DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Teapa de la emag.ro, atentie - vi se poate intampla si voua!

Bogdan_F
post 25 Jun 2007, 19:18
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 335
Joined: 30 June 03




Pana acum eram un client fidel al emag.ro intrucat gaseam aici destul de multe chestiuni IT si erau unii dintre comerciantii care acceptau direct plata cu card online.

Totusi, problemele au inceput cu achizitionarea unui rucsac.

Astfel, produsul este urmatorul:
http://www.emag.ro/accesorii_notebook/rucs...41--pTSB04101EU

conform descrierii este culoarea: "Black/Grey/White Nylon" iar aici apar primele neregularitati: site-ul companiei NU OFERA INFORMATII IN LIMBA ROMANA. Ma rog, fiind baiat scolit am inteles ca are culoarea negru/gri/alb. Poza arata ca cea de mai jos:
img37103_22032007153327.jpg ( Size: 21.23k ) Number of downloads: 1281


Ceea ce am primit in schimb:
21062007265.jpg ( Size: 35.32k ) Number of downloads: 1370


Neregularitati:
- NU ESTE IN CULORILE GRI, ALB SI NEGRU CI IN CULORILE OLIVE/VERDE, CREM SI NEGRU.
- ARE UN IMPRIMEU CARE NU APARE IN FOTOGRAFIE.

Problema nu era asa de mare daca nu erau nesimtiti si nu incercau sa te prosteasca in fata:
1. Am contactat telefonic furnizorul imediat in ziua achizitiei solicitandu-i acestuia trimiterea unui rucsac conform descrierii de pe site. Operatorul telefonic mi-a solicitat sa trimit un email scris cu solicitarile noastre, ceea ce am si facut.
2. Dupa o zi, neprimind un raspuns am mai trimis un email cu acelasi continut amenintand insa cu OPC. Efectul amenintarii cu OPC: in 20 min am primit un telefon de la un reprezentant de relatii cu clienti care in ciuda explicatiilor mele conform carora produsul este neconform cu descrierea de pe site mi-a comunicat faptul ca "am primit exact de am comandat" si ca "produsul nu poate fi returnat intrucat l-am desfacut din ambalaj" (lucru care contravine cu legea comertului de la distanta care stipuleaza clar ca firma respectiva trebuie sa permita returnarea produselor in 10 zile indiferent de motiv; in plus nu aveam cum sa vad culoarea si imprimeul fara a-l deschide)
3. O alta magarie este faptul ca nu spun clar pe site ca ai voie sa te razgandesti si sa trimiti produsele in 10 zile (lucru obligatoriu)

Prin urmare, nu am reusit sa obtin permisiunea de a returna rucsacul si inapoierea banilor cheltuiti ceea ce este oarecum ilegal.

Problema nu sta in valoarea rucsacului ci in principiu. In plus, daca cumparam un aparat de 3000 euro si ei greseau specificatiile - cine isi lua teapa? Practic "multumita" unor specificatii scrise si a unor imagini gresite, consumatorul poate cumpara ce vede pe site si primi cu totul altceva! Mai mult, furnizorul nu recunoaste si nu accepta rezolvarea de bunavoie a acestei probleme.

Prin urmare am depus o reclamatie la OPC si astept.

Iar pe voi va sfatuiesc: NU CUMPARATI DE LA EMAG.RO intrucat produsele pot avea specificatiile gresite iar ei nu vor accepta returnarea acestora in termenul legal.


--------------------
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 25 Jun 2007, 19:33
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




unui coleg in loc sa ii vina o anumita marca de dvdrw i-a venit o alta marca + niste dvd-uri!de obicei sunt seriosi dar eu ma duc totusi sa ridic componentele personal!


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 25 Jun 2007, 19:41
Post #3


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(Bogdan_F @ 25 Jun 2007, 20:18)
Iar pe voi va sfatuiesc: NU CUMPARATI DE LA EMAG.RO intrucat produsele pot avea specificatiile gresite iar ei nu vor accepta returnarea acestora in termenul legal.
*



Hai ma, sunteti penibili cu prostiile astea. O sa vina altu sa zica ca a luat de la emag.ro de n ori si nu a avut probleme. O sa apara altu' ca magazinu nu stiu care sucks, deci "NU cumparati de la xxxx"

Ce is cu sfaturile astea? Daca am judeca ca si voi, nu am mai cumpara de niciunde, pentru ca erori pot sa apara, iar la calitatea serviciilor din romania......

