DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Accidente

SGN_1310
post 3 Nov 2003, 07:39
Post #1


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Cred ca ieri a fost ziua accidentelor. In drumul meu spre casa(Oras Buftea) am zarit rezultatele a 3 accidente.
Primul in zona cimitirului Straulesti rezultat cal mort + pejo bushit, fara victime umane.
Al doilea in zona noului teren al nationalei de tineret parca un espero in fundul unui camion. Zona e exact dupa o trecere de cale ferata pazita(200m).
Al treilea un cielo shi un van wolksvagen(cum au politzistii) erau intr'o pozitie ciudata rau, pocniti in "parcarea" unei spalatorii tziganesti"cred ca se spala mai mult serii de caroserii shi motoare". Cielo era cu facurele varza iar vanul probabil ii taiase calea.
Trebuie sa remarc ca ieri a fost o zi de vara in toata regula, lumina multa, shi fiind duminica era circulatia lejera....insa.
Pb'il ca fost o zi prosta pt soferi!


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 3 Nov 2003, 09:40
Post #2


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Astea sint nimicuri. Eu am mers catre tara pe 15 octombrie si pe autostrada in Austria au fost 2 accidente pe sensul meu de mers. Am avut noroc ca am plecat mai tirziu decit de obicei...

Primul a fost un tir al carui sofer a adormit si a intrat pe banda cea mai din stinga (fiind 3 benzi in zona aia) si s-a rasturnat peste parapetul ce separa sensurile de circulatie, blocind si banda cea mai din mijloc de pe celalalt sens. Din fericire nu a cazut peste nici o alta masina, dar tirul era destul de afectat. Rezultat: numai o jumatate de ora intirziere...

Al doilea accident a fost foarte grav. Il anuntau la traffic info din sfert in sfert de ora. Ulterior am aflat ce s-a intimplat. Un microbus de Ungaria cu 8 persoane a intrat in plin intr-un tir, din cauza ca soferul microbusului a adormit. Oamenii mergeau spre casa, venind de la munca. Din nefericire 3 au murit pe loc. In acea zona sint de asemenea 3 benzi. S-a format o coada de vreo 8km, traficul a fost deviat pe drumuri normale. Intirzierea acolo a fost de 2 ore...


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 10:01
Forum Renault