DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Impresii Meridian Vest, pagube si service

cpetru
post 21 Aug 2007, 14:27
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 23 May 07
From: Iasi




In mai am achizitionat prima mea masina, de la meridian vest. I-am ales pentru ca au promis cel mai scurt timp de livrare. Dar au depasit cel mai pesimist timp promis de toti ceilalti dealeri.

La ridicarea masinii, desi cerusem garantie extinsa, nu am mai primit. In ziua livrarii spuneau ca tre' sa las masina acolo inca 2 zile ca sa pot primi si garantie extinsa la ea. Au justificat ca trebuie refacuta factura. Nu ma impotriveam daca puteam folosi masina, ca factura oricum venea ulterior. Dar NU. De parca masina trebuia sa stea la ei ca sa inlocuiasca piesele care urmeaza sa se strice imediat dupa cele 18 luni de garantie cu piese ce tre' sa reziste 36 de luni (de garantie extinsa). Am renuntat la garantie extinsa.

Sunt sigur ca persoana angajata la meridian, care a facut comanda on-line catre fabrica nu a cetit cu atentie hartia pe care a completat-o agentul de vanzari in prezenta mea. Eram a doua persoana in ziua cu pricina, care a ridicat masina fara garantie extinsa, desi ceruseram.

Imediat mi-am pus pe masina un pioneer 3900. Dupa o luna am uitat sa-i scot fata si m-am trezit intr-o dimineata cu portiera fortata si radio-cd-ul lipsa. Sincer, regretam avaria, nu lipsa muzicii.

Dupa politie, asigurator, service (constatat plastic zgariat si butuc deteriorat) , asteptare 2 luni pentru piese, ajung la service sa se execute reparatia.

Desi dealer-ul ma asigurase ca pot asista la reparatia masinii in service-ul lor, acum cand am cerut sa asist, am fost refuzat. Se vedeau persoane straine in interiorul service-ului, dar tipu de la receptie refuzase categoric sa imi permita sa asist.

Am insistat sa vorbesc cu seful de service, care mi-a permis totusi sa asist. Tot el a mai dispus sa fiu rezolvat imediat, fara sa astept. Mi-a placut amabilitatea acestuia.

La momentul inceperii reparatiei butucului pe usa stanga, mesterul imi zice ca se repara in 2-3 zile ca portiera trebuie revopsita. M-am mirat ca nu trebuie schimbate volanul si bancheta spate.

Dupa parerea mea, ma asteptam sa indrepte tabla, sa fixeze butucul (desi de la inceput aveam mari dubii asupra rezistentei noului butuc in portiera) si sa imi dea drumul. Mesterul a zis ca sigur urmeaza sa sara vopseaua de pe usa. Cred si eu ca daca trebuie sa sara, atunci va face tot ce poate ca sa sara. Ca tre' sa manance si el o paine.

Am ales sa renunt la interventie, mi-au dat piesele si am plecat. Cu tot cu masina.

Teama mea cea mare era ca, daca las masina acolo, in cateva zile dispar toate piesele bune. Apoi daca portiera chiar trebuie revopsita, trebe data jos si nu cred ca mai nimereste mesteru pozitia corecta a usii.

Acuma, atasez neste poze sa vedeti lucratura hotului si cat de subred e sistemu de incuiere a portierei. Platesc 7 ani la masina asta si nu ma aspteptam sa fie incuietoarea de 2 bani. Hotu meu nu a avut nevoie de altceva decat de un tirbuson gen clopot.

Cand vad cat de fragil e prins butucul, imi vine sa renunt la el. da' nu stiu cum sa fac sa nu ramana gaura acolo.

Pentru ca ma apropii de prima revizie, am intrebat cat m-ar costa, cu cat vand ei uleiul, daca pot sa aduc... si au ocolit cifrele, au spus doar ca e foarte convenabil la ei. Nu au refuzat totusi sa aduc eu ulei.

Io imi propun de acum sa nu mai merg la meridian.
Era cineva care a spus de bine despre service-ul de langa cora pantelimon. Poate pot sa dau si io de un meserias priceput care sa ma lase sa stau langa el.

Daca nu m-am facut prea bine inteles, raspund la reply-uri.

PS: daca topicul meu se incadreaza in alta parte, rog moderatorul sa-l mute.

This post has been edited by cpetru: 21 Aug 2007, 14:39


Attached thumbnail(s)
butucRupt1.JPG ( Size: 54.79k ) Number of downloads: 4165
butucRupt2.JPG ( Size: 65.08k ) Number of downloads: 4256
butucNou1.JPG ( Size: 50.98k ) Number of downloads: 4213
butucNou2.JPG ( Size: 57.49k ) Number of downloads: 4075


--------------------
Dacia Logan Abs+ dci 7o cp 2007 - XX oo BAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutzu_nid
post 21 Aug 2007, 14:36
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 27 February 07
From: bucuresti




eu nu am avut probleme de genu ,dar din cate stiu eu garantia aia extinsa ti-o face pe loc cand ridici masina si o platesti exact in mijloc akolo la ei,eu asa am facut ...cat despre service nu am cuvinte ....e varza


--------------------
dacia logan logan 1.4 2006 laureate plus - b-xx-nid
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adiya
post 21 Aug 2007, 14:50
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 12 June 05
From: Bucuresti




Welcome to the club...
Am avut 3 asemenea atentate asupra portierelor. De fiecare data am reusit sa indrept usa fara sa sara vopseaua. Asta dupa ce acelasi Meridian dar SUD imi montase butucul fara sa indrepte usa. L-am intrebat pe cel care mia inmanat talonul si cheile daca ii place sau daca intra apa pe acolo. De placut a zis ca nu prea ii place nici lui dar apa siiiigur nu intra cu toate ca era loc sa scapi un bat de chibrit pe acolo.

Cat despre Meridian vest...si eu am cumparat masina de acolo. A venit chiar mai devreme insa nesimtirea e la ea acasa acolo.
Apropos, ce ai raspuns cand ai fost sunat si intrebat despre serviciile dealerului? Presupun ca teau sunat.


--------------------
Dacia Logan 2007 ABS PLUS dci - B-00-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cpetru
post 21 Aug 2007, 16:34
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 23 May 07
From: Iasi




Egzact. M-au sunat, am spus nemultumirea, au inteles si au promis (parea o duduie poate pe la 30 ani) ca vor reveni luni (era joi) cu un telefon sa imi ofere un cadou sa imi treaca nemultumirea; ca ei vor ca toti clientii sa fie foarte multumiti.

Ghici, n-a sunat nimeni. sa fi uitat oare ?


--------------------
Dacia Logan Abs+ dci 7o cp 2007 - XX oo BAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dariusboom
post 21 Aug 2007, 16:44
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 October 04




salut

daca exista un dealer dacia in bucuresti care sa-si bata joc de clientii sa cu nesimtire acela sigur e meridian...eu am avut probleme cu intarzierea livrarii masinii la meridian sud...a mai fost un topic dedicat exclusiv meridian...am pus detaliile acolo...abia asteptam sa mai apara unul


--------------------
dacia logan prestige 2007 - B-60-NRW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 21 Aug 2007, 17:38
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




post-336-1110552475.gif Au schimbat cheile la loganuri? smile.gif


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 22 Aug 2007, 09:01
Post #7


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Dacia are si Vocea clientului, ati dat un mail/trelefon/scrisoare acolo?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cataline
post 22 Aug 2007, 09:03
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 9 February 06
From: Bucuresti




QUOTE(cpetru @ 21 Aug 2007, 15:27)
Era cineva care a spus de bine despre service-ul de langa cora pantelimon. Poate pot sa dau si io de un meserias priceput care sa ma lase sa stau langa el.

Eu am fost numai acolo cu masina de cand am luat-o tot de la ei. M-am programat prn telefon la ei si apoi mi s-a dat un mecanic liber. Fiecare proprietar sta langa masina/mecanic in timpul reviziei. Consumabilele le poti lua fie de la magazinul service-ului fie le aduci tu de acasa, nimeni nu zice nimic atat timp cat sunt exact ca la carte sau originale. Toate bune


--------------------
Logan Ambition 1.6 2005 - B-xx-XXX
Logan 1.6 Ambition, dec 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 22 Aug 2007, 09:08
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(AMW @ 21 Aug 2007, 18:38)
post-336-1110552475.gif Au schimbat cheile la loganuri? smile.gif
*



Nu, aia din poza e cheia care vine atunci cand schimbi un singur butuc (desi cheile tale se potrivesc la butucul nou; e o cheie doar pentru usi, pentru ca n-are nici un fel de cip).


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 22 Aug 2007, 09:36
Post #10


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




QUOTE(cpetru @ 21 Aug 2007, 14:27)
Acuma, atasez neste poze sa vedeti lucratura hotului si cat de subred e sistemu de incuiere a portierei. Platesc 7 ani la masina asta si nu ma aspteptam sa fie incuietoarea de 2 bani. Hotu meu nu a avut nevoie de altceva decat de un tirbuson gen clopot.
*



Incuietorile sunt pentru oameni cinstiti. Trebuia sa-ti fi pus si tu o goarna care sa-i creasca adrenalina cand deschide usa. Si cred ca e mai bine asa, inchipuie-ti sa te trezesti a doua zi cu o usa fortata cu ranga, stalp la caroserie indoit ..


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cpetru
post 22 Aug 2007, 09:43
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 23 May 07
From: Iasi




si daca pun alarma ce rezolv ? ca butucu e deja fortat cand incepe goarna sa tipe ?
Cre-ca o alarma cu senzor de proximitate ar ajuta putin.


--------------------
Dacia Logan Abs+ dci 7o cp 2007 - XX oo BAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 23 Aug 2007, 20:01
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Alarma are rostul de a intimida hotii amatori.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 18 Nov 2007, 02:37
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Salutare. Am vazut ca nu s-a mai scris de ceva timp pe acest topic , insa este exact si cazul meu. Si masina mea a fost fortata , am vorbit cu cei de la Meridian Vest si acum astept 1 luna sa aiba butucul...si apoi urmeaza sa ma duc sa inlocuiasca butucul "si sa vopseasca usa daca e cazul". Nici nu stiu ce sa mai fac dupa cele citite aici.. blink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 19 Jan 2008, 03:45
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Ok. De cand am scris ultima oara , s-a rezolvat , insa ieri am patit iar acelais lucru ( butuc distrus , usa usor indoita) . Data trecuta a durat 7 zile reparatia si a trebuit eu sa trag de ei in fiecare zi ....de data asta chiar nu stiu unde sa ma mai duc... blink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mstaniloiu
post 3 Mar 2008, 14:09
Post #15


Membru entuziast :)


Group: Members
Posts: 448
Joined: 17 February 05
From: DN1




Si eu am apelat la serviciile Dacia Asistenta si mi-au trimis un echpaj de la Meridian Vest (ca au o masina de interventie acolo). Nu va mai spun peripetiile detaliat (o sa le pun pe forum ) dar soferul de la platforma (Mitica) a fost tare jenant (mahmur dupa bautura), iar pretul cerut pentru tractare (care diferea cu mult peste cel comunicat in telefon cand am facut comanda de vreo 2 ori) a fost "stabilit" de el repede si pe loc.
NU s-a eliberat nici un fel de factura pentru asta (mie ca persoana fizica , nu mi-ar fi trebuit neaparat), dar chiar soferul a insistat ca el nu vrea sa elibereze factura decat daca ma intorc la sediu....
A fost foarte jenant, sunt foarte dezamagit de ei ...


--------------------
Dacia (SupeR)Nova, 1310 - SN 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mad_voly
post 28 Dec 2008, 21:04
Post #16


Daca Ai Cap Ia-ti Alta


Group: Members
Posts: 547
Joined: 8 October 05




Nu stiu despre service dar dealerul meridian vest de la care mi-am ridicat masina mi-a dat-o cu portiera din dr fata usor lovita


--------------------
Opel Insignia 2011 Ecoflex - b 01 ccc
"Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont. "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Club12TRS
post 19 Feb 2009, 18:34
Post #17


Coupe Maniac


Group: Members
Posts: 300
Joined: 14 February 09
From: Bucuresti




La Meridian Militari am asistat la: deschiderea unei portiere cu ranga, la ciomagirea unui piston de etrier cu ciocanul, la desfacerea unui bushon de ulei cu dalta si ciocanul si la drift-uri cu frana de mana. Profesionisti oamenii, n-am ce zice...


--------------------
Alfa 145T.Spark / Citroen Saxo / Fiat Punto2B / Ex Oltcit 12TRS - B xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mad_voly
post 30 Mar 2009, 12:35
Post #18


Daca Ai Cap Ia-ti Alta


Group: Members
Posts: 547
Joined: 8 October 05




Eu am vazut o faza de genul celei enumerate mai sus.
Am fost anuntat de catre meridian vest ca mi-a sosit masina, sa vin sa o ridic. Cand am ajuns acolo mi s-a zis ca mai trebuie sa astept o zi pt a i se putea pune alarma, sa verifice nu stiu ce, masina fiind in curte alaturi de altele abia sosite.
Am zis OK dar totodata am cerut macar sa o vad fiind nerabdator.
In momentul in care am ajuns in parcare, "baetzasii" tongue.gif care trebuiau sa bage masinile noi in service pt a putea fi echipate , se " bateau" care pe care sa o ia mai repede, plecand cu "scartzuri" si cu viteza. Directia: SERVICE
Iar noi, proprietarii, suntem sfatuiti sa respectam rodajul.....