Penibil....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cornel001
post 25 Jun 2007, 19:44
Post #4


membru belit


Group: Members
Posts: 282
Joined: 27 June 04
From: Bucuresti




cauta pe forumuri de calculatoare si macar pe majoritatea o sa gasesti plangeri despre emag (unele cu f multe pagini) si nu numai.


--------------------
Lodgy 6.0 MPI 2035
It's now safe to turn off Romania
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan_F
post 25 Jun 2007, 19:52
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 335
Joined: 30 June 03




mai, eu nu m-am suparat ca a aparut problema asta: sa gresesti e omeneste - sa nu recunosti e aiurea.

Sa va zic hal de comportament de client service: cand m-a sunat domnisoara de la ei sa imi spuna ca "am primit exact ceea ce am comandat" dupa ce i-am expus de vreo 2-3 ori argumentele de mai sus, vazand ca nu pricepe si tot insista aiurea sa ma convinga, am rugat-o:
- Domnisoara, mai spuneti-mi si mie odata numele Dvs. ca sa stiu cu cine am stat de vorba...
- V-am spus la inceput...
- Stiu, dar nu imi amintesc, va rog sa mi-l mai spuneti odata...
- V-am spus la inceput, atunci m-am prezentat...

A fost cea mai stupida conversatie cu un "client-service". Si nu a vrut sa imi spuna numele.

Iar legat de chestia cu nu mai cumparati: e corect - eu unul nu mai cumpar de la ei. Pentru ca imi pun problema ce s-ar fi intamplat daca in loc de un rucsac de 70 ron as fi luat un laptop de 5000 ron sau o plasma de 7000 sau orice alt obiect de valoare mare si cu specificatii gresite pe site.

Parerea mea ca penibili sunt ei cu asemenea specimene la client service nu eu ca dau asemenea sfaturi. Unde mai pui ca imi aloc si din propriul timp ca sa fac reclamatie la OPC si sa va avertizez si pe voi ce s-a intamplat.


--------------------
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lights
post 25 Jun 2007, 21:06
Post #6


Membru sofisticat


Group: Members
Posts: 379
Joined: 10 May 05




Rucsacul din prima poza este identic cu cel din poza 2, de ce te supara imprimeul?

La faza cu serviciile ai dreptate nu te contrazic!

Apropo! undeva mai jos acolo pe site, sub fottografie, scrie si urmatoarea chestie!!! CITEZ:


Fotografia are caracter informativ si poate contine accesoriii neincluse in pachetele standard, unele specificatii sau pretul, pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare. Toate promotiile prezente in site sunt valabile in limita stocului. Va stam oricand la dispozitie pentru eventuale clarificari.

Asa ca la faza cu OPC-UL iti pot arunca in fata chestia asta.

Bafta sper totusi sa ai castig de cauza

This post has been edited by lights: 25 Jun 2007, 21:10


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2002 - Bucuresti
Lipsa de idei.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 25 Jun 2007, 21:11
Post #7


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Poate ca dragonul de pe sac nu se asorteaza cu sirena de pe antebratul stang... Ce te intereseaza pe tine?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 25 Jun 2007, 21:15
Post #8


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.884
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Bai frate, esti culmea, ai primit bonus un balaur pe rucsac si tot te lamentezi.
Pun pariu ca e cu 50 de RONi mai scump ca cel pe care l-ai comandat.
Asa ca pupa-l si baga-l in rucsac, pardon... traista.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Jun 2007, 22:29
Post #9


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.780
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Pe langa ce a zis lights, chiar nu vad problema. Daca comandai rucsac si primeai sacosa de plastic......... chiar era o problema!


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Jun 2007, 22:33
Post #10


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




As vrea eu sa va vad ce faceti daca dati o comanda la o camasa de calitate, de mers la o sindrofie ceva, si vi se livreaza nu o camasa iuni cum era in poza ci una cu un imprimeu cu un mare organ masculin pe ea...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan_F
post 25 Jun 2007, 22:33
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 335
Joined: 30 June 03




Bai, fratilor! nu e problema de bani. e de principiu - faptul ca atat poza (care are caracter informativ ce-i drept) cat si textul care descrie produsul nu coincid cu ce am primit in realitate (iar textul nu e informativ - altfel facem tot site-ul informativ si vindem produse cu caracteristici informative pe bani reali...).

Asta e problema, e greseala lor si ma enerveaza ca nu o recunosc. Mai mult, legal vorbind - au obligatia de a primi in 10 zile inapoi orice produs comandat - ceea ce ei nu au zis in momentul in care i-am sunat si nici nu scriu pe site - ceea ce e iarasi o marlanie din partea lor.

