DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cu Lodgy prin Europa, Video de pe drum

Robbyman
post 14 Sep 2015, 12:40
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 25 October 12




A trebuit sa fac un drum pana la Valencia cu masina si am decis sa si filmez pe ici pe colo. Ce a fost mai interesant am urcat intr-un playlist pe youtube.

Am zis sa aleg drumul mai economic si am urmat Ungaria - Austria - Germania (totul pe autostrada), Franta pe nationala si Spania (pe autostrada, dar gratis: Huesca - Zaragoza - Valencia). Drum de 3 zile (si doua nopti de odihna), dar cu o economie de 150 de euro.

La intoarcere insa, am ales drumul mai rapid, cu plata, pe Italia si Slovenia.

A trebuit sa merg in limita de viteza permisa pe fiecare sector de drum, asa ca mai repede de atat nu se putea merge. Foarte multumit de masina, dci 110 CP, 6 trepte.

Daca intereseaza pe cineva, pun mai jos filmuletele de pe drum, cu mentiunea ca la dus am filmat fara sunet, camera pusa pe parbriz, iar la intoarcere am filmat din interior, cu sunet. Poate ca postura la volan nu vi se va parea intotdeauna cea mai potrivita, dar trebuie sa stiti ca la atata drum iti trece os prin os si cauti sa tot schimbi pozitia pe scaun.

youtube


--------------------
Nu ma amenda! Pentru toate greselile mele a platit deja Hristos.
Sunt un tip extrem de corect, atent si respectuos in trafic: in viata mea nu am platit vreo amenda! N-am vrut! :D
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 04:41
Forum Renault