DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> buna ziua, putin ajutor, va rog

popescumirceni
post 19 Oct 2016, 08:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 October 16




bun gasit!

sunt detinatorul unui sandero din anul 2008, motorizare 1.4 benzina. acum are 180.000 km, in care masina s-a comportat impecabil. am schimbat totul la timp, si numai cu piese calitative.

am remarcat totusi ceva, si nu stiu cum sa ma descurc, poate ma ajutati voi.

pe cutia de viteze exista cautatorul, care are doua brate, o tija si o parte plata, ruginita. aceasta parte plata este fixata de o tija metalica verticala care intre in cutie, printr-un stut.
intre partea care face miscarea (piesa ruginita) si corpul cutiei de viteze exista un burduf care cel mai probabil etanseaza de praf si mizerie. ei bine, acel burduf s-a rupt, ceea ce evident nu imi place.
atasat este o poza cu problema.

intrebarile sunt previzibile: se gaseste de cumparat burduful? cum se numeste, ca sa stiu cum cer. si daca se schimba cat de cat usor )eventual sa ma indrumati.... cum sa fac asta). nu sunt nici bun, dar nici foarte incepator intr-ale mecanicii, cred eu ca ma descurc daca stiu ce trebuie sa fac exact.

multumesc frumos!


Attached File(s)
Attached File  Scan.pdf ( 1.28mb ) Number of downloads: 85


--------------------
dacia sandero 2008 - ct98mav
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:16
Forum Renault