Ma rog, eu luasem rucsacul asta pentru a-l putea purta si la o costumatie semi-oficiala iar dragonul asta imi cam strica imaginea...normal mi s-ar fi parut sa imi ofere posibilitatea sa il schimb cu unul normal sau daca nu aveau sa imi dea banii inapoi neconditionat (asa cum zice legea) ceea ce nu au facut.


--------------------
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunt
post 25 Jun 2007, 23:08
Post #12


Membru lenes


Group: Members
Posts: 484
Joined: 9 December 05




Ce chestie, daca te uiti, e cam acelasi rucsac numai ca are dragonul ala pe el... Asta merge sa il iei cu o camasa sintetica neagra cu dragon rosu si cu lant gros la gat de care am mai vazut la unii baieti... wink.gif



--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 MPI, 2005 - 50 VDU
"Oamenii sunt persoane umane" - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Jun 2007, 23:10
Post #13


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.780
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Costumatie semioficiala si rucsac????????? Marfa combinatie!


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 25 Jun 2007, 23:36
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




dragonul ala merge pe capota de carbon pe care voia sa o puna "smekeru"



ps: bafta cu opc-ul.


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tibi_
post 26 Jun 2007, 01:26
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 26 November 06




Nu ai dreptate ca au gresit sincer acu cu ce naiba au gresit blink.gif . Problema e ca nu accepta returnarea marfii chiar daca precizeaza asta pe site si zici ca asa e in lege. De asta te poti lega, dar nu cred ca OPC-ul sau altcineva ar putea sa fie de acord cu tine cand spui ca marfa nu e conforma cu specificatiile in cazul asta.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 26 Jun 2007, 06:55
Post #16


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Stai linistit, te duci la ei si-ti dau alt rucsac, asta daca il au pe stoc.
Daca nu-l au pe stoc trebuie sa-ti dea banii.
Ce ti-au zis ei la telefon este o politica de vanzare, sefii stau cu parul (ghioaga) pe angajati si le explica cum trebuie sa convinga clientul sa nu returneze marfa.

emag pare firma mare, cred ca-i gresala, nu-i intentie.

Dar totusi, daca observi ca-i intentie, suna la OPC. Dupa ce-i calaresc astia un pic, isi revin.


Faptul ca difera pozele, este din vina lor, ei nu fotografiaza marfa, folosesc pozele de pe siturile producatorilor, aici se intampla gresala, cel care culege poza nu stie exact cum arata produsul pt. care cauta poza, el cauta poza dupa un cod, sau dupa o denumire.
Oricum sunt varza la explicatii.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XanRO
post 26 Jun 2007, 07:42
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 130
Joined: 16 May 06
From: Bucuresti




De cand asteptam eu un topic anti E-Mag....
Am doua "experiente" cu dansii:

Numero uno
Sun la ei sa intreb daca au un articol pe stoc. Imi raspunde o domnisoara si ma indeamna sa fac comanda pe site intai pentru a vedea disponibilitatea produsului. Am zis ca nu vreau sa fac comanda, vreau doar sa stiu daca e pe stoc pentru a lua in calcul si optiunea de a cumpara de la ei in caz ca nu gaseam in alta parte (acelasi produs mai era si la Caro, Ultra pro si DC, dar mi-as fi facut traseul prin oras dupa care era mai aproape). Buuun, am hotarat ca nu vreau sa fac comanda ci doar sa aflu daca produsul e pe stoc si o intrb pe domnisoar iar - ea imi zice ca nu are acces la programul de stocuri. Eu am zis ca ori e toanta ori chiar nu are acces si ma gandesc sa trec pe la ei cand scap de la munca, si-asa era aproximativ i ndrumul meu.
Ajung la magazin, ma duc la ghiseul ala al lor, o domnisoara ma intreaba ce doresc. Ii spun numele produsului si ea incepe sa rada: "Am vorbit azi la telefon nu-i asa?" Eu ii zic ca da si o rog din nou sa-mi zica daca e produsul pe stoc. Ea, la fel de talamba, imi zice ca trebuie sa fac comanda pe site sa vad disponibilitatea lui. Deja ma abtineam si ma concentram sa vb frumos incercand sa-i explic ca tocmai de asta am venit pana la sediul lor, ca sa aflu daca e sau nu pe stoc - adica simplu, ar trebui madam sa-si miste fundu pana in depozit (sau intreaba pe Gigel gestionaru') si-mi da un raspuns si gata. Ea mi-o baga din nou p-aia cu "Nu am acces la programul de stocuri". Sa innebunesc nu alta.

Number two
Prin primavara se hotaraste sora mea sa-si cumpere un laptop si ca a vazut ea pe site la E-Mag ca e unu cum vrea ea mai ieftin putin decat in alte parti.
Buun... hai sa mergem la E-Mag sa il vada/cumpere. Ajungem acolo, vad in vitrina exemplarul dorit, rog pe un nene care se fataia pe acolo sa ni-l arate si noua, eventual sa-i facem o proba ptr a-l si cumpara.
Acum urmeaza surpriza surprizelor. Imi spune nea' caisa ala ca nu poate sa-i faca proba decat dupa ce fac comanda, , semnez factura si platesc produsul, ca nu poate sa-l scoata din depozit fara factura (o fi vrun Fort Knox si la ei pacolo)
Ii zic: "Pai si daca are defecte?"
El: "Nu dom-le ca e de firma, n-am avut nici un caz"
Eu: "Garantia la LCD cat e si cum se acorda?"
El: "3 ani ptr minim 3 pixeli"
Eu: "Daca il iau, ajung acasa si vad ca are un pixel mort ce fac?"
El: "Ramaneti cu el"
blink.gif
Asa ca am plecat in Carrefour unde am gasit acelasi model cu 1.5 mil mai scump, dar i-am facut proba si ne-a si asigurat baiatul de acolo (un student saracu anu' I cred) ca ptr orice defect putem veni inapoi in 24 ore si sa-l schimbam sau sa ne luam banii inapoi.


Multumesc ptr atentie.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 2006 - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 26 Jun 2007, 07:59
Post #18


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




am luat si eu un aparat foto de la ei. am dat comanda pe site, m-a sunat o pitipoanca, mi-a confirmat ca aparatul este pe stoc, i-am zis sa-l retina si dupa cateva zile m-am dus la ei sa-l ridic. mi-au facut proba la aparat (asta dupa ce am achitat). totul a fost ok. prin posta am luat (tot de la ei) produse mai ieftine gen carduri memorie, flash stick..etc
la produse mai scumpe e bine sa mergeti direct la ei. ca sa nu aveti surprize.

faza cu rucsacu' o inteleg perfect. rucsacu' e chiar ok, culorile is frumoase, da' e un balaur in plus. balaur pe care omu' nu l-a comandat. acu' e bine ca macar au nimerit combinatia de culori. ca putea sa fie roz cu galben si balaur' mov.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 26 Jun 2007, 08:03
Post #19


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.440
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




pe langa faptul ca rucsacul are balaurul (hai sa-i zicem dragon 04.gif ) ala oribil pe el, mai are si alte culori fata de cele scrise la descriere. Bogdane, io nu inteleg (ca vad ca esti din buc) de ce nu te duci la ei sa-i strangi de gat nitel, cel mai misto e cand esti in mijlocul magazinului (care de regula e plin de alti clienti) si urlii la aia wink.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 26 Jun 2007, 08:14
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(XanRO @ 26 Jun 2007, 08:42)
Ajungem acolo, vad in vitrina exemplarul dorit, rog pe un nene care se fataia pe acolo sa ni-l arate si noua, eventual sa-i facem o proba ptr a-l si cumpara.
Acum urmeaza surpriza surprizelor. Imi spune nea' caisa ala ca nu poate sa-i faca proba decat dupa ce fac comanda, , semnez factura si platesc produsul, ca nu poate sa-l scoata din depozit fara factura (o fi vrun Fort Knox si la ei pacolo)
*



Poti sa te uiti la produsul expus, sa vezi daca iti place ecranul, butoanele etc., dar nu mi se pare normal sa iti alegi produsul pe care vrei sa il cumperi; adica nu iei laptop-urile identice la rand din magazie pana te hotarasti pentru unul, ci ti se da unul sigilat, la care n-a umblat nimeni de cand a plecat din fabrica, iar daca are defecte atunci te adresezi service-ului sau importatorului. Iar daca nu e sigilat atunci e momentul sa faci scandal.

Cat despre povestea cu rucsacul, probabil ca isi forteaza norocul ca sa nu inlocuiasca produsul, care nu este conform cu cel comandat, si aici trebuie insistat la OPC.


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 26 Jun 2007, 08:32
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Teapa a la E-mag:
Am comandat prin februarie un pachet de 5 produse software Microsoft, licenta OLP. Astia de la E-mag mi-au dat termen de livrare maxim o luna, insa abia in iunie, dupa n telefoane si mailuri, "au reusit" sa trimita abia 4 produse. Aaaa. Si au modificat baietii in istoricul comenzilor pe site, au trecut "comanda finalizata", adica au incasat banii pe 5 produse si au trimis 4. smile.gif.
Plata a fost facuta cu OP in avans, pe baza unei proforme.


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan_F
post 26 Jun 2007, 09:59
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 335
Joined: 30 June 03




pai nu ma duc la ei ca nu am timp de astfel de prostii...totusi e un rucsac de 70 ron + taxe (mai mult costa timpul si drumul prin oras)

nici macar nu cred ca vroiam returnarea produsului ci doar recunoasterea greselii si sa imi spuna ca am posibilitatea sa il returnez daca nu imi convine nu sa imi zica verde in fata ca nu pot sa mi-l primeasca ca am desigilat pachetul.


--------------------
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian_
post 26 Jun 2007, 10:23
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 April 07




Cu cat dai rucsacul? biggrin.gif


--------------------
OPEL Astra 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ultraav
post 26 Jun 2007, 10:56
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 2 December 04
From: sub nivelul marii





http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=60680
biggrin.gif

Treaba cu emag e stiuta, parca pe masura ce se dezvolta devin mai nepasatori fata de clienti... tipic romanesc. Am luat si eu de la ei in trecut... acum parca nu ma trage ata. Prefer magazinele mai mici carora chiar le pasa de fiecare client, ca sa nu mai vorbesc de preturile din ce in ce mai umflate la emag.


--------------------
ex Logan Preference 1.4 MPI 2004 - ..-..-...
The aim of the wise is not to secure pleasure, but to avoid pain.
Aristotle
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 10 Jun 2020, 14:25
Post #25


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Firma de cãcat.
Am comandat alaltaieri un monitor (cand m-am intors de la tara am constatat ca lcd-ul Hyundai, vechi de 15 ani, decedase), initial pe site cica "livrare a 2-a zi", cand am finalizat comanda mi-au afisat "livrare in 10 iunie"; i-am lasat, bagasem comanda dupa ora 16; azi dupa pranz s-a actualizat, livrare maine. Ii sun, intra robot vreun sfert de ora cu toate balariile (atat pe nr. de fix cat si pe mobil), mai sun odata, raspunde un plictisit ca nu stie unde e marfa, da' sigur e undeva pe drum spre Bv, "probabil diseara, daca nu, maine ajunge".
Cand a picat cel vechi am montat provizoriu vechiul crt, un Philips de 15 (deja ma ustura ochii). Carfuru n-are, Selgros nu mai aduce de ani monitoare, la Mediagalaxy aveau doar cateva rahaturi la raft.
Mooie emag! mad.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 10 Jun 2020, 14:32
Post #26


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.780
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




dai comanda la 6 seara si astepti livrare a doua zi?
Daca vrei livarare rapida la emag, fa cu plata ramburs.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 10 Jun 2020, 14:51
Post #27


Forumist


Group: Members
Posts: 2.891
Joined: 23 July 09




Io numai cu plata ramburs dau pe emag sau pe orice site gen pc garage. Sunt paranoic nu bag cardu pe interneti. biggrin.gif
Si cand vin le dau banii fix. tongue.gif


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 10 Jun 2020, 14:58
Post #28


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Daca avea scris "livrare a doua zi" trebuia emag-ul sa se execute. Daca aveau conditii speciale pt. livrare a doua zi, trebuia sa spuna.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 10 Jun 2020, 15:31
Post #29


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.780
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




scrie, dar mai jos sau daca dai click
Când iti poti ridica produsele comandate?

"A doua zi in cazul comenzilor plasate de luni pana vineri", pana la ora 15:00 si il luai de la posta sau easy box daca nu ai showroom la brasov.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 10 Jun 2020, 15:34
Post #30


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(einstein1984 @ 10 Jun 2020, 15:32)
dai comanda la 6 seara si astepti livrare a doua zi?
  Daca vrei livarare rapida la emag, fa cu plata ramburs.
*


Cand am inceput comanda ziceau "a doua zi", cand am finalizat (n-a durat chiar asa mult tongue.gif ) era 4 si ceva, nu 6 seara, mi-au afisat livrare 10 iunie. Poate ajunge pana maine.
E showroom, da-i in mm, acolo am solicitat livrarea, ca-i destul de aproape.

This post has been edited by maho: 10 Jun 2020, 15:35


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 11:47
Forum Renault