--------------------
Opel Insignia 2011 Ecoflex - b 01 ccc
"Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont. "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gdpi
post 6 Jul 2009, 11:14
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 6 July 09




Nu mergeti la service-ul MERIDIAN VEST!
Niciodata!
Am asteptat o luna sa ridic masina, iar in ziua in care am mers, am constatat ca vopseaua a fost aplicata cu dare, iar inginerul de acolo mi-a spus ca nu poate sa o poliseze pentru ca e "prea cruda vopseaua" dar ca pot sa le mai las masina cateva zile ca se repara!
Acum ma pregatesc sa le fac o reclamatie in toata regula: masina a sta o luna in service in urma unui accident minor: au fost schimbate bara spate, capota spate, si de indreptat capota portbagajului- darele se afla pe capota, si exista stropi de vopsea si pe bara nou schimbata.....
In clipa in care am lasat masina mi-au spus ca va dura cam 2 saptamani....(erau deja comandate piesele fusesem cu 3 saptamani inainte)
Iar cireasa de pe tort o reprezinta incuietoarea de la portbagaj, care functioneaza cu alta cheie, deci mai am o cheie in plus acum....plus un pres lipsa... servicii execrabile.
Nu mai spun ca i-am sunat zilnic sa intreb care e stadiul masinii si degeaba "masina e in lucru", "se pregateste de vopsit"- cred ca s-a pregatit o saptamana!
Multumesc celor care au mai avut probleme si care au mai scris pe acest forum.
Asa m-am hotarat si eu sa scriu si sa va spun:
NU MERGETI AICI NICIODATA!!!!!!!!!!!!!


--------------------
Dacia Logan 2005/1,6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neajiji
post 16 Feb 2010, 13:16
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 768
Joined: 1 January 07




NUMAI DE RAU, totul incepe de la usa cand intrii, era sa imi rup gatul ca nu isi dadusera zapada de la intrarea in showroom. Ajung la receptia aia din centru intreb de un agent, in scarba doamna cea amabila ma trimite la o domnisoara ceva mai draguta si sociabila. Intreb formalitatile, acte necesare, toate cele imi da totul + o oferta cu preturile actuale. Trec la vizualizarea unei masini din showroom, o intreb cateva detalii o cam dadea cotita, primeam raspunsuri gen "are de toate" blink.gif. Cand i-am zis daca vine cu bara stabilizatoare, m-a intrebat ce este aceea wacko.gif. Uitandu-ma mai atent la tabla celor expuse in showroom erau ff prost vopsite efect coaja de portocala, sub mocheta in portbagaj tabla era goala fara niciun strat de vopsea/grund. Am plecat instant de acolo, niciodata nu as cumpara nimic de la ei blush.gif


--------------------
X Y Z
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prollix
post 10 Mar 2010, 14:37
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 11 October 06




Alta impresie de rau. S-a schimbat directorul (asa mi s-a spus). Se pare ca cel nou este praf cand vine vorba de vazarea serviciilor proprii. Printre primele masuri luate a fost diferentierea pretului la manopera in cazul in care clientul vine cu piesele/consumabilele lui. De exemplu ora de manopera pentru un Logan ph1 este 50 RON dar daca clientul vine cu consumabilele lui tariful este de 120 RON. Impactul este vizibil: la service Renault, timp de 2 ore cat am stat la revizie, n-a fost nici o masina programata; la service Dacia, grad de ocupare 50%. In loc sa mai reduca din pretul pieselor/consumabilelor (atunci cand vinzi pe volum cred ca poti negocia cu furnizorul un pret mai mic) masura luata cred ca o sa reduca numarul clientilor.
Eu nu cred ca o sa mai calc vreodata pe la ei in conditiile astea. Apoi, inca doua 2-3 service-uri din astea si Dacia isi va pierde unul din avantaje: costuri de intretinere reduse.


--------------------
Dacia Logan Laureate 2006, dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 10 Mar 2010, 14:39
Post #22


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




o sa ajunga si astia ca dacoversu.sa nu mai vina nimeni la ei wink.gif asa le trebuie.cei neseriosi eliminati .


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 10 Mar 2010, 15:36
Post #23


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(prollix @ 10 Mar 2010, 14:37)
Alta impresie de rau. S-a schimbat directorul (asa mi s-a spus). Se pare ca cel nou este praf cand vine vorba de vazarea serviciilor proprii. Printre primele masuri luate a fost diferentierea pretului la manopera in cazul in care clientul vine cu piesele/consumabilele lui.  De exemplu ora de manopera pentru un Logan ph1 este 50 RON dar daca clientul vine cu consumabilele lui tariful este de 120 RON. Impactul este vizibil: la service Renault, timp de 2 ore cat am stat la revizie, n-a fost nici o masina programata; la service Dacia, grad de ocupare 50%. In loc sa mai reduca din pretul pieselor/consumabilelor (atunci cand vinzi pe volum cred ca poti negocia cu furnizorul un pret mai mic) masura luata cred ca o sa reduca numarul clientilor.
*
Am fost saptamana trecuta in alt service, la fel de minunat si gol ca si asta. Am dorit sa cumpar cateva nimicuri. Un reper care in mod normal costa 1,55Euro, la ei era 8,13Euro. Asta da castig, diferenta pusa de ei, pe langa pnc la pcl nu era indeajuns, au mai adaugat ei ceva de prost gust. Imi aduc amine ca prin 2005 era manopera pe trei niveluri, in functie de gradul de dificultate. Si pleca de pe la 20-30RON. Acum este dubla/tripla si tinde catre infinit. In afara de Euro care a crescut de atunci cu 20%, altceva nu s-a schimbat, servicile sunt la fel de proaste. A trecut vremea cand nu se deranjau sa alerge dupa clienti, acum trebuie sa ii pupe si in fund ca sa ii aduca in service. Fiecare dupa maiestria de a stii sa faca afaceri. Si la noi in Romania se vede din plin, cum au dat putin de greu, gafaie. Nu au stiut sa isi atraga clienti cand le mergea bine, isi bateau joc de ei. Acum clientii au plecat unde este mai ieftin, iar servicile sunt mai de calitate.

This post has been edited by IRONICK: 10 Mar 2010, 20:23


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 10 Mar 2010, 15:38
Post #24


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




"...altceva nu s-a schimbat..."
Nu-i adevarat!
La Dacoserv Militari au asfaltat toata curtea interioara. smile.gif


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
god
post 10 Mar 2010, 22:32
Post #25


wizard


Group: Members
Posts: 328
Joined: 15 November 04
From: Bucuresti




Si data trecuta cand se schimbase directorul sau ce functie o avea cel responsabil de Meridian Vest tot trist a fost dar acum se pare ca si-au dat si mai tare cu tesla-n c...ap


--------------------
Dacia Duster 1.5 dci 4X4 Iunie 2010 / Prestige
It's time to burn™
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 11 Mar 2010, 11:39
Post #26


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Schimbarea directorului nu este vizibila la nivel client. S-au incuiat pe interior si au aruncat cheia pe sub usa afara. Si cica acum vor sa iasa. radmasa.gif


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neajiji
post 16 Mar 2010, 16:35
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 768
Joined: 1 January 07




Acum un an o cunostinta si-a facut revizia de 60.000 cea cu distributie la symbol la marele si renumitul service Meridian Vest, treaba a fost facuta in sictir, nu au mai montat bradutii de fixare la spoiler fata, la capacul de la filtru de polen, au bifat toate testele ca si facute dar de fapt nici macar testerul nu l-au pus pe masina.
Evitati meridian VEST!!


--------------------
X Y Z
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
annem
post 19 Mar 2010, 16:00
Post #28


Omul Gras


Group: Members
Posts: 401
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Nu uitati sa evitati si Meridian Sud, va rog.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate, 2008 Laureate MCV GPL - Puisor
2011 Laureate MCV GPL - Puisor (de la Dacia)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 19 Mar 2010, 21:00
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




De ce? Vrem sa aflam si noi impresiile tale. Putina distractie nu strica......


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 28 Mar 2010, 19:49
Post #30


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Inca o incercare de teapa marca Meridian, nu se lasa pana nu trag si ei ceva in plus. In loc sa se atraga clientii ca sa mai intre inca o data pe usa, se da cu flit. Tipic romanesc.

QUOTE(dacia.ro)
Ai pneul de vară premium Continental la doar 209 lei, TVA inclus.


QUOTE(dl_dr25 @ 22 Mar 2010, 19:36)
am achiziționat azi de la meridian 4 anvelope continental ecocontact 3 la 889lei
*
QUOTE(dl_dr25 @ 24 Mar 2010, 13:49)
pus astazi Continentalurile
*
QUOTE(dl_dr25 @ 26 Mar 2010, 00:24)
azi mau sunat de la vocea clientului sa ma duc la meridian sa îmi iau bani care erau dați peste prețul anvelopei ( le scrisesem ca am luat de la meridian cu 222lei anvelopa ). concluzia meridian o încearcă cu cine tine cu cine nu nu ( carditori )
*


This post has been edited by IRONICK: 28 Mar 2010, 19:53


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:18
Forum Renault