis ca sunt niste prostii. Da' PSD-ul le-a pus in practica, asa prostii cum sunt. Mai ales aia cu umflarea salariilor bugetarilor pana la cer bazat pe o economie trasa la fata si slabita.

Cand o fi vorba de manipulari mai bine va uitati la aia de m-au combatut, aia de vorbeau de gropi comune in NewYork si ce sa vezi, erau dar pentru cei nerevendicati, de mi s-a spus ca bat campii cand am citat din purtatorul de cuvant al primariei new york, la aia cu 10% din infectati sunt doctori (cred ca ar fi mai multi doctori infectati decat cei de au absolvit medicina).
Da e bine ca-mi ziceti mie de propaganda si manipulare. Si voi uite atata barna aveti in ochi.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 21 Apr 2020, 10:16
Post #9085


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




pai este. PSD-ul, partid de stanga ( icon_mrgreen.gif )au refuzat dublarea alocatiilor, au respins in comisii si la vot in parlament. PNL-ul, de dreapta, ( radmasa.gif ) au propus si reusit sa treaaca prin parlament dublarea alocatiilor. PSD-ul doar si-au insusit meritele celorlalti, ca de, asa e in politica.
@ klaus.
la capitolul realizari ai trecut PSD-ul ca a dublat alocatiile.... de prostie nu te pot suspecta, asa ca raman doar bunele tale intentii icon_mrgreen.gif

This post has been edited by kato: 21 Apr 2020, 10:19


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 21 Apr 2020, 10:33
Post #9086


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(klaus @ 20 Apr 2020, 22:23)
Pentru lichidarea pandemiei TREBUIE IMUNIZARE.
Care se face prin 2 metode:
1. se imbolnaveste un numar prag din populatie care, capatand imunitate impiedica raspandirea virusului si la cei fara

Poate capata imunitate aia care nu decedeaza mai repede decat preconizau.

QUOTE(klaus @ 21 Apr 2020, 11:15)
Ma scuzati ca intreb: ce informatii trunchiate?

Da e bine ca-mi ziceti mie de propaganda si manipulare.

De exemplu aia cu remdesivir-ul. Pe teme politice, imi amintesc ca intr-un timp citai din situri... mai mult decat dubioase (care la randul lor se citau unul pe altul radmasa.gif ), ca sa nu zic altfel.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 21 Apr 2020, 11:04
Post #9087


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Cu remdesivirul am mai multa dreptate decat credeti voi. Pentru ce eu chiar m-am interesat.
Mai vorbim peste vreo 45-60 de zile


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Apr 2020, 12:55
Post #9088


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Mda, ai facut la fara frecventa 6 ani de facultate, plus rezidentiat, plus un pic de specializare, toate in ultima luna, asa... condensate. Felicitari si apropo, intanirea de 10 ani se tine de 1 mai?


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 21 Apr 2020, 13:25
Post #9089


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Mult mai repede, exista tutoriale pe Youtube.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 21 Apr 2020, 13:50
Post #9090


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




Tot PSD-ul a facut treaba.

Ciolacu: Cu ajutorul PSD, capacitatea de testare va depăși 4.000! Nu am mai stat după acest Guvern depășit de situație!

QUOTE(DannyY @ 21 Apr 2020, 14:25)
Mult mai repede, exista tutoriale pe Youtube.
*



Daca a bagat si niste Grey’s Anatomy, deja este boss.

This post has been edited by IRONICK: 21 Apr 2020, 15:08


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
322 Pages « < 301 302 303 304 305 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 01:24
Forum Renault