DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Eu unul am o problema....

asarban
post 6 Apr 2004, 19:56
Post #1


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Eu unul am o problema cu cei care vin la intalnirile noastre si se tin de "fitze" cu burn-out, curse cu masina pana la intersectie sau alte alea.
Cu totii stim ca "organili" sunt cu ochii si CCD-ulrile pe noi. De ce tre sa dam motive sa se ia de noi?
Nu am nimic impotriva sa se vina la intalnire cu monoposturi de F1 dar, rugamintea mea e sa fie parcate frumos, sa se dea proprietarul jos si sa plece cu ea cand plecam toti sau vrea el!
Deja ne intalnim multi!
La ultimele intalniri au fost peste 30 de masini.
Suntem la limita necesitatii de aprobare pentru intrunire!
Daca mai facem si figuri se vor cauta organizatorii!
Evident ca aceia sunt adminii si moderatorii!
Cum nu am nici cel mai mic chef sa platesc vreo amenda de 20.000.000 va rog, respectuos sa va potoliti!
Cine?
Las' ca stiu ei!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 6 Apr 2004, 20:18
Post #2


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Ultimile 2 randuri imi amintesc de cuvintele profului de geografie din liceu, citez:
"-Aia doi din spate care au chef de vorba, sa mearga afara shi sa joace mingea...! Cei din clasa: ?!....El... -Las ca se stie ei!"
Shi cum se face ca tu vei lua amenda cand nici macar nu ai incalcat legea?! Sau te temi ca politzistii vor imparti amenzi in toate partile shi tzie teama sa nu te nimereasca shi pe tine?!

Probabil ca deja se manifesta tendintze iredentiste in cadrul uniunii daciaclub!
Cei avutzi....care au trecut de perioada dacia se resimt.....cer respect.....ete scartz!...sa avem pardon...burn out!...


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 6 Apr 2004, 20:35
Post #3


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




He he he he, SGN tu faci misto sau asa esti tu natural? Omu si-a exprimat o rugaminte cat se poate de legitima si tu ai dedus ca se sparge in basini??? Cul, asta da putere de deductie.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 6 Apr 2004, 20:47
Post #4


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Ptiu drace!..... :idea:
M'ati facut senvish!......Nou sssit man?!


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 6 Apr 2004, 21:08
Post #5


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




SGN, daca nu pricepi aprinde farurile!
Daca nu te duce mintea sa pricepi...asta e alta problema!

1. Am explicat ca amenzile se dau la organizatori!
Cine vor fi considerati organizatorii? adminii si moderatorii

2. Daca esti complexat ca unii sunt in stare sa castige suficient de mult ca sa-si schimbe masina...eu zic sa incerci altceva in viata!

3. Nu am cerut respect pentru mine, daca tu ai gasit asa ceva in postul meu inseamna ca ai o mufa pusa prost!
Am cerut sa avem grija de propriile noastre "gaturi"
Ca tu nu dai pe la intalniri si te doare in pozitii..e treaba ta!

Succes in munca si nu uita sa-ti iei pastila!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 6 Apr 2004, 21:10
Post #6


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Nu pot decat sa fiu de acord cu cererea lui Asarban (primul mesaj din topicul asta).
Prin urmare ii rog si eu pe acei "aventurieri" sa isi roada cauciucurile de asfalt in fata blocului le ei ca poate acolo ii admira si reprezentante ale sexului frumos (de la geamuri, balcoane).

Nu pot sa uit penultima intalnire cand mi s-au umplut gura si ochii de fum si praf de la burn-out-ul facut de cineva cu un bmw. Sa nu mai vorbim de mirosul de cauciuc ars care s-a raspandit in toata parcarea! ...

Multumesc celor care vor da curs acestor rugaminti de a inceta datul in spectacol la intalnirile clubului...


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 6 Apr 2004, 21:15
Post #7


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Exact la asta m-am referit!
Habar nu am cine era ala cu BMW-ul, poate ca nici nu era dintre noi, poate venise cu cineva dintre noi, habar nu am!
La intalnirea de joia trecuta a fost cineva cu un BMW care a stat linistit, nu s-a dat cocos, a miscat masina doar cat sa iasa mosul ala cu Nubira si atat!
Credeti ca masina lui nu putea sa faca tot felul de figuri pe asfalt?

Nu v-a tatait fundul la multi cand a venit duba aia de politie imediat dupa ce idiotul ala incurcase circulatia???
Ne-ar sta bine sa stam pana la 5 dimineata la sectie dand cu subsemnatul?


