DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Simpo Trans, service-tinichigerie

misu78
post 12 Jan 2009, 16:19
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Am comis-o si eu. Joi am derapat pe gheata si am lovit masina. Aripa sg fata, bara fata, far, proiector, capota, aparatoarea de noroi st. fata, haion blocat(nu se mai deschide). Maine sunt programat in service pentru constatare. Stie cineva daca Simpo Trans-ul din Afumati lucreaza bine pe tinichigerie? Duminica pe 11.01 imi expira casco! biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cata_C
post 14 Jan 2009, 20:18
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 8 November 05




Eu am fost acolo de doua ori. Cu primul logan pentru indreptat aripa fata dupa ce intrat unu cu carutul la XXL in mine si a doua oara cu al doilea logan pentru vopsit aripile fata, usa stanga fata, ilocuit barile si schimbat parbrizul. Total deviz 4200 lei. La prima reparatie tinichigeria a iestit bine, vopseaua era destul de apropriata de cea originala in schimb pe lac se vedau urme de impuritati, culoarea era rosu passion. La a doua masina au lucrat mai bine dar culoarea fiind gri platine se vede destul de bine diferenta de culoare. Ideea este ca am cautat cam doua luni un service autorizat dacia care sa vopseasa cat mai bine si cat mai apropriat de vopseaua originala dar din pacate nu am gasit. Am inteles ca vopseaua dupa logan si renault in special cea metalizata deschisa este foarte greu de potrivit nuanta.


--------------------
Dacia Logan 2007 Laureate 1.6 - B57FXN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anamaria79
post 27 Jan 2009, 11:34
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 4 November 08




Si eu am fost la Simpo Trans cu al meu Logan dupa o busitura "in dos" si niste mici infundaturi + zgarieturi si au facut-o ok (culoare metalizata - perla). Mie nu mi se pare ca se vede vreo diferenta de nuanta, dar poate depinde de culoare.

Bafta! smile.gif


--------------------
Dacia Logan 2007 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 16 Feb 2010, 14:41
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




asa cum povesteam mai demult patania mea asa am sa va spun impresiile despre simpotrans afumati.

dupa ce am lalait-o toata vara, toamna si iarna, am sunat la citeva service-uri din bucuresti intrebindu-i daca se baga la reparatia unei capote pe rca-ul vinovatului. autocobalcescu a zis pas, la fel adras singurii care au acceptat fiind cei de la simpotrans afumati.

inainte de craciun am fost invitat la ei pentru a face devizul partial in vederea primirii acceptului de plata de la asigurator (groupama, o surpriza placuta). dupa ce au primit acceptul m-au sunat sa ma duc la ei. din cauza zapezilor am aminat deplasarea. vineri, dupa amiaza, m-au sunat din nou.

normal ca nu am mai aminat. mi-am luat citeva ore libere si dimineata m-am aburcat in masinuta. podul grant, pasaj baneasa, pipera-tunari, centura, dn2 si...gata ! am ajuns ! 25 km facuti intr-o ora ! peste tot gropi, gropite, gropane. cel putin dn2 e jale...pacat ca nu am facut poze...am lasat masina in service la ora 9. cei de acolo mi-au zis sa revin miercuri sau joi. insa, surpriza: acum 1/2 ora m-au sunat sa ma duc sa ridic masina ca le ocupa spatiul !

nu am putut acum, asa ca a ramas sa ma duc miine. sper ca au fost meseriasi si au reparat ca la carte.

mie, pina acum, cei de la simpotrans afumati, mi-au facut o impresie buna. sper sa continui colaborarea cu ei, mai ales ca se apropie itp-ul.

p.s.: daca s-au strecurat greseli e din cauza de tastatura. trebuie sa o schimb. dar nu sint bani.

17.02.2010
asa. revin. astazi dimineata m-am deplasat la simpotrans afumati sa imi ridic masinuta. am gasit-o in parcare. am studiat-o, nici nu imi venea sa cred ca a avut, vreodata, vreo lovitura ! o sa fac poze mai incolo. l-am intrebat pe cel de la care am preluat-o cum au facut ? simplu: cu o masina cu vacuum ! am semnat devizul: 980 lei. indreptat, vopsit, manopera, etc.
acum, fiindca tot eram acolo am vorbit sa se uite si dedesubt. au urcat-o pe elevator si, surpriza: bieleta aia mica (ei ii zic bieleta preluare cuplu) de la motor era dusa. si 2 tampoane de la esapament. ii zic mecanicului sa le schimbe dupa care ma duc la facturare. 214 lei. e mult ? e putin ? nu stiu. stiu doar ca mi-am rezolvat o problema. plus ca daca fac reviziile la ei primesc 10% reducere.

de ce nu pot atasa poze oare ? blink.gif

This post has been edited by george_scala_2004: 17 Feb 2010, 13:00


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 18 Feb 2010, 18:50
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Ma bucur sa aud ca nu i-am laudat degeaba.
Si eu de cate ori am fost la Simpotrans (Colentina si Afumati) am fost tratat bine si am fost multumit de lucrari.
Va urez sa ajungeti cat mai rar in service si cand mergeti va recomand Simpotrans. biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 22 Feb 2010, 12:56
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




acum citeva minute m-a sunat o voce blonda de la simpotrans pentru a ma intreba daca sint multumit de modul cum am fost tratat si cum s-a rezolvat problema. evident ce puteam sa raspund decit ca totul a fost o.k. ?
profitind de ocazie am intrebat cit ar costa reglarea culbutorilor (se aude un tacait ca de disesel, suparator pentru mine). a promis ca se intereseaza si revine cu un telefon.
de asemenea i-am spus ca am usa stinga spate blocata. mi-a sugerat sa iau legatura cu unul dintre lacatusi sau, daca am timp, sa trec cit mai curind pe la ei.

asa procedeaza toate service-urile ? isi chestioneaza clientii asupra satisfactiei ? eu invatasem doar la management despre asemenea activitati. daca da atunci e de bine !

22.02.2010 15:02
adineauri am fost sunat pentru a-mi comunica pretul unui reglaj al culbutorilor: 50 lei ! cind o sa ajung in service o sa mi se verifice si usa spate stinga. probabil ca toata operatia se va duce pe la 200 de lei...
miercurea trecuta, cind am ridicat masina din service nu am schimbat decit bieleta inferioara...am uitat pur si simplu de culbutori...

This post has been edited by george_scala_2004: 22 Feb 2010, 14:14


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 1 Mar 2010, 19:01
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Azi in timp ce coboram o bordura destul de inalta .... s-a rupt pivotul! blink.gif
S-a spart burduful la planetara si a curs uleiul din cutie...... sad.gif
Sunat pe nenea Doru cu platforma - 150 ron de la Spitalul Polizu pana la Simpotrans Colentina (tarif unic pe Bucuresti indiferent de distanta). mad.gif
Schimbat: pivot - 45 ron.
burduf planetara - 129 ron.
4 litri ulei cutie - 110 ron.
Manopera - 200 ron cu tot cu reducere de 10%. wacko.gif
A durat mai putin de 1 ora si am plecat fericit si fara bani in buzunar. biggrin.gif
Piesele in special la ei sunt destul de scumpe dar cand ajungi fortat de imprejurari ....asta e. Noi sa fim sanatosi ca bani facem.
Sa multumim din inima partidului pentru calitatea drumurilor din Romania..... pivotul care s-a rupt, acum 5 luni la ITP era bine merci....... dar asta a fost inainte sa vina iarna.


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 26 Nov 2010, 22:47
Post #8


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




nr de telefon de la simpotrans din colentina il are cineva?
am cautat pe net si nu-l gasesc...


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 27 Nov 2010, 17:34
Post #9


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure






--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 14 Dec 2010, 22:50
Post #10


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




am fost la ei pt prima revizie la un logan ph2 1,6 8v.
cost:92lei(cu piesele mele).
a durat cam 30-35 min,lucrat cam in viteza si murdar.
nota 6.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 20 Dec 2010, 09:50
Post #11


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




Da, cam asa lucreaza.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 13 Dec 2011, 14:28
Post #12


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Am fost luni pt revizie 2 ani la logan ph2 1,6mpi.
Cu piesele mele(ulei,filtru ulei,filtru polen,filtru aer si garnitura buson) + completare antigel(maxim 100ml) a fost 108lei.deci la simpotrans sa deschida capacul de la vasul de expansiune si sa toarne 100ml de antigel costa 16lei.Enorm de mult.DE data asta nu mai aveam ulei pe scut,dar erau stropi de ulei pe la motor,probabil ii tremura mana la mecanicos.Am facut si ITP-ul :90lei verificare extrem de sumara si in viteza.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian'71
post 2 Jan 2012, 10:42
Post #13


membru uneori batut in cap


Group: Members
Posts: 895
Joined: 18 April 10




QUOTE(ydaniel @ 13 Dec 2011, 14:28)
Am fost luni pt revizie 2 ani la logan ph2 1,6mpi.
Cu piesele mele(ulei,filtru ulei,filtru polen,filtru aer si garnitura buson) + completare antigel(maxim 100ml) a fost 108lei.deci la simpotrans sa deschida capacul de la vasul de expansiune si sa toarne 100ml de antigel costa 16lei.Enorm de mult.DE data asta nu mai aveam ulei pe scut,dar erau stropi de ulei pe la motor,probabil ii tremura mana la mecanicos.Am facut si ITP-ul :90lei verificare extrem de sumara si in viteza.
*



Nu isi luase jocul de dimineata cu una mica.


--------------------
Renault Megane sedan/ Kadjar Expr. 1.5dci85cp.2009/Business 2018 1.5dci 110cp - GL-07-***
Mersul pe jos face piciorul...peste 45.
Grabeste-te incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 17:26
Forum Renault