DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Recomandare Service, SC CONCEPT CAR SERVICE SRL

sergiu03
post 27 May 2011, 10:24
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 27 October 10




Salut,

<<Sper sa nu fi postat aiurea, mi s-a parut cel mai ok loc unde sa scriu. Daca m-am inselat rog modelatorii sa-l mute in locatia potrivita.>>

Va recomand cu caldura SC CONCEPT CAR SERVICE SRL, de pe Bulevardul Timisoara. (au si site, http://www.conceptcarservice.ro/contact.html)

Eu i-am ales de la Casco Omniasig, nu mai auzisem de ei pana atunci, pt o avarie usoara in partea din fata dreapta a masinii.

S-au miscat foarte repede si foarte amabili, iar la sfarsit cand m-am dus sa ridic masina, am avut o foarte mare si placuta surpriza sa vad ca imi reparasera si alte defecte pe care le avea masina mea, care nu intrau oricum pe deviz, si anume:

-schimbat butuc usa sofer plus indreptat caroserie (acum o jum de an mi-a fortat cineva butucul si de atunci am lasat o asa, cu butucul aproape iesit si tabla indoita pe langa el)
-plus, o problema majoritara a loganelor, si anume problema electrica la actionarea franei sau semnalizarii unde se aprind ca beculetele din pomul de craciun martori diversi de pe bord si semnalizarile de pe spate...eee, au rezolvat o si pe asta si nici macar nu mi au spus de ele, am observat dupa ce am plecat de la ei;
-plus o problema cu faza intermitenta a stergatoarelor care actionau pe faza intermitenta de capul lor;

A fost o supriza foarte placuta si nesperata intr-un mediu foarte "acid" sa spunem al service-urilor auto din Bucuresti unde te rogi macar sa iti repare pt ce ai venit la ei si sa nu te tina mai mult de o luna (la mine a fost gata in 2 zile), nicidecum in plus, fara sa se laude sau sa ceara vreun ban (pe deviz nu a intrat asa ceva pt ca oricum firma de asigurari nu ii despagubea pt asta).

Un motiv clar al acestui eveniment placut pt mine este ca ei sunt la inceput, au un service foarte mare (tipul de la receptie mi-a spus ca din pacate stau mecanicii degeaba ca nu prea sunt cunoscuti) deci din punctul asta de vedere grabiti-va daca aveti nevoie de o interventie in service pt ca o data ce se vor face cat de cat cunoscuti pe piata s-ar putea sa nu mai fie atat de binevoitori wink.gif

De precizat, in cazul in care nu s-a dedus din randurile de mai sus, masina mea este un Logan 1.4 din 2007.

Succes si sincer va doresc sa nu aveti nevoie de asa ceva, sau macar cat mai rar cu putinta! wink.gif


--------------------
Dacia Logan 2007 ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 11:31
Forum Renault