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 8 Apr 2004, 21:34
Post #8


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




:shock: SGN, ce-i cu tine omule?
Andrei si-a exprimat o problema si tu sari la beregata lui de parca ar fi cerut sa mergem incolonati si cu stegulete in miini.
Poate oi fi io obosit si nu inteleg gluma :? icon_mrgreen.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 8 Apr 2004, 21:48
Post #9


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




1 la mina: suntem monitorizati, se stie! Usurelu' cu spartu-n bajini ca dam cu seubsemnatu' la sectie de bagam Flaro-n incapacitate de productie!

2 la mina: SGN, m-am abtinut sa-ti zic vreo doua cind sugerai altora sa ma bage-n mama dar deja sari ca bibanu' la rima intr-un mod gratuit si total lipsit de argumentatie si baza verosimila. Atita timp cit RUGAMINTEA de mai sus nu te leza in nici un mod, nu facea referire la tine si nu era nici macar tangentiala cu anvelopele tale, ai fi putut sa te manifesti intr-un mod mai conciliant, nu s-ar fi luat nimeni de tine! Daca ai chef de liniute, slide-uri si drift-uri, intilnirea este in partea cealalta a Herastraului, la Pav. H

3 la mina: M-am dat de doua ori cu frina de mina pe acolo si atit . Beemerul si R 21 Turbo de joia trecuta nu erau cu noi, doar se spargeau in figuri fata de.... habar n-am cine. Nu zic de faptul ca ala cu R21 habar n-avea ce si cum sa faca cu masina aia.

4 la mina: mai terminati dracu' cu scandalu' ca deja a-nceput sa mi s-acreasca!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex aka
post 9 Apr 2004, 02:24
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 50
Joined: 13 August 03
From: Bucuresti




asarban cererea ta este absolut pertinenta, apoi trebuie sa stii ca cei cu bmw si respectiv, renault-ul si apoi altele care au venit nu erau ale noastre , bmw-ul acela care apropo nu s-a dat ca sa iasa vreo nubira din parcare era a lui marcos, era subaru lui george acela care s-a mutat ptr. a-i face loc nubirei, apoi va rog incetati cu scandalul cu sgn, asarban termina cu ironiile, lasa-l sa-si expuna parerile asa cum stie el mai bine, fiecare cu nebunia lui, esti de acord sper! biggrin.gif


--------------------
FIAT mic, negru si star de T.V. pe deasupra!:)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 9 Apr 2004, 08:19
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




incredibil la ce se ajunge.. si cica suntem oameni cu carte si care ne plangem de tara asta de 3 lei.. incredibil cum incep certurile aiurea, fara ca nimeni sa piarda ceva anume.. daca erau si bani in joc cred ca luam la bataie...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raptoe
post 28 Apr 2004, 22:49
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 162
Joined: 15 April 04
From: Bucuresti




Nu am fost la intalniri dar am o intrebare icon_twisted.gif ce cauta BMW si Nubire etc la o intalnire a celor care au Dacia?parca asta e forum pt. carutze romanesti nu pentru bolizi nemtzesti...ma insel?Si inca ceva daca eu si restu de prieteni avem dacie si punem mana sa zicem pe un Mercedez clasa E 2002 putem sa venim cu el?ca sa ce?de parca nu ma intorc tot la carutza mea....


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 29 Apr 2004, 00:57
Post #13


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




nu inteleg eu de ce nu se intelege ca intalnirea nu are neaparat legatura cu forumul asta. acest forum nu organizeaza nici o intalnire. asta este foarte clar.
intamplator ne aflam joi seara pe la ora 8 in parcare la herastrau. daca vrea sa vina si altcineva in parcare e treaba lor, e o tara libera (pe dracu). Parcarea e publica si deschisa tuturor.
Acuma daca vine x care invarte masina de 2 ori si il cunoastem cat de cat si il rugam sa nu mai faca e baiat bun si nu mai face. da vine si y cu bamveul (asta e daca ultimul fitzos a fost cu bamveu) si invarte nitzel masina pe acolo aruncand pietre in toate masinile parcate. ce poti sa ii zici lu ala. sa nu mai faca. poti doar sa iti muti frumos funduletzul pufos din dacie scos. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Eu sunt perfect de acord cu asarban liviu si ceilalti si dupa cate stiti am si facut de cateva ori observatie unora care au inceput cu vajul.

nici eu nu am inteles ce am vrut sa zic. icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 29 Apr 2004, 06:09
Post #14


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Ba da. :wink:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 08:21
Forum